Péče o psí oči a zrak

Majitelé psů se nejčastěji setkávají s nadměrným výtokem slz a jejich usazení na srsti psa. Tento jev je možné pozorovat například u plemen s krátkou, úzkou, nebo deformovanou horní čelistí. Následkem toho dochází ke zužování slzných kanálků a k nedostatečnému anatomickému odtoku slz.

Stejně tomu může být i u plemen s velkým okem, které je nadměrně vysušováno vzduchem a tím dochází k velké produkci slz. Příčinou obtíží může také být pobyt v prašném prostředí, ostré slunce, silný vítr, či cizí tělesa. Ideální je čistit a kontrolovat oči každé ráno po venčení. Stejně jako my lidé i psi mají v očích ospalky.

Nadměrný výtok slz může být spojený také s možným drážděním oka, a to například řasami, kdy je oční víčko mírně abnormální a řasy dráždí oko, nebo opak, kdy je víčko odchlíplé a oko vysychá.

.

NÁVOD na čistě přírodní péči o oční okolí

Jak ošetřit oční okolí při nadměrném výtoku slz a jejich usazování na chlupech? Každý den zaschlý ospalek rozmáčejte odličovacím tamponkem s přípravkem LÁSKA 05 Péče o oči.

A dvakrát týdně očištěné chlupy ošetřete kapkou mandlového oleje, který si rozetřete mezi prsty a vmasírujte do chlupů. Tento malý fígl zajistí, že slza bude po chlupech stékat, nezoxiduje a nebude docházet k pigmentové změně na zatěžovaných chlupech.

Pokud jsou chlupy od slz již zničené, je nutné je takto ošetřovat také. Tím pádem se nově narůstající chlup již nezabarví.

Při péči o oční okolí si tedy vystačíte s původními dary přírody – vyzkoušejte zvýhodněný balíček Péče o oči.

Tip pro pokročilé chovatele

Pokud má zvíře tendenci směs inhalovat nebo olizovat, dopřejte mu to. Pokud sledujete výraznou tendenci k vnitřnímu užívání, může se jednat o důležitý diagnostický údaj. V případě potřeby kontaktujte poradnu Dokonalé Lásky a zoofarmakognozie.

.

PÉČE O OČI A ZRAK DO DETAILU

Psí organismus je složitý stroj a psi nejsou jeden jako druhý. Zde se dovíte, v jakých situacích a při jakých problémech psa je vhodný ten či onen přípravek nebo přírodní látka.

LÁSKA 05 je čistě přírodní směs rostlinných hydrosolů pro péči o oční okolí s pozitivními vlastnostmi pro kondici zraku a očního orgánu. Velmi jemným způsobem dekontaminuje, hydratuje a napomáhá regeneraci kožních buněk a zhojení rozcitlivělých míst.

  • Jemný veterinární přípravek bez dráždivých složek
  • Optimální pro péči o oční okolí
  • Čistě přírodní složení v souladu s potřebami zvířecího organismu
  • Vhodný pro pravidelnou péči

Bez chloru a bělidel, bez alkoholu, bez konzervantů

Zvýhodněný set obsahuje dva nejčastěji používané přípravky pro pravidelnou péči. Jedná se o kombinaci základního přípravku Láska 05 Péče o oči a jemného mandlového oleje Láska A03.

Balíček je tedy určen hlavně pro psy s častými ospalky a výtoky a pro regulaci a prevenci červenohnědých stop pod očima, tedy pro péči o kůži poškozenou častými výtoky (tzv. slzné dráhy).

Osvědčená kombinace čistě přírodních přípravků pro péči o oči a zrak psa. Zevně i vnitřní podporou.

Pro prevenci i podporu při specifických stavech – zhoršování zraku, počínající šedý zákal, skvrny na rohovce, časté výtoky a záněty.

Jedná se o zvýhodněný set dvou čistě přírodních přípravků. Láska 05 Péče o oči a bylinné směsi Láska B35 Podpora pro oči a zrak.

Podpůrná péče

Tělo zvířete pracuje jako jeden celek, a tak je vhodné podpořit správnou činnost očí dalšími přípravky, které mají i jiné, zdraví prospěšné funkce.

Bylinná směs k vnitřnímu užívání pro dlouhodobé působení.
Poskytuje jemný protizánětlivý účinek a podporuje hojivé a regenerační procesy.
Je vhodnou podporou při počínajících problémech se zrakem.
Napomáhá normálnímu cévnímu provozu a zásobování očních buněk živinami.

Bylinnou směs jednoduše přidávejte ve stanovené dávce přímo do potravy. Případně ji můžete předtím trochu provlhčit.

Věřte svému psovi a nechte ho rozhodnout a ukázat vám, která ze surovin je pro něj právě nyní nejvhodnější. Výběr pomocí Základní poznávací sady je velmi precizní. Tento princip samovýběru přírodních látek funguje u všech psů a to i u těch největších hltavců i u těch, co se ofrňují nad vším. Tohle byste měli se svým psem zažít…

Šípek je dar přírody, který poskytuje mnoho účinků. Je nedoceněnou a přitom skvělou podpůrnou přírodní surovinou v mnohých stavech psychického i fyzického problému u psa i dalších zvířat. Vysoký obsah vitamínu C, A, B, D a dalších látek zvířata využívají pro podporu imunitního systému, pro regeneraci a podporu jater, při onemocnění močových orgánů, pro buněčnou regeneraci a hojení. Jako přírodní zdroj vitamínu C je vhodný u zvířat v rekonvalescenci, pro podporu a regeneraci kloubů a pohybového aparátu.

Nabídněte zvířeti přiměřené množství šípku (maximálně 1 polévková lžíce na 10 kg) samostatně k pojídání. Při fanatickém příjmu lze podávání opakovat i několikrát denně. Řezaný šípek můžete ještě nadrtit, případně rozemlít na prášek.

Vysoký obsah karotenoidů, luteinu a zeaxantinu má význam ve výživě oční sítnice. Příjem karotenoidních barviv současně zvyšuje ochranu očí před škodlivým působením UV-záření.

S věkem se snižuje schopnost organismu získávat dostatečné množství živin ze stravy. Chlorella je přirozeným a biologicky vysoce využitelným zdrojem živin, obsahujícím nejen karotenoidní barviva ale i celé spektrum
vitamínů, minerálů a esenciální aminokyseliny.

Vysoký obsah vitamínu A příznivě ovlivňuje zrak a je vhodný pro prevenci vzniku poškození očí degenerativními změnami a stářím. Psi mají v očních tyčinkách více rodopsinu, který ke své tvorbě vyžaduje vitamín A. Spirulína obsahuje zhruba 10 x více vitaminu A na gram, než mrkev.

Vysoký obsah minerálů a vitamínů, které spirulína obsahuje podporuje regeneraci kůže, která je zatížena výtokem z očí. Vyrovnání minerální a vitamínové balance podporuje imunitní systém. Spirulína je vhodným doplňkem při rekonvalescenci po zánětu v očích.

Chrpový hydrosol (neboli květová voda) je díky velmi jemné koncentraci účinných látek naprosto bezpečný i pro vnitřní užití ve větším množství. Chrpu v přírodě zvířata vyhledávají právě při problémech se zrakem a očima. Zvíře s počínajícím šedým zákalem bude chtít chrpový hydrosol přijímat jakýmkoliv způsobem ve velkém. Nejčastěji se jedná o vnitřní užití – popíjení, olizování, ale mohou chtít tuto látku vtírat do kůže a srsti a nejčastěji k vetření nastavují boční stranu krku.
Není třeba zvíře jakkoliv omezovat, může si dopřát podle potřeby.
Kromě prospěchu pro zrak a oči je chrpa velmi dobrá také při rekonvalescenci. Celkově povzbuzuje, podporuje vnímání a také chuť k jídlu.

Oči, zrak – a játra

Podle tradiční čínské medicíny jsou zvířecí oči spojeny s játry a kůží – všechny sdílejí podobné nutriční požadavky a jsou náchylné k poškození a zánětu. Většina očních onemocnění je důsledkem nahromadění toxinů, oxidačního poškození nebo sníženého oběhu. Některé z nich přicházejí tak pomalu, že se u zvířat nemusí objevit znatelné příznaky, dokud se stav nezhorší. Včasná detekce a včasná intervence je nejlepším způsobem, jak zabránit výrazné ztrátě zraku. 

