LÁSKA 52

Viola odorata absolue

Krizová lahvička pro konejšivou úlevu

Hodnoceno 4.58 z 5 na základě 121 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 125)

od 378

To je krizová lahvička, kterou využíváme i v klinické praxi a přináší nebývalý efekt u zvířat v psychickém diskomfortu. LÁSKA 52 je velmi vhodná konejšivá úleva a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou a obecně při psychickém diskomfortu.

 • 1 ml
 • 2 ml
Vyčistit

Popis produktu

Veterinární přípravek pro zvířata v zájmovém chovu.

Extrakt z listu rostliny Viola odorata je speciální látka využívaná nejen v klinické praxi. Přináší nebývalý efekt u zvířat s psychickými problémy. Ať se jedná o stres, strach nebo jiný psychický diskomfort, zvířeti poskytne okamžitou úlevu a prospěch. Ulevuje i při větším strachu a poděšení z vnějších podnětů, jako je doprava nebo petardy.

Používání extraktu přináší zvířeti větší prospěch a pokrok, když je jeho majitel schopen aktivní spolupráce, dokáže zvířeti porozumět a rozeznat jeho signály.


Krizová lahvička Láska 52 Viola odorata je klíčový konejšivý přípravek pro krizovou úlevu i u zvířat ve vážném psychickém stavu. 

Také je to “startovací” přípravek při řešení různých chronických stavů, bývá pro zvíře takovým prvním zábleskem naděje, že přeci jen může být lépe. 

Přejeme vám zažít ten moment, kdy lahvičku Láska 52 nabídnete zvířeti s psychickým problémem. Obdivné překvapení, uznání a vděčnost za to, že jste opravdu pochopili jeho problém a přinášíte pro něj vizi lepší budoucnosti…


Přípravek ovlivňuje přenos nervových vzruchů a jako neuromodulátor ovlivňuje náladu, chování, učení, paměť a je popsán i její anxiolytický účinek. Reguluje pocity vzrušení z nových situací a ovlivňuje vnímání bolesti. Reguluje také endokanabioidní systém.

Tento široký účinek na psychiku a nervovou soustavu poskytuje úlevu v těchto stavech

 • psychické trauma
 • posttraumatické stresově-úzkostné poruchy
 • strach
 • panické stavy
 • problémy se změnou domova
 • kompulzivní poruchy včetně okusování a olizování z návyku
 • napětí
 • stahy, křeče
 • bolest
 • srdeční potíže z důvodu stresu
 • dýchací potíže z důvodu nadměrného vzrušení a hlavně strachu

Tento extrakt je mimořádně kvalitní a obsahuje maximum účinných látek, proto je velmi hustý. Pro práci jej můžete naředit jednou kapkou zastudena lisovaného oleje (například olivový). Nebo lze použít párátko pro odebrání malého množství extraktu, který jemně rozetřete mezi prsty a můžete nabídnout zvířeti.


Když potřebujete pomoc opravdu rychle

V případě, že na přípravek spěcháte a potřebujete jej co nejdříve, obraťte se na nejbližší prodejnu ve vašem okolí a prověřte si, jestli zde mají přípravek skladem. Kompletní přehled našich obchodních partnerů naleznete zde.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, zavolejte nám na telefonní číslo odborné poradny: +420 603 421 744.Způsob použití

Lahvičku nabídněte zvířeti k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. A pak se nechte vést zvířetem. Zní to divně? Zvyknete si. Po analýze vám zvíře samo ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat.

Buď se bude chtít dostat k obsahu a různě olizovat lahvičku, v takovém případě si „odmázněte“ trošku na prst a nechte, ať si olizuje.

Nebo zvíře po analýze dá hlavu na stranu – to znamená, že chce obsah z lahvičky vtírat do žlázy vedoucí po straně krku. Nebo vám případně nabídne jiné místo na těle ke vtírání.

Třetí možností je, že zvíře chce přípravek inhalovat. V takovém případě se usadí nebo lehne poblíž lahvičky.

Aplikaci provádějte libovolně dlouho a tak často, jak Vám „řekne“ váš parťák v terapii. Pokud zvíře látku nepotřebuje, tak od ní odejde.

U kočkovitých šelem a fretkovitých používejte jen inhalační aplikací z dlaně.


