Jak funguje Dokonalá Láska?

Je to jednoduché

Jde o to rozhýbat neurony a naučit mozek opět léčit a správně řídit organismus a tělo. Anebo “alespoň” pomoci v úlevě symptomů. A také jde samozřejmě o to dostat do organismu zvířátka prospěšné látky v jedinečné kompozici. K tomu vám pomohou čistě přírodní veterinární přípravky Dokonalé Lásky. Ale to jsou jen pomůcky – vždy zůstane nejdůležitější váš správný přístup k pejskovi a ta vaše – dokonalá láska.


ZPŮSOBY APLIKACE

 • VETŘENÍ DO KŮŽE A SRSTI
 • INHALACE
 • VNITŘNĚ
 • DOBROVOLNÝ PŘÍJEM
 • NA ZUBY A DÁSNĚ
 • DO UŠÍ
 • NA OČI A OČNÍ OKOLÍ
 • NA TLAPKY A ČENICHY
 • KOUPELE A SPRCHOVÁNÍ

Jsme průkopníky pokrokových způsobů aplikace léčebných i preventivních účinných látek. Pro organismus jsou mnohem šetrnější, pro zvíře přirozené, a přitom tak účinné!


Je to především vtírání do kůže a srsti a inhalace.


PŘÍPRAVKY K VETŘENÍ DO KŮŽE A SRSTI

Velmi jemně vtírejte do kůže a srsti v doporučených tělesných partiích.

Pro podporu celkového efektu vtírejte také na boční straně krku. 

Místo aplikace zvíře optimálně nabídne samo po seznámení se s přípravkem a analýze očicháním.

Olizování směsi při aplikování není na škodu, naopak tento dobrovolný příjem může podpořit účinek přípravku.
Pozor – vnitřní užívání není možné u zvířat s poruchou funkce slinivky a trávením tuků.

Používejte do vymizení nebo zmírnění obtíží.


Primárně volíme PŘÍPRAVEK KE VTÍRÁNÍ. Kontakt se zvířetem je součástí terapie. INHALAČNÍ PŘÍPRAVKY používáme, když na sebe zvíře nenechá sahat, nebo při použití pro více zvířat. Také jako další podpůrný prvek terapie.


PŘÍPRAVKY PRO INHALACI

Kdy je vhodné zvolit inhalační přípravek?

 • Když na psa není možné sahat
 • Při používání pro více psů
 • Pro přímé a rychlé působení na mozek a psychiku
 • Jako další podpůrný prvek při používání přípravku ke vtírání
 • Pro společné sdílení s člověkem

PROSTOROVÁ INHALACE

Aplikace pomocí nebulizéru po dobu 10 až 30 min., 1× až 4× denně. Jednoduše našroubujte lahvičku se směsí na určené místo.

Nebo s využitím kvalitního difuzéru, který je studenoproudý a ne s ultrazvukovým systémem provozu (což je bohužel většina) – na filtr použijte dávku 2 až 8 kapek (dle velikosti prostoru) a provozujte po dobu 20 minut, 1× až 4× denně.

PŘÍMÁ PRÁCE S LAHVIČKOU PODLE ZÁJMU ZVÍŘETE 

Otevřete lahvičku a na dobu min. 1 min., max. 10 min. ji položte před zvíře. Takto aplikujte 1× až 4× denně. Vždy ponechejte zvířeti možnost odchodu od přípravku.

HADŘÍKOVÁ METODA

Lze aplikovat (3 až 6 kapek) na kus látky nebo hadřík. Pak jej poskytněte zvířeti, položte na zem přibližně půl metru od něj. Zvíře si zvolí, jak daleko od účinné látky bude pobývat nebo jestli si ji případně bude otírat o srst. Až bude příjem účinné látky dostatečný, zvíře se od hadříku vzdálí. Tento postup provádějte 1× až 4× denně.

