Přírodní péče o zdravého psa ve stresu

Úvodem je dobré říci, že běžné stresové situace zvládne zdravý pes bez újmy a stačí k tomu opora majitele. Pokud váš pes běžné situace nezvládá, projděte pozorně ostatní diagnostické kategorie. Jsou ale situace, kdy i zdravý pes potřebuje pomoc, v případech, kdy by pro něj situace mohla být nad míru zatěžující.

Jak se projevuje stres na chování psa? Co můžeme pozorovat?

Tázavé pohledy a hledání opory u majitele,
nejistotu,
opatrnost při pohybu,
zívání,
olizování a třeba i drbání se.

  • Někdy vidíme například nezvládnutí cviku nebo jeho nepřesnost.
  • Snahu vyhnout se rozrušující situaci, kterou ale pes zvládne, pokud má oporu v majiteli.
  • Uvolňující nebo přesměrované chování (pes začne očuchávat, hrabat, štěkat apod.).
  • Můžeme pozorovat roztěkanost, časté oklepávání se, projevy obav na poloze ocasu a uší.
  • Většinou nebývá přítomna výrazná změna postoje a přesunutí těžiště těla.

Co s tím můžeme dělat? Jak zvířeti ulevit?

Pokud odstraníme příčinu stresu, změníme situaci nebo odejdeme, vše by se mělo vrátit do normálu a stavu spokojeného psa.

Když se toto nestane, chcete pejskovi pomoci tyto situace ustát lépe a uvolněněji, nebo jim dokonce předcházet, určitě uleví inhalace přípravku LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. Tuto inhalační směs můžete aplikovat každé 2 – 3 hodiny v těchto nepříjemných situacích, funguje hlavně jako stabilizátor emocí. To znamená, že pomůže „uhladit“ špičku nepříjemného prožitku.

Pokud ovšem vidíme, že emoční výkyv zvířete není tak vysoký a jen potřebuje trochu „vyladit“ a harmonizovat, pro tento případ doporučujeme spíše přípravek LÁSKA 14 nebo LÁSKA 15 Intenzivní Boswelie. Boswelie harmonizují psychiku a jejich inhalace uleví i tělu, které může být napnuté a v zátěži.

Lze také aplikovat přípravek LÁSKA 52 Viola odorata, ten je však spíše diagnostický než terapeutický a ulevuje spíše jen ve chvíli podávání. Úlevu nicméně může poskytnout značnou.

Jako vhodnou podporu lze využít přípravky LÁSKA D02 Růže hydrosol a LÁSKA D01 Jasmín hydrosol.

Jak správně inhalovat?

Přípravky LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění a LÁSKA 14 Intenzivní Boswelie můžete vetřít do srsti na krku, nakapat na šátek nebo společně inhalovat z dlaní.

Primárně pro inhalaci je určen přípravek LÁSKA 15 Intenzivní Boswelie. Můžete jej použít do difuzéru nebo nakapejte na šátek či obojek a dejte zvířeti kolem krku. Lze také inhalovat přímo z lahvičky (asi 10 cm od čeníšku). Tuto směs bez konzultace na zvíře nevtírejte. Budete-li chtít jakkoli poradit, neváhejte se na nás obrátit.

Tip pro společné zvládnutí stresové situace

My lidé hledáme oporu ve zvířeti. A stejně tak i zvíře potřebuje oporu v nás. Buďme si navzájem silnými partnery. Přírodní látky nám přinášejí možnosti sdílené terapie a podpory. Dopřejte zvířeti možnost uvolnění a relaxace, například procházkou a hraním hlavolamů Hersenwerk. To napomůže restartu a přípravě na nový den, který může být opět plný mírně stresujících situací.

Showing all 15 results