Pojmem SEPARAČNÍ ÚZKOST bývají často označovány psí problémy nejrůznějšího charakteru – neschopnost být sám, strach ze samoty, úzkost z odloučení, strach z vyřazení ze smečky, stěhování, změny, náhlá ztráta blízkého a složité adaptace na tyto změny.

Když pes nedokáže zůstat doma sám, je to docela velký problém. Občas nepomůže ani domluvené hlídání, pobyt u oblíbeného kamaráda. Pes se trápí, štěká, naříká, vyje a když se vrátíte, tak ani neví, jestli má mít radost a kouká smutně a s výčitkou.

Projevy separační úzkosti bývají různé: štěkání, vytí, sténání, snaha dostat se i násilím z uzavřeného prostoru, kálení, nadměrné slinění, drbání, třes či zrychlené dýchání.

JAK POZNÁME ŽE MÁ PES PROBLÉM SE SAMOTOU?

Nejčastěji takto zoufalí pejsci doma něco rozkoušou, zničí, rozbijí, počůrají, nebo pokálejí. Někteří pouze pláčou, štěkají, vyjí a volají své majitele zpátky domů. Bohužel někteří jsou tak nešťastní, že si i ubližují, okusují se, nebo provádějí jiné uvolňující aktivity (olizují se, přisají se a cumlají svou kůži).

JAKÉ PEJSKY TOTO NEJČASTĚJI TRÁPÍ?

Ti, kteří se s majitelem dostatečně nenaučili, že s odchodem nemizí všechna jistota, opora a nezhroutí se svět. Pejsci, kteří několikrát za život změnili majitele, odešel jim parťák, nebo partner.

JAK LZE PSOVI POMOCI PŘI ZVLÁDÁNÍ SAMOTY?

> Nenechávejte psa samotného déle, než momentálně dokáže.Případně zajistěte například sousedy v důchodu, ke kterým bude pejsek chodit do školky na hlídání. 

> Zajistěte dostatečné pohybové i mentální aktivity, které budou psa bavit.

> Podpořte vaše snahy přírodním přípravkem LÁSKA 64 Při odloučení a změnách.

> Pod vedením psího trenéra nebo poradce provádějte nácviky odloučení. 

PŘÍPRAVKY V TÉTO KATEGORII:

Základním přípravkem pro pomoc při separační úzkosti je LÁSKA 64 Při odloučení a změnách, který je určen ke vtírání do kůže a srsti. 

Když preferujete aplikaci stejné směsi inhalací, volte přípravek LÁSKA 63. 

Pokud má pejsek za sebou nevlídnou minulost nebo prožívá nezvykle velká trápení, tak určitě doporučujeme konejšivou úlevu: LÁSKA 52 Krizová lahvička Viola odorata. 

Pro prohloubení odpočinku a spánku může posloužit LÁSKA A02 Třezalkový olej. 

Skvělou terapeutickou pomůckou je toto CD1. V praxi s ním máme velké úspěchy. 

Samozřejmě nic nezkazíte a můžete výrazně pomoci provedením testu se Základní poznávