Časté dotazy

Aromaterapie pro psy

Aromaterapie je velmi šetrný a přitom účinný způsob, jak dostávat do organismu pejska prospěšné přírodní látky, což jsou esenciální oleje (neboli silice) a rostlinné oleje v terapeutické kvalitě. Cílem aromaterapie je léčba psa, popřípadě eliminování projevů nemoci či poruchy. Velmi důležitá je úloha aromaterapie v oblasti prevence.

V jakých situacích, při jakých problémech či potížích je možné uvažovat o tom, že by psovi pomohla aromaterapie?

Je to celá řada běžných i vážnějších potíží. Rozhodně je třeba uvést na předním místě různé přípravky působící v oblasti psychiky psů, pak se jedná například o kožní potíže, bolesti, nevolnosti, ochranu před hmyzem a klíšťaty a další.

S kým se poradit o tom, jaké konkrétní přípravky psovi vybrat?

Přípravky mají jasné a srozumitelné názvy, aby bylo zřejmé, na jakou potíž je lze použít – Proti strachu a úzkosti, Proti hyperaktivitě, Proti separační úzkosti, Proti svědění kůže a při alergiích, Proti nevolnosti a kinetóze a podobně. U každého přípravku je na webu i na příbalovém letáku dostatek informací, které jsou napsány co nejsrozumitelněji.

Je také možné využít služeb poradny aromaterapie pro pejsky a to prostřednictvím mailu, formuláře na internetu nebo telefonicky. Poradna je v provozu denně od 9 do 22 hodin a její služby jsou zdarma. A v neposlední řadě existují po celé republice spolupracovníci, kteří prošli aromatologickými semináři a mají oprávnění poskytovat konzultace ohledně výběru vhodné směsi. Ostatně, o aromaterapii nebo rostlinných olejích si dnes již popovídáte s leckterým veterinářem, protože většina z nich sleduje moderní trendy a možnosti přírodní léčby.

Je nutný dohled specialisty nebo veterináře?

Není nutné ani možné, aby pejska s běžnými potížemi prohlížel jiný veterinář než ten, k němuž pejsek obvykle dochází. Aromaterapií, respektive přípravky Dokonalé lásky se nelze předávkovat tak, aby hrozily vážnější potíže. Z obrovského množství esenciálních olejů, které jsou využívány v aromaterapii pro lidi, byly pro pejsky vybrány jen ty, které nemohou v žádném případě ublížit citlivému organismu.

Obecně platí důležité pravidlo – pokud má pejsek problémy se srdcem nebo onemocnění jater či ledvin, je nutno použití aromaterapie konzultovat s pejskovým stálým veterinárním lékařem. Stačí mu ukázat složení přípravku, je na lahvičce nebo na internetu v popisu přípravku.

Z čeho jsou aromaterapeutické přípravky vyráběny?

Aromaterapeutické přípravky a směsi léčivých olejů jsou připravovány zásadně jen z přírodních složek. Nejsou v nich žádná nepřirozená rozpouštědla nebo konzervanty. Ve složení najdete jen 100% rostlinné silice, za studena lisované rostlinné oleje, v některých případech lecitin a vitamín E. Silice, které jsou hlavními účinnými látkami, jsou získávány z bylin a dřevin různými způsoby, nejčastějším je parní destilace.

Jakým způsobem se aplikují a jak fungují?

Pejskové užívají aromaterapii třemi způsoby. Tím hlavním a nejprospěšnějším způsobem je lehké vmasírování do kůže pejska. Proto se esenciální oleje rozpouštějí v rostlinných olejích, které dokáží dobře prostoupit kůží do organismu psa. Aplikace formou masáže je navíc praktická v tom, že ji lze provádět takřka kdykoli a kdekoli. Vyhněte se jen vtírání olejů na přímém slunci. Díky nosnému rostlinnému oleji prostoupí účinné látky do krevního oběhu psa a dále pak působí v nervovém systému. Dalšími možnosti užívání aromaterapie je inhalace nebo koupel.

Nemůže aromaterapie zvířeti uškodit? Být mu nepříjemná? Nemůže mu ublížit, když si bude přípravek ze srsti olizovat?

Existují pejskové, kterým zpočátku, třeba po první tři vmasírování, není aromaterapie příjemná. Ale brzy si zvyknou a pak se pro ně stává příjemnou jistotou psího života. Aromaterapeutické přípravky a léčivé oleje nemohou pejskům ublížit, ani když si hned po vmasírování olizují srst. Je samozřejmě dobré lahvičky ukrývat před dětmi, protože obsah velmi lákavě voní.

Za jakou cenu (na jak dlouhé období) je možné tyto přípravky pořídit?

Stejně jako v jiných případech i v aromaterapii platí, že čím větší pejsek, tím větší výdaje. Například čivava bude jednu lahvičku za 200 korun užívat skoro dva měsíce, rotvajlerovi vystačí na 14 dní. Vezmeme-li v úvahu, že aromaterapií děláme pejskovi jen dobře a nijak nezatěžujeme jeho organismus škodlivými přidanými látkami nebo složitou chemií, nejedná se o přemrštěnou cenu.

Aromaterapii lze velmi vhodně kombinovat s jinými holistickými metodami, například s reiky, léčivými doteky TTouch, homeopatií a dalšími. Příště vám rád povím o převratné novince, kterou je audioterapie pro pejsky.

My v Dokonalé lásce tvrdíme: aromaterapie není žádný zázrak, ale umí pomoci a to je důležité. Jen nikdy nezapomínejme, že to nejdůležitější je správný přístup k vašemu pejskovi.

Co všechno se dá pomocí aromaterapie řešit?

Dá se říci, že aromaterapie je velmi vhodná pro řešení psychických problémů a postižení psů. Jedná se o celé spektrum potíží – strach, separační úzkost, hyperaktivita, nervozita, agresivita atd.
Úspěšné jsou i kúry proti bolesti a to i u velkých psů trpících artritidou nebo dysplasií.
Další oblastí je péče o kůži a srst a znovu celý komplex řešení – proti línání a lysinám, preventivní směsi pro skvělou srst, směsi proti svědění, na hojení ran a další.
Je toho ještě mnohem více… a v neposlední řadě i relaxační účinky a prevence zdraví, posílení imunity a CNS…

Jak aromaterapie funguje?

Přípravky Dokonalé lásky obsahují účinné silice, které jemnou masáží dopravujete do organismu vašeho pejska. Silice vstupují do krevního oběhu a ovlivňují nervový systém. Zde pak blahodárně působí a plní svou misi.

Je účinek aromaterapie prokázán?

Ano. Je prokázán velice dlouhou tradicí a zkušenostmi, které se neustále zdokonalují. Zvláště v posledních dvaceti letech zažívá aromaterapie pro zvířata zasloužený boom. V USA a v Kanadě je aromaterapie běžnou součástí péče o psa a jiná zvířata.

Některé směsi mi nevoní zrovna příjemně. Je to v pořádku?

Není cílem krásně vonět, ale pomoci – splnit aromaterapeutický cíl. Navíc vnímání vůní je značně subjektivní záležitostí a každému voní něco jiného. Silice pro směsi Dokonalé lásky jsou samozřejmě vybírány tak, aby vzbuzovaly ve psech libé pocity. Dalším kritériem pro výběr silic je to, zda jsou na ně u psů známy alergické reakce či ne.

Je nutné, aby přípravky Dokonalé lásky byly mastné?

Je to nutné. Protože čistý rostlinný olej dopraví účinné silice do organismu. V některých směsích je léčebný olej z bylin a semen (hroznový, měsíčkový, jojobový). Olej a aromaterapie prostě patří k sobě:) Nenechte se zmást různými komerčními spreji, které sice voní, ale po terapeutické stránce nejsou funkční. Ale kvalitní čistý olej lisovaný ze semen za studena se velmi brzy vstřebá a prospívá kůži – psí i vaší.

Jaké jsou možnosti dopravy?

kompletní přehled dopravy naleznete zde: https://www.dokonalalaska.cz/doprava-a-platba

Kde si mohu osobně vyzvednout objednaný přípravek?

Krmivo pro psy – Praha 4 = 0,- Kč

 • Hrusická 3, Praha 4 – Spořilov
 • Tel. do prodejny: 603 330 002, www.max4dog.cz
 • Otevírací doba: po-pá 11 – 18

Chovatelské potřeby Na Rohožníku – Praha 9 = 0,- Kč

 • Malešovská 1652, Praha 9 – Újezd nad Lesy
 • Tel. do prodejny: 608 982 295, www.shop4pets.eu
 • Otevírací doba: po-pá 10 – 18, so 9 – 12

Obchod KRÁSNÉ ZVÍŘE – Praha 10 = 0,- Kč

 • Počernická 64 (bytový dům Malešice u polikliniky Plaňanská), Praha 10
 • Tel. do prodejny: 606 934 522, www.pejskovice.cz
 • Otevírací doba: po-čt 11 – 18, pá 11 – 17.30

PEJSKOVICE Vinohrady = 0,- Kč

 • Vinohradská 2022/125, 130 00 Praha 3-Vinohrady
 • Tel. do prodejny: 601 281 824, www.pejskovice.cz
 • Otevírací doba: po-pá 10 – 18.30, so 9 – 15

PEJSKOVICE Říčany = 0,- Kč

 • Černokostelecká 774/49, 251 01 Říčany
 • Tel. do prodejny: 601 281 823, www.pejskovice.cz
 • Otevírací doba: po-pá 10 – 18.30, so 10 – 16

PEJSKOVICE Úvaly = 0,- Kč

 • Jiráskova 565, 250 82 Úvaly
 • Tel. do prodejny: 601 281 825, www.pejskovice.cz
 • Otevírací doba: po-pá 10 – 18.30, so 8 – 12

PEJSKOVICE Černý most = 0,- Kč

 • Breitcetlova 771, 198 00 Praha 14-Černý Most
 • Otevírací doba: po-pá 10 – 18.30, www.pejskovice.cz

Výdej za skladu – Nedvězí u Říčan = 0,- Kč

 • Slámova 38/8, Nedvězí u Říčan, 103 00 Praha 10
 • Tel. do skladu: +420 607 123 301
 • Otevírací doba: po-pá 09 – 16
 • Možnost platby hotově i kartou

Mohu objednávat jinak než přes e-shop?

Můžete i po telefonu (+420 607 123 301) nebo mailem (objednavky@dokonalalaska.cz), pokud objednáváte mailem, uveďte o jaký přípravek máte zájem, v jakém balení, kolik kusů, uveďte dodací adresu, vaše telefonní číslo a také uveďte, zda platbu uskutečníte převodem na účet nebo dobírkou. Nezapomeňte uvést, zda chcete poslat balíček poštou, přes Zásilkovnu nebo si přípravky vyzvednete osobně.