LÁSKA 31 Balzám na tlapky

pro ochranu a péči o tlapky a čenich

Hodnoceno 4.89 z 5 na základě 165 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 170)

od 395

Čistě přírodní ochranný balzám pro psy a kočky. Pro péči o zrohovatělou kůži tlapek a čenichu a pro ochranu před vlivy nepříznivého prostředí. Při pravidelném používání poskytuje přirozenou dotaci kožní buňky, působí preventivně a podporuje přirozenou pružnost a odolnosti kůže.

 • 30 ml
 • 60 ml
Vyčistit

Popis produktu

Čistě přírodní ochranný balzám pro aplikaci na zrohovatělou kůži tlapek. Krémovitě pastovitá směs olejů s účinnými esenciálními oleji ošetřuje kůži tlapek a čenichu a chrání před vlivy nepříznivého venkovního prostředí. V zimě je to sníh, led, bláto či nasolená břečka. V teplých měsících se jedná o horký beton nebo asfalt.

Přípravek je vhodný pro ochranu před poškozením polštářků při procházce, také na ošetření podrážděných tlapek zimou, vlhkem a změnami teplot. Lze použít i na nezanícené otlaky. Složení esenciálních olejů působí hojivě a mírně dezinfekčně. Podporuje hojení drobných poranění a roztřepení polštářků tlapek.

Při pravidelném používání poskytuje přirozenou dotaci kožní buňky, působí preventivně a podporuje přirozenou pružnost a odolnost kůže.

Přípravek je velmi vhodný pro péči o čenich. Pravidelné používání napomáhá ochraně před ztluštěním vrchní kůže rohoviny čenichu a nepříjemným nadměrným odlučováním kožních buněk.

Čistě přírodní veterinární přípravek pro psy, kočky, hlodavce a další zvířata.

Je vhodný i pro štěňata, koťata a dospívající zvířata.

KDY SE OPRAVDU HODÍ BALZÁM LÁSKA 31 Na tlapky a čenich

 • vysychání kůže
 • třepivost
 • zvrásnění
 • popraskání
 • pomoc a ochrana v sezóně

Ale je skvělý také v jiných situacích!

 • Otlaky
 • Drápky
 • Cecíky

Způsob použití

Naberte malé množství. Vmasírujte a nechte působit. Pro aplikaci před procházkou můžete aplikovat větší množství.

Po procházce umyjte tlapky čistou vodou a po oschnutí promažte. Aplikace lze provádět dle potřeby, maximálně 6 x denně.


VÁŠ PES SI NADMĚRNĚ LÍŽE A OKUSUJE TLAPKY?

Tento jev bývá docela častý a bohužel bývá přehlížen a podceňován až do doby, než se projeví jiné, vážnější souvislosti. Přičiněním neustálého lízání nebo okusování tlapek se projevy neřešeného problému ještě dále zhoršují, vznikají sekundární infekce a dochází k přenosu na jiná místa na těle. 

Nejčastější příčiny takového chování bývají tyto: ALERGIE, KVASINKOVÉ INFEKCE, PSYCHICKÝ NEBO SOCIÁLNÍ PROBLÉM

ALERGIE

Když má pes zarudlou kůži na tlapkách a v meziprstí a často si tlapky líže nebo okusuje, tak se může jednat o projevy ALERGIE nebo atopické dermatitidy. Alergie významně znepříjemňuje psovi život hlavně kožním diskomfortem, ale i jinak. Pomoc a úleva pro psy s alergií naštěstí existuje a poskytuje ji příroda ve své moudré vlídnosti. 

V PORADNĚ najdete mnoho užitečných informací a doporučení pro péči o psa s alergií. 

KVASINKOVÉ INFEKCE

Velmi časté v psí populaci jsou KVASINKOVÉ INFEKCE. A právě tlapky v meziprstí patří k nejčastěji postiženým místům na těle. Dalším takovým běžně napadeným místem jsou uši. Ale kvasinky mohou nepozorovaně obývat i další místa na těle. 

Okusování nebo olizování tlapek je nejčastějším projevem kvasinkové infekce. 

Tento problém je nutné řešit, protože představuje riziko dalších ještě závažnějších zdravotních problémů a je příčinou značného psychického diskomfortu vašeho psa.

JAK POSTUPOVAT PŘI KVASINKOVÉ INFEKCI?

Podívejte se na podrobný návod, jak postupovat při kvasinkové infekci u psa a informace o klíčovém přípravku, kterým je čistě přírodní zásyp Láska 27.  

PSYCHICKÝ NEBO SOCIÁLNÍ PROBLÉM

Velmi častou příčinou nadměrného olizování či okusování tlapek bývá také psychický nebo sociální stav psa. Důvody, proč se pes uchyluje k odreagování, které se postupně stává zlozvykem nebo projevem obsedantně-kompulzivní poruchy, bývají tyto:

• stres
• nuda, nedostatek zájmu
• nedostatečné tělesné nebo mentální vyžití
• nepochopení skutečných potřeb psa
• nízké sebevědomí, nedostatek zasloužené hrdosti

Pomoci vám mohou tyto informace a přehled čistě přírodních přípravků pro práci s psychikou psa. Ale jestli opravdu chcete změnu a zlepšení, tak počítejte s tím, že nejdůležitější jste vy – vaše pochopení, správné nastavení vztahu a komunikace s vaším psem.

Upozornění

Veterinární přípravek určený pro psy, kočky a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu a chladu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti: 18 měsíců od data výroby.

Číslo schválení: 073-19/C


VÁŠ PES VÁM PROZRADÍ, CO OPRAVDU POTŘEBUJE

Když jsou polštářky tlapek dlouhodobě v horším stavu, sledujete snížení pružnosti a odolnosti, vysušování, zvrásnění a popraskání - může to být přičiněním různých faktorů. Co asi psovi chybí? Co by mu mohlo pomoci? Nechte svého psa, aby vám ukázal, jakou vnitřní podporu aktuálně opravdu potřebuje. Proč byste dávali nějaký doplněk každodenně, a ještě k tomu do potravy, když ho vaše zvíře možná nepotřebuje? Proveďte test se Základní poznávací sadou a zjistíte, jaká podpora bude nejvhodnější. Navíc se svým psem zažijete něco zvláštního a přitom tak přirozeného…


Hodnocení zákazníků

 1. B

  Balzam krásne vonia, náš corgi má po aplikácií nádherne mäkké vankúšiky na labkách. On tiež tento balzam miluje, vždy sa ho snaží vylízať priamo z nádobky 😃

  Hodnocení 5 z 5

  Barbora (ověřený vlastník)

 2. J

  krém dobrý, čumák se docela hojí, akorát je to boj . aby to pejsek neolizoval 🙂

  Hodnocení 5 z 5

  Jarka M. (ověřený vlastník)

  • K

   Dobrý den, balzámek má rádo a olizuje většina pejsků a je to dobré znamení jelikož oni se tím léčí i zevnitř, takže to není ničemu od škody a většinou se potřebují jen zpočátku zazásobit. Kdyby cokoliv, tak jsme k dispozici pro rady a typy. DL <3

   Kristýna Příplatová (store manager)

 3. E

  Po použití heboučké tlapky (paničky).

  Hodnocení 5 z 5

  Elen (ověřený vlastník)

 4. J

  Balzám natírám pejskům kvůli ochraně tlapek. Ale pozoruju, že se snížilo ,téměř vymizelo olizování tlapek jednoho z nich. Měl to trochu zarudlé mezi prstíkama.

  Hodnocení 5 z 5

  Jitka H. (ověřený vlastník)

  • K

   Dobrý den, olizování balzámku není vůbec špatné ba naopak. Balzám obsahuje především hermánek, který je všeobecně léčivý a tudíž pejskovi může vnitřně dělat dobře i v jiných ohledech a pokud se dostatečně zazásobuje, tak potom už dobrovolná forma příjmu čili olizování postupně opadá 🙂 na začervěnání a podráždění je vhodný doplněk i zelený jíl od nás, tak neváhejte na něj mrknout. Vaše Dokonalá láska <3

   Kristýna Příplatová (store manager)

 5. I

  Naprostá spokojenost. Děkujeme, že jste.

  Hodnocení 5 z 5

  Ivan (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Když nestačí běžná péče o tlapky

Přehled čistě přírodních veterinárních přípravků pro péči nebo podporu při řešení problému. Alergie, kvasinkové infekce, záněty, podpora imunity…


Často se nás ptáte

Chrání LÁSKA 31 Balzám na tlapky packy i před solí v zimě?

Čistě přírodní směs chrání a ošetřuje kůži tlapek před vlivy nepříznivého venkovního prostředí, ať již se jedná o chlad nebo horko.

Složení

Bambucké máslo (Vitellaria paradoxa), Glycerol rostlinného původu, Kokosový olej (Cocos nucifera) Lněný olej (Linum usitatissimum), Olivový olej (Olea europaea), Vitamin E (Tocoferol), Matricaria recutita – esenciální olej Heřmánek modrý, Daucus carota – esenciální olej Mrkev, Aniba roseaodora – esenciální olej Růžové dřevo.

Můžete se spolehnout

ČESKÁ ZNAČKA 🇨🇿 ČESKÝ VÝROBEK

> poctivá ruční práce
> kvalita a bezpečí na 1. místě
> bez syntetických látek
> bez palmového oleje
> bez utrpení a testování na zvířatech
> s úctou k přírodě i člověku
> vhodné i pro vegany
> odborná poradna

a vždy s dárkem, který umí potěšit


ČISTĚ PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ
garantuje Dokonalá Láska

Růžové dřevo

Aniba rosaeodora, také známá jako pau-rosa, je strom z čeledi Lauraceae. Ačkoli se někdy nesprávně označuje jako palisandr, je toto jméno zcela zavádějící. Roste v částech tropického deštného pralesa Jižní Ameriky. 

