LÁSKA 52 Viola odorata

Krizová lahvička pro konejšivou úlevu

Hodnoceno 4.53 z 5 na základě 214 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 218)

od 378

To je krizová lahvička, kterou využíváme i v klinické praxi a přináší nebývalý efekt u zvířat v psychickém diskomfortu. LÁSKA 52 je velmi vhodná konejšivá úleva a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou a obecně při psychickém diskomfortu.

 • 1 ml
 • 2 ml
Vyčistit

Popis produktu

Veterinární přípravek pro zvířata v zájmovém chovu.

Extrakt z listu rostliny Viola odorata je speciální látka využívaná nejen v klinické praxi. Přináší nebývalý efekt u zvířat s psychickými problémy. Ať se jedná o stres, strach nebo jiný psychický diskomfort, zvířeti poskytne okamžitou úlevu a prospěch. Ulevuje i při větším strachu a poděšení z vnějších podnětů, jako je doprava nebo petardy.

Používání extraktu přináší zvířeti větší prospěch a pokrok, když je jeho majitel schopen aktivní spolupráce, dokáže zvířeti porozumět a rozeznat jeho signály.


Krizová lahvička Láska 52 Viola odorata je klíčový konejšivý přípravek pro krizovou úlevu i u zvířat ve vážném psychickém stavu. 

Také je to “startovací” přípravek při řešení různých chronických stavů, bývá pro zvíře takovým prvním zábleskem naděje, že přeci jen může být lépe. 

Přejeme vám zažít ten moment, kdy lahvičku Láska 52 nabídnete zvířeti s psychickým problémem. Obdivné překvapení, uznání a vděčnost za to, že jste opravdu pochopili jeho problém a přinášíte pro něj vizi lepší budoucnosti…


Konejšivý účinek listu violky

Extrakt violky vonné  ovlivňuje přenos nervových vzruchů a jako neuromodulátor ovlivňuje náladu, chování, učení, paměť a je popsán i její anxiolytický účinek. Reguluje pocity vzrušení z nových situací a ovlivňuje vnímání bolesti. Reguluje také endokanabioidní systém.

Tento široký účinek na psychiku a nervovou soustavu poskytuje úlevu v těchto stavech

 • psychické trauma
 • posttraumatické stresově-úzkostné poruchy
 • strach
 • panické stavy
 • problémy se změnou domova
 • kompulzivní poruchy včetně okusování a olizování z návyku
 • napětí
 • stahy, křeče
 • bolest
 • srdeční potíže z důvodu stresu
 • dýchací potíže z důvodu nadměrného vzrušení a hlavně strachu

Když potřebujete pomoc opravdu rychle

V případě, že na přípravek spěcháte a potřebujete jej co nejdříve, obraťte se na nejbližší prodejnu ve vašem okolí a prověřte si, jestli zde mají přípravek skladem. Kompletní přehled našich obchodních partnerů naleznete zde.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, zavolejte nám na telefonní číslo odborné poradny: +420 603 421 744.


Praktické doporučení: Tento extrakt je mimořádně kvalitní a obsahuje maximum účinných látek, proto je velmi hustý. Pro práci jej můžete naředit jednou kapkou zastudena lisovaného oleje (například olivový). Nebo lze použít párátko pro odebrání malého množství extraktu, který jemně rozetřete mezi prsty a můžete nabídnout zvířeti.Způsob použití

Lahvičku nabídněte zvířeti k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. A pak se nechte vést zvířetem. Zní to divně? Zvyknete si. Po analýze vám zvíře samo ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat.

Buď se bude chtít dostat k obsahu a různě olizovat lahvičku, v takovém případě si „odmázněte“ trošku na prst a nechte, ať si olizuje.

Nebo zvíře po analýze dá hlavu na stranu – to znamená, že chce obsah z lahvičky vtírat do žlázy vedoucí po straně krku. Nebo vám případně nabídne jiné místo na těle ke vtírání.

Třetí možností je, že zvíře chce přírodní látku inhalovat. V takovém případě se usadí nebo lehne poblíž lahvičky.

Aplikaci provádějte libovolně dlouho a tak často, jak vám „řekne“ váš parťák v terapii. Pokud zvíře látku nepotřebuje, tak od ní odejde.

U kočkovitých šelem a fretkovitých používejte jen inhalační aplikací z dlaně.


HUSTOTA SVĚDČÍ O KVALITĚ

Je běžné, že se k majiteli zvířete dostane lahvička s obsahem, který je více hustý a málo tekutý, což je charakteristické pro substanci s vyšším obsahem účinných látek. Tento úkaz není na úkor kvality přípravku a je spíše výhodou, protože při správné manipulaci vydrží tento přípravek mnohem déle nežli řidší.

Stačí, když jednou za čas (podle potřeby) kápnete dovnitř lahvičky 1 kapku olivového oleje a důkladně protřepete. Obsah tím na čas naředíte do tekutější podoby. Dále lze s obsahem pracovat tak, že si párátkem vyrýpnete malinké množství a to si jemně rozetřete mezi prsty. Pokud zvíře pracuje jen inhalačně, pak toto není nutné a inhalace z lahvičky je možná i bez naředění.


Mechanismus účinku extraktu listu violky vonné na nervový systém

Jeden z hlavních konstituentů je kyselina linolová – esenciální mastná kyselina.

Vedle obecných vlastností všech esenciálních mastných kyselin, je i kyselina linolová silným antioxidantem, zapojuje se do řady metabolických procesů a podílí se na biosyntéze prostaglandinů, které slouží mimo jiné funkce jako přenašeče informace v centrálním nervovém systému. Kyselina linolová je umístěna v myelinu a ovlivňuje přenos nervových impulsů.

V organismu je kyselina linolová enzymatickou cestou přeměňována na kyselinu arachidonovou, která je substrátem pro syntézu endogenního kanabinoidu, kterým je anandamid (N-Arachidonoylethanolamin, AEA).

Poprvé byla tato látka popsána v roce 1992 a postupně byly zjištěny její účinky na centrální i periferní nervový systém. Název Anandamid pochází ze sanskrtu ze slova Annanda – radost, blaženost, potěšení. Anandamid je endogenní neurotransmiter a v organismu funguje vazbou na specifické receptory v nervovém systému.

Působí jako neuromodulátor, který obecně ovlivňuje náladu, chování  učení, paměť, proces poznávání, reguluje úzkostné chování (anxiolytický účinek), reguluje pocit vzrušení organismu během nových situací a ovlivňuje pocit bolesti.


STRES JAKO PŘÍČINA ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMŮ A NEMOCÍ

Rozhovor Michala Babky s MVDr. Kateřinou Malíkovou – z obsahu videosemináře Pes a konec roku.


 

Upozornění

SLOŽENÍ:
Viola odorata absolue / česky: violka vonná
Zpracovaná část rostliny: list / Způsob extrakce: absolue

Veterinární přípravek určený pro psy, kočky, koně a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva.

Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby.

Číslo schválení: 062-20/C


Lepší společně


218 recenzí LÁSKA 52 Viola odorata

 1. A

  Pořízeno pro pejska, u kterého budeme teprve zkoušet. Věřím, že zabere.

  Hodnocení 5 z 5

  Anonymní (ověřený vlastník)

  • K

   Dobrý den, neváhejte se obrátit na jakoukoliv z linek na webu o případné poradenství. Vaše Dokonalá Láska

   Kristýna Příplatová (vedoucí prodejny)

 2. E

  Doporučuji pro všechny kočindy, které trápí psychická nepohoda z jakýchkoliv důvodů. Miri (12 let) špatně zvládala odchod 2 starších kočičích parťáků krátce po sobě. Následně se jí začal horšit zdravotní stav. Mrzí mě, že už ve chvíli, kdy zůstala sama, jsem nevěděla o přípravcích “Dokonale lásky”. Byly mi doporučeny kamarádkou, když se náhle výrazně zhoršili kloubní obtíže. Než jsme správně nastavili medikaci u veterináře, úžasně pomohla Viola. Pomohla uvolnit se a zvládnout bolest už při první aplikaci. Při druhé Miri po chvíli dokonce tvrdě usnula. Osvědčilo se mi nabrání na párátko a jeho ponechání v blízkosti kočky. Když se jí bolest vracela, zcela jasné opět uvítala inhalaci. Díky tomu se lépe dala nastavit i frekvence medikace. Už několik měsíců přípravek nevyhledává, tak vím, že se cítí, i přes zhoršené zdraví, dobře. Je také i daleko klidnější a pohodovější, jakoby se už konečně přenesla přes odchod 2 kamarádek. Při inhalacích jsem většinu času byla i já,a myslím, že stejný uvolňující účinek měla i na mne 😉…

  Hodnocení 5 z 5

  Elena J. (ověřený vlastník)

 3. L

  Viola odorata je úplně jedinečný přípravek, který mému kocourkovi velmi pomohl v psychickém stresu, po návštěvě veterináře, ještě v situaci kdy na něj druhá kočička začala útočit. Kocourek si zalezl a nechtěl vylézt. Vidět to extrémní uvolnění když jsem mu Violku dala k čumáčku. Lehl si a úplně se uvolnil a usnul.
  Děkuji též za velmi osobní přístup v dosti svízelné situaci. Velice doporučuji tyto přípravky.

