Alergie u psa

Alergie je nepříjemná nemoc, která způsobuje druhotné komplikace, jako třeba záněty kůže. Alergičtí psi se drbou, vykusují a neustále olizují (na uších, tlapkách, stehnech, břichu). Dalšími projevy může být průjem, vypadávání srsti, záněty uší, zvracení, ztráta váhy.

Dnes trpí na alergii v průměru 20 % psů.

Jak zpříjemnit psímu alergikovi život a zjemnit příznaky?

Osvědčená kombinace - první volba pro pravidelnou péči o psa s alergií

Zvýhodněný set: jemný zásyp Láska 25 a bylinná směs k vnitřnímu užívání Láska B36

Jemný přírodní zásyp Láska 25 je vhodný při alergiích a při kožním diskomfortu. Podporuje hojivé procesy. Odstraňuje nepříjemné pocity svědění. Zmírňuje projevy alergií různého původu. Pro psy je aplikace zasypáním a vetřením přirozená a pohodová a umožňuje použití i vícekrát za den.

 

Pravidelné užívání směsi léčivých bylin Láska B36 vede ke zmírnění reakcí i projevů a je stabilní systémovou podporou. Používáte jednoduše – bylinnou směs ve stanovené dávce přidávejte přímo do potravy. 

Nejčastější alergie u psů a typické projevy

Alergií eistuje mnoho typů. Nejčastěji na ni trpí přešlechtěná plemena (bull, dalmatini, boxeři) a někteří k ní mají dokonce genetické predispozice. Často psi trpí alergií na životní prostředí – atopií.

 


Alergie na blechy

Spouštěčem je přecitlivělost na bílkoviny v bleších slinách. Zvířecí imunitní systém reaguje alergickou reakcí. Důsledkem je zánět.

Postižené zvíře nemusí být viditelně zablešené, ke spuštění alergie a projevů stačí i velmi malé množství blech. Psi, kteří mají častý kontakt s blechami, si můžou vyvinout toleranci.

U psa bez alergie vznikne jen červený pupínek, který trochu svědí. U psů a alergií na bleší sliny je nejčastějším příznakem silně svědivá vyrážka na zádi rozšiřující se směrem ke kořeni ocasu, která se může šířit i na zadní stranu stehen a do slabin. Ale posléze se přidávají sekundární infekce a urputné chronické dráždění a následně poškození kůže škrábáním.

Alergii na bleší kousnutí neřeší většina antiparazitik, která blechu usmrtí až po kousnutí. V takovém případě je potřeba používat účinný repelent, aby blecha na zvíře vůbec neskočila.

 

Pomáhá při protiplísňové léčbě a zmírňuje svědění. Stačí nasypat do srsti a jemně vetřít na co největší plochu těla, hlavně zespodu na břicho, 1-2x týdně. Říkáme tomu mazlivá terapie, kterou si psi velmi brzy zamilují. Odhání také klíšťata, blechy, vši, komáry dokonce i nepříjemné kloše jelení. Nedráždí kůži a napomáhá hojení, navíc příjemně voní.

Alergie na prostředí

Alergeny prostředí jsou například roztoči, plísně, prach nebo pyly rostlin i stromů. Nemoc se obvykle vyskytne mezi 1.-3. rokem života, velmi zřídka se vyskytne před šestým měsícem života nebo u starších psů.

Když je pes alergický na prostředí, není většinou možné vyhnout se styku s alergenem. Nelze nepustit psa proběhnout v trávě nebo zbavit domov od roztočů.

Častým projevem alergie na prostředí je atopická dermatitida. K alergenům, které jsou odpovědné za atopickou dermatitidu, patří například pyl z květin a roztoči v domácím prachu. V závislosti na spouštěči mohou způsobovat problémy u psa tudíž jak sezónně, tak i celoročně.

S atopickou dermatitidou se setkáváme častěji u těchto plemen psů: německý boxer, německý ovčák, zlatý retrívr, labrador, teriéři, anglický buldog, dalmatin.

Kromě setu při atopii a alergii může pomoci také hojivý olej.

Olejová směs určená pro vtírání do kůže a k inhalaci. Podporuje hojivé procesy a napomáhá při léčbě a hojení ran a zranění různého původu. Odstraňuje nepříjemné pocity svědění. Zmírňuje projevy alergií různého původu.

Používejte 2 až 4 týdny. Efekt zmírnění svědivosti by se měl dostavit již chvilku po aplikaci.

Případný vliv na významnější dlouhodobé zlepšení stavu se projevuje zhruba v polovině druhého týdne používání, což je samozřejmě značně indiviuální a efekt “léčby” není možné s jistotou slíbit žádnému psovi. Ale jelikož se jedná o maximálně šetrný čistě přírodní přípravek, tak tento pokus bez rizika jistě stojí za to.

Potravinová alergie

Patří mezi jednu z nejčastějších alergií dnešní doby. Zpravidla vzniká na nejhojněji zastoupenou složku potravy, v komerčních granulích to bývá kuřecí maso, lepek.

Na vznik potravinové alergie neexistují žádné predispozice a může začít v jakémkoli věku.

