Přírodní péče o koně

To nejlepší z přírodních darů pro podporu léčby i prevenci

Vše, co zde nacházíte, jsou čistě přírodní veterinární přípravky určené pro použití u koní. Neobsahují žádné syntetické látky, jako jsou konzervanty, emulgátory, parabeny, silikony. V prostředí koní (a jejich lidí) jsou jednoznačně nejznámější a nejpoužívanější  tyto přípravky Dokonalé Lásky:

LÁSKA 14 Intenzivní boswelie je synonymem přirozené úlevy od bolesti a péče o pohybový aparát, především o svaly a šlachy. Působí také jako harmonizant psychiky a nervové soustavy. Přípravek se používá vtíráním do kůže.

LÁSKA 15 Intenzivní boswelie obsahuje stejné účinné látky, ale jedná se o koncentrovanou směs pro použití do prostoru k nenásilné inhalaci. Tento přípravek je nejčastěji používán při dýchacích potížích.

LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění napomáhá rychlému emočnímu uvolnění a tím zklidnění psychiky zdravého zvířete ve stresové situaci. Přípravek nabídněte koníčkovi k inhalaci z dlaní.

LÁSKA 25 Alergie, svědění, podpora hojení je jemný přírodní zásyp k zapracování do srsti a kůže je vhodný při alergiích a při kožním diskomfortu. Podporuje hojivé procesy a napomáhá při léčbě a hojení ran a zranění různého původu. Odstraňuje nepříjemné pocity svědění. Zmírňuje projevy alergií různého původu.

Šetřeme játra našich zvířat!

Víte, co je na veterinárních přípravcích Dokonalé Lásky opravdu skvělé a pokrokové? Nemusejí být užívány vnitřně, neputují do žaludku a díky tomu nezatěžují játra. A to je dost důležité! Játra našich zvířat jsou neustále pod náporem a musí si poradit s nejrůznějšími tabletami, pilulemi, kapslemi, ale i různými pochutinami, takže je velmi vhodné chránit je a nepřetěžovat. Přírodní přípravky Dokonalé Lásky se vyznačují tím, že se používají jemným vtíráním do kůže a srsti nebo inhalačně. Oba tyto způsoby aplikace (vtírání i inhalace) zaručují, že se potřebné účinné látky dostanou do organismu spolehlivě, překvapivě rychle – ale především bezpečně, bez zbytečné zátěže. A koníčci si tyto způsoby aplikace většinou užívají s potěšením, což je také důležité.

Pokud zde nenajdete podporu pro řešení problému vašeho koně nebo potřebujete více informací k výběru přípravku nebo jeho používání, neváhejte zavolat nebo napsat do naší odborné poradny.

Individuální řešení a péče

Nijak nezakrýváme, že v individuální péči se nejčastěji věnujeme koníčkům zachráněným ze špatných podmínek a koním dosluhujícím. Zde vnímáme největší potřebu i naši užitečnost. Ale stejně zodpovědně a rádi se budeme zabývat i tím vaším vymazleným a hýčkaným zvířetem, pokud bude mít nějaký problém.

Nejčastěji se na nás obracejí záchranáři, osvojitelé, koučové, instruktoři a provozovatelé chovatelských i jezdeckých stájí. A v rámci individuální péče pak  řešíme u koní nejčastěji tyto problémy:  žaludeční a zažívací potíže, dýchací potíže, potíže s pohybovým aparátem, záněty šlach, alergie, plísně, onemocnění kopyt, psychické a sociální potíže.

Zoofarmakognozie je věda, která se věnuje pudové schopnosti zvířat analyzovat přírodní chemické látky a pak je případně využít ve svůj tělesný či psychický prospěch. Zoofarmakognozie nám v praxi pomáhá upřesnit i nečekanou příčinu problému a poskytnout zvířeti nejvhodnější podporu přírodními látkami. Přečtěte si o této metodě více.

Informace pro majitele závodních koní:

Antidopingová omezení se bohužel týkají i některých bylin a dalších přírodních zdrojů. Jsou to velmi často byliny obsahující látky působící proti zánětu, bolesti nebo se jedná o relaxanty a jiné látky uklidňující nervovou soustavu. Připravili jsme pro vás přehled bylin obsahujících účinné látky, které se vyskytují na seznamu nepovolených látek při závodu. Často se jedná o všeobecně známé a běžně používané léčivky, u nichž byste nějakou souvislost s dopingem asi nečekali:

 • Kozlík lékařský (Valeriana officinalis)
 • Kozlík nepálský (Valeriana jatamansi)
 • Kadidlo (Bosweliia serrata)
 • Vrba bílá (Salix alba)
 • Libavka poléhavá (Gaultheria procumbens)
 • Bříza černá (Betula nigra)
 • Bříza tuhá (Betula lenta)
 • Heřmánek lékařský (Matricaria recutita)
 • Eukalyptus (Eukalyptus globulus, Eukalyptus radiata)
 • Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis)
 • Tymián obecný (Thymus vulgaris)
 • Tymián thymol (Thymus zigys)
 • Zázvor (Zingiber officinalis)
 • Máta peprná (Mentha piperita)
 • Máta kadeřavá (Mentha spicata)
 • Majoránka zahradní (Majorana hortensis)

Uvedené byliny nebo přípravky, které tyto byliny nebo jejich extrakty obsahují, nepoužívejte minimálně týden před závodem.

Showing all 55 results