LÁSKA 52 Viola odorata

Krizová lahvička pro konejšivou úlevu

Hodnoceno 4.56 z 5 na základě 145 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 149)

od 378

To je krizová lahvička, kterou využíváme i v klinické praxi a přináší nebývalý efekt u zvířat v psychickém diskomfortu. LÁSKA 52 je velmi vhodná konejšivá úleva a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou a obecně při psychickém diskomfortu.

 • 1 ml
 • 2 ml
Vyčistit

Popis produktu

Veterinární přípravek pro zvířata v zájmovém chovu.

Extrakt z listu rostliny Viola odorata je speciální látka využívaná nejen v klinické praxi. Přináší nebývalý efekt u zvířat s psychickými problémy. Ať se jedná o stres, strach nebo jiný psychický diskomfort, zvířeti poskytne okamžitou úlevu a prospěch. Ulevuje i při větším strachu a poděšení z vnějších podnětů, jako je doprava nebo petardy.

Používání extraktu přináší zvířeti větší prospěch a pokrok, když je jeho majitel schopen aktivní spolupráce, dokáže zvířeti porozumět a rozeznat jeho signály.


Krizová lahvička Láska 52 Viola odorata je klíčový konejšivý přípravek pro krizovou úlevu i u zvířat ve vážném psychickém stavu. 

Také je to “startovací” přípravek při řešení různých chronických stavů, bývá pro zvíře takovým prvním zábleskem naděje, že přeci jen může být lépe. 

Přejeme vám zažít ten moment, kdy lahvičku Láska 52 nabídnete zvířeti s psychickým problémem. Obdivné překvapení, uznání a vděčnost za to, že jste opravdu pochopili jeho problém a přinášíte pro něj vizi lepší budoucnosti…


Violka ovlivňuje přenos nervových vzruchů a jako neuromodulátor ovlivňuje náladu, chování, učení, paměť a je popsán i její anxiolytický účinek. Reguluje pocity vzrušení z nových situací a ovlivňuje vnímání bolesti. Reguluje také endokanabioidní systém.

Tento široký účinek na psychiku a nervovou soustavu poskytuje úlevu v těchto stavech

 • psychické trauma
 • posttraumatické stresově-úzkostné poruchy
 • strach
 • panické stavy
 • problémy se změnou domova
 • kompulzivní poruchy včetně okusování a olizování z návyku
 • napětí
 • stahy, křeče
 • bolest
 • srdeční potíže z důvodu stresu
 • dýchací potíže z důvodu nadměrného vzrušení a hlavně strachu

AKTUÁLNÍ TIP:
POMOC A ÚLEVA PŘI BOUŘKÁCH

U zvířat, kteří i mimo vypjaté chvíle bouřky či ohňostroje trpí psychickým diskomfortem, například úzkostnou či stresovou poruchou, jsou tyto chvíle znásobením a vyostřením jejich typických nouzových projevů a vzorců chování. Zde příliš nepomáhají běžné postupy. Pro zmírnění projevů v kritických chvílích musíme zlepšit aktuální psychický nebo neurologický stav zvířete.

Pro konejšivou úlevu zvolíme právě krizovou lahvičku Láska 52 k dobrovolnému příjmu. Zvíře si zvolí, jakým způsobem bude s lahvičkou pracovat – jestli k ní usedne a bude s přivřenýma očima inhalovat nebo ji začne olizovat a bude chtít poskytnout kapku k očichávání a slíznutí. Nebo otočí hlavu na stranu a ukáže boční stranu krku k vetření účinné látky.

V magazínu najdete článek, který se tématu bouřek a psychiky věnuje dost podrobně.


Když potřebujete pomoc opravdu rychle

V případě, že na přípravek spěcháte a potřebujete jej co nejdříve, obraťte se na nejbližší prodejnu ve vašem okolí a prověřte si, jestli zde mají přípravek skladem. Kompletní přehled našich obchodních partnerů naleznete zde.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, zavolejte nám na telefonní číslo odborné poradny: +420 603 421 744.


Praktické doporučení: Tento extrakt je mimořádně kvalitní a obsahuje maximum účinných látek, proto je velmi hustý. Pro práci jej můžete naředit jednou kapkou zastudena lisovaného oleje (například olivový). Nebo lze použít párátko pro odebrání malého množství extraktu, který jemně rozetřete mezi prsty a můžete nabídnout zvířeti.Způsob použití

Lahvičku nabídněte zvířeti k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. A pak se nechte vést zvířetem. Zní to divně? Zvyknete si. Po analýze vám zvíře samo ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat.

Buď se bude chtít dostat k obsahu a různě olizovat lahvičku, v takovém případě si „odmázněte“ trošku na prst a nechte, ať si olizuje.

Nebo zvíře po analýze dá hlavu na stranu – to znamená, že chce obsah z lahvičky vtírat do žlázy vedoucí po straně krku. Nebo vám případně nabídne jiné místo na těle ke vtírání.

Třetí možností je, že zvíře chce přírodní látku inhalovat. V takovém případě se usadí nebo lehne poblíž lahvičky.