Skutečná alergie na potraviny se vyznačuje tím, že pes snědl alergen delší dobu předtím, než nadměrně zareagoval. U zdravého zvířete se vyvine imunitní tolerance proti složkám krmiva. Nicméně pokud je ochranná funkce střevní sliznice snížena, alergeny mohou překonat střevní bariéru a spustit alergickou reakci.

Projevy potravinové alergie jsou opět především svědění a drbání, zčervenání kůže, problémy se srstí, průjmy či zvracení.

Pro potvrzení nebo vyloučení potravinové alergie má smysl pouze eliminační strava nebo tzv. výlučná dieta, kterou je potřeba dodržovat minimálně měsíc, aby byl poznat rozdíl ve zdravotním stavu. Při potravinové alergii se vyplatí znát příčinný alergen, protože pak je možné psa krmit potravou, v niž tento alergen nebude.

Jak ještě ulehčit alergikovi život?

Časté nebo zbytečné koupání a sprchování psů s alergií a obecně s kožními potížemi není zrovna prospěšné. Ale někdy je to prostě nutné.

Láska 24 je inovativní šampon pro psy s kokosovým olejem a rostlinnými silicemi.
Umožňuje koupání, sprchování a mytí i zvířatům s alergií, atopií a kožními potížemi.

Podporuje hojivé procesy a napomáhá při léčbě a hojení ran a zranění různého původu. Odstraňuje nepříjemné pocity svědění. Zmírňuje projevy alergií.

Nechte svého psa, aby vám ukázal, jakou vnitřní podporu aktuálně opravdu potřebuje. Proč byste dávali nějakou podpůrnou látku každodenně, a ještě k tomu do potravy, když ji vaše zvíře třeba nepotřebuje?

Nechte si poradit. Psi mají funkční vomeronasální orgán, který my lidé máme zakrnělý a neumíme využívat. Ale psi ano – a skvěle. Díky tomuto orgánu a pudové výbavě lehce zanalyzují každou přírodní látku a její aktuální prospěšnost pro organismus.

Proveďte test se Základní poznávací sadou a zjistíte, jaká podpora bude nejvhodnější. Navíc se svým psem zažijete něco zvláštního a přitom tak přirozeného…

Složení tohoto setu je určeno pro ošetření kůže, zvláště při těchto problémech: drobná poškození a ranky, zanícení po osině, bodnutí hmyzem, hotspot, zapařenina, alergická reakce, oděrky, poškrábání.

LÁSKA 10 Dokonalá voda pro redukci bakterií a mikroorganismů na postižených místech. Stejně tak jej lze použít k dezinfekci pitné vody pro lidi a zvířata.
LÁSKA D03 Heřmánek hydrosol je velmi výkonné antihistaminikum, takže pomůže při alergické reakci a dále pak při úzkostech, kožních a trávicích potížích. Pomáhá při zánětu a podporuje hojení.
LÁSKA B04 Zelený jíl absorbuje nečistoty, napomáhá hojení ran, regeneruje a zvláčňuje kůži, ulevuje při alergických kožních reakcích a ekzémech. Především ulevuje od svědění.

Hypersenzitivní pes, který citlivě reaguje dokonce i na některé čistě přírodní účinné látky, ocení úlevu od svědění, podporu hojivých procesů a celkovou komfortizaci pomocí přípravku Láska D04 Zelený jíl. Neobsahuje žádné jiné přísady, je naprosto netoxický a i pro hypersenzitivního psa bez rizika nežádoucích účinků.
Používání je naprosto bez omezení – a to i pro zesláblé psy, štěňata, březí a kojící feny.

Alergie a psychika psa

Nedělejte ze psa pacienta. Nelitujte jej a nepouštějte se do křehkých emocí a projevů. Vy jste inspirující a motivující síla, klidné zázemí. To z vás musí pes cítit, pak i on bude silnější, odolnější. 

Ale jsou samozřejmě situace a stavy, kdy je potřeba nějak pomoci psychice nalomené chronickým diskomfortem z projevů alergie, především těch kožních anebo při akutním stavu. Kromě pomoci od kožních projevů můžete také poskytnout důležitou psychickou podporu čistě přírodními látkami.

Extrakt z listu rostliny Viola odorata je speciální látka využívaná nejen v klinické praxi. Přináší nebývalý efekt u psů s psychickými problémy a to formou okamžité úlevy.

Velmi vám pomůže s psychikou psa nalomenou neustálým svěděním, bolestmi a problémy s kožními projevy alergie.

Lahvičku nabídněte zvířeti k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. A pak se nechte vést zvířetem. Zní to divně? Zvyknete si. Po analýze vám zvíře samo ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat – jestli olizovat, nechat si vtírat nebo inhalovat z lahvičky či prstů.

Když se řekne KŮŽE a PSYCHIKA, tak přichází ke slovu heřmánek.

Disponuje mnoha účinky, mezi nimi nás nyní nejvíce zajímá účinek antialergický, antihistaminický, protizánětlivý a co se týká psychiky, tak příjemně relaxační a uklidňující. 

