Přírodní péče o kočky

Dokonalá Láska má čistě přírodní veterinární přípravky také pro kočky! Kočky jsou velice citlivá stvoření a nedokážou všechny látky bezpečně metabolizovat. Proto kočkám nic nevtíráme do srsti, nemažeme je ani je nekoupeme, pokud si o to samy neřeknou.

Upozornění

Ať pracujeme s jakýmikoliv látkami a surovinami, je třeba vždy akceptovat osobitou jedinečnost šelmy. Přírodní látky kočkám nenutíme nikdy násilím. Aplikaci nebo podání terapeutické látky provádějme s maximální jemností a vždy ponechte kočce možnost odejít.

PŘÍRODNÍ PÉČE O KOČIČÍ ZDRAVÍ DO DETAILU

Kočky jsou velice chytrá zvířata a s vaší pomocí si dokážou samy vybrat přírodní přípravky, které zlepší jejich zdraví.

Pro péči o kočičí chrup je určen oblíbený přípravek LÁSKA 100 Pro zdravé zuby a dásně. Působí protizánětlivě a podporuje hojení dásní.

Díky účinným látkám a způsobu aplikace dochází ke správnému prokrvování dásní a k celkovému uvolnění zvířete. Přípravek působí fytoncidně a antisepticky, omezuje růst bakterií. Zamezuje tvorbě zubního plaku a tím také omezuje výskyt zubního kamene.

Napomáhá odstranění zápachu. Směs také usnadňuje dýchání a napomáhá pročišťování respiračního ústrojí.

Jaké je tedy vhodné opatření?

Na prst nebo gázu vymáčkněte dávku přípravku. Tlamičku nemusíte otevírat, nebo se s kočkou nějak prát. Zajeďte prstem pod pysky a tváře, jemně roztírejte po snesitelnou dobu (až 30 vteřin). A to je vše.

Některé kočky Vám napomohou například slintáním a olizováním. Do zlepšení stavu dásní provádějte toto jedenkrát denně. Po zlepšení stavu postačí 1x až 3x týdně, nebo podle potřeby.

Ochranný a regenerační balzám určený pro ideální péči o kočičí tlapky. Zrohovatělé polštářky kočičích tlapek jsou v zátěži obzvláště u koček venkovních.

Většina kočiček zvládne péči sama, ovšem například kočky velké a těžké, mohou mít obtíže s regenerací rohoviny. Balzám je pro tyto tlapky ideálním přírodním řešením, které je pro kočky zcela bezpečné.

Péče o oči u koček je doménou spíše koček s deformovanou horní čelistí jako je například perská kočka. Otírání očního okolí tampónkem s přípravkem napomáhá při pravidelné péči o srst a kůži v záhybech krátkého čumáčku.

Jemná síla čistě přírodních zdrojů

Věda s láskou k přírodě – tak by se dal popsat vývoj čistě přírodních přípravků Dokonalé Lásky. Naše veterinární přípravky neobsahují palmový olej, suroviny ropného původu, SLS, PPG, PEG, parabeny, silikony. Dokonalá Láska pracuje jen s přírodními zdroji a zdraví prospěšnými látkami.

Jasmín hydrosol je zcela bezpečný stabilizátor kočičích nálad a kocouří náruživosti. Je pro kočky zcela bezpečný a to jak pro popíjení, tak pro vtírání. Jasmín vede k úlevě při záplavě emocí a nálad. Proto je vhodný pro kočky vzteklé a rozrušené. Je vhodné aby k němu měla kočka, která jej vyžaduje, neustále přístup například v malé mističce.

Hydrosol růže jako jemný, ale výkonný “srážeč” adrenalinu. Adrenalin je hormon, který je k životu velice potřeba, ale jeho okamžitý nadbytek je spíše ke škodě. Hydrosol je plně bezpečný pro popíjení, olizování i vtírání. Jeho účinek přichází rychle, ale také rychle odezní.

Je vhodné aby k němu měla kočka, která jej vyžaduje, neustále přístup například v malé mističce. Je velkým pomocníkem pro majitelé vzteklých a nevrlých koček. Své upotřebení má i koček v době říje, jelikož je jemným proestrogenním zdrojem.

Heřmánek hydrosol je další zcela bezpečný doplněk pro úlevu při úzkosti a potížích s trávením. I kočky mohou mít psychosomatické obtíže, stejně jako člověk. Dobrovolné popíjení hydrosolu heřmánku je vhodné i při kožních obtížích jako je svědění. Je vhodný u koček s kožními parazity pro úlevu při svědění. Hydrosol lze vtírat na postižená místa.

Jemný hydrosol chrpy, který je pro kočky zcela bezpečný, je základní pomocná látka, která ale vykoná velký díl práce. Zlepšuje příjem ostatních přírodních látek. Kočky jej mohou olizovat, nebo si jej nechat jemně vetřít na vybraná místa. Výhodou je možný neomezený příjem vodného hydrosolu chrpy, dle potřeby zvířete.

