LÁSKA 15 Intenzivní boswelie

podpůrná inhalace

Hodnoceno 4.60 z 5 na základě 10 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 11)

494

Pro zmírnění bolesti pohybového aparátu. Vhodné pro starší zvířata s chronickými pohybovými obtížemi, ale i pro sportovně aktivní zvířata. Příjemně harmonizuje psychiku a nervovou soustavu. Pro komfortizaci dýchání a uvolnění dýchacích cest.

Popis produktu

Jedinečná inhalační směs tradičních látek – Boswellia serrata, Boswellia carterii, Copaifera officinalis a Commiphora myrrha.

Hlavní účinné konstituentní látky jsou monoterpeny a kyseliny boswelliové, které vykazují analgetické a protizánětlivé účinky. Pozitivně ovlivňují periferní a centrální nervový systém, respirační a kardiovaskulární systém.

Důsledkem aktivit látek v organizmu je možné sledovat zmírnění bolesti pohybového aparátu, snížení otoků a zvýšení pohyblivosti kloubů. Vhodné pro starší zvířata s chronickými pohybovými obtížemi. Vhodné pro sportovně aktivní zvířata. Vhodné při akutních pohybových obtížích a při rekonvalescenci pooperačních stavů.

Příjemně harmonizuje psychiku a nervovou soustavu. Vhodné pro zvířata s epilepsií díky prokazatelnému harmonizačnímu efektu účinných látek.

Vhodné pro komfortizaci dýchání a uvolnění dýchacích cest.

Čistě přírodní veterinární přípravek pro zvířata v zájmovém chovu.


UŽITEČNÉ A PŘEHLEDNÉ INFORMACE A DOPORUČENÍ NAJDETE V TÉMATECH PORADNY DOKONALÉ LÁSKY

Dýchání a tracheální kolaps
Pohybový aparát, svaly, nervy
Epilepsie u psa


Způsob použití

Prostorová inhalace:

Aplikace pomocí nebulizéru po dobu 10 až 30 min., 1× až 4× denně. Jednoduše našroubujte lahvičku se směsí na určené místo.

Nebo s využitím kvalitního difuzéru, který je studenoproudý a ne s ultrazvukovým systémem provozu (což je bohužel většina) – na filtr použijte dávku 2 až 8 kapek (dle velikosti prostoru) a provozujte po dobu 20 minut, 1x až 4x denně. .

Přímá práce s lahvičkou podle zájmu zvířete:

Otevřete lahvičku a na dobu min. 1 min., max. 10 min. ji položte před zvíře. Takto aplikujte 1× až 4× denně. Vždy ponechejte zvířeti možnost odchodu od přípravku.

Hadříková metoda:

Lze aplikovat (3 až 6 kapek) na kus látky nebo hadřík. Pak jej poskytněte zvířeti, položte na zem přibližně půl metru od něj. Zvíře si pak zvolí, jak daleko od účinné látky bude pobývat nebo jestli si ji případně bude otírat o srst. Až bude příjem účinné látky dostatečný, zvíře se od hadříku vzdálí. Tento postup provádějte 1x až 4x denně.

Šátková metoda

Na šátek (pruh látky) naneste 2 kapky, umístěte šátek na krk zvířete a zde ponechejte maximálně 60 minut. Tento postup provádějte 1x až 3x denně.

Aplikace vetřením nebo olizováním jen dobrovolně!

Přípravek je určen pro inhalační aplikaci. Jiný způsob aplikace je možný jedině tehdy, kdy to zvíře aktivně vyžaduje. Po provedení analýzy očicháním zvíře může chtít směs nebo lahvičku přípravku olizovat  nebo může nastavovat tělesné partie a chtít účinné látky vtírat do těchto míst. V takovém případě 1 až 2 kapky směsi porozetřete mezi prsty a z nich nabídnete k olíznutí nebo velmi jemně vetřete do srsti a kůže v místech, která zvíře nabízí.

Upozornění

Veterinární přípravek určený pro psy a koně. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu a chladu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby.


Hodnocení zákazníků

 1. K

  Budu znovu objednávat. Pomáhá perfektně

  Hodnocení 5 z 5

  Krista Bělohoubková (ověřený vlastník)

 2. K

  Pejsek moc velký zájem nejeví, zatím nevím, jestli to nějak pomáhá.

  Hodnocení 3 z 5

  Kateřina K. (ověřený vlastník)

 3. Skvělá, uklidňující vůně. Co jsem jí zakoupila, tak jen stěží se přemlouvám dát si do difuzéru jinou! Navozuje klidnou atmosféru a úlevu. Doporučuji!

  Hodnocení 5 z 5

  Pavla K. (ověřený vlastník)

 4. L

  Zdravíme z Chocně. Tady z provoněného domečku s 24 tlapkama a čtyřma nohama. Čtyři jsou psí bábinky a pro ně je to prostě relaxárna a pohoda. Pro mě povznášející. Hodnotíme za jedna!

  Lída Stuchlíková (manažer obchodu)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


čistě přírodní pomoc a péče

Složení

Esenciální oleje a resiny:
Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)
Kadidlovník pravý (Boswellia carterii)
Kopaiva (Copaifera officinalis)
Myrha (Commiphora myrrha)

Hlavní přínosy:

• PODPORA POHYBOVÉHO APARÁTU
• ÚLEVA OD BOLESTI
• PROTIZÁNĚTLIVÉ PŮSOBENÍ
• REGENERACE A HARMONIZACE SVALSTVA
• ROZVOLNĚNÍ NERVOVÉ ČINNOSTI
• HARMONIZACE PSYCHIKY
• PŘI NÁDOROVÉ ČINNOSTI
• PODPORA A KOMFORTIZACE DÝCHÁNÍ
• EPILEPSIE A ZÁCHVATY
• STÁŘÍ A STÁRNUTÍ

Můžete se spolehnout

ČESKÁ ZNAČKA 🇨🇿 ČESKÝ VÝROBEK

> poctivá ruční práce
> kvalita a bezpečí na 1. místě
> bez syntetických látek
> bez palmového oleje
> bez utrpení a testování na zvířatech
> s úctou k přírodě i člověku
> vhodné i pro vegany
> odborná poradna

a vždy s dárkem, který umí potěšit


ČISTĚ PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ
garantuje Dokonalá Láska

Kadidlo (Boswellia carterii a Boswellia serrata)

Boswelia carterii a Boswellia serrata – tyto dřeviny budete pravděpodobně znát jako kadidlovník.

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníků (Boswellia), kterých je několik druhů; Boswelia sacra, Boswelia carterii, Boswelia serrata a další. Lidstvo používá kadidlo tisíce let, ať už k náboženským nebo léčebným účelům. Obsahuje desítky monoterpenů a tzv. boswelové kyseliny, které působí jako skvělý prostředek pro uvolnění těla i psychiky a úlevu od zánětu a bolesti.

Kadidlo má na zvířecí i lidský organismus harmonizační účinky, včetně pozdvihování nálady a zvyšovaní pozornosti. Podle studie z roku 2008 mají aktivní látky v kadidlové pryskyřici prokazatelnou schopnost snižovat úzkost a působit antidepresivně. Kadidlo navozuje duchovní propojení, funguje v synergii s myrhou patří mezi nejúčinnější oleje na očistu na duchovní i fyzické úrovni.

Prospívá při bolestech kloubů, zmírňuje projevy chronických onemocnění a potíží pohybového aparátu, pomáhá při nervových potížích. 

Hlavní pojmy:

 • Ulevuje od zánětu a bolesti
 • Zmírňuje projevy chronického problému pohybového aparátu
 • harmonizuje psychiku i nervstvo
 • komfortizuje dýchání

 

Kopaiva (Copaifera officinalis)

Rod kopaiva zahrnuje asi 35 druhů. Je rozšířen v tropech téměř celého světa. Největší zastoupení má v tropické Americe, kde roste celkem 30 druhů. V tropické Africe rostou 4 druhy. V tropické Asii se vyskytuje jediný druh, a sice na Borneu. Největší druhová diverzita je v Brazílii. Zástupci tohoto rodu rostou nejčastěji v nížinném deštném lese, a to i na zaplavovaných půdách, dále v sezónně suchých lesích a keřové vegetaci.

Silice se získává parovodní destilací pryskyřice z mohutného lesního stromu. Získává se navrtáním kmenu ve výšce přibližně 60 centimetrů až na jádro a do otvoru se připevní odvodný žlábek. Vytékající pryskyřice je jímána do sudů a strom tak během 2-3 hodin poskytne 20-30 litrů balzámu. Potom se díra zalepí voskem. Po několika dnech může být znovu použita.

Kopaiva harmonizuje psychiku, pomáhá při nervozitě a ulevuje při stresem podmíněných bolestech a nerových potíží. Je vhodná při bronchitidě, kašli a obecně při dýchacích potížích. 

V rámci vědeckých studií byl prokázán pozitivní účinek při revmatoidní artritidě. Byla zaznamenána nižší bolestivost kloubů a zlepšení pohyblivosti. 

Díky vysokému obsahu ß-Caryophyllenu se jedná o silici s mimořádným protizánětlivým účinkem. 

Hlavní pojmy:

 • pomoc při zánětu
 • úleva od bolesti
 • harmonizace psychiky
 • komfortizace dýchání

 

Myrha (Commiphora myrrha)

myrha

Myrha je modrozelená pryskyřice, sušená míza stromu myrhovníku (Commiphora). Pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Jako myrha bývá označována i směs míz různých druhů stromů rodu Commiphora a Balsamodendron, zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Výraz myrha je odvozen z hebrejského „murr“ nebo „maror“, tzn. „hořký“.

Je zmíněna v Bibli v Evangeliu podle Matouše jako jeden ze tří darů, které přinesli mudrci (tři králové) narozenému Ježíšovi, což vypovídá o tom, jak cenná myrha v té době byla.

Kvalita pryskyřice se posuzuje podle jasnosti, tmavosti a lepivosti na čerstvém zlomu. Vůně surové pryskyřice je ostrá, příjemná, poněkud hořká a může být zhruba popsána jako „typicky pryskyřičná”. Kouř vznikající pálením je těžký, hořký, mírně fenolické vůně a může být zabarven nepatrnou vanilkovou sladkostí. Na rozdíl od většiny pryskyřic myrha při hoření expanduje a „kvete“, namísto aby tála.

Působí protizánětlivě, protiinfekčně. Zlepšuje funkce dýchacího systému.

Harmonizuje nervovou soustavu, pomáhá při depresích, úzkostných stavech i nespavosti.

Významně pomáhá při zánětech ústní dutiny a napomáhá dobrému stavu dásní.

Mezi další využití esenciálního oleje myrhy patří například léčba bolesti kloubů, podvrknutí, výronu a také mírnění projevů chronických potíží. Je používán pro léčbu nebo zmírnění příznaků neuropatie.

Poradna

Pohybový aparát psa

Z magazínu

Kadidlo v péči o psí zdraví

Známe to všichni: když nás něco dlouhodobě a neustále bolí, býváme rozladění, nepříjemní nebo podráždění. Mnozí z nás fyzicky pociťují změny počasí: někteří bývají při prudších změnách tlaku unavení, jiní cítí s příchodem deště staré rány po zlomeninách. A se stářím to také není jednoduché, kondička už není co bývala, hůř se chodí. Podobně jsou na...
Přečtěte si více

Boswelie a psí sportovci

Pro psí sportovce (a jejich lidi) je důležitý trénink, přesnost a výkon, ale stejně tak je důležitý odpočinek, spánek, mentální relaxace a péče o tělo. Psí tělo je důmyslný a přesný stroj, který je schopen neuvěřitelných výkonů. Právě proto si také zaslouží odpovídající přístup a péči. Věda nyní znovuobjevuje 1000 let známé účinky boswelií. A tyto...
Přečtěte si více