  Hodnocení 5 z 5

  Lucie (ověřený vlastník)

 4. L

  Krizová lahvička je zázrak. Na doporučení pana Babky jsme zakoupili spolu s ostatními doporučenými produkty. Pejsek Ozzýk byl už téměř paralizovaný strachem. Začaly zdravotní potíže. Jakmile jsme začali užívat doporučené produkty včetně rad ohledně chování a přístupu, vše se změnilo. Pejsek okamžitě začal reagovat, zvládá bouřku a další jakékoli rány, ze kterých měl dříve až panickou hrůzu. Děkujeme za záchranu

  Hodnocení 5 z 5

  Lenka (ověřený vlastník)

 5. l

  S produktem Voila jsme nadmíru spokojeni, fence dělá velmi dobře a jak vidí lahvičku, tak už u mě sedí a olizuje se🙂

  Hodnocení 5 z 5

  lenka š. (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Další přírodní pomoc pro úlevu a péči


Často se nás ptáte

Co je trauma u psů?

Zjednodušeně je to reakce organizmu na podnět nebo situaci, kterou vnímá jako život ohrožující. Podnět může být jak fyzický, tak psychický.

Jak se v traumatickém stavu chová a projevuje zvíře?

Můžeme pozorovat dva extrémní protipóly možného chování.

V rámci jednoho roztěkanost, nesoustředěnost, excitaci, hyperaktivitu, poruchu učení, poruchu vyhodnocování podnětů a zbrklost.

Druhou skupinou projevů jsou například uzavřenost, sklíčenost, deprese, neschopnost jakéhokoli přirozeného projevu, neschopnost se cokoli naučit, apatie.

Jak správně používat audioterapii?

Určitě je třeba vždy začít nejdříve s Audioterapií CD1, zhruba týdenním nácvikem, a to při vyšší hlasitosti, která zajistí plné vnímání tlukotu srdce na pozadí skladeb. Pro úspěch je vhodnější skladby pouštět z reproduktorů s kvalitním zvukem. Více ZDE.

Mohou přípravky Dokonalé Lásky určené pro zvířata používat i lidé?

Přípravky určená pro zvířata jsou schválená jako veterinární. Tím pádem vám oficiálně jejich použití schválit nemůžeme. Na druhou stranu máme zpětnou vazbu od lidí, kteří je používají a jsou s nimi nadmíru spokojeni.

Dary přírody

SLOŽENÍ:
Viola odorata absolue / česky: violka vonná
Zpracovaná část rostliny: list / Způsob extrakce: absolue

Violka vonná (list)

Zklidňuje dýchací cesty a pomáhá při kašli. Dobře čistí krev. Urychluje hojení ran, zastavuje padání vlasů. V aromaterapii se využívá pro konejšivou úlevu při traumatech a velkém strachu.

Zjistit více

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA


Zajímavé a užitečné

Jak se psem zvládnout konec roku?

silvestr a uklidnění psa

Ať už je pes ve stresu nebo má strach, či dokonce prožívá paniku a úzkost – Dokonalá Láska je zde proto, abyste nemuseli sahat po zatěžujících farmaceutikách. Abyste vašemu psovi...
Přečtěte si více

Bouřky a pes

Psychika a chování psa – Je dobré vědět, po čem sáhnout!

Zázračné pilulky nebo přípravky, které by dokázaly rázem vyřešit chronický psychický nebo osobnostní problém u psa? Neexistují… U celé řady psů je prvotní příčina chronické poruchy daleko v jejich špatné...
Přečtěte si více

VIDEOSEMINÁŘ – PES A KONEC ROKU

Hledáte radu, co udělat, když pes se bojí bouřek a ohňostrojů? I vy máte zkušenost, kdy jste psovi dali farmaceutická sedativa a jen jste zhoršili situaci a pes byl paralyzovaný...
Přečtěte si více

VIDEOSEMINÁŘ – ADOPTOVALI JSME PSA

ADOPTOVALI JSME PSA Nebude to jen o tom, jak se k takovému pejskovi chovat a jakou podporu mu poskytnout. Zamyslíme se i nad tím, z jakých situací se psi ocitnou...
Přečtěte si více

Naše srdce pomáhá psům při strachu či stresu

Strach u psa je silná emoce, se kterou se někteří naši mazlíčci potýkají úplně stejně jako my, lidé. Jde o normální fyziologickou reakci na hrozící nebezpečí. Motivuje nás k vyhnutí...
Přečtěte si více

Co dělat, když pes nesnáší jízdu autem

Nejčastěji se jedná o psychosomatický problém. I u zdravého psa se mohou objevit nezvládnuté emoce a stres, které se pak často stanou ve spojení s autem zvyklostí a chronickým projevem.Ještě...
Přečtěte si více

Více z Dokonalé Lásky