ŠÁTKOVÁ METODA

Na šátek (pruh látky) naneste 2 kapky, umístěte šátek na krk zvířete a zde ponechejte maximálně 60 minut. Tento postup provádějte 1× až 3× denně.

Aplikace vetřením nebo olizováním u inhalačních přípravků jen dobrovolně!


JINÉ APLIKACE INHALAČNÍCH PŘÍPRAVKŮ

Přípravek je určen pro inhalační aplikaci. Jiný způsob aplikace je možný jedině tehdy, kdy to zvíře aktivně vyžaduje. Po provedení analýzy očicháním zvíře může chtít směs nebo lahvičku přípravku olizovat nebo může nastavovat různé části těla a chtít účinné látky vtírat do těchto míst. V takovém případě 1 až 2 kapky směsi rozetřete mezi prsty a z nich nabídnete k olíznutí nebo velmi jemně vetřete do srsti a kůže v místech, která zvíře nabízí.


CO JE ANALÝZA A DOBROVOLNÝ PŘÍJEM?

Zvíře díky funkci vomeronasálního orgánu pudově zvolí, jak bude s přírodními látkami pracovat. Buď bude chtít přípravek olizovat, nebo nabídne místo na těle k vetření, nebo zvolí inhalaci, kdy většinou sedí nad přípravkem s přivřenýma očima. Dokonce pozná, jak velkou dávku právě potřebuje. Až bude mít dost, dá to najevo nebo odejde.


JAK MŮŽE VŮNĚ OPRAVIT NÁLADU, LÉČIT TRAUMA NEBO DOKONCE ZASTAVIT ZÁCHVAT?

Používání rostlinných silic a jejich směsí má různé cíle. Někdy vtíráme olej s účinnými látkami do kůže a dostáváme tak do organismu přírodní látky, které zde kolují a provádějí svou léčebnou či preventivní misi. Ale kromě účinku na tělesný stav a kondici umí esenciální oleje významně ovlivňovat i psychiku, mozkové procesy a procesy v centrální nervové soustavě. Tohoto účinku docilujeme u psů i jiných zvířat inhalací a to buď inhalací během vtírání směsi do kůže nebo samotnou inhalační metodou – použitím difuzéru nebo přímou inhalací z lidských dlaní, v nichž byla rozetřena účinná látka nebo směs. Na tento účinek se nyní zaměříme a pokusíme se vysvětlit, jak je možné, že vdechování účinných látek může ovlivňovat psychiku nebo dokonce zastavit přicházející záchvat.

Za vnímání pachových podnětů je zodpovědný první pár hlavových nervů. Jedná se o čichový nerv. V čichové oblasti, tedy v nosní dutině a v oblasti přepážky jsou na sliznici čichové buňky – čidla. V každém nervu vznikne aktivita, když na čidlo dopadne 6 až 10 molekul účinné látky. Pachový vjem vzniká, když je takto podrážděno alespoň čtyřicet nervových vláken. Molekuly jsou absorbovány hlenovým povlakem a pak se dostanou do kontaktu s řasinkami a čidly membrán čichových buněk.

Na tomto místě je dobré podotknout, že pes narozdíl od člověka je makrosmát, to znamená, že může reagovat i na jednotlivé molekuly mastných kyselin, zatímco člověk jako mikrosmát vnímá až mnohem vyšší koncentrace účinných látek.

Z těla čichové buňky vychází axon. Tyto axony procházejí přes otvory v ploténce čichové kosti a vstupují do lebeční dutiny, kde tvoří pravý a levý čichový bulbus. Čichový bulbus je primární čichové centrum. Axony jsou v bulbu vzájemně propletené do čichových klubíček, kde se nervové vzruchy prostřednictvím neurotransmiterů předávají přes synapse dále čichovými drahami a do čichových struktur mozku. Těm se říká čichový mozek (rhinencephalon). Zahrnuje důležité útvary – hippocampus, hypothalamus, podvěsek mozkový neboli hypofýzu, limbický systém, amygdalu a další součásti.