Tip na aplikaci

Účinnou látku můžete také nakapat na hadřík nebo kousek látky a ten zavěsit v prostoru, kde se kočka pohybuje. Sama si pak určí, kdy bude pobývat v přítomnosti terapeutického hadříku.

Spirulína, chlorella i zelený ječmen jsou zdraví prospěšné i pro kočky

Věděli jste, že zelené suroviny, které jsou tak trendy v užívání lidmi, jsou prospěšné i pro kočky? Ano, řeč je o tak známých látkách, jako je chlorella, spirulína, zelený ječmen. Můžete si sami vyzkoušet, která z těchto látek je pro vaši kočku žádoucí a prospěšná.

Nabídněte všechny tři suroviny (v sypké neupravené podobě) ve třech miskách, které položíte ve stejný moment na zem. Sledujte, s jakým zájmem se kočka věnuje té či oné látce. Když vybere chlorellu, znamená to, že organismus potřebuje přísun probiotik. Výběr spirulíny znamená, že kromě probiotik organismus zajímají i výživové prvky a vitamíny a minerály. Zelený ječmen je především antioxidant.

Chlorella je nenahraditelný zdroj probiotik i pro výhradní masožravce, jako právě kočka je. V přírodě dochází k jejímu vyplavení na povrch vod, kdy tomuto daru neodolají ani kočkovité šelmy.

Spirulina je zdrojem minerálů, vitamínů a bílkovin. Velice často je vybírána kočkami, které jsou v imunitní zátěži, rekonvalescenci a nebo jsou podvyživené.

Zelený jíl by neměl chybět v domácí lékárničce každého majitele kočky, která chodí na vycházky ven. Kočky jsou na sebe opatrné, ale přesto občas přijdou z nočních potulek se šrámem, či škrábnutím.

Zelený jíl je ideální a bezpečný pomocník pro ošetřování drobných ranek a škrábnutí. Stejně tak je vhodný pro kočky s kožními problémy. Je dobré aby měla k jílu kočka neustálý přístup. Stačí malá hromádka ve které se bude moci kočka v případě potřeby vyválet a tím se takto sama ošetřit.

Maximalizovaný přírodní zdroj vitaminu C, A, B, E a dalších tělu potřebných složek. Je vhodný u zvířat v rekonvalescenci, pro podporu a regeneraci kloubů a pohybového aparátu. Šípek je jeden z mála přírodních antioxidantů. Skvělý pomocník pro podporu imunitního systém.

Bylinky pro tělesnou i psychickou pohodu

Při péči o tělesné i psychické zdraví koček odvedou dobrou práci i prosté sušené byliny. Jen si dejte pozor, ať pořizujete byliny sbírané v prověřených lokalitách nebo pěstěné v dobrých podmínkách a bez pesticidů.

Byliny kočkám nabízíme v malém množství (hrstka) například na koberečku. Kočky si sami zvolí, co s nimi dělat. Buď je budou inhalovat, válet se v nich nebo je pojídat. Anebo od nich bez zájmu odejdou. To záleží především na jejich momentálním zdravotním a psychickém stavu.

Pro kočky a kocoury bývají zajímavé tyto byliny: květ heřmánku, květ levandule, list máty peprné, nať a list šanty kočičí, květ měsíčku, okvětní plátky růže, květ jasmínu, list konopí a kořen kozlíku.

A CO ZKUŠENOSTI CHOVATELŮ?

Budeme moc rádi i za Váš příběh a zkušenost!

Mám 10ročného kastrovaného kocúrika mal zápal ďasien museli mu vytrhať niekoľko zúbkov dostal antibiotiká po niekoľkých dňoch čo mal s nich hnačku som mu nasadila olejček. Odpuchla musel papuľka a zápal sa stiahol aj ďasienka sú zahojené. A olejček používame naďalej. Super vec

Eva Halušová

Kapky mám pro kocoura, už nějakou dobu s úspěchem používáme. Zubní kámen přešel.

Pavlína Černá

Mám olejíček pro kočky na zuby. Po cca 10 dnech je kocour bez zubního kamene. Super

Zuzana Mrázková

Používám směs pro miciny a musím pochválit. 
Kočka má problém s kamenem a už měla náběh na zánět.
Pravidelné užívání již po dvou týdnech pozoruji zlepšení. Kámen se sám odrolí a vypadne.
Zápach z tlamy mizí. I zánět se krásně hojí 
P.S. Je stará. Uspání u veterináře by nemusela přežít. Antibiotika nezabíraly. 
Za nás palec nahoru

Kristýna Malírien Henyšová
Chci si vybrat přípravek pro péči o kočičí zdraví >