Přírodní péče při hormonální nerovnováze psů (samců)

Jedním z důsledků hormonální nevyrovnanosti samců (psů) je jejich nadměrná dominance. Ta se projevuje ataky na ostatní psy, případně samotného majitele, a to bez zjevné příčiny.

Pes má tendenci soupeřit, přitahovat konkurenta tlapkami. Můžeme pozorovat jeho napjaté tělo a snahu o cílenou likvidaci konkurenta – ať už se jedná o psa nebo fenu.

Vážnější stav, tzv. patologická likvidační agrese, se v populaci psů vyskytuje velice zřídka. Často tak bývají mylně označovány obranné, strachové projevy.

Co s tím můžeme dělat? Jak můžeme zvířeti ulevit?

Tento stav bývá často složitý, neboť pes nedokáže ovládat své hormonálně řízené chování.

Ovlivňování hormonálních aktivit pomocí přírodních látek může být v některých případech velice rychlé a efektivní. Je ovšem nutná pravidelnost a pečlivost v aplikaci.

Po potřebnou dobu je vhodné vtírat směs LÁSKA 58 Při agresivitě a nadměrné dominanci pro samce. Nebudete-li si jisti, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Tato receptura vznikla za pomoci zvířat, která tímto stavem prošla v minulosti a podstoupila individuální řešení metodou zoofarmakognozie.

Jako vhodnou podporu lze využít jemné hydrosoly LÁSKA D01 Jasmín hydrosol a LÁSKA D02 Růže hydrosol.

Tyto psychické stavy představují zátěž pro trávicí systém, proto je dobrá také dotace probiotickými zdroji LÁSKA B01 Chlorella nebo LÁSKA B02 Spirulína.

Jak správně vtírat?

Přípravek LÁSKA 58 Při agresivitě a nadměrné dominanci pro samce se vtírá v dané dávce do oblasti, kterou zvíře nastaví a preferuje. Nejčastěji se jedná o boční stranu krku (od ucha až po rameno nebo předhrudí). Můžete vtírat i na jiná preferovaná místa jako je tříslo a podpaží. Někteří pejskové milují aplikaci na temeno hlavy (mezi uši) a záda (mezi lopatky).

Pokud nepoznáte místo, kam chce pejsek směs vetřít, vyberte si jedno či dvě ze zmíněných. Směs nevtírejte násilím, jsou pejskové, kteří mají o sebe strach a vadí jim manipulace. V takovém případě zvolte inhalační směs LÁSKA 57 Při agresivitě a nadměrné dominanci, kterou nakapejte na šátek nebo obojek a dejte zvířeti kolem krku. Nebo lze inhalovat přímo z lahvičky (asi 10 cm od čeníšku). Dále lze inhalovat prostorově pomocí difuzéru, což je výhodné, pokud máte doma více pejsků.

Šípek je ideální doplňkem pro zvířata s hormonální nerovnováhou, která mají sníženou imunitu. Stres a trauma jsou pro psychiku zátěží a velice často jsou v komplexu příčin dalších imunitních onemocnění. LÁSKA B20 Šípek je výborným zdrojem vitamínu C, který pozitivně ovlivňuje obranyschopnost organizmu.

Podpůrná inhalace je vhodná pro zvířata, která na sebe nenechají sáhnout, nebo pro skupinu zvířat.

Na co pamatovat při společném zvládání takové situace?

Při řešení těchto stavů je vždy nutná zvýšená opatrnost a dodržování bezpečnosti práce, neboť dominantní pes může být nebezpečný. Takové chování je primárně řízeno hormonální cestou, ale může se jednat také o naučené a vybudované chování. Projevy vychází z kořistnického pudu, který může být u některých jedinců velice silný a ještě podpořen například výcvikem a přístupem lidí.

Showing all 15 results