COGNITIVE+

STÁRNUTÍ / POZNÁVACÍ FUNKCE / NÁLADA

Hodnoceno 4.80 z 5 na základě 51 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 51)

487

Popis produktu

Synergická směs 11 bylin pro podporu mozkové činnosti při poruše kognitivních funkcí, například z důvodu stárnutí. Slouží pro posílení poznávacích funkcí, zlepšení bystrosti a dobré nálady. U psů v mladším a středním věku používejte jako prevenci. Určeno pro psy a větší savce.


Kognitivní (poznávací) funkce jsou jednou z hlavních oblastí psychiky, jejich centra jsou uložena v různých částech mozku. 

Prostřednictvím kognitivních funkcí pes vnímá svět kolem sebe, jedná, reaguje, zvládá různé úkoly. 

kognitivní funkce

Myšlenkové procesy umožňují psovi učení, zapamatování, přizpůsobování se neustále se měnícím podmínkám okolního prostředí. 

Kognitivní (poznávací) funkce rovněž zahrnují kromě paměti i koncentraci, pozornost, rychlost myšlení, schopnost pochopení informací. 

Zhoršení a omezení těchto funkcí je způsobeno odumíráním mozkových buněk, zmenšováním mozku a snižováním jeho výkonu.

Nerezignujte a posilujte se psem činnost jeho mozku. 

Běžným výcvikem, mluvením, poznávacími procházkami, kontakty s jinými psy a lidmi a také pomocí různých hraček a her určených pro mozkový trénink.

VHODNÁ PŘÍRODNÍ PODPORA PRO MOZEK PŘI STÁRNUTÍ A VE STÁŘÍ JE  COGNITIVE+

Cognitive+

Pro zlepšení poznávacích funkcí, posílení bystrosti a dobré nálady. Vypoužívejte 1 lahvičku 2x až 4x ročně. 

> POMOC A VZPRUHA V POKROČILEJŠÍM VĚKU
> OPTIMÁLNÍ PREVENCE OD STŘEDNÍHO VĚKU

velikost balení: 10ml


Způsob použití

Přibližná dávka: 1 kapka na 2 kg hmotnosti zvířete. Odpovídající počet kapek přípravku aplikujte zvířeti na hřbet mezi lopatky a jemně vetřete ke kůži. Používejte 1× až 2× denně podle zájmu a odezvy zvířete, po dobu 3 týdnů. Dále pak najděte se zvířetem optimální dávku a četnost podání.

U psů více starých a přestárlých

Používejte Cognitive+ společně s přípravkem Láska 14 Intenzivní boswelie pro souběžnou harmonizaci a adaptaci psa v daném stavu. Kombinace těchto dvou čistě přírodních přípravků je pro staré psy opravdovou vzpruhou a posilou, která respektuje možnosti a limity organismu.

U psů v produktivním věku a na počátku stárnutí

Pro zvýšení účinku a další synergii používejte společně s přípravkem Cognitive+ směs pro posílení obranyschopnosti, podporu organismu a tělesných funkcí SALVE+. Ten aplikujte 1x až 2x týdně. Pro tento účel můžete pořídit zvýhodněný balíček s oběma přípravky. 

Upozornění

Veterinární přípravek určený pro psy a větší savce. Není určeno pro kočkovité šelmy. Skladujte v suchu a chladu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči, není náhradou za veterinární léčiva.

Doba použitelnosti: 24 měsíců od data výroby


Hodnocení zákazníků

 1. O

  Vyzkoušíme, uvidíme, zhodnotíme

  Hodnocení 5 z 5

  Olga Kotlíková

 2. O

  Ok

  Hodnocení 5 z 5

  Olga Kotlíková

 3. O

  Snad

  Hodnocení 5 z 5

  Olga Kotlíková

 4. M

  Verim ,ze mojej Borke 14rocnej pomozu

  Hodnocení 5 z 5

  Marta Sophia Tomecek Lecakova

 5. H

  Už jsem myslela, že se s naší 14.letou fenkou budeme muset rozloučit, ale po kapičkách úplně ožila a vlilo ji to novou energii do žil. Uvidíme na jak dlouho, ale i tak je to malý zázrak.

