PÉČE O PSÍ ZUBY A DÁSNĚ

Co nečekaně prodlouží psovi život?

Ano, je to pravidelná a správná péče o zuby a dásně. Špatný stav zubů a dásní a výskyt zubního kamene totiž představují riziko periodontálních chorob, tedy například častých zánětů. Důsledkem je snížení kvality a délky života zvířete.

LÁSKA 01 Pro zdravé zuby a dásně je ideální čistě přírodní veterinární přípravek pro domácí péči o psí tlaminu. Dejte tomu poctivě alespoň dva měsíce a uvidíte, že vás pochválí i váš veterinář.

Plak, zubní kámen, bakterie a záněty dásní

Zánět dásní a zubní kámen jsou nejčastější a nejběžnější zdravotní komplikace, které postihují převážnou většinu populace našich psů.

Vše začíná zubním plakem, který se usazuje a postupnou mineralizací vzniká zubní kámen. Plak i zubní kámen jsou zásobárnou bakterií, které v tlamičce žijí a produkují své metabolity. Tyto látky poté zatěžují organizmus, mimo jiné i srdce a ledviny.

Postupem času dochází k vývoji zánětu dásní, který je bolestivý, krvácivý a velice nepříjemný. Dáseň ztrácí svou pružnost, pevnost a je nadměrně prokrvena. Tato degradace dásně a přítomný zubní kámen obnažuje uchycení zubů a tím je uvolňuje. Správná a pravidelná péče o psí tlaminku je stejně potřebná, jako péče o zuby naše, lidské.

Každodenní péče přináší úlevu a snižuje tvorbu plaku, kamene a zánětu dásní.

Jak vzniká zubní kámen?

Vše začíná zubním plakem, který se přirozeně usazuje a postupnou mineralizací z něj vzniká zubní kámen. Plak i zubní kámen jsou zásobárnou bakterií, které v tlamičce žijí a produkují své metabolity. Postupem času dochází k vývoji zánětu dásní, který je bolestivý, krvácivý a velice nepříjemný. Dáseň ztrácí svou pružnost, pevnost a je nadměrně prokrvena. Tato degradace dásně a přítomný zubní kámen obnažuje uchycení zubů a tím je uvolňuje.

Přípravek LÁSKA 01 Pro zdravé zuby a dásně má protizánětlivé účinky a podporuje hojení dásní. Díky účinným látkám a způsobu aplikace dochází ke správnému prokrvování dásní a jejich hojení. Přípravek působí fytoncidně a antisepticky, omezuje růst bakterií.

Co vše ovlivňuje tvorbu zubního kamene?

To je otázka, kterou si klade mnoho majitelů psů.

Tvorbu kamene ovlivňuje hlavně genetika. Predisponovaná plemena jsou psi do 10 kg, s přítomnou vadou skusu, nebo s deformovanou či zkrácenou čelistí. Například psi brachycefalických plemen, psi s podkusem, či nadkusem. Ovšem tento problém se nevyhýbá ani psům větším až obřím.

Jeden z faktorů je strava. Nevhodná bilance minerálů a stopových látek může zvyšovat usazování iontů na zubech. S tímto je úzce spojená i voda, kterou psi pijí. Voda tvrdá obsahuje více minerálů a ty se mohou na zubech usazovat. Toto znají majitelé, například z varných konvic nebo pračky.

Dalším faktorem, který ovlivňuje složení slin a tedy i tvorbu kamene, je například jiné onemocnění, které je spojeno s minerálovou a iontovou bilancí (onemocnění srdce, ledvin atd).

Vždy je vhodné se o této problematice poradit se svým veterinárním lékařem, který dokáže vyhodnotit všechny faktory, které vašeho psa ovlivňují.

Související rizika

Při zubním kameni a zánětu dání dochází k rozšiřování zánětlivého procesu na závěsný aparát zubu. Ukotvení v zubním lůžku se stává méně odolné a  postupně se zub uvolňuje, dochází ke vzniku paradentózy s následným uvolněním a vypadnutím zubu. Mezi degradovanou dásní a kořeny zubů se tvoří malé dutiny, ve kterých se usazují bakterie a zbytky potravy.

