Prostorová a inhalační aromaterapie

Inhalací, tedy vdechováním molekul účinných látek, působíme přímo na tkáně dýchacího systému, kdy složky éterických olejů prostupují přes plicní sklípky do krve, a také působíme dráhou čichového nervu na limbický systém a centrální nervovou soustavu.

Desítky miliónů čichových čidel uvnitř nasálního systému identifikují voňavé těkavé molekuly.  Tyto informace jsou prostřednictvím nervů přenášeny dále do mozku, kde u každého člověka ovlivňují psychiku, emoce, upravují náladu, vyvolávají vzpomínky – ale také mají vliv na tělesný organismus.

Vůně (těkavé molekuly účinných přírodních látek) vyvolávají psychologické a fyziologické reakce tím, že stimulují produkci endofrinů a neurotransmitorů v mozku. Přestože jsou esenciální oleje a extrakty jemné a šetrné, mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky a procesů nervové soustavy. Mohou tak tišit bolest, mírnit stres, posílit sebevědomí a podobně.


Jak pracovat s těmito přípravky?

Směsi pro inhalační a prostorovou aromaterapii používejte pohodlně pomocí nebulizéru. Jednoduše našroubujte lahvičku se směsí na určené místo.

Nebo s využitím kvalitního difuzéru, který je studenoproudý a ne s ultrazvukovým systémem provozu (což je bohužel většina) – na filtr použijte dávku 2 až 8 kapek (dle velikosti prostoru).

Ale jsou i další způsoby a možnosti používání, k nimž nepotřebujete další výbavu. Všechny najdete u konkrétních přípravků. 


Do této kategorie prostorové a inhalační terapie právem patří i přírodní parfémy, attary, vyráběny prastarou tradiční metodou. Kdykoliv máte potřebu uvolnění a zlepšení nálady, aplikujte praktickým rollonem na vnitřní stranu zápěstí a odtud inhalujte. Účinné látky parfému jemně pronikají do kůže a vytváří zde osobnostní bouquet. Tento jev je možný jen u přírodních látek a ne u syntetických výrobků.


Pro člověka i pro zvíře

Ano, je to tak – aromaterapeutické směsi Dokonalé Lásky jsou vytvořeny pro člověka i pro psa. Ani jednomu z nich nemohou ublížit a oběma mohou přinést podobný prospěch.

Zobrazen jediný výsledek