Poradna Dokonalé Lásky

Trápí vás problém s vaším domácím mazlem? Nebo byste se rádi dozvěděli, jak o něj správně pečovat? Odborníci z Dokonalé Lásky vám rádi pomohou a poradí.


Často kladené dotazy

Tyto problémy vás nejčastěji trápí. Dali jsme je na jedno místo, abyste rychle našli odpověď

Psí dotazy

  • Chrání LÁSKA 31 Balzám na tlapky packy i před solí v zimě?

    Čistě přírodní směs chrání a ošetřuje kůži tlapek před vlivy nepříznivého venkovního prostředí, ať již se jedná o chlad nebo horko.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Chystáme se na dlouhou cestu se psem. Jaký z přípravků je vhodný na uklidnění během cesty?

    Se snížením hladiny prožívaného stresu pomůže přípravek LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. S inhalací začněte dostatečně včas již před vycestováním. Nabízejte i v průběhu cesty.

  • Co je trauma u psů?

    Zjednodušeně je to reakce organizmu na podnět nebo situaci, kterou vnímá jako život ohrožující. Podnět může být jak fyzický, tak psychický.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Dělali jsme test s Poznávací sadou Láska 81, ale pes si nic nevybral.

    Když si pes nic nevybere z přírodních surovin v Poznávací sadě Láska 81, tak to může znamenat, že aktuálně tuto podporu nepotřebuje. Aktuální stav můžete prověřit po nějaké době, například za měsíc, opětovným provedením testu. 

    Ale je také možné, že proces analýzy a výběru látek, který je pudový, byl nějak narušen vnějšími vlivy. 

    V praxi se občas setkáváme s těmito faktory, které ovlivňují průběh analýzy a výběru:

    • Pes se nedokáže soustředit, protože se zajímá o jiné dění nebo je něčím vyrušován (podezřelé nebo lákavé lidí nebo zvířat za dveřmi, provoz na chodbě, hárající fena v okolí a podobně).

    • Pes má pocit, že jeho majitel si přeje, aby si něco vybral a soustředí se více na tuto sociální motivaci, takže nejedná pudově a je ovlivněný. Něčeho si lízne a když vidí nadšenou reakci, tak v tom pokračuje

    • Když je zvykem, že majitel psovi přísně zakazuje brát si cokoliv k jídlu bez jeho souhlasu, tak se pes při analýze nemusí cítit svobodně a staví se k předloženým miskám rezervovaně a s nejistotou. 

    • Misky s testovanými surovinami nejsou psovi předloženy v jeden moment, ale postupně jedna za druhou. Nedojde tak k podnícení automatizovaného pudového jednání a zapojení vomeronasálního orgánu do provádění analýzy.  

    Zkuste provést test výběru látek znovu a pokuste se zůstat nestranní, neovlivňujte psa svým přáním nebo názorem. Jen v klidu a nenápadně pozorujte. Nepobízejte ho, do ničeho nenuťte, ale zároveň mu dejte najevo, že není zakázané si brát a že si s tím může dělat, co chce. Když se během analyzování obsahu v miskách na vás tázavě dívá, raději mu potvrďte, že si může vzít, co chce, ale nijak konkrétně jej nenavádějte, ani neukazujte na konkrétní misky. 

  • Domácí léčba zánětů uší u psa?

    Při podezření na onemocnění ucha vašeho psa vždy nejdříve navštivte veterinárního lékaře. Domácí léčbu zánětu psího ucha nedoporučujeme bez předchozího veterinárního vyšetření.

  • Jak mám psovi čistit anální žlázky?

    Anální žlázky často trápí psy i feny. Ulevit svému miláčkovi můžete i vy doma sami. Poradíme jak.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Jak můžu preventivně předcházet ucpání análních žlázek?

    Čistě přírodní přípravek pomáhá rozvolnění nervové činnosti a díky protizánětlivým vlastnostem účinně předchází ucpání análních žlázek.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Jak nejlépe šípek sbírat a zpracovávat?

    Nejlepší je sbírat šípky na podzim, v září – říjnu. Plody by měly být červené až hnědé a tvrdé na dotek. Sušení je nejlépe provádět u rozkrojených plodů po odstranění chloupků, což ale může být poměrně složité. Ideální je sušit šípky v mírném průvanu. Nebo jen tak na slunci.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Jak nejlépe šípek využít?

    Pro zvířata je nejlepší využití šípkových plodů sušených, zbavených jemných chloupků. Jedině tak v něm zůstane zachováno co nejvíce vitamínu C a nedráždí sliznice.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Jak postupovat při přehřátí psa?