V další fázi se zánět dásní rozšiřuje na kost čelisti a změně její pevnosti. Tento proces se může rozšířit až do nosních dutin. Následky zánětu pak nejsou omezeny jen na tlamu, ale mohou postihnout i další orgány. Bakterie tak pronikají zanícenou dásní do krevního oběhu a mohou způsobit závažná onemocnění srdce, jater či ledvin.

JAK MOHU NAPOMOCI REDUKCI BAKTERII?

Zubní kámen a zánět dásní jsou doprovázeny přítomností mnoha bakteriemi. LÁSKA 10 Dokonalá voda je unikání roztok vyrobený z vody a soli a je určen pro redukci bakterií, které zánět dásní doprovází. Používání je jednoduché. V požadovaném ředění roztok přidejte do pitné vody a jejím pitím bude pejsek tlamičku vyplachovat.

Jak tedy správně čistit?

.

 

Zpočátku je vhodné přípravek nanášet prstem. Takto se společně s pejskem naučíte vhodný přítlak na dásně, a pokud je přítomný i zánět, nebude to nepříjemné a bolestivé.

Jakmile dojde k mírné úlevě (cca za 3-4 týdny) je vhodné přidat při aplikaci i mechanickou očistu. Stačí málo. Na prst namotat kousek lékařské gázy a na ní přípravek. Gáza je hrubá a při potírání prstem s gázou bude postupně kámen i mechanicky odírán.

Když toto zvládnete můžete začít s aplikací přípravku pomocí zubního kartáčku. Někteří majitelé s pejskem do „fáze kartáček“ ani nedojdou, jelikož zjistí, že jim aplikace pomocí gázy a prstu vyhovuje. Pokud sáhnete po kartáčku, je nutné, aby byl měkký ideálně dětský a s měkčenou nárazovou brzdičkou. Někteří majitelé využívají silikonový zubní kartáček, který má jemné malé chloupky

Bělení psích zubů? Ne!

Někdy je na zubech přítomná pigmentace, kterou chtějí majitelé odstranit. Při péči není vhodné používat přípravky, které obsahují bělící látky (například fluor). Psí zub je trochu jiný, než zub lidský a agresivní fluor může spíše uškodit. Stejně tak, není vhodné používat lidské přípravky pro péči o tlamu. Lidé jsou více odolní, než naši čtyřnožci. Přidané látky do lidských zubních past nejsou pro zvířata zcela bezpečné.

Učte psa čištění od mala!

 

Mnoho majitelů se zvířetem „bojuje“ jelikož pejsek nezvládá manipulaci s tlamičkou. Toto může být způsobeno její bolestivostí, ale také tím, že pejsek manipulaci v tlamě nezná a neumí jí.

Trénujte již od štěňátka, tak, aby to pejsek zvládal, uměl a bylo to pro něj stejně samozřejmé, jako čištění tlapek po procházce. Jak na to?

Stačí si na prst nakapat trochu čistého rostlinného oleje (přípravek v takto malém věku není vhodný) a do tlamičky sahat, potírat a koukat do ní. Olej je z toho důvodu, že dáseň je přirozeně vlhká a suchý prst může být nepříjemný. Olej prst lubrikuje a ten pak klouže po vlhké dásni. Jakmile se začne tvořit plak, lze olej vyměnit za přípravek LÁSKA 01 Pro zdravé zuby a dásně.

Při nácviku nezapomeňte na řádnou odměnu, po každém pokusu, který vyjde.

Co ještě více můžete udělat pro zuby a dásně?

Používání přípravku LÁSKA 01 je vhodné ještě podpořit podáváním šípku LÁSKA B20. Šípek neboli latinsky Rosa canina je nejzákladnější „psí“ bylina. Obsahuje vysoký podíl vitamínu C, který je ve vodě rozpustný. Představte si, že 100 g šípku obsahuje 747 mg vitamínu C. Stačí tak málo, jako je přidávání šípku, pro podporu redukce zubního kamene, snížení krvácivosti dásní a podporu imunitního systému psa.

Vitamín C je využívám i v medicíně, právě pro rozpuštění iontových sedlin, zastavování krvácení a další podporu. Pokud si šípek nasbíráte, tak je vhodné jej sušit na větrané půdě, kde proudí vzduch, a odlétají chloupky, které šípek obsahuje.

 

V souladu s veterinární péčí

Na péči veterinárního lékaře a pravidelné kontroly je nutné vždy pamatovat.

Jedině veterinář dokáže zcela komplexně a zcela odborně posoudit stav zubů a dásní. Provede i celkovou prohlídku zvířete a zjistí všechny souvislosti, které mohou mít na vše vliv. Pokud usoudí, že je nutné absolvovat zákrok v anestezii, tak není nutné se něčeho obávat. Jen je dobré podstoupit vhodná předoperační vyšetření (jak fungují játra, ledviny a srdíčko).

Jsou samozřejmě i takové případy, kdy není možné pejska uvést do anestezie. V tomto okamžiku je nutné, aby jste vy, nebo Vás ošetřující veterinární lékař kontaktovali naši odbornou poradnu a došlo k vyhodnocení, zda je vhodné přípravek LÁSKA 01 používat. Je totiž potřeba pamatovat na to, že i přírodní látky mohou mít lékové interakce a tělo je musí vymetabolizovat.

Věda o přírodních látkách není hlavním oborem pro veterinárního lékaře (ten se věnuje léčivům a jejich interakcím) a proto je vhodné nás kontaktovat.

LÁSKA 01 pomáhá i veterináři při zákroku

Pokud je stav v tlamě tak vážný, že vyžaduje veterinární péči (nejčastěji revizi a odstranění uvolněných zubů, ošetření zubního defektu nebo jiný chirurgický stomatologický zákrok) je vhodné před zákrokem několik týdnů používat právě přípravek LÁSKA 01 Pro zdravé zuby a dásně. Uděláte tím službu nejen zvířeti, ale i veterinárnímu lékaři.

Zubní kámen se používáním přípravku uvolní a poté se bude lépe provádět veterináři zákrok ultrazvukem. Doba nutná pro zákrok i anestezi může být razantně zkrácena.

Stejně tak je vhodné přípravek používat po zákroku pro rychlejší obnovení správné pružnosti a pevnosti dásní. Přípravek lze používat i s případnými antibiotiky, která můžete po zákroku dostat na doma od svého veterinárního lékaře. Po revizi a vyčištění zubů je dobré již o tlamičku pečovat přípravkem LÁSKA 01 pravidelně.

Když má pes citlivé trávení

Přípravek za zuby od Dokonalé Lásky je vyráběn ve dvou provedeních. Varianty se liší nosnou bází, ve které jsou rozpuštěny účinné látky. LÁSKA 01 je v nosné bázi, která je směsí rostlinných za studena lisovaných olejů. Toto poskytuje maximální homogenizaci účinných látek a zajištění maximální kluznosti. Ovšem pejsci, kteří mají problém s trávením tento přípravek používat nemohou. Porucha trávení zahrnuje například sníženou schopnost trávit tuky (Porucha tvorby enzymů, které štěpí tuky. Tato porucha je spojena s funkcí slinivky a tenkého střeva.), citlivé trávení při změně krmiva a nebe podání nevhodného pamlsku a další chronická, nebo známá onemocnění trávícího traktu.

Pro tyto pejsky jsme vyvinuli variantu přípravku, kde je nosná báze aloe vera. My jsme vždy co nejvíce spjati s přírodou a proto naše aloe vera nefiltrujeme. Přípravek LÁSKA 01S je tedy potřeba před každým použitím protřepat a tím dojde k propojení účinných látek a báze. Tato varianta je také vhodná pro pejsky s diabetes, jelikož u aloe vera neprobíhá k mechanizmu trávení, jako u olejů a tím se snižuje riziko glykemického výkyvu.

Zkušenosti chovatelů i veterinářů

Podělte se s námi i vy o své zkušenosti s přípravkem LÁSKA 01

Dobrý den, pomalu ,ale jistě zubní kámen mizí. Zápach z úst už je dávno pryč. Ještě máme kus cesty před sebou,ale pro mě je největší radostí, že malý nemusí jít pod narkózu. Děkuji Dokonalá Lásko

Marsi Marcela

Také můžeme jen doporučit. U psa, kterému se neustále tvoří plak a kámen je to naprostý zázrak. Bez Dokonalé lásky by už určitě musel aspoň 2x být uspaný na čištění zubů. Takto jednou za čtyři měsíce, na 20-30 dnů nasadím přípravek a čistím a veškerý kámen odpadne. Moc děkuji!

Jasmina Tor Bohemia

Bohužel jsme na tenhle produkt narazili pozdě. Bylo vidět zlepšení ale na kámen v pokročilém stavu to nestačilo. Pod narkózou jsme přišli o 4 zuby a dle slov veterinářky, tenhle přípravek nahrazuje u některých psů mechanické čištění kartáčkem. Takže už navždy pravidelně tenhle olej. Narkózu už NIKDY.

Zuzana Svobodová

Včera Šprotík dostal pochvalu u veterináře zoubky absolutně bez kamene ❤ díky péči s Dokonalé lásky

Zuzana Pávek

Cistime 3 mesice a funguje toooo, minuly tyden jsme byli na veterine a Maxik nemusi pod narkozu, coz je super, protoze ma nemocne srdce a je mu 12 let, moc dekujem... !!!!!!!!!!!!

Veronika Wolfová

Ve středu jsem objednala, ve čtvrtek zásilka došla. 9 letá fenka drží jako beránek, dásně máme téměř zhojené a zubní kámen odpadá. Nechtěly jsme pod narkózu. A teď jsem ráda, že jsem do kapiček šla.

Teta Vlaďka

Objednala som mojej civavke,po pravde pochybovala som o tom,ale musim podakovat!vysledky su zatial uzasne a to pouzivame druhy mesiac,velmi ale veeeelmi dakujem a tesim sa

Tatiana Schutz

Dobry den. Rada by som podakovala, pretoze to ozaj funguje. A nemusime nasho psika stresovat narkozou. Dakujem a odporucim aj dalej.

Štefánia Haburajová

Naše fenka Shih-tzu má bohužel paradentozu a před rokem jí bylo nutné vytrhnout 6 zubů. Pan doktor nám řekl, že čistit zuby psovi je zbytečné, že to stejně nepomůže a ať chodíme co půl roku až rok na sundání zubního kamene a kontrolu zubů. Těsně po zákroku jsem pak koupila vaše kapky na zuby, a asi 10 měsíců aplikujeme. Nic extra jsme od toho neočekávali, ale vzhledem k ceně, proč to nezkusit...V říjnu jsem pak byla fenku ukázat panu doktorovi, a ten se upřímně podivil nad stavem chrupu fenky. Zuby naprosto bez kamene, jen kroutil hlavou. Dokonce mě pak poprosil ať mu pošlu odkaz na přípravek, že má spostu psích pacientů, kterým by tento přípravek aspoň mohl pomoci oddálit nutnost stále řešit zubní kámen. Fenka má navíc teď úplně bílé zuby, tak začnu asi kapičky používat i já

Svatava Kaletová

Úplně super, po měsíci má zuby opět bez kamene. Moc děkujeme.

Zlatko Zlatko

Já mám super recenze, zabere to perfektně, zub. kámen změkne a dá se lehce odstranit kartáčkem ,nebo zeškrábnout,nebo okusovadlo.....jsem nadšena.

Zuzana Hrenyová

Nám začal zubní kámen odpadávat už po 3 dnech používání ( nebo spíš jsem mu to seškrabávala nehtem). :) Takže za nás fakt funguje

Sandra Koudelová

Ráda bych vám poděkovala. Mám devítiletého jezevčíka s nemocným srdíčkem. Měl zubní kámen, ošklivý zubní kámen, bylo nám doporučeno vyšetření na klinice v Praze, aby zjistili, jestli "zvládne" narkózu a tím i odstranění zubního kamene. Řekla jsem, že nejdřív zkusím váš přípravek. Masírovali jsme dásně a zoubky (pejsek je naštěstí trpělivý) a zhruba po dvou týdnech jsem opatrně malým pilníčkem z manikury začala odlupovat a po měsíci má zoubky v pořádku. Jsem vám moc vděčná a všude vás doporučuju. DĚKUJU!!!

Zdeňka Kulasová

Kartáček našemu pejskovi moc nejede. Zkusím ještě prst. Ale už po třetím dnu má chlapec svěží dech.....jupííííí!

Jitka Chalupová

Olejicek je super. Můj pejsek po dvou měsících nemá zubní kamen a zoubky jsou belejsi

Vlasta Vlach

Chválim,začínající paradentoza ustupuje,westík a jsou mu teprve dva roky.