HUSTOTA SVĚDČÍ O KVALITĚ

Je běžné, že se k majiteli zvířete dostane lahvička s obsahem, který je více hustý a málo tekutý, což je charakteristické pro substanci s vyšším obsahem účinných látek. Tento úkaz není na úkor kvality přípravku a je spíše výhodou, protože při správné manipulaci vydrží tento přípravek mnohem déle nežli řidší.

Stačí, když jednou za čas (podle potřeby) kápnete dovnitř lahvičky 1 kapku olivového oleje a důkladně protřepete. Obsah tím na čas naředíte do tekutější podoby. Dále lze s obsahem pracovat tak, že si párátkem vyrýpnete malinké množství a to si jemně rozetřete mezi prsty. Pokud zvíře pracuje jen inhalačně, pak toto není nutné a inhalace z lahvičky je možná i bez naředění.


Mechanismus účinku extraktu listu violky vonné na nervový systém

Jeden z hlavních konstituentů je kyselina linolová – esenciální mastná kyselina.

Vedle obecných vlastností všech esenciálních mastných kyselin, je i kyselina linolová silným antioxidantem, zapojuje se do řady metabolických procesů a podílí se na biosyntéze prostaglandinů, které slouží mimo jiné funkce jako přenašeče informace v centrálním nervovém systému. Kyselina linolová je umístěna v myelinu a ovlivňuje přenos nervových impulsů.

V organismu je kyselina linolová enzymatickou cestou přeměňována na kyselinu arachidonovou, která je substrátem pro syntézu endogenního kanabinoidu, kterým je anandamid (N-Arachidonoylethanolamin, AEA).

Poprvé byla tato látka popsána v roce 1992 a postupně byly zjištěny její účinky na centrální i periferní nervový systém. Název Anandamid pochází ze sanskrtu ze slova Annanda – radost, blaženost, potěšení. Anandamid je endogenní neurotransmiter a v organismu funguje vazbou na specifické receptory v nervovém systému.

Působí jako neuromodulátor, který obecně ovlivňuje náladu, chování  učení, paměť, proces poznávání, reguluje úzkostné chování (anxiolytický účinek), reguluje pocit vzrušení organismu během nových situací a ovlivňuje pocit bolesti.


STRES JAKO PŘÍČINA ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMŮ A NEMOCÍ

Rozhovor Michala Babky s MVDr. Kateřinou Malíkovou – z obsahu videosemináře Pes a konec roku.

Upozornění

Veterinární přípravek určený pro psy, kočky, koně a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva.

Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby.

Číslo schválení: 062-20/C


Lepší společně


Hodnocení zákazníků

 1. K

  Spokojenost 🙂 psa opravdu sklidní 😉

  Nahrané obrázky:

  Obrázek #1 z Kateřina H.
  Hodnocení 5 z 5

  Kateřina H. (ověřený vlastník)

 2. J

  prostě Dokonalá Láska na zklidnění milované psí fenky Bely

  Hodnocení 5 z 5

  Jana Votavová (ověřený vlastník)

 3. V

  Pejskovi úžasně pomáhá.

  Hodnocení 5 z 5

  Vladimíra P. (ověřený vlastník)

 4. ve fázi testování, video můžeme poslat dodatečně 🙂

  Hodnocení 5 z 5

  Alena Zapletalová (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Další přírodní pomoc pro úlevu a péči

Po krátkém nácviku podle návodu můžete CD1 pouštět v situacích, kdy potřebujete pomoci uklidnění psa.

Pro zmírnění projevů strachu a úzkosti u psů a větších savců


Často se nás ptáte

Co je trauma u psů?

Zjednodušeně je to reakce organizmu na podnět nebo situaci, kterou vnímá jako život ohrožující. Podnět může být jak fyzický, tak psychický.

Jak se v traumatickém stavu chová a projevuje zvíře?

Můžeme pozorovat dva extrémní protipóly možného chování.

V rámci jednoho roztěkanost, nesoustředěnost, excitaci, hyperaktivitu, poruchu učení, poruchu vyhodnocování podnětů a zbrklost.

Druhou skupinou projevů jsou například uzavřenost, sklíčenost, deprese, neschopnost jakéhokoli přirozeného projevu, neschopnost se cokoli naučit, apatie.

Jak správně používat audioterapii?