  Hodnocení 5 z 5

  Hana Křečková (ověřený vlastník)

 6. P

  Upřímně, když jsem kapky objednávala, moc jsem v jejich účinek nevěřila. A ony opravdu fungují! Jeníčkovi bude v červnu 16let a měl typické příznaky stařecké demence: nezájem, apatie, nechuť k jídlu.. Kapky užíváme 14 dní a Jeníček se změnil! Venku vrtí ocasem, zajímají ho feny, opět nosí tenisák a jeho výraz v očích je opět plný života. Moc nám vyhovuje způsob podání: aplikace do kůže (tbl na polykání má i tak dost). Moc děkujeme!!

  Nahrané obrázky:

  Obrázek #1 z Petra P.
  Hodnocení 5 z 5

  Petra P. (ověřený vlastník)

  • K

   Dobrý den, velice nás těší, že to Jendovi navrátilo chuť k životu a to je přesně to proč toto děláme. Děkujeme za Vaší důvěru a za zpětnou vazbu<3 Neváhetje se na nás kdykoliv obrátit. Vaše Dokonalá láska

   Kristýna Příplatová (manažer obchodu)

 7. B

  Nechci psát recenzi, ale může se dát fence s maligním melanomem v tlamičce?

  Hodnocení 1 z 5

  Brita

 8. J

  Zatím používám týden a už je vidět větší zájem o okolí.

  Hodnocení 5 z 5

  Jana M. (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


PŘÍRODNÍ POMOC A PÉČE O STÁRNOUCÍHO PSA

Složení

Kokosový olej; esenciální oleje: máta peprná, cedr atlas, kozlík nepálský, heřmánek lékařský, kopaiva lékařská, smil italský, jalovec obecný, levandule úzkolistá, kadidlovník pravý, rozmarýna lékařská, vetiver.

Můžete se spolehnout

ČESKÁ ZNAČKA 🇨🇿 ČESKÝ VÝROBEK

> poctivá ruční práce
> kvalita a bezpečí na 1. místě
> bez syntetických látek
> bez palmového oleje
> bez utrpení a testování na zvířatech
> s úctou k přírodě i člověku
> vhodné i pro vegany
> odborná poradna

a vždy s dárkem, který umí potěšit


ČISTĚ PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ
garantuje Dokonalá Láska

Cedr atlas (Cedrus atlantica)

Cedr atlaský (Cedrus atlantica) je neopadavý jednodomý jehličnatý strom, který pochází ze severní Afriky z pohoří Atlas. Dnes bývá běžně vysazován v parcích a zahradách, a to i v různých kultivovaných formách. Cedrové dřevo je využíváno již od biblických dob.

Esenciální olej atlaského cedru ulevuje při artritidě, pomáhá při onemocnění horních cest dýchacích, při kašli. Je vhodný při problémech s kůží a srstí.

Navozuje pocity zklidnění a pomáhá bojovat proti negativitě. Je vhodný při stresu, pro zklidnění, pro meditace a rozjímání. Především je to však velmi výkonný adaptogen a pomáhá schopnosti přizpůsobovat se dané situaci a stavu.

Vetiver

Vousatka (Bothriochloa) je rod trav, tedy z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Jedná se o vytrvalé byliny. Jsou trsnaté nebo výběžkaté, či s oddenky nebo poléhavé. Stébla dorůstají výšek zpravidla 15-200 cm. Čepele listů jsou zpravidla ploché, na vnější straně listu se při bázi čepele nachází jazýček. Květy jsou v kláscích, které tvoří klasy, zpravidla několik klasů, které jsou prstovitě rozprostřené, vzácně se klas znovu větví a vzniká tak lata.