Olej z růžového dřeva normalizuje a stabilizuje nervový systém, napomáhá hojení ran. Olej je vhodný pro péči o suchou a ochablou kůži. Výtažek z růžového dřeva vyhlazuje jizvy a zvrásnění u stárnoucí kůže.

Mrkev (Daucus carota)

Mrkev obecná (Daucus carota) je rostlina z čeledi miříkovitých, pěstovaná v kultivované varietě jako kořenová zelenina. Pro získávání esenciálního oleje s významným prospěchem pro zdraví zvířat je však používána černá divoká mrkev, respektive její semena.

Olej ze semen černé mrkve pomáhá zpomalovat procesy stárnutí kůže a chrání kožní buňky proti nežádoucím procesům. Je to agentní adaptogen, který svoji činnost zaměřuje na poškozenou nebo anomální buňku. 

Heřmánek pravý

Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla, synonymum Matricaria recutita), také heřmánek lékařský, je jednoletá nebo ozimá léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Hojně se využívá v kosmetice a léčitelství, v aromaterapii i homeopatii. Je to jedna z nejoblíbenějších a velmi dlouho známých léčivých bylin s prakticky univerzálním účinkem.

Především působí protizánětlivě a podporuje hojení. Jedná se také o výkonné antihistaminikum, takže ulevuje při alergiích a kožních potížích. Dále však poskytuje mnoho dalších prospěšných účinků. Jedná se také o výkonný relaxant.

Bambucké máslo

Bambucké máslo je hvězdou čistě přírodní kosmetiky a péče o kůži.

Pochází z plodů stromu jménem Máslovník africký, který plodí až po zhruba dvaceti letech růstu a pak je poskytuje dalších 200 let. Na větvích rostou žluté bobule přibližně o velikosti švestky. V ní jsou uložena jedno nebo dvě hnědočervená semena, která jsou žádanou surovinou pro výrobu bambuckého másla.

Obsahuje přírodní antioxidační látky – vitamíny A, E, F a nenasycené mastné kyseliny, které skvěle hydratují pokožku. Pokožku zklidňuje a zjemňuje.

Ověřené vědecké studie potvrzují efekt bambuckého másla při prevenci transepidermální ztráty vody (výparu z nejsvrchnější vrstvy pokožky), což je nejčastější příčina suché pokožky a jiných nepříjemných projevů.

Klinická studie British Journal of Dermatology prokázala, že bambucké máslo napomáhá přirozené tvorbě kolagenu. Kolagen a elastin jsou proteiny, které dodávají pokožce houževnatost, pevnost a pružnost.

Kokosový olej

Kokosový olej je rostlinný olej získávaný z kopry, jader zralých kokosových ořechů sklízených z kokosové palmy (Cocos nucifera). V tropech je po celé generace hlavním zdrojem tuku ve výživě milionů lidí. Má různé uplatnění v potravinářství, medicíně a průmyslu. Kokosový olej je velmi termostabilní, proto je vhodný na vaření a smažení.

Lněný olej (Linum usitatissimum)

Jedná se o jednoletou rostlinu se štíhlou lodyhou, která dorůstá až do výšky okolo 1 metru. Má nevýrazné přisedlé listy a půvabné pětičetné květy bledě modrého odstínu. Plodem je tobolka, uvnitř které se ukrývají lesklá semena.

Ze sušených zralých semen lnu setého (Linum usitatissimum) je získáván lněný olej. Kvalitní olej je ze semen získáván výhradně lisováním za studena.

Len je nejen krásná rostlina, ale také odedávna přináší mnohostranný užitek. Kromě známého využití v hospodářské a textilní oblasti poskytuje len také velmi perspektivní účinky pro tělesné i psychické zdraví – lidí i zvířat. Ale pro výrobu léčebného lněného oleje neposlouží běžná zlatá semínka. Lněný olej pro léčbu a prevenci musí být lisován z tmavých (hnědých) semen. V Dokonalé Lásce dáváme pozor nejen na to, z jakých semen je olej lisován, dokonce známe osobně všechny lidi kolem jeho výroby i konkrétní místa, kde tento len vyrostl.

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA

Poradna

LÁSKA 31 – Péče o psí a kočičí tlapky

Zajímavé a užitečné

Péče o psí a kočičí tlapky

Psí nebo kočičí tlapka je jednou z nejnamáhanějších částí těla. Aby mohli váš pejsek nebo kočička vesele pobíhat a radovat se ze života, je potřeba, aby měli tlapky zdravé a...
Přečtěte si více

Zima je tady… a s prvním sněhem je spojená i zvýšená péče o psí tlapky

Napadl nám první sníh. My lidé obujeme teplé boty s kožíškem a vyrazíme ven za zimními radovánkami. Ale co naši čtyřnozí miláčci? Ti mají v zimě tlapky nechráněné, přitom zvláště...
Přečtěte si více

Přírodní péče o potkany

TO NEJLEPŠÍ Z ČISTÉ PŘÍRODY PRO NAŠE POTKANY

Více z Dokonalé Lásky