Bouřky a pes

Každý pes se může cítit nesvůj za bouřky, a to i když je zdravý a bez psychické poruchy. A pak jsou psi, kteří mají chronický problém. Při každé bouřce nebo i jen vzdáleném zahřmění jsou ve stresu, panikaří. Tyto stavy zatěžují nervovou soustavu i tělesný organismus psa.

Které přírodní přípravky pomůžou vašemu psovi bouřky zvládnout ve větším klidu?

U psů, kteří trpí stresem a strachem z bouřek, se může neklidné chování projevovat dlouho před samotným začátkem bouřky.  Především v hlavní sezóně, v době květnových a letních bouřek.

Úzkostné reakce může vyvolávat pokles tlaku před bouřkou, záblesky z dálky, hřmění nebo kapky deště dopadající na střechu domu.

Velmi často se jedná o psy se špatnou minulostí, s posttraumatickou poruchou, trpět ale mohou i chlupáči s psychosociálním problémem zapříčiněným různými vztahovými faktory – podceňování, nezájem, nedostatek vyžití, nepochopení pravých potřeb psa…

Pro psy, kteří prožívají stres či strach z bouřek, jsou často podobným problémem i ohňostroje a petardy a tedy i období konce roku.

Jak pomoci parťákovi přírodní cestou bouřky zvládnout bez stresu?

Zapomeňte na chlácholení a tresty

Při zvládání strachu je důležité psa za neklidné chování netrestat ani příliš nechlácholit. Obojí by mohlo vést ke zhoršení celé situace a mohlo dost narušit vztah mezi vámi a psem. Pokud psa potrestáte, bude ještě vystrašenější a vaší reakci neporozumí.

Buďte mu oporou.

Poskytněte bezpečné místo

Jestli má váš parťák snahu schovat se někde v temném koutě pod gaučem nebo třeba v koupelně, tak mu v tom nebraňte. Naopak mu místo, které si vybral, co nejvíce zkomfortizujte a vylepšete pro tento účel.

Vytvořte a poskytněte psovi bezpečné místo, kde bude moci celou nepříjemnou situaci přestát. Jak takové místo vytvořit, se dozvíte v článku Jak zklidnit psa na Silvestra.

Zkuste uklidňující úvaz

Jde o metodu uklidňujících doteků, které většinu psů až zázračně zklidní. Samozřejmě není to lusknutím prstu a je dobré vše s pejskem nejprve natrénovat, než ho s prvním zahřměním zavážete šátkem. Jak na to vám napoví krok za krokem článek Jak na uklidňující úvaz.

Přírodní uklidňující zásyp Láska 51 rádi označujeme za mazlivou terapii. Parťákovi stačí jemně vetřít do kožichu a účinné přírodní složky okamžitě zapůsobí na nervovou soustavu. Skvělým doplněním je Láska 50, kterou v emočně vypjaté chvíli prostě rozetřete do dlaní a nechte psa inhalovat. Můžete i vetřít na boční stranu krku.

Významnou pomocí pro zmírnění obav i stresu, a pro práci s emocemi psa v období bouřek nebo na konci roku, je tento set přípravků. Zásyp komfortizuje psychiku a lahvička poskytuje okamžitou konejšivou úlevu. Jde o vhodnou terapii při chronickém strachu, separační úzkosti, dokonce i při stresu ze svědění (kožní problémy). Pomůže v krizových situacích i dlouhodobě při pravidelném užívání.

Při stresové zátěži přidejte Lásku 54 Při traumatu a stresové zátěži, pro psy trpící úzkostí doporučujeme přidat Lásku 56 Při strachu a úzkosti.

 

Uklidňující zásyp uleví psychice, lahvička pomůže zklidnit nervovou soustavu. A bylinná směs zevnitř posiluje dlouhodobý, konejšivý účinek. Set je vhodný pro chlupáče s posttraumatickou poruchou, po špatných zkušenostech, při kožních problémech psychosomatického původu, při separační úzkosti.

Můžete aplikovat nárazově v krizových situacích, i dlouhodobě jako terapii.

Pes se špatnou minulostí a chronickou poruchou

U psů, kteří i mimo vypjaté chvíle bouřky či ohňostroje trpí psychickým diskomfortem, například úzkostnou či stresovou poruchou, jsou tyto chvíle znásobením a vyostřením jejich typických nouzových projevů a vzorců chování. Hranice excitability se u těchto psů v kritických situacích značně snižuje. Zde příliš nepomáhají běžné postupy. 

Pro zmírnění projevů v kritických chvílích musíme zlepšit aktuální psychický nebo neurologický stav zvířete.

Další pomocí je zvuk lidského srdce

Až překvapivě účinnou pomocí u vás doma může být FREKVENČNÍ AUDIOTERAPIE.

Je založená na úzké závislosti psa na člověku, která se vyvíjela po desetitisíce let. Zvuk srdce spokojeného a zdravého člověka je hlavním terapeutickým prvkem. Funguje úžasně.

Album 1 Frekvenční audioterapie pro psy je určeno k základní terapii a pro uklidnění a harmonizaci. Nejčastěji bývá používáno právě jako pomoc v takovýchto specifických situacích nebo například při separační úzkosti. V nabídce je buď jako klasické CD nebo jako mp3 album (elektronické soubory).

 

Nenechte se bouřkou překvapit

  • U psů bez chronické poruchy doporučujeme Lásku 50, frekvenční audioterapii a mazlivý zásyp. Pokud se chce parťák ukrýt, poskytněte mu k tomu bezpečný prostor.
  • Pokud pes trpí posttraumatickou poruchou nebo chronickým problémem, sáhněte po Lásce 52 violce, audioterapii, mazlivém zásypu a podpůrným bylinám do krmení.
  • Psa přehnaně nelitujte a neuklidňujte, zavřete při bouřce okna a pusťte na běžnou hlasitost rádio nebo televizi.
  • Čím víc jste v klidu vy, tím spíš je v klidu i čtyřnohý parťák.