Podněty, které přicházejí do čichového centra a limbického systému, působí na vedlejší nervové struktury a ty ovlivňují emoční stav. Kromě vzniku emocí současně dochází k aktivaci asociačních řetězců na pach. Tak se aktivuje asociační pachová paměť. Dále podněty procházejí mezi hypofýzou a epifýzou do amygdaly, což je centrum paměti psychologických traumat.

Psychologický aspekt působení směsí esenciálních olejů vzniká v důsledku aktivace struktur čichového mozku – limbického systému a amygdaly. Projevuje se působením na nevědomé úrovni, ovlivňováním nevědomých procesů.

Limbický systém funguje společně s retikulární formací a působí na mozkovou kůru. Nervová vlákna z centrální části mozku vedou do různých částí mozkové kůry, což poukazuje na vliv čichového analyzátoru na procesy centrální nervové soustavy. Působení silic a jejich směsí na mozkovou kůru se pak projevuje regulací úrovně vědomí – výkonnosti, mozkové aktivity, motivačního aspektu chování.

Je jasné, že o mnoha procesech v přírodě nemáme ještě ani tušení. Příroda je nejen krásná, ale i silná a moudrá. A jsme moc vděčni, že právě tajemství principu působení rostlinných silic a jejich využívání pro lidi, psy a další zvířata nám dovolila poznat.


VLASTNOSTI ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ

Silice si vyrábějí různé byliny a dřeviny jako ochranu před spasením býložravci. Jejich prospěšné účinky začali odhalovat již naši prvobytně pospolitní předkové a také starověcí Egypťané a Řekové, později Číňani a Indové. Od poloviny devatenáctého století jsou silice soustavně zkoumány i na vědecké úrovni. Esenciální oleje získáváme z rostlin nejčastěji parní destilací.

Existuje mnohem více příkladů prospěšnosti esenciálních olejů a jejich důležitosti pro zdraví zvířat. Ale nyní se zaměřme na ty hlavní.

Nejsou toxické

Stejně jako pro člověka i pro zvíře je toxické zanášení organismu velkým problémem. Stále častěji vídáme zvířata s problémy se štítnou žlázou, s artritidou, se střevními problémy, s nemocnými játry a ledvinami a podobně. Důvodem je stále větší nápor toxických látek, respektive jejich dobrovolné i nechtěné vstřebávání do organismu. Proto je skvělé, že existuje možnost netoxické přírodní pomoci esenciálními oleji.

Velmi dobře pronikají do pokožky a buněčných membrán

Při správné aplikaci se šíří krevním oběhem a tkáněmi okamžitě během několika vteřin! Esenciální oleje rychle překonávají krevní bariéru a dosahují amygdale a další limbické části mozku, které řídí nálady, emoce a chování zvířete. Esenciální oleje mohou zvýšit množství kyslíku, které se dostává do limbického systému, zvláště šišinky a hypofýzy. Tím se zvyšuje uvolňování neurotransmiterů a endorfinů, které jsou pro zvíře prospěšné.

Mají vysoký obsah antioxidantů 

Již bezpečně víme, že i u pejsků antioxidanty snižují riziko souvisejí se stárnutím, odstraňují volné radikály a zabraňují buněčné mutaci. Databáze Oxygen Radical Absorbance Capacity (ORAC) dokumentuje antioxidační kapacity mnoha surovin a látek a samozřejmě i esenciálních olejů. Například silice semen mrkve (nebo silice jalovce) má ORAC hladinu 1.078.700 μTE/100g, to je téměř o milion vyšší hodnota než hladina ORAC u mrkve, která je 210 μTE/100g.

Pomáhají při výcviku a behaviorálním nacvičování

Kdo to zažil, tak dá za pravdu, že cvičit zvíře trpící stresem, úzkostí nebo hyperaktivitou není žádná selanka. Mnozí zkušení chovatelé a kynologové si pochvalují směsi esenciálních olejů, protože jim účinně pomáhají odbourat bloky bránící nadšenému a plnému vnímání výcviku a správné koncentraci zvířete.