Kadidlo (Boswellia carterii a Boswellia serrata)

Boswelia carterii a Boswellia serrata – tyto dřeviny budete pravděpodobně znát jako kadidlovník.

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníků (Boswellia), kterých je několik druhů; Boswelia sacra, Boswelia carterii, Boswelia serrata a další. Lidstvo používá kadidlo tisíce let, ať už k náboženským nebo léčebným účelům. Obsahuje desítky monoterpenů a tzv. boswelové kyseliny, které působí jako skvělý prostředek pro uvolnění těla i psychiky a úlevu od zánětu a bolesti.

Kadidlo má na zvířecí i lidský organismus harmonizační účinky, včetně pozdvihování nálady a zvyšovaní pozornosti. Podle studie z roku 2008 mají aktivní látky v kadidlové pryskyřici prokazatelnou schopnost snižovat úzkost a působit antidepresivně. Kadidlo navozuje duchovní propojení, funguje v synergii s myrhou patří mezi nejúčinnější oleje na očistu na duchovní i fyzické úrovni.

Prospívá při bolestech kloubů, zmírňuje projevy chronických onemocnění a potíží pohybového aparátu, pomáhá při nervových potížích. 

Hlavní pojmy:

 • Ulevuje od zánětu a bolesti
 • Zmírňuje projevy chronického problému pohybového aparátu
 • harmonizuje psychiku i nervstvo
 • komfortizuje dýchání

 

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský a kozlík nepálský (Valeriana officinalis, Valeriana jatamansi) jsou léčivé rostliny z čeledi zimolezovitých. Jsou to vysoké vytrvalé byliny se zpeřenými listy a hustými květenstvími drobných bílých nebo narůžovělých květů. Celá rostlina charakteristicky páchne. Kozlík lékařský se vyskytuje v nižších polohách po celé České republice. Kozlík lékařský je využíván jako léčivá rostlina a je i pěstován. Na psychiku a nervovou soustavu působí relaxačně, uklidňuje a pomáhá při poruše vyhodnocování vnějších podnětů i při strachu.

Kopaiva (Copaifera officinalis)

Rod kopaiva zahrnuje asi 35 druhů. Je rozšířen v tropech téměř celého světa. Největší zastoupení má v tropické Americe, kde roste celkem 30 druhů. V tropické Africe rostou 4 druhy. V tropické Asii se vyskytuje jediný druh, a sice na Borneu. Největší druhová diverzita je v Brazílii. Zástupci tohoto rodu rostou nejčastěji v nížinném deštném lese, a to i na zaplavovaných půdách, dále v sezónně suchých lesích a keřové vegetaci.

Silice se získává parovodní destilací pryskyřice z mohutného lesního stromu. Získává se navrtáním kmenu ve výšce přibližně 60 centimetrů až na jádro a do otvoru se připevní odvodný žlábek. Vytékající pryskyřice je jímána do sudů a strom tak během 2-3 hodin poskytne 20-30 litrů balzámu. Potom se díra zalepí voskem. Po několika dnech může být znovu použita.

Kopaiva harmonizuje psychiku, pomáhá při nervozitě a ulevuje při stresem podmíněných bolestech a nerových potíží. Je vhodná při bronchitidě, kašli a obecně při dýchacích potížích. 

V rámci vědeckých studií byl prokázán pozitivní účinek při revmatoidní artritidě. Byla zaznamenána nižší bolestivost kloubů a zlepšení pohyblivosti. 

Díky vysokému obsahu ß-Caryophyllenu se jedná o silici s mimořádným protizánětlivým účinkem. 

Hlavní pojmy:

 • pomoc při zánětu
 • úleva od bolesti
 • harmonizace psychiky
 • komfortizace dýchání

 

Heřmánek lékařský

Heřmánek lékařský (Matricaria chamomilla, synonymum Matricaria recutita), také heřmánek pravý, je jednoletá nebo ozimá léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Hojně se využívá v kosmetice a léčitelství, v aromaterapii i homeopatii. Je to jedna z nejoblíbenějších a velmi dlouho známých léčivých bylin s prakticky univerzálním účinkem.

Především působí protizánětlivě a podporuje hojení. Jedná se také o výkonné antihistaminikum, takže ulevuje při alergiích a kožních potížích. Dále však poskytuje mnoho dalších prospěšných účinků. Jedná se také o výkonný relaxant.

Rozmarýna (Rosmarinus officinalis)

Rozmarýna lékařská (Rosmarinus officinalis) je stálezelená léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých, keřovitého vzrůstu. V lidovém léčitelstvý je známý jako rosis marini – mořská rosa a byl symbolem lásky a smrti. Používal se i jako ochrana proti černé magii – položen pod lůžko měl chránit spícího před vším zlým.

Obsahuje 1 až 2 % silice (verbenon, borneol, cineol, kafr, limonen aj.), flavonoidy (luteolin, apigenin, diosmetin aj.), diterpenové hořčiny (pikrosalvin, rosmanol, rosmadial aj.), kyselinu ursulovou, oleanovou, kávovou, chlorgenovou a rozmarýnovou, třísloviny (až 8 %) a další látky.

Rozmarýnový olej je mozkový a nervový stimulant a je úžasný při čištění mysli a také při posilování mentálních schopností. Jeho vynikající mozkové stimulační vlastnosti také pomáhají zlepšovat paměť, stejně jako pomáhají při léčbě bolestí hlavy, neuralgie, migrény, duševní únavy, nervového vyčerpání.

Esenciální olej rozmarýny je významný antioxidant se schopností neutralizovat volné radikály a také stimuluje obnovu kožních buněk. Díky těmto vlastnostem působí rozmarýn jako omlazovač kůže a ochrana před projevy stárnutí, jako jsou například zvrásnění a ztráta pružnosti. 

Kokosový olej

Kokosový olej je rostlinný olej získávaný z kopry, jader zralých kokosových ořechů sklízených z kokosové palmy (Cocos nucifera). V tropech je po celé generace hlavním zdrojem tuku ve výživě milionů lidí. Má různé uplatnění v potravinářství, medicíně a průmyslu. Kokosový olej je velmi termostabilní, proto je vhodný na vaření a smažení.

Levandule úzkolistá

Levandule patří k aromatickým léčivkám, které jsou v západním světe v léčitelství i farmacii využívány již historicky a tradičně. Je to takový jemný pomocník využitelný pro mnoho a mnoho účelů – příjemný relaxant, protizánětlivé účinky, pomoc při bolesti, regenerace buněk, podpora odolnosti organismu.

Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Drogou je květ, který obsahuje třísloviny a silice s několika terpeny, působící fytoncidně. V České republice lze tento druh volně pěstovat, droga má však slabší účinky. Za relativně silný anxiolytický efekt, indukovatený inhalací aromatických sloučenin uvolňovaných hlavně z čisté silice je zodpovědný terpenový alkohol linalool, jehož mechanizmus účinku není zatím dobře zmapován, ale hovoří se o efektu na GABA receptory. Potence této substance po inhalaci je porovnatelná s konvenčními benzodiazepiny.

Jalovec (Juniperus communis)

Jalovec (Juniperus) je rod stálezelených jehličnatých keřů či stromů z čeledi cypřišovitých (Cupressaceae), zahrnující asi 55-60 druhů, což z něho činí nejpočetnější rod čeledi. Esenciální olej se získává z jalovčinek stromu Juniperus communis, které se před destilací musí nadrtit.

Jalovcový esenciální olej silně podporuje vylučování a tím detoxikaci. Je vhodný při ledvinových kamenech a infekcích močových cest. Stimuluje krevní oběh, podporuje pocení, povzbuzuje činnost pohlavních orgánů. Silice z jalovcových plodů má analgetické, antiseptické, protikřečové, stahující a relaxační účinky. Jalovec je velmi vhodný při opakovaných zánětech kůže.

Více z Dokonalé Lásky