LÁSKA A01

Lněný olej

s vitaminem E

Hodnoceno 4.98 z 5 na základě 41 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 42)

od 198

Prvotřídní lněný olej lisovaný z tmavého semene. Užívání tohoto oleje má blahodárný vliv na zvířecí organismus. Napomáhá správné činnosti centrální nervové soustavy a mozku. Má také příznivý vliv na krevní oběh, činnost srdce, kvalitu srsti a stav kůže. Pro maximální využití léčebných a preventivních účinků olej připravujte podle “protokolu Budwigové”. Návod najdete zde.

  • 100 ml
  • 200 ml
  • 500 ml
  • 1000 ml
Vyčistit

Popis produktu

Olej k vnitřnímu i vnějšímu užití. 

Užívání lněného oleje má blahodárný vliv na zvířecí organismus. Napomáhá správné činnosti centrální nervové soustavy a mozku. Má také příznivý vliv na krevní oběh, činnost srdce, kvalitu srsti a stav kůže. Díky svým vlastnostem je mimořádně vhodný pro ošetření citlivé pokožky trpící na časté podráždění, alergie a ekzémy. Podporuje zlepšení zdravotního stavu při zánětech různého charakteru. Užívání lněného oleje s vitamínem E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.


Způsob použití

Vnitřní užití:
Olej se podává zamíchaný do krmiva v dávce 1 ml na 2 kg živé hmotnosti zvířete a den. Pro optimální efekt doporučujeme podávat dlouhodobě. Dávkování v případě vážných diagnóz může být po konzultaci s veterinárním lékařem individuálně upraveno.

Vnější užití:
Olej nakapeme do dlaní a poté jemně vetřeme do srsti nebo pokožky zvířete. Používáme dle potřeby.

LNĚNÝ OLEJ přináší jedinečné účinky


Protokol Budwigové – jak co nejlépe využít sílu lněného oleje

Smísením oleje s mléčnou bílkovinou před podáním k vnitřnímu užití se zlepší vstřebatelnost a metabolizování účinných složek lněného oleje. Účinky mastných kyselin a lignanů a jejich působení v organismu jsou takto výrazně posíleny.

Proto lněný olej před podáním mixujeme s kvalitním jogurtem, tvarohem nebo cottage sýrem.

V případě alergie na kravské mléko lze k přípravě použít i mléčnou bílkovinu kozího původu. Pokud zvíře nemůže přijímat živočišnou bílkovinu, můžete použít ke smísení spirulínu. Ta obsahuje velký podíl bílkovin, které jsou však mnohem lépe stráveny.

Návod k přípravě

Lněný olej a tučná bílkovina v poměru 1:2
1 díl lněného oleje smísíte s 2 díly mléčné bílkoviny. Optimálně přidejte do směsi i 1 díl čerstvě podrcených tmavých lněných semen. 

V případě nutnosti můžete směs ochutit troškou jiné bílkoviny, kterou má pes v oblibě (čerstvé maso, kvalitní konzerva apod.).

Připravenou směs podávejte denně k vnitřnímu užívání.

Dávkování při preventivním užívání

malý pes: 1 polévková lžíce
středně velký pes: 2 polévkové lžíce
velký pes: 3 polévkové lžíce
mamutí plemena: 4 polévkové lžíce

Dávkování při podpoře léčby

malý pes: 2 polévkové lžíce
středně velký pes: 4 polévkové lžíce
velký pes: 6 polévkových lžic
mamutí plemena: 8 polévkových lžic

Upozornění:
Smísení lněného oleje nebo semen s mléčnou bílkovinou je poměrně náročné. Osvědčený je ruční mixér. Fungují i některé výkonné míchače koktejlů. Ale zprávy z praxe potvrzují, že to jde docela dobře obrácenou stranou vařečky, pohybem jako když se zadělává těsto. Pozor! Každý den je nutné připravit čerstvou dávku (maximálně 2 hodiny před užitím), jinak není účinek ani zdaleka takový.


Další prospěch lignanů obsažených ve lněném oleji a semenu

  • Při nerovnováze pohlavních hormonů estrogenového typu a s tím souvisejících potížích
  • Při rakovině mléčné žlázy
  • Při rakovině prostaty

Lignany obsažené v semenu a oleji jsou po konzumaci a přeměně na savčí lignany enterolakton a enterodiol absorbovány střevní sliznicí do krevního oběhu. 

Savčí lignany vázané na buňky celého těla estrogenovými receptory redukují účinek estrogenu tím, že blokují receptory aktivující hormony. 

A navíc se má za to, že tyto látky vyvolávají zvýšenou produkci pohlavních hormonů, které na sebe vážou globulin. Je to právě globulin, který řídí celkový účinek a vliv samičích estrogenů.

Pohlavní hormon, který na sebe váže globulin (SHBG) reguluje hladinu estrogenu tím, že usnadňuje vylučování nadbytečného estrogenu z organismu. 

Lignany jsou pokládány za modulátory estrogenu, neboť vyrovnávají činnost estrogenu jak slabě estrogenním, tak antiestrogenním účinkem.


Poradna: info@dokonalalaska.cz / tel.: +420 731 381 380

Upozornění

Veterinární přípravek.
Přípravek je určen pro zvířata v zájmovém chovu.

Doba použitelnosti: 6 měsíců od data výroby.

Číslo schválení: 016-17/C


Hodnocení zákazníků

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Další rostlinné oleje

Složení

Lněný olej, vitamín E (tokoferol)

Lněný olej (Linum usitatissimum)

Jedná se o jednoletou rostlinu se štíhlou lodyhou, která dorůstá až do výšky okolo 1 metru. Má nevýrazné přisedlé listy a půvabné pětičetné květy bledě modrého odstínu. Plodem je tobolka, uvnitř které se ukrývají lesklá semena.

Ze sušených zralých semen lnu setého (Linum usitatissimum) je získáván lněný olej. Kvalitní olej je ze semen získáván výhradně lisováním za studena.

Len je nejen krásná rostlina, ale také odedávna přináší mnohostranný užitek. Kromě známého využití v hospodářské a textilní oblasti poskytuje len také velmi perspektivní účinky pro tělesné i psychické zdraví – lidí i zvířat. Ale pro výrobu léčebného lněného oleje neposlouží běžná zlatá semínka. Lněný olej pro léčbu a prevenci musí být lisován z tmavých (hnědých) semen. V Dokonalé Lásce dáváme pozor nejen na to, z jakých semen je olej lisován, dokonce známe osobně všechny lidi kolem jeho výroby i konkrétní místa, kde tento len vyrostl.

Poradna

Epilepsie u psa

Více z Dokonalé Lásky