Aplikaci provádějte libovolně dlouho a tak často, jak vám „řekne“ váš parťák v terapii. Pokud zvíře látku nepotřebuje, tak od ní odejde.

U kočkovitých šelem a fretkovitých používejte jen inhalační aplikací z dlaně.


HUSTOTA SVĚDČÍ O KVALITĚ

Je běžné, že se k majiteli zvířete dostane lahvička s obsahem, který je více hustý a málo tekutý, což je charakteristické pro substanci s vyšším obsahem účinných látek. Tento úkaz není na úkor kvality přípravku a je spíše výhodou, protože při správné manipulaci vydrží tento přípravek mnohem déle nežli řidší.

Stačí, když jednou za čas (podle potřeby) kápnete dovnitř lahvičky 1 kapku olivového oleje a důkladně protřepete. Obsah tím na čas naředíte do tekutější podoby. Dále lze s obsahem pracovat tak, že si párátkem vyrýpnete malinké množství a to si jemně rozetřete mezi prsty. Pokud zvíře pracuje jen inhalačně, pak toto není nutné a inhalace z lahvičky je možná i bez naředění.


Mechanismus účinku extraktu listu violky vonné na nervový systém

Jeden z hlavních konstituentů je kyselina linolová – esenciální mastná kyselina.

Vedle obecných vlastností všech esenciálních mastných kyselin, je i kyselina linolová silným antioxidantem, zapojuje se do řady metabolických procesů a podílí se na biosyntéze prostaglandinů, které slouží mimo jiné funkce jako přenašeče informace v centrálním nervovém systému. Kyselina linolová je umístěna v myelinu a ovlivňuje přenos nervových impulsů.

V organismu je kyselina linolová enzymatickou cestou přeměňována na kyselinu arachidonovou, která je substrátem pro syntézu endogenního kanabinoidu, kterým je anandamid (N-Arachidonoylethanolamin, AEA).

Poprvé byla tato látka popsána v roce 1992 a postupně byly zjištěny její účinky na centrální i periferní nervový systém. Název Anandamid pochází ze sanskrtu ze slova Annanda – radost, blaženost, potěšení. Anandamid je endogenní neurotransmiter a v organismu funguje vazbou na specifické receptory v nervovém systému.

Působí jako neuromodulátor, který obecně ovlivňuje náladu, chování  učení, paměť, proces poznávání, reguluje úzkostné chování (anxiolytický účinek), reguluje pocit vzrušení organismu během nových situací a ovlivňuje pocit bolesti.


STRES JAKO PŘÍČINA ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMŮ A NEMOCÍ

Rozhovor Michala Babky s MVDr. Kateřinou Malíkovou – z obsahu videosemináře Pes a konec roku.


 

Upozornění

Veterinární přípravek určený pro psy, kočky, koně a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva.

Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby.

Číslo schválení: 062-20/C


Lepší společně


Hodnocení zákazníků

 1. Tahle lahvička zachránila život mému 14ti letému Biewerovi. Jednoho večera, po nešťastném pádu z vysoké postele následovalo 5 epileptických záchvatů-> pejsek mi chtěl sníst celou lahvičku i s víčkem, když jsem mu ji nabídla. Nechala jsem ho olízat, co šlo.. nešťastný pád srovnal pejskovi několikaletý hrb a díky violce se mu podařilo usnout. Od té doby (cca. měsíc) jsme bez záchvatů a pejskův stav se rapidně zlepšil. Je akčnější, hravější a celkově vitální, jako nebyl poslední 4 roky. Moc děkujeme za zkvalitnění a prodloužení života 🙏😇❤️

  Hodnocení 5 z 5

  Kateřina Dlouhá (ověřený vlastník)

 2. M

  Pejskovi se nelíbí, utíká před ní.

  Hodnocení 1 z 5

  Marie (ověřený vlastník)

  • K

   Dobrý den, pokud pejska irituje violka, tak lze domluvit vrácení nebo výměnu. Neváhejte se ozvat. Vaše Dokonalá láska.

   Kristýna Příplatová (store manager)

 3. D

  Používám když se blíží bouřky a zabírá 😊

  Hodnocení 5 z 5

  Dita G. (ověřený vlastník)

 4. E

  Koupeno kvůli nepohody štěňátka v aute. Naprosto dokonalý přípravek. Pejsek zvládl vše když potřebovala jen cichla nebo i olizla – naprostá spokojenost. Moc moc děkuji 👏👏👏 všem doporucuji 👍 nyní pejsek zvládá vše a dojela s námi autem až do Řecka z ČR 😱 úplně bez problému 👍👍

  Hodnocení 5 z 5

  Eva (ověřený vlastník)

 5. A

  Všechny výrobky super

  Hodnocení 5 z 5

  Alžběta (ověřený vlastník)

 6. H

  Uklidňuje v podstatě na počkání, ze začátku opravdu okamžitá reakce, používáme dlouhodobě pro traumatizovaného bíglíka z laboratoře a každý den je lepší a lepší

  Hodnocení 5 z 5

  Hana P. (ověřený vlastník)