    Pes se nepotí a svou termoregulaci ovlivňuje výměnou vzduchu v plicích. Proto tak rychle a hluboce dýchá, když je mu teplo. Toto má za následek, že když je pes uzavřen v prostoru, kde není dostatečná cirkulace čerstvého, nebo chladnějšího vzduchu, tak se velice rychle přehřeje. Organizmus provádí veškerá možná opatření, aby se zvýšenou mohl bojovat. Toto má za následek zahřívání krve a mozku. Ten se následně začíná roztahovat a případně otýkat. Politím hlavy přehřátého psa studenou vodou způsobíte teplotní šok, který organizmu ještě více uškodí.

    Máte-li podezření na přehřátí vašeho psího parťáka, odstraňte jej od zdroje tepla a umístěte jej do chladu, ale ne zimy či průvanu. Opatrně na větráky a klimatizace. Položte pod něj a na něj studené mokré hadry, případně obložte i ušní boltce. Pokud má pes sílu pít, podejte mu vodu, ale spíše častěji po menších dávkách, než velké množství naráz. Změřte teplotu a sledujte její pokles. Pokud je teplota nad 39,5°C zajistěte neprodleně prohlídku u veterinárního lékaře. Vysoké teploty jsou náročné pro mozek, srdíčko, krevní oběh, ale i pro ledviny a další orgány. Pro přehřátí jsou predisponovaná plemena s krátkým čumákem, jako například mops, buldoček, buldok a další. Tato plemena „nestíhají” teplo vydýchat.

  • Jak poznám, že má pes nemocné uši?

    Onemocnění uší poznáte například podle zápachu, třepání hlavy, zarudnutí, otoku zevního zvukovodu a otírání uší například o postel, či podlahu ve snaze se podrbat. Více najdete v článku ZDE.

  • Jak se v traumatickém stavu chová a projevuje zvíře?

    Můžeme pozorovat dva extrémní protipóly možného chování.

    V rámci jednoho roztěkanost, nesoustředěnost, excitaci, hyperaktivitu, poruchu učení, poruchu vyhodnocování podnětů a zbrklost.

    Druhou skupinou projevů jsou například uzavřenost, sklíčenost, deprese, neschopnost jakéhokoli přirozeného projevu, neschopnost se cokoli naučit, apatie.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Jak se vypořádat se záněty v uších?

    U některých pejsků a plemen je problematika ušních zánětů bohužel častá. V naší praxi se nám ukazuje, že toto bývá mnohdy spojeno s celkovým stavem zažívání a psychiky zvířete. Z našich přípravků bych Vám mohla doporučit přípravek LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu pro prevenci a údržbu.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Jak správně používat audioterapii?

    Určitě je třeba vždy začít nejdříve s Audioterapií CD1, zhruba týdenním nácvikem, a to při vyšší hlasitosti, která zajistí plné vnímání tlukotu srdce na pozadí skladeb. Pro úspěch je vhodnější skladby pouštět z reproduktorů s kvalitním zvukem. Více ZDE.

  • Jak zchladit psa?

    Pes má jiný způsob termoregulace než člověk. Nejlépe se chladí tím, že si lehne na studenou podložku, mokrý hadr, nebo do mělké vody. Hlavní oblasti pro snížení teploty jsou uši, břicho a tlapky. Nutné je taky, aby měl možnost dýchat s otevřenou tlamou a vyplazeným jazykem. Pes se nepotí (potní žlázy má pouze mezi polštářky na nohou) a teplo musí vydýchat. Na toto je nutné pamatovat při výběru vhodného náhubku pro cestování. Nikdy psa nepolévejte vodou, nemáčejte mu hlavu a nenuťte ho do vody, když sám nechce. Položte na zem mokrý hadr a nechte mu svobodnou vůli, zda na něm bude ležet, či nikoliv. Normální teplota psa je okolo 38°C měřená v konečníku. V parných dnech může vystoupat až na 38,5°C.

  • Jak zvládnout návštěvu veterinární kliniky?

    U pejsků s panickým strachem by bylo dobré uskutečnit komplex behaviorálních opatření ve formě nácviků a “planých” návštěv budovy veterináře. Pejska můžeme výrazně podpořit například přípravkem LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. Přípravek snižuje aktuální hladinu prožívaného stresu, ale nesnižuje kognitivní funkce zvířete.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Jaké jsou příznaky onemocnění ucha u psa?

