Jak na uklidňující úvaz

Metoda Tellington TTouch je metoda vědomých doteků. K čemu jsou dobré? K lepšímu porozumění mezi člověkem a psem, ke zklidnění a při práci s různými psychickými problémy, a třeba taky při tahání na vodítku.

Uklidňující úvaz nebo taky bandáž při správném použití dokáže až zázraky, hlavně na Silvestra a při bouřkách. Samozřejmě, metody nebo léky, které fungují stejně vždy u všech, neexistují. Ale lze konstatovat, že uklidňující úvaz zabere u většiny psů a skoro stejně dobře i u koček.

 

uklidňující úvaz

V čem je bandáž přínosná

Správně zvolená a uvázaná bandáž pomáhá psovi cítit se víc v sobě. Skvělá je pro chlupáče, kteří mají strach z uzavřených prostor nebo stresují ze Silvestra. Tlakem na konkrétní místa na těle pomáhá zklidnit dech, uvědomit si hranice svého těla a zvědomit si, že aktuálně nehrozí nebezpečí. Funguje jako podpůrná terapie při vypjatých situacích, jakými je třeba konec roku.

Jak na to?

Vyberte si pružný materiál. Ne pevný šátek, ani obvaz. Materiál musí volně pružit a úvaz je vlastně poměrně volný. Vždy sledujte reakce psa po navázání a také jak se pohybuje, chodí a tváří bez úvazu. Většina psů je z toho napoprvé rozpačitá a spíše nesvá a na úvaz si potřebují nějakou dobu postupně navykat. Na seminářích Tellington TTouch metody obvykle většina psů nesouhlasí hned napoprvé s navázáním bandáže.

Proto začněte trénovat s dostatečným předstihem.

Jak vést tahy bandáží napoví fotopostup:

infografika uklidňující úvaz

Uklidňující doteky pomáhají vnést do duše zvířete klid, mír a důvěru v bezpečí při komunikaci se svým člověkem. Přejeme vám, ať i u vás je tento uklidňující úvaz funkční pomůckou k dosažení větší pohody a klidu.

Pes a konec roku

Optimální podporou pro psa a zaopatřením na konec roku je tento zvýhodněný set krizové lahvičky Láska 52 a uklidňujícího zásypu Láska 51.