Popis produktu
Přípravek je určen k aplikaci inhalací. Napomáhá ke zklidnění psychiky při strachu či úzkostných stavech. Je vhodný jako podpora při poruše vyhodnocování vnějších podnětů, která způsobuje strachové reakce.
Používáním přípravku podpoříte správnou tvorbu uklidňující GABA (kyseliny gama-aminomáselné) a také schopnost adaptace v kritických situacích. Přípravek používejte po dobu 2 až 5 týdnů podle vysledovaného vývoje a prospěchu pro zvíře. U psů s chronickou poruchou používejte dlouhodobě podle potřeby a stavu psa.
Podpůrné přírodní látky přináší krátkodobější úlevný efekt vždy po aplikaci, ale důležité je i pozvolné, dlouhodobější působení na mozek zvířete. Ten se učí, že vypjaté situace lze zvládat klidněji a přehnané reakce nejsou nutné.
Vhodný podpůrný prvek při používání přípravku ke vtírání do kůže a srsti Láska 56 Při strachu a úzkosti.
Způsob použití
Používejte do zlepšení a zmírnění projevů psychického diskomfortu. U psů s chronickou poruchou používejte dlouhodobě podle potřeby a stavu psa.
Prostorová inhalace
Aplikace pomocí nebulizéru po dobu 10 až 20 min., 1× až 4× denně. Jednoduše našroubujte lahvičku se směsí na určené místo.
Nebo s využitím kvalitního difuzéru, který je studenoproudý a ne s ultrazvukovým systémem provozu (což je bohužel většina) – na filtr použijte dávku 2 až 8 kapek (dle velikosti prostoru) a provozujte po dobu 20 minut, 1x až 4x denně. .
Přímá práce s lahvičkou podle zájmu zvířete
Otevřete lahvičku a na dobu min. 1 min., max. 10 min. ji položte před zvíře. Takto aplikujte 1× až 4× denně. Vždy ponechejte zvířeti možnost odchodu od přípravku.
Hadříková metoda
Lze aplikovat (3 až 6 kapek) na kus látky nebo hadřík. Pak jej poskytněte zvířeti, položte na zem přibližně půl metru od něj. Zvíře si pak zvolí, jak daleko od účinné látky bude pobývat nebo jestli si ji případně bude otírat o srst. Až bude příjem účinné látky dostatečný, zvíře se od hadříku vzdálí. Tento postup provádějte 1x až 4x denně.
Šátková metoda
Na šátek (pruh látky) naneste 2 kapky, umístěte šátek na krk zvířete a zde ponechejte maximálně 60 minut. Tento postup provádějte 1x až 3x denně.
Aplikace vetřením nebo olizováním jen dobrovolně!
Přípravek je určen pro inhalační aplikaci. Jiný způsob aplikace je možný jedině tehdy, kdy to zvíře aktivně vyžaduje. Po provedení analýzy očicháním zvíře může chtít směs nebo lahvičku přípravku olizovat nebo může nastavovat tělesné partie a chtít účinné látky vtírat do těchto míst. V takovém případě 1 až 2 kapky směsi porozetřete mezi prsty a z nich nabídnete k olíznutí nebo velmi jemně vetřete do srsti a kůže v místech, která zvíře nabízí.
Upozornění
Veterinární přípravek. Pouze pro zvířata. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék. Před použitím vždy protřepejte! Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením, teplem. Přípravek není určen pro březí a kojící samice. Přípravek není vhodný při epilepsii. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti: viz etiketa
Hodnocení zákazníků
PŘÍRODNÍ POMOC A ÚLEVA PŘI PSYCHICKÉM PROBLÉMU
Složení

esenciální oleje:
majoránka zahradní
levandule úzkolistá
šalvěj muškátová
kozlík lékařský
Můžete se spolehnout
ČESKÁ ZNAČKA ČESKÝ VÝROBEK
> poctivá ruční práce
> kvalita a bezpečí na 1. místě
> bez syntetických látek
> bez palmového oleje
> bez utrpení a testování na zvířatech
> s úctou k přírodě i člověku
> vhodné i pro vegany
> odborná poradna
a vždy s dárkem, který umí potěšit
ČISTĚ PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ
garantuje Dokonalá Láska
Majoránka zahradní

Původně rostla ve Středomoří jako součást řídké stálezelené keřovité vegetace (garrigue) na mělkých, suchých půdách. Pěstovali ji už i staří Egypťané, Řekové a Římané a v době křižáckých výprav do Svaté země v raném středověku se rozšířila do zbytku Evropy.
Povzbuzuje chuť do jídla a podporuje tvorbu žaludečních šťáv. Působí také protinadýmavě. Uvolňuje křeče a posiluje nervový systém. Pomáhá při ženských onemocněních, protože posiluje dělohu. Může pomoci při bolestech hlavy nebo nachlazení.
Zvířata majoránku vybírají pro posílení odolnosti a obranyschopnosti. Také jako výkonný relaxant, pro uklidnění a rozvolnění.
Kozlík lékařský

