LÁSKA B04 Zelený jíl

Zelený jíl

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 1 hodnocení zákazníka
(Hodnocení: 5)

od 144

 • 50 g
 • 100 g
Zrušit výběr

Popis produktu

Čistý přírodní jíl absorbuje nečistoty, napomáhá hojení ran, regeneruje a zvláčňuje kůži, ulevuje při alergických kožních reakcích a ekzémech. V přiměřené dávce nanášejte sypáním nebo kosmetickým štětcem, případně jiným velmi jemným materiálem. V případě zájmu zvířete není nutné bránit vnitřnímu užití.

Hlavní pojmy pro výběr zvířetem:

přítomnost toxinů rostlinného původu v organismu, bakteriální a plísňové infekce, následky otravy, ektoparaziti, poranění kůže.


Způsob použití

Můžete použít i v případě poranění kůže. Čerstvou tržnou nebo řeznou ránu vydezinfikujte například některým z hydrosolů. Po oschnutí do ranky nasypte přiměřené (větší) množství zeleného jílu. Jíl velmi jemně zapracujte do poranění. Ulpělý jíl v okolí poranění nechte působit na kůži. Zelený jíl působí hojivě a detoxikačně. V případech povrchového krvácení napomůže rychlejšímu a zastavení krvácení.

Upozornění

Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením, teplem. Veterinární přípravek.

Doba použitelnosti: 3 roky od data výroby.


Lepší společně


Hodnocení zákazníků

 1. R

  Jíl je skvělý,používám na kůži psa,který má alergii a hodně se drbe a fakt pomáhá 🙂 u sebe vyzkoušeno na prasklou patu a taky skvělý účinek .

  Renata (store manager)

 2. N

  Jíl se nám osvědčil na všemožné škrábance, prasklinky na kůži, krvácení z moc zastřižených nehtů – bezva věc.

  Naděžda Nováková (store manager)

 3. K

  Perfektní věc nejenom pro pejsky na otevřené rány, ale i pro lidi, když se pořežete, druhý den zacelená rána. super věc po operacích u psů, perfektní.

  Kristýna (store manager)

 4. L

  Používá se i při průjmu. Rozmíchám s vodou a na prstu natlačím do tlamičky. Někdy dám nějaký voňavý olejík. (Pudla má ráda vůni rozmarýnu nebo vanilky.) Sama si jíl sice nevezme,ale nepere se se mnou, když jí ho dávám do tlamičky a dobrovolně ho spolkne 🙂

  Lucka (store manager)

 5. J

  super přípravek

  Hodnocení 5 z 5

  Jana Vildová (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Kompletní Zelené suroviny

Složení

Zelený jíl je jemnozrná hornina (zrnitost do 2 μm) vzniklá sedimentací, převážně mořského původu. Geologické stáří jsou desítky až stovky miliónů let. Název má podle své nazelenalé barvy, jejíž odstín je dán složením jílu.

Zelený jíl

Jíl je nezpevněná usazená hornina složená z více než 50 % jílovité složky. Tvoří ji jílové minerály, pelitové frakce s velikostí jednotlivých zrn pod 2 μm (resp. 4 μm). Hornina může mít různou barvu závisející na obsahu příměsí. Jíly s 25 – 75 % vápenaté příměsi jsou označovány jako slíny. Jíly s významnou příměsí kalcitu a písku se označují jako šlíry. Zpevněním jílu vzniká jílovec a jílovitá břidlice.

Zatímco červená a fialová barva je způsobena přítomností trojmocného železa, zelenou barvu způsobuje dvojmocné železo.

Určité druhy jílu se používají v medicíně jako léčivé prostředky pro pleť (například zelený jíl, který má údajně absorpční, antioxidační a čisticí vlastnosti). Může se také použít proti rezistentním bakteriím.

Poradna

Každodenní péče o psa

Z magazínu

Příprava psa na sezónu

Kynologická sezóna, to je období, kdy je možné zúčastnit se snad každý víkend nějaké psí akce. Někdo dává přednost výstavám, jiný se chystá dobývat se svým parťákem úspěchy ve psích sportech a další plánují dlouhé procházky, plavání nebo běh se psem po boku. Je spousta možností, jak sdílet čas společně se svým psem. Přestože většinu psů...
Přečtěte si více

Více z Dokonalé Lásky