Vlasta Jeřábková

Už som objednala druhý raz pre svojich psikov plemena americký kokeršpaniel 9.5roka a 4.5 roka ..najprv 30ml spokojnosť veľká, druhý raz som objednala 50ml včera som si prevzala balícek v zásielkovni :-) Ďakujeme <3

Yveta Martinická

Čistíme 2 krát týdně a kamen i zápach ustoupil a je úžasné jak u toho ten můj miláček usíná

Iva Šmídová

Za nás super, můj pejsek měl taky zubní kámen v pokročilém stavu a po cca 20ti dnech používání mu to šlo krásně pryč. Můžu jen doporučit. Pan veterinář by zasloužil metál, je to velice příjemný člověk a vážně nám tímto výrobkem pomohl. Děkujeme

Adam jirásek

Dobrý den, včera nám došel balíček na zoubky pro 4 letou čivavku. Od včerejška aplikujeme a je znát menší poušek z tlamičky, aspoň při ranní vítačce jsem to velice ocenila. Dokonalá Láska nám byla doporučena, jak od chovatelů, tak i veterinářů, těšíme se na výsledek!

Adéla Jančová

Musím říct že to opravdu funguje.

Pavlína Hrstková

Máme a jsme spokojeni

Koupeno,vidím zlepšení,nelituji že jsem koupila...

Šárka Prokopová

Používame, perfektná vec nie len pre psíkov Nič lepšie nepoznám

Mani DM

Som velmi spokojná s olejčekom pre zdravé zuby,funguje to vyborne. Toto je pred pouzivaním fotka

Sonia Mikoczova

Aplikuji paty den psikovi co ma sest let,ale zoubky ma hrozne.Z tlamicky zapach docela ustal.Je videt malinke zlepseni a kamen uz neni tak drsny jako skala.Necha si to libit,ale jena kapka jedna mala mlska,tak jsme si to s hafikem domluvili,protoze si nikdy nenechal sahnout do hubinky,ale zvykl si a za me zatim supeeeer,tak uvidime co bude dal,zas napisu.Zdravim Dokonalou lasku

Monika Havlasová

Naprosto úžasný přípravek!!! Ač jsem byla ze začátku skeptická a moc jsem tomu nevěřila, tak i já jsem byla ohromena. Samozřejmě musíte být ze začátku trpěliví a poctivě to vtírat, není to vyřešené během dne či týdne, ale už po měsíci byly vidět změny. Nyní zápach z tlamy holkám zmizel, zubní kámen se rozpustil a šel krásně dolů pomocí špachtle. Za mě prostě top. Děkuji moc.

Alenka Mastilová

Mám fenečku která má nemocné srdíčko tak proto nemůžeme čistit zoubky pod narkozou. Čistila jsem pečlivě zoubky obden psí zubní pastou opravdu snad všema. Výsledek žádný, zhoršovalo se to a to nemluvím o zápachu... objednala jsem kapičky a po týdnu používání 2x denně vidím obrovské zlepšení.. Kámen mekne a lze ho odstranit kartáčkem nebo gazou na prstě. Moc děkujeme a všem doporučuji!

Michaela Gruzovská

Máme objednáno a zkoušíme zatím druhý den. Výsledky tedy zatím žádné nemáme (naší fence ani nepáchne z tlamičky a zubní kámen je teprve v počátcích, takže spíš jako prevence), ale musím říct, že jí to neskutečně chutná. :-D Je po tom jak divá. Akorát kartáčkem se jí to až tak moc nelíbí, nicméně statečně drží, jen se mi ho pak snaží sežrat. :-D

Lucie Daníčková

Náš pejsek měl hodně zubního kamene a zarudlé dásně a po třech týdnech pravidelného používání zubní kámen odpadl a dásně se zklidnily a již tolik nezapáchá z tlamičky. Takže používáme už jen preventivně. Pejsek začal lépe jíst. Musíme jenom doporučit. Chce to ale trpělivost, nelze čekat, že po jednom použití se budou dít zázraky :)

Pavlína Lněničková

Ahoj. Chceme se poděkovat za Lásku pro zoubky. Přišla jsem konečně na to jak to funguje na ten kámen u nás. Marley měla zadní zoubky od černé po šedou barvu... Už jsem si myslela že vyhodím peníze u veterináře. Ja pesimista jsem to nevyfotila předtím, teď mne to dost štve. Mohla to být hezká recenze. Každopádně ten hnusný kámen změknul a já ho seškrabala dolů. Jakoby se oddělil trochu od toho zubu a jako stará barva po kusech se to odlupovalo. Prostě paráda!! Máme radost:) vůbec se nebojí, když vytáhnu kapky do uší tak šťastně nevypadá věřte mi

Majka Rafaelová

Dobry den tak u nasi boxerky to trvalo tyden a uz neni citit z tlamicky a dasne uz se zatahuji navic to krasne voni bylinkama za nas super diky

Pavla Křížková

Denně již několik týdnů mojí čivavce masíruji zoubky a dásně, které byly okolo zoubků zčervenalé a zubní kámen. Včera jí jsem dětským kartáčkem na zuby a vodou přepulírovala zoubečky a výsledek je naprosto geniální... tlamičku má jak miminko. Pokračuju dál, mám radost, že vše bez problémů a pohodlně rozkouše, dásínka růžová, zoubky bílé.

Eva Kysilkova

Babetka si péči užívá a oba výrobky jsou super,zoubky nám pochválil i pan veterinář a tlapky jsou po použití hebké a voňavé.Ještě máme šampon proti alergii,svědění a s tím jsme taky spokojeni.Takže za nás Dokonalá láska ANO

Jana Foretníková

Práve sme po narkoze koly zubkom 5mi ich vytrhli.Cistit si ich nedám lebo som háklivý na palulku a tak ma uspávanky každé 2roky.. Ale už mi maminka kúpila niejaky prášok z morských rias a uvidíme ako to funguje...

Lucie Toráčová

Používáme 14 dní a máme super výsledky jsem nadšená takže určitě můžeme s Rozárkou doporučit.

Alena Janoušková

Opravdu to funguje.Jsem z toho vazne unešena.Muj pejsek 11let.Zuby mel uplne pokryte zubnim kamenem.Myslim tak po 2-3 tydnech se zubni kamen odlupuje.Presni zuby a spicaky ma uplne ciste.A mizi mu zanet dasni.Ja jsem naprosto spokojena a mohu jen doporucit

Lucie Lžičářová

Psik shiba inu ma problemy so zubnym kamenom od 3 rokov. Veterinar nam povedal, ze sa mame pripravit ze raz rocne mu ho budu musiet ultrazvukom vycistit kedze sa mu neskutocne rychlo tvoril. Na ultrazvuku bol len raz a druhy krat sme ho nechceli stresovat tak sme hladali aletrnativu. A urcite vsetkym odporucame. Trva to sice dlhsie, my sme cistili 2x denne. Po tyzdni hned zmizol zapal dasien, naco aj veterinar povedal ze uz nejsu zapalene tak vyckame co sa bude diat. Po mesiaci nam kamen odpadol a vycistili sme dokonca aj zadne zuby. Dakujeme velmi pekne v mene nasho Yoshiho ♥

Erika Grinajová

Idem sa pochvalit po mesiaci uzivania zubny kamen prec aj zlty povlak pomaly mizne....Binky ma skoro 9 rokov som maximalne spokojna ze ho nemusime uspavat hehe....DAKUJEM

Otilia Duláková

U nás to funguje ďakujeme :)

Jana Kovaličová

První přípravek na psí zuby, který konečně zabral. Doufám, že to je dobře vidět a že se to bude ještě zlepšovat. Velká spokojenost, doporučuji

Lucie Babková

zdravim mam kokrspaniela strasne zapachal, skusala som sprey,kvapky do vody a teraz som zacala pouzivat tieto kvapky a uz mu tak nesmrdi z papulky zmenila som mu aj granule nic nepomahalo a za tyzden sa to vyrazne zlepsilo a tiez kvapky do ucha a je super uz sa tak neskrabe takze vrelo odporucam po par kvapkach vyrazna zmena tak to pomaha dakujem pekne ze som Vas objavila

Darina Glejtekova

Vynikající

Alexandr Nachmal Skácel

Výborné kvapky.. chce to každodennu 2x trpezlivost a stoji to zato...som spokojna aj moja fenka..oblubila si čistenie čo mi každy zavidi.. Stači povedat... ideme pucovat zubečky...pride ,sadne,a čaka

Ľubica Tomčalová

Musim potvrdit,ze funguje krasne.Je vybornej.Nasemu pejskovi se behem tydne dasne krasne zatahly. Vmasirujeme vzdy prstem...krasne voni a zubni kamen zacina pomalu odpadavat jiz behem prvniho tydne pouzivani Dekujeme

Miguel Majklson

Dnes jsme byly s Viktorkou na veterině a nechaly zkontrolovat zoubky. Používáme olejíček a zoubky má jako perličky. Pan doktor nás moc chválil.

Lenka Chrudimská

My už používáme cca 3 týdny nebo tak nějak a už té moji fenečce nesmrdí tak z mordy. Dneska jsem o odloupla kousek z. kamene. Týden jsme na ní byly dva ale teď už si sama večer sedne před koupelnu a čeká až ji vyčistíme zoubky. Za mě zatím super. Mám pořízené foto před a cca tak za dva týdny pořídím další a vložím foto sem. Ale jinak za mě zatím vážně skvělé

Kačka Lazorčík

Používám teprve třetí den a zlepšení jde vidět, kamen jde pěkne nehtem odloupnout, dekuji moc

Nikol Červenáková

Musim pochvalit běhen 14ti danniho používáví zubni kamen tak zmněknul,že se dak krásně odloupnout ze zubu. Teď máme zoubky zase krásné.Děkuji Dokonalé lásce.

Miluška Veselá

Tyto kapky jsem pro svého špice koupila z čistého zoufalství skrz zubní kámen. Kapky jsme začali aplikovat před týdnem. Shodou okolností,špic měl tou dobou napuchlou mordu od zánětu pod zubem. Chystali jsme se na veterinu pro antibiotika. Nedošli jsme tam. Za 5 dnů kapky zabraly a otok je pryč. Kdybych to neviděla,tak neuvěřím. Takže budeme pokračovat v mazání a uvidíme,co na to zubní kámen. Ale už teď mohu říct SUPER!

Chovatelská Stanice Daripo

Dobrý den,přípravek používám cca měsíc a změna OPRAVDU JDE VIDĚT! Děkujeme moc za vás výrobek !

Laura Šimková

K zázračným účinkům různých přípravků jsem vždy velmi skeptická, ale přípravek na zuby a dásně nám funguje a neuvěřitelně rychle! Používáme teprve 4. den (a to ani ne 2x denně) a zubní kámen jde snadno seškrábnout i nehtem... za nás opravdu úplný zázrak!! A ještě mu to i chutná. :-D

Bára Pešková

Nejsem sice maminka, ale obyčejná panička, náš pes nemá tlamičku, ale obyčejnou psí hubu a při pohledu na psa v narkóze nepláču, ale kapičky Dokonalá láska musím pochválit. Čistím psovi zuby týden a zubní kámen se z nich krásně odlupuje Ještě chvíli a bude mít úsměv jak Belmondo

Lucie Srbová

Super vec, pouzivame 14 dni a zapach je pryc,dasne uz nejsou natekle.Mohu jen doporucit.

Dagmar Vykysala

Za mě !! Mám 2vipetíky a zubní kámen na stoličkàch který je už opravdu ošklivý se konečne dostává dolu!! Nevěřila jsem tomu když jsem to po pár dnech viděla!!Nemůžete po kapičkàch chtít zázraky,aby vám vyléčili nebo odhalili všechno!! Nejsou to doktoři a přístroje na to určené! Já mohu jen doporučit z vlastní zkušenosti,než chudinky trápit narkózou,která přijde vniveč pokud o zoubky nebudete pečovat stále!!

Pavlína Šulistová-Vrbická

Velmi často mne trápí afty. Z čistého zoufalství jsem si "půjčila " olejíček od pejsků a nakapala na afty (cca 4x během dne) a zahojily se během 24 h. U mne tedy TOP produkt

Alice Kučerová

Pouhé tři týdny masáží a už odlupujeme zubní kámen bez problému nehtem, dásně bez zarudnutí, zápach je minimální. Skvělé skvělé! Mám 9-letou jorkšírku a tohle čištění jí i baví.

Dana Kučerová