    Nejčastější příznaky onemocnění ucha u psa jsou:

    • třepání hlavou
    • zarudnutí
    • zápach
    • otok zevního zvukovodu
    • otírání uší o nábytek či podlahu.

    Více o projevech onemocnění uší u psa si přečtěte ZDE.

  • Kolik vody by měl pes denně vypít?

    V průměru zdravý pes denně vypije zhruba 80 až 120 ml vody na 1 kg tělesné hmotnosti.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Lze eliminovat pigmentové změny na zatěžovaných chlupech kolem očí?

    Kombinací přípravku LÁSKA 05 Péče o oči a mandlového oleje. Každý den zaschlý ospalek rozmáčejte odličovacím tamponkem s přípravkem LÁSKA 05 Péče o oči. Dvakrát týdně očištěné chlupy ošetřete kapkou mandlového oleje, který si rozetřete mezi prsty a vmasírujte do chlupů.

  • Má šípek nějaké vedlejší účinky nebo kontraindikace?

    Žádné vedlejší účinky ani kontraindikace nejsou známé. Většina zvířat navíc přesně ví, kolik je pro ně zdravé množství, a tak se nemusíte bát ani předávkování.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Máme doma pejska se stařeckou demencí a chceme mu pomoci?

    Směs boswelií a myrhy LÁSKA 14 pozitivně harmonizuje psychiku a zvyšuje kognitivní funkce psů. U psů se stařeckou demencí optimalizuje spánek a napomáhá úlevě nervové soustavě správně a efektivně odpočívat. Pro dosažení vhodného výsledků postačí olej vtírat do oblasti krku 1 x denně.

  • Máme staršího pejska a má problémy s dýcháním a kašlem?

    Vyzkoušejte přípravek LÁSKA 14 Intenzivní Boswelie. Přispívá k tomu, že svaly obepínající průdušnici se uvolní, a tím pomohou zprůchodnit dýchací cesty.

  • Náš pes je starší a hůře se mu ráno vstává.

    U starších zvířat je bolestivost pohybového aparátu velice častá. LÁSKA 14 Intenzivní boswelie je vhodným prostředkem pro úlevu. Unikátní aplikace vetřením v místě bolesti zbytečně nezatěžuje trávení a organismus. Účinně působí na receptory bolesti COX1 a COX2.

  • Náš pes trpí opakovanými záněty uší. Několikrát léčeno antibiotiky a stále se vrací. Nyní opět, ale již nechceme řešit znovu antibiotiky.

    U chronických a opakujících se zánětů zevního zvukovodu často dochází k rezistenci na veterinární léčiva. Vhodným doplňkem terapie je přípravek LÁSKA 04 Péče o uši v intenzivním režimu. Chronické záněty vyžadují zvýšenou péči majitele i veterinárního lékaře. Pro další konzultaci se na nás neváhejte obrátit, jelikož většina chronických obtíží vyžaduje individuální postupy a řešení.

  • Pejsek je po chirurgickém zákroku a chceme mu ulevit od bolesti přírodní cestou?

    Po zákrocích je nutné vždy postupovat dle doporučení veterinárního lékaře. Přípravek LÁSKA 14 Intenzivní boswelie je doplněk pro úlevu a optimalizaci stavu zvířete. Přípravek je vhodný spíše pro úlevu při chronické bolesti, než-li při akutní.

  • Pes je po antibiotické léčbě. Co mi doporučíte pro obnovu imunity?

    Jako vhodný probiotický zdroj doporučím Chlorelu a v případě, kdy u pejska řešíte i úbytek váhy, tak Spirulinu. Spirulina je i zdrojem bílkovin a pomáhá tak korigovat váhu směrem nahoru, pokud je třeba.

  • Pes si škrábe uši, často klepe hlavou a olizuje i okusuje často packy.

    Tento projev může vypovídat o více obtížích. Nejčastěji se jedná o projev nadměrné přítomnosti kvasinek, nebo alergie. Pro redukci kvasinek a návrat do normálu lze aplikovat přípravek LÁSKA 04 Péče o uši v intenzivním režimu. Při projevu alergie je vhodná kombinace LÁSKA B04 Zelený jíl a LÁSKA D03 Hydrosol heřmánek. Důležité je ovšem nezapomenout na péči veterinárního lékaře. Včasné vyšetření, diagnostika a vhodná medikace mohou odhalit přesnější příčinu problému.

  • Pes trpí opakovanými záněty uší. Co byste mi poradili?