Pro posílení a normalizaci jaterních funkcí. Poskytuje cholagolický účinek, pomáhá zvyšovat tok žluči. Napomáhá posílení a stabilizaci membrán buněk vystavovaných toxinům a pomáhá chránit jaterní buňky před poškozením. Působí antioxidačně, zpomaluje zánětlivé reakce. Stimuluje proteinovou syntézu a podporuje rekonstrukci buněk poškozených jaterní chorobou nebo toxiny. Směs má také příznivé účinky v trávicím systému. Poskytuje jemné dlouhodobé působení. 

Zrak a stárnoucí pes

Zhoršování zraku a následně i jeho zráta mohou samozřejmě souviset s přirozenými degenerativními procesy. Běžně je tedy sledujeme u stárnoucích a zvláště u přestárlých zvířat.
Stárnutí nezastavíme. Ale můžeme ovlivnit oxidační procesy, podpořit činnost mozkových buněk a kognitivní funkce – a celkově to, jestli se stárnoucí zvíře ve svém stavu cítí komfortně.
Příroda nám k tomuto poskytuje přirozené nástroje v podobě rostlinných látek s antioxidačními a adaptogenními účinky. 

Synergická směs 11 bylin pro podporu mozkové činnosti při poruše kognitivních funkcí, například z důvodu stárnutí. Slouží pro posílení poznávacích funkcí, zlepšení bystrosti a dobré nálady. U psů v mladším a středním věku používejte jako prevenci. Určeno pro psy a větší savce.

Poskytuje významný antioxidační účinek a tak napomáhá ochraně buněk a zpomaluje degenerativní procesy.
Napomáhá normální cévní činnosti a dostatečnému prokrvování mozku.
Adaptogenní účinky bylin ve složení zvyšují odolnost organismu proti stresovým situacím (zranění, úzkost nebo tělesná únava). Zlepšují schopnost zvířete odolávat změněným podmínkám, adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim.

Kdy na veterinu

Pokud má Váš pes hnisavý, či krvavých výtok z oka, přivírá oční víčka a nebo jsou v očích barevné změny (jako je například červené bělmo, nebo zakalené oči) navštivte svého veterinárního lékaře. Přípravky neslouží jako náhrada za veterinární léčiva, neobsahují antibiotika, ani žádná jiná veterinární léčiva a výše zmíněné může vyžadovat ošetření veterinárního lékaře.

Dobrá rada

Na psí oči není vhodné bez indikace a veterinárního dozoru používat léčiva (mast, kapky) pro lidi. Mohou obsahovat antibiotika nebo kortikoidy.

Bez dohledu veterinárního lékaře by neměla být používána ani borová voda, která oči vysušuje.

.

Jemná síla čistě přírodních zdrojů

Věda s láskou k přírodě – tak by se dal popsat vývoj čistě přírodních přípravků Dokonalé Lásky. Najdete v nich jen čisté zdroje v surové přírodní podobě. Palmový olej, suroviny ropného původu, SLS, PPG, PEG, parabeny, silikony – nic z toho v našich přípravcích nenajdete. Dokonalá Láska – to jsou jen přírodní zdroje a zdraví prospěšné látky. S jakými přírodními zdroji pracujeme?

Světlík lékařský je oční léčivka. Pomáhá při alergických reakcích, zánětech spojivek, víček, světloplachosti. Oči zároveň celkově posiluje, je výbornou prevencí, ale i doplňkovou léčbou všech očních chorob.

Chrpa je přírodní lék na zklidnění unavených a podrážděných očí i při zánětu spojivek. Zvířata ji v přírodě vyhledávají při počínajícím i pokročilém šedém zákalu. 

Brusnice borůvka obsahuje významné množství látek, které zpomalují stárnutí očních buněk a pomáhají tak předcházet onemocněním spojeným s věkem, jako je například makulární degenerace. Je to skvělá prevence šerosleposti a poškození očí při diabetické retinopatii.

Pupečník (gotukola) podporuje výživu oční sítnice. Zlepšuje zrak, tonizuje psychiku, zpomaluje stárnutí mozku a kognitivní dysfunkce.

Heřmánek lékařský disponuje především protizánětlivým účinkem. Také zklidňuje podrážděné oči a podporuje hojení. Je užitečný jako antialergikum. 

Jinan dvoulaločný (ginkgo) podporuje periferní krevní oběh a vyživuje sítnici oka.