 7. V

  výborné hodnocení od obchodníka

  Hodnocení 5 z 5

  Vlasta Kordařová

 8. A

  Dobrý den jsme moc spokojeni s dokonalou láskou 52 konečně zabírá hned po podání a to jsem potřebovala už jsme toho vyskoušeli Bachovy esence, vitamíny….s dok.láskou to jde snadno užívame si to s pejskem (byl hodně vystresovaný to mě trápilo)děkuji

  Hodnocení 5 z 5

  Andrea P. (store manager)

 9. K

  Spokojenost 🙂 psa opravdu sklidní 😉

  Obrázek #1 z Kateřina H.
  Hodnocení 5 z 5

  Kateřina H. (ověřený vlastník)

 10. J

  prostě Dokonalá Láska na zklidnění milované psí fenky Bely

  Hodnocení 5 z 5

  Jana Votavová (ověřený vlastník)

 11. V

  Pejskovi úžasně pomáhá.

  Hodnocení 5 z 5

  Vladimíra P. (ověřený vlastník)

 12. ve fázi testování, video můžeme poslat dodatečně 🙂

  Hodnocení 5 z 5

  Alena Zapletalová (ověřený vlastník)

 13. L

  Pejsek bez stresu. Jsem překvapená účinkem

  Hodnocení 5 z 5

  Lenka M. (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Další přírodní pomoc pro úlevu a péči


Často se nás ptáte

Co je trauma u psů?

Zjednodušeně je to reakce organizmu na podnět nebo situaci, kterou vnímá jako život ohrožující. Podnět může být jak fyzický, tak psychický.

Jak se v traumatickém stavu chová a projevuje zvíře?

Můžeme pozorovat dva extrémní protipóly možného chování.

V rámci jednoho roztěkanost, nesoustředěnost, excitaci, hyperaktivitu, poruchu učení, poruchu vyhodnocování podnětů a zbrklost.

Druhou skupinou projevů jsou například uzavřenost, sklíčenost, deprese, neschopnost jakéhokoli přirozeného projevu, neschopnost se cokoli naučit, apatie.

Jak správně používat audioterapii?

Určitě je třeba vždy začít nejdříve s Audioterapií CD1, zhruba týdenním nácvikem, a to při vyšší hlasitosti, která zajistí plné vnímání tlukotu srdce na pozadí skladeb. Pro úspěch je vhodnější skladby pouštět z reproduktorů s kvalitním zvukem. Více ZDE.

Mohou přípravky Dokonalé Lásky určené pro zvířata používat i lidé?

Přípravky určená pro zvířata jsou schválená jako veterinární. Tím pádem vám oficiálně jejich použití schválit nemůžeme. Na druhou stranu máme zpětnou vazbu od lidí, kteří je používají a jsou s nimi nadmíru spokojeni.

Dary přírody

Viola odorata absolue / česky: violka vonná
Zpracovaná část rostliny: list / Způsob extrakce: absolue

Violka vonná (list)

Zklidňuje dýchací cesty a pomáhá při kašli. Dobře čistí krev. Urychluje hojení ran, zastavuje padání vlasů. V aromaterapii se využívá pro konejšivou úlevu při traumatech a velkém strachu.

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA


Zajímavé a užitečné

Pes a bouřka

Každý pes se může cítit nesvůj při pořádné bouřce a to i když je zdráv a bez psychické poruchy. A pak jsou psi, kteří mají chronický problém. Při každé bouřce...
Přečtěte si více

Psychika a chování psa – Je dobré vědět, po čem sáhnout!

Zázračné pilulky nebo přípravky, které by dokázaly rázem vyřešit chronický psychický nebo osobnostní problém u psa? Neexistují… U celé řady psů je prvotní příčina chronické poruchy daleko v jejich špatné...
Přečtěte si více

VIDEOSEMINÁŘ – PES A KONEC ROKU

Hledáte radu, co udělat, když pes se bojí bouřek a ohňostrojů? I vy máte zkušenost, kdy jste psovi dali farmaceutická sedativa a jen jste zhoršili situaci a pes byl paralyzovaný...
Přečtěte si více

VIDEOSEMINÁŘ – ADOPTOVALI JSME PSA

ADOPTOVALI JSME PSA Nebude to jen o tom, jak se k takovému pejskovi chovat a jakou podporu mu poskytnout. Zamyslíme se i nad tím, z jakých situací se psi ocitnou...
Přečtěte si více

Naše srdce pomáhá psům při strachu či stresu

Strach u psa je silná emoce, se kterou se někteří naši mazlíčci potýkají úplně stejně jako my, lidé. Jde o normální fyziologickou reakci na hrozící nebezpečí. Motivuje nás k vyhnutí...
Přečtěte si více

Když pes nesnáší jízdu autem

Nejčastěji se jedná o psychosomatický problém. I u zdravého psa se mohou objevit nezvládnuté emoce a stres, které se pak často stanou ve spojení s autem zvyklostí a chronickým projevem.Ještě...
Přečtěte si více

Více z Dokonalé Lásky