Láska D03 Heřmánek hydrosol je velmi jemná květová voda pro účinnou a přitom maximálně šetrnou pomoc.
Použití je možné i u štěňat.

Alergie u štěňat a dospívajících psů

Set obsahuje: přípravek LÁSKA B04 Zelený jíl 50 g a přípravek LÁSKA D03 Heřmánek hydrosol 50 ml.

Čistý přírodní jíl, absorbuje nečistoty, napomáhá hojení ran, regeneruje a zvláčňuje kůži, ulevuje při alergických kožních reakcích a ekzémech, zvláště od svědění.

Heřmánek hydrosol, neboli čistá květová voda vybírají zvířata v těchto případech, kdy řeší buď úzkosti, alergie, kožní potíže, nebo trávicí potíže. Je to jedno z nejsilnějších přírodních antihistaminik a relaxant zároveň. Jedná se o velmi jemnou látku a je tak vhodný jak pro štěňata, tak fenky březí, kočičky i jiná zvířata.

Alergie a imunita

Zvířata s oslabenou imunitou reagují na alergeny hůře.
Oslabený organismus, zejména jeho imunitní systém, na setkání s alergenem reaguje bouřlivěji. Narušená nebo oslabená obranyschopnost zvířete totiž nedokáže dost dobře rozpoznat, zda se jedná o neškodnou látku, či ne, a automaticky proti ní zareaguje. Taková reakce je pak daleko bouřlivější než u zvířete, které má imunitní systém v pořádku.

Bylinná směs k vnitřnímu užívání. Napomáhá správné činnosti imunitního systému a posílení celkové odolnosti. Směs je vhodná pro zvířata se sníženou odolností, po nemoci, v rekonvalescenci, stárnutí. Vhodná podpora při opakovaných zánětech. Byliny poskytují jemnou, ale stabilní a spolehlivou podporu a jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání. 

Používáte jednoduše! Bylinnou směs ve stanovené dávce přidáváte přímo do potravy. Dávku můžete před podáním mírně provlhčit.

Někdy je nutné podpořit organismus zvířete zvláště důkladně a systémově. Anebo je zapotřebí dosáhnout maximálního účinku v poměrně krátkém čase. 

Čistě přírodní směs pro posílení obranyschopnosti, podporu organismu a tělesných funkcí a pomoc při regeneraci. Podporuje správnou funkci imunitního systému a obranyschopnost organismu.

Odpovídající počet kapek přípravku (podle návodu) aplikujte zvířeti na hřbet mezi lopatky a jemně vetřete ke kůži.
Pro prevenci používejte 1× až 2× týdně. Jako podporu při nemoci či rekonvalescenci používejte 1× až 2× denně.

Alergie u zvířat pohledem tradiční čínské medicíny

Zátěž jater považuje čínská medicína za hlavní důvod výskytu alergií. Předpokládá, že toxické látky, které játra nedokážou detoxikovat, zlikvidovat nebo zpracovat, následně poškozují jaterní tkáň. Kvůli nedostatečné funkci jater pak vznikají alergie. 

Je mnoho toxických látek, které dokáží narušit správnou funkci detoxikačních orgánů, zejména jater. Některé toxiny dráždí nervový systém, který potom aktivuje další orgány i imunitní systém. Kromě jater je důležitá i správná funkce střev a jejich čistota. Čistý lymfatický systém a ledviny jsou dalším předpokladem správné funkce organismu.

Bylinná směs k vnitřnímu užívání. Napomáhá funkci ledvin a močového měchýře a usnadňuje vylučování. Příznivě působí na močový trakt, zvyšuje odolnost organismu v nepříznivých okolních podmínkách. Napomáhá detoxikaci organismu a pročišťování ledvin. Podporuje také správnou činnost cévní soustavy a ulevuje od pocitu těžkých končetin.

Pro posílení účinnosti doporučujeme zvýšit pravidelný příjem vitamínu B1 a B6.

Bylinná směs k vnitřnímu užívání. Pro posílení a normalizaci jaterních funkcí. Poskytuje cholagolický účinek, pomáhá zvyšovat tok žluči. Napomáhá posílení a stabilizaci membrán buněk vystavovaných toxinům a pomáhá chránit jaterní buňky před poškozením. Působí antioxidačně, zpomaluje zánětlivé reakce. Stimuluje proteinovou syntézu a podporuje rekonstrukci buněk poškozených jaterní chorobou nebo toxiny. Směs má také příznivé účinky v trávicím systému. Poskytuje jemné dlouhodobé působení.

CO JE ALERGIE A CO JE ATOPIE

ATOPIE není nemoc, jde o predispozici. Pokud se k ní přidá nežádoucí vnější faktor – potravinový alergen, alergen z prostředí, stres, očkování, jiné onemocnění – vede často k ALERGII.

 

 

ALERGIE je nepřiměřená, přehnaná reakce imunitního systému na látky, se kterými se zvíře jinak běžně potkává ve svém prostředí. Jsou to velmi často látky, které zdravému organismu běžně neškodí.
Na rozdíl od autoimunitních onemocnění, u kterých imunitní systém bojuje s vlastními složkami, je alergie vyvolaná i u psa vždy vnějšími látkami.