Vlaštovičník pročišťuje krev a játra, posiluje látkovou výměnu, je používán i při onemocněních žlučníku a ledvin. Velmi prospěšný je při šedém zákalu a skvrnách na rohovce. 

Heřmánek lékařský (Matricaria recutita)

Kdo by neznal naši domácí léčivku! Evropská unie sice zakazuje říkat o bylinách, jaké mají účinky. Ale přesto každý ví, že účinné látky heřmánku podporují hojení a působí protizánětlivě. Heřmánek je vynikající přírodní antiflogistikum především při zánětu spojivek. Pomáhá při alergiích, ekzémech, při svědění.

Tato bylina je zpracovávána pro mnoho různých způsobů použití. Sušená bylina je běžně používána pro horký nálev a představuje jeden z nejčastěji užívaných bylinných odvarů. Heřmánek je používán do solí, mastí, léčiv, má mnoho a mnoho různých využití. V podobě hydrosolu se jedná o velmi jemný dar přírody, který lze používat i u zvířat a například i dětí.

Hydrosol heřmánku lékařského je jedna ze základních složek čistě přírodní receptury LÁSKA 05 Péče o oči.

Chrpa polní (Centaurea cyanus)

Tato bylina je nejcharakterističtějším představitelem rostliny pro kondici oka a zraku. U nás bývala velmi běžná, ale kvůli chemickému ošetřování dost vymizela. Účinné látky chrpy pomáhají s nejrůznějšími problémy očních orgánů. Zvířata tuto bylinu ve volné přírodě vyhledávají při zeleném zákalu, při únavě očí a obecně při zhoršujícím se zraku. Kromě těchto účinků má chrpa podpůrné účinky při nechutenství, zmenšuje otoky a má mírné protizánětlivé účinky.

Hydrosol chrpy polní je základní složka čistě přírodní receptury LÁSKA 05 Péče o oči.

Zajímavost

Proč má pes třetí víčko?

Mžurka, neboli třetí víčko je tenký blanitý útvar, který vznikl zdvojením části spojivky ve vnitřním koutku oka. U psa je dobře vyvinutá, velmi pohyblivá a dostatečně veliká, aby překryla celou plochu rohovky. Třetí víčko je u psů zesíleno chrupavkou ve tvaru písmene „T“.

Mžurka se vyklenuje směrem ven a tím při uvolnění okohybných svalů dokáže překrýt oko. Toto můžete vidět například při spánku, nebo odpočinku psa. Třetí víčko má na vnitřní ploše mazové žlázy (folikuly), které se občas zanítí a vznikne tím onemocnění zvané folikulitida.

Třetí víčko funguje jako čisticí aparát v oku, udržuje nečistoty mimo oko a pomáhá jej zvlhčovat. Dále působí jako ochrana proti poranění oka. Pohyb tohoto víčka je u savců pasivní, na rozdíl od plazů a ptáků, kteří jím umí aktivně hýbat.

U lidí je pozůstatkem třetího víčka spojivková řasa.

A co zkušenosti chovatelů?

Budeme moc rádi i za Váš příběh a zkušenost!

Produkt na čištění u očí nám vyhovuje, protože je přírodní. A je to znát, náš Joel sám nastavuje, když vidí, že mám lahvičku. Ostatním čivavákům to také dělá dobře a je jim to příjemné. Ospalky i takovou tu dráhu po výtoku to zvládá fakt perfektně.

Karolína Dumbrová

V zimním období mou malou Bei trápí očíčka. Často jí z nich tečou slzy a tvoří se nadměrné ospalinky, které také dráždí oční okolí. Díky přípravku Péče o oči od Dokonalé lásky, se příznaky výrazně zmírnily. Bailey, pokud si může sama vybrat, preferuje Dokonalou lásku.

Kateřina Vršanová

Bora (labradoodle) mávala často výtok z očí, ale odkedy jej ich pravidelne ošetrujeme prípravkom Péče o oči, výtoky úplne zmizli a dokonca sa stratili aj čierne škvrny v očnom okolí.

MVDr. Zuzana Stražanová

Koupila jsem od Vás další přípravek, na očička a po týdnu používání vidím jak se mu očka sklidnily. Mockrát děkujeme. A jen tak dál!

Ivana Rozkydalová

Funguje a krásně voní. Prověřené u všech tří westíků. Používám i pro sebe na odličování.

Simča
Chci si vybrat přípravek pro péči o psí oči >