Určitě je třeba vždy začít nejdříve s Audioterapií CD1, zhruba týdenním nácvikem, a to při vyšší hlasitosti, která zajistí plné vnímání tlukotu srdce na pozadí skladeb. Pro úspěch je vhodnější skladby pouštět z reproduktorů s kvalitním zvukem. Více ZDE.

Mohou přípravky Dokonalé Lásky určené pro zvířata používat i lidé?

Přípravky určená pro zvířata jsou schválená jako veterinární. Tím pádem vám oficiálně jejich použití schválit nemůžeme. Na druhou stranu máme zpětnou vazbu od lidí, kteří je používají a jsou s nimi nadmíru spokojeni.

Složení

Viola odorata absolue / česky: violka vonná / anglicky: violet leaf
Zpracovaná část rostliny: list
Způsob extrakce: absolue

Violka vonná

Oddenek a v menší koncentraci i celá nať obsahují mnoho saponinů usnadňujících odkašlávání, dále hojivý sliz, flavonové glykosidy, voskové látky, alkaloid violin, vonnou silici a dokonce i sloučeninu kyseliny salicylové, což je účinná látka acylpyrinu – právě díky ní má tato bylinka protirevmatický účinek.

Extrakt z listu violky přináší nebývalý efekt u zvířat v psychickém diskomfortu. Poskytuje konejšivou úlevu a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou nebo při velkém strachu.

Můžete se spolehnout

ČESKÁ ZNAČKA 🇨🇿 ČESKÝ VÝROBEK

> poctivá ruční práce
> kvalita a bezpečí na 1. místě
> bez syntetických látek
> bez palmového oleje
> bez utrpení a testování na zvířatech
> s úctou k přírodě i člověku
> vhodné i pro vegany
> odborná poradna

a vždy s dárkem, který umí potěšit


ČISTĚ PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ
garantuje Dokonalá Láska

Poradna

Jak s pejskem přežít Silvestr?

Z magazínu

Pes a bouřka

Každý pes se může cítit nesvůj při pořádné bouřce. A pak jsou psi, kteří mají chronický problém. Při každé bouřce nebo i jen vzdáleném zahřmění či náhlém dešti vykazují nepatřičné projevy stresu, paniky, strachu nebo úzkosti. Tyto stavy zatěžují nervovou soustavu i tělesný organismus psa. U psů, kteří trpí stresem a strachem z bouřek, se...
Přečtěte si více

VIDEOSEMINÁŘ – PES A KONEC ROKU

PES A KONEC ROKU Přednášející: Michal Babka Cena video záznamu přednášky: 350 Kč Délka přednášky: 1 hodina 47 minut Hledáte radu, co udělat, když pes se bojí bouřek a ohňostrojů? I vy máte zkušenost, kdy jste psovi dali farmaceutická sedativa a jen jste zhoršili situaci a pes byl paralyzovaný a přesto vše vnímal? Adoptovali jste...
Přečtěte si více

VIDEOSEMINÁŘ – ADOPTOVALI JSME PSA

ADOPTOVALI JSME PSA Přednášející: Michal Babka Cena video záznamu přednášky: 350 Kč Délka přednášky: 2 hodiny 40 minut Zveme vás na webinář „Adoptovali jsme psa“. Nebude to jen o tom, jak se k takovému pejskovi chovat a jakou podporu mu poskytnout. Zamyslíme se i nad tím, z jakých situací se psi ocitnou ve stavu nouze,...
Přečtěte si více

Ať už je jen dobře, Maxíku!

Představujeme vám Maxe. Max je kříženec belgičáka, psa s obrovskou chutí do života a nádhernou duší. Na Ukrajině přežil to, co si jen málokdo z nás umí představit.  Byl přítomen výbuchu granátu, kdy došlo zároveň k velmi vážnému úrazu (přelámání křížové kosti) pohybového aparátu. Následně mu musel být amputován i ocas.  Bohužel tím drsný příběh Maxe ještě nekončí....
Přečtěte si více

Naše srdce pomáhá psům při strachu či stresu

Strach je silná emoce, se kterou se někteří naši mazlíčci potýkají úplně stejně jako my, lidé. Jde o normální fyziologickou reakci na hrozící nebezpečí. Motivuje nás k vyhnutí se nebezpečí, připravuje na únik – či obranu. Problém ale nastává ve chvíli, kdy žádné bezprostřední ohrožení neexistuje, a přesto naši mysl (a tím i tělo) zaplaví...
Přečtěte si více

Více z Dokonalé Lásky