    Je vhodné zvolit přípravek LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu. Nezapomeňte i na ošetření tlapek. Pro doplnění terapie je vhodné nabízet pejskovi i Chlorellu, která má za úkol obnovu střevních bakterii.

  • Pes, který neumí být doma sám

    Může se jednat o projevy separační úzkosti nebo behaviorální projev “nechci být doma sám”, které může mít mnoho příčin.

    Vhodná je kombinace s olejem k vetření do kůže Při strachu a úzkosti a audioterapií CD1. Zde je dobré provést společný nácvik klidu, který Vám zabere maximálně týden. Poté můžete audioterapii a naše přípravky používat pro uklidnění při psychické nepohodě i při akustikofobii.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Pitný režim a dehydratace psa?

    Jak nezapomínáte na svůj pitný režim, tak nezapomínejte i na psího kamaráda. Zdravý pes vypije zhruba 50 – 80 ml vody na 1 kg živé váhy. Tento příjem se ale liší dle přijímaného krmiva. Pes co jí syrové maso bude pít méně, než pes, který pojídá sušené granule. Na cestách mějte přibalenou láhev pitné, neochucené a nesycené vody, kterou spolu pravidelně popíjíte. Pokud má pes přístup k vodě, tak nebývá problém s dehydratací. V parných a teplých dnes s fyzickou zátěží velkých procházek může pes vypít i 100 ml vody na 1 kg živé váhy. Vždy je dobré pít po menších dávkách. Tím jak pes hluboce dýchá, aby se ochladil má roztažené plíce a pokud se naráz hodně napije, tak může vodu vyzvracet.

  • Přírodní ušní kapky pro psa?

    Přípravek LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu má čistě přírodní složení, neobsahuje antibiotika ani alkohol. LÁSKA 03 je vhodným přírodním prostředkem pro preventivní péči o psí uši.

  • Psovi se dělá v autě špatně?

    Jsou dva základní důvody: buď je psovi špatně ze stresu a, nebo se jedná o kinetózu. Pokud se jedná o stres, jed dobrým pomocníkem přípravek LÁSKA 50 pro rychlé zklidnění. Pokud máte podezření na kinetózu, obraťte se na naší odbornou poradnu pro možnost individuálního řešení.

  • Sháním přírodní, preventivní péči o uši pro své psy.

    Vhodnou volbou pro udržení zdravého a vyváženého mikroklimatu psího ucha je přípravek LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu. Olejová báze je pro psí ucho přirozená a při jejím používání nedochází k nadměrnému vysušení zvukovodu.

  • Starší pejsek neudrží moč

    V takto nejasných případech s možností některých velice vážných diagnoz doporučujeme vyšetření u veterinárního lékaře. Již na první návštěvu je vhodné přinést vzorek moči. Je velice důležité zachování čistoty a kvality odebraného vzorku. Moč by měla být předána lékaři do 2 hodin od odběru a ideálně skladovaná v ledničce. Odběr by měl být sterilní, nebo do nádoby, která je předem vyvařená v horké vodě. Nedoporučujeme lahvičky myté v myčce.

    Přečíst celou odpověď >>

  • Změna chování psa po přestěhování

    Stěhování je i pro pejsky složitý proces. Každý jedinec to vnímá jinak a nežádoucí chování se bohužel občas vyskytuje jako důsledek. Může to být odezva na ztrátu jistot a nechápání souvislostí. Bez další anamnézy bych doporučila vtírání směs LÁSKA 56 podpůrný olej Při strachu a úzkosti a aplikaci hydrosolu růže.

    Přečíst celou odpověď >>

Kočičí dotazy

Dotazy na Dokonalou Lásku

Kontaktujte nás

Pokud jste zde nenašli odpověď nebo máte komplexnější problém, nezoufejte, rádi vám poradíme.

Abychom vám mohli co nejefektivněji pomoci, kontaktujte nás prosím pomocí formuláře nebo na telefonním čísle:

tel.: +420 731 381 380 (9 - 19 h)

Kontaktní formulář

Zoofarmakognozie

Zoofarmakognozie je úžasná metoda samovýběru účinných látek. Zvířata se umí sama diagnostikovat i léčit a je nyní na nás, abychom jim to umožnili.

Když jim toto umožníme, dokáží nám během chvilky o sobě říci více, než jsme schopni se o nich naučit za celý život. Zoofarmakognozie je skvělou cestou k napravování vztahů mezi člověkem a ostatními tvory.

Více o Zoofarmakognozii