Kozlík lékařský a kozlík nepálský (Valeriana officinalis, Valeriana jatamansi) jsou léčivé rostliny z čeledi zimolezovitých. Jsou to vysoké vytrvalé byliny se zpeřenými listy a hustými květenstvími drobných bílých nebo narůžovělých květů. Celá rostlina charakteristicky páchne. Kozlík lékařský se vyskytuje v nižších polohách po celé České republice. Kozlík lékařský je využíván jako léčivá rostlina a je i pěstován. Na psychiku a nervovou soustavu působí relaxačně, uklidňuje a pomáhá při poruše vyhodnocování vnějších podnětů i při strachu.
Levandule úzkolistá

Levandule patří k aromatickým léčivkám, které jsou v západním světe v léčitelství i farmacii využívány již historicky a tradičně. Je to takový jemný pomocník využitelný pro mnoho a mnoho účelů – příjemný relaxant, protizánětlivé účinky, pomoc při bolesti, regenerace buněk, podpora odolnosti organismu.
Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Drogou je květ, který obsahuje třísloviny a silice s několika terpeny, působící fytoncidně. V České republice lze tento druh volně pěstovat, droga má však slabší účinky. Za relativně silný anxiolytický efekt, indukovatený inhalací aromatických sloučenin uvolňovaných hlavně z čisté silice je zodpovědný terpenový alkohol linalool, jehož mechanizmus účinku není zatím dobře zmapován, ale hovoří se o efektu na GABA receptory. Potence této substance po inhalaci je porovnatelná s konvenčními benzodiazepiny.
Šalvěj muškátová

Šalvěj muškátová (Salvia sclarea) je dvouletá nebo krátce vytrvalá, silně aromatická bylina. Je jedním z asi třinácti druhů rodu šalvěj vyskytující se v české přírodě a je považována za neofyt, jenž zřídka zplaňuje do volné přírody. Je teplomilnou rostlinou a bývá občas v okrasných zahradách vysazována pro své květy, charakteristickou vůni i nenáročnost na pěstování. V minulých stoletích byla na území Česka hojně pěstována, uniklá do volné přírodě byla zjištěná již v roce 1809.
Pomáhá při deregulaci pohlavních hormonů, užívá se rovněž i při nechutenství a pokaženém žaludku.
Vynikající jsou její účinky zklidňující a protistresové. Harmonizuje při falešné březosti, působí proti infekcím močových cest, zažívacího a dýchacího ústrojí, potlačuje úzkost a posiluje při nervovém vyčerpání.
Poradna
Jak zklidnit psa na konci roku a v kritických situacíchZ magazínu
Pes a bouřka

Každý pes se může cítit nesvůj při pořádné bouřce a to i když je zdráv a bez psychické poruchy. A pak jsou psi, kteří mají chronický problém. Při každé bouřce nebo i jen vzdáleném zahřmění či náhlém dešti vykazují nepatřičné projevy stresu, paniky, strachu nebo úzkosti. Tyto stavy zatěžují nervovou soustavu i tělesný organismus psa....
Přečtěte si více
Jsme velmi spokojení, protože difuzér je tichý a není nutné do toho kapat moc kapek. Používáme zatím dvakrát přes den, jednou ráno a jednou večer, vždy na dvě hodiny. Je to čtrnáct dní a Agneška mi přijde mnohem mnohem klidnější a tak nějak vyrovnanější. A přitom není nějak ospalá nebo unavená jak jsem se předtím trochu bála. Pěkné je, že se to líbí i Abbynce, která nijak psychiku nepotřebuje srovnávat. A asi i já jsem tak nějak klidnější:)
Saša Halferková (manažer obchodu) –
Krásný večer,
jsem nejen doporučeným terapeutem Dornovy metody pro zvířata, ale hlavně spokojeným zákazníkem právě Vaší Dokonalé lásky. Musím říci, že difuzér, esenciální oleje pro harmonizaci a relaxaci a hlavně terapeutický rozmarýnový olej již neodmyslitelně patří k mé práci a životnímu poslání – Dornově metodě. Chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat, za ochotu a snahu nejen nám terapeutům usnadnit práci se zvířátky, ale i jejich majitelům, protože zrovna naši chlupatí přátelé si zaslouží tu nejlepší péči.
Kristýna Zachová (manažer obchodu) –