Přírodní péče při hormonální nerovnováze samic (fen)

U fen jsou psychické problémy často důsledkem hormonální nevyrovnanosti. Hormonální nevyrovnanost se u nich projevuje nadměrnou závislostí na ženách, úzkostnými či vokalizačními projevy, jakými jsou například pískání nebo kňourání, vtíráním se a vyžadováním nadměrné pozornosti.

Častá je rovněž výbušnost nebo uzavření se do sebe, emoční nestabilita, nesamostatnost, nebo naopak nadměrná sebejistota.Fena může mít sníženou schopnost sociální komunikace s jinými fenami, nemusí být tolerantní k psím samcům.

Může mít tendenci přenášet hračky nebo uměle tvořit hnízdo pro potomky, a to i v případě, že není gravidní – jedná se o projevy tzv. falešné březosti. V extrémních případech je fena agresivní, hlídá si vlastní zdroje nebo samu sebe.

Hormonálně nevyrovnaná fena bývá ve svých projevech často zaměňována za fenu se strachovými projevy.

Agresivní projevy mohou být tvrdé a myšleny zcela vážně. Agrese z důvodu hormonální nerovnováhy fen je málo častá, ale vždy vyžaduje komplexní terapii.

Co s tím můžeme dělat? Jak zvířeti ulevit?

Tento stav bývá často složitý, neboť fena nedokáže ovládat své hormonálně řízené chování. Ovlivňování hormonálních aktivit pomocí přírodních látek může být v některých případech velice rychlé a efektivní. Je ovšem nutná pravidelnost a pečlivost v aplikaci.

Po potřebnou dobu je vhodné vtírat směs LÁSKA 62 Při hormonální nerovnováze a falešné březosti pro samice.

Tato receptura vznikla za pomoci stovky zvířat, která tímto stavem prošla v minulosti a podstoupila individuální řešení metodou zoofarmakognozie.

Jako velmi vhodnou podporu lze využít jemný hydrosol LÁSKA D02 Růže hydrosol a LÁSKA D04 Chrpa hydrosol.

Tyto psychické stavy představují zátěž pro trávicí systém, proto je dobrá také dotace probiotickými zdroji LÁSKA B01 Chlorella nebo LÁSKA B02 Spirulína.

Jak správně vtírat a inhalovat?

Přípravek LÁSKA 62 Při hormonální nerovnováze a falešné březosti pro samice vtírejte v dané dávce do oblasti, kterou zvíře nastaví a preferuje. Nejčastěji se jedná o boční stranu krku (od ucha až po rameno nebo předhrudí). Dále lze vtírat na jiná preferovaná místa jako je tříslo a podpaží. Někteří pejskové milují aplikaci na temeno hlavy (mezi uši) a záda (mezi lopatky).

Pokud nepoznáte místo, kam chce pejsek směs vetřít, vyberte si jedno či dvě ze zmíněných. Směs nevtírejte násilím, jsou pejskové, kteří mají o sebe strach a vadí jim manipulace. V takovém případě zvolte inhalační směs LÁSKA 61 Při hormonální nerovnováze a falešné březosti pro samice – podpůrná inhalace, kterou nakapejte na šátek nebo obojek a dejte zvířeti kolem krku. Nebo lze inhalovat přímo z lahvičky (asi 10 cm od čeníšku). Dále lze inhalovat prostorově pomocí difuzéru, což je výhodné, pokud máte doma více pejsků. Nebudete-li si jisti, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Podpůrná inhalace je vhodná pro zvířata, která na sebe nenechají sáhnout, nebo pro skupinu zvířat.

Šípek je ideální doplňkem pro zvířata s hormonální nerovnováhou, která mají sníženou imunitu. Stres a trauma jsou pro psychiku zátěží a velice často jsou v komplexu příčin dalších imunitních onemocnění. LÁSKA B20 Šípek je výborným zdrojem vitamínu C, který pozitivně ovlivňuje obranyschopnost organizmu.

Na co pamatovat při společném zvládání takové situace?

Při řešení těchto stavů je vždy nutná zvýšená opatrnost a dodržování bezpečnosti práce, neboť fena s agresivními projevy, může být nebezpečná. Takové chování je primárně řízeno hormonální cestou, ale může se jednat také o naučené a vybudované chování.

Showing all 11 results