Umí zabít většinu vzdušných bakterií

Silice vytvářejí velmi nepřátelské prostředí pro viry, bakterie, plísně a parazity. Nejméně u čtyř esenciálních olejů (čajovník, levandule, tymián, máte peprná) je vědecky prokázán účinek proti MRSA a VRE. Správná směs silic dokáže při správné prostorové aplikaci do 12 minut zabít více než 99 procent vzdušných bakterií.

Mají více léčivých vlastností

Esenciální oleje jsou “heterogenetické”. To znamená, že mohou provádět různé funkce současně! Většina synteticky vyráběných léků jsou určeny jen pro jeden konkrétní cíl a většinou s sebou nesou celou řadu nežádoucích účinků a rozhodně je nelze označit za komplexně prospěšné.


MOHOU ESENCIÁLNÍ OLEJE ŠKODIT?

Ujistěte se, že používáte esenciální oleje v terapeutické kvalitě. Kosmetické silice mohou při užívání nadělat více škody než užitku. Běžně jsou prodávány silice, které byly destilovány s pomocí rozpouštědel anebo se dokonce nejedná o skutečné silice, ale jejich syntetické náhrady. Musí to být uvedeno na etiketě na lahvičce, ale bývá to nenápadným malým písmem. Schválně, zeptejte se prodavače v obchodě, kde prodávají desítky malých lahviček se silicemi, jestli jsou určeny k vnitřnímu užití nebo pro vetření do kůže. Nejspíš ani nebude vědět, že se silicemi se něco takového dá dělat.

Čisté oleje v terapeutické kvalitě jsou vyráběny parní destilací a neobsahují žádné chemikálie. A proto jsou také drahé na výrobu a jen málokdy jsou použity pro výrobu běžných kosmetických produktů. Například 10 ml silice levandule v kosmetické kvalitě se dá pořídit za 50 korun. 10 ml silice v terapeutické kvalitě již stojí 125 korun. Je jasné, proč se do mýdel, šamponů a jiných kosmetických produktů nepoužívá terapeutická silice. Do těch nejlevnějších přípravků se přidává ještě spíše chemická substituce levandule, jejíž cena stokrát menší. Ale takové “silice” opravdu nemají s léčbou nic společného.

Aromaterapie je velmi šetrný, a přitom účinný způsob, jak dostávat do organismu pejska prospěšné přírodní látky, což jsou esenciální oleje (neboli silice) a rostlinné oleje v terapeutické kvalitě. Cílem aromaterapie je léčba psa, popřípadě eliminování projevů nemoci či poruchy. Velmi důležitá je úloha aromaterapie v oblasti prevence.


Aromaterapie pro zvířata

Zvířata sama v přírodě vyhledávají pro ně užitečné byliny. Například psovité a kočkovité šelmy mají výskyt bylin ve svém terénu zmapovaný a podle potřeb se na tato místa vracejí a vytírají si zde kožich apod. Možná i u vašeho pejska jste si všimli podobných tendencí. Dokonalá láska pomáhá domácím zvířatům k návratu k přírodním zdrojům zdraví a psychické pohody. Zvířecí aromaterapie prošla ve 20. století rychlý vývoj, který těsně následoval pokroky v aromaterapii pro člověka. Dnes je zvířecí aromaterapie běžnou výbavou chovatelů a pejskařů především v USA a v Kanadě, ale i v Evropě se dostává právem na výsluní zájmu milovníků zvířat.

Dokonalá láska je značka přírodních aromaterapeutických přípravků vyvinutých ve spolupráci s veterináři, aromatology a odborníky na psychologii zvířat. Dokonalá láska shrnuje zkušenosti z vývoje aromaterapie a potřeb zvířat. Ještě nikdy nebyla aromaterapie tak pohodlná a příjemná pro vás i pro naše zvířata.


0
Would love your thoughts, please comment.x
0
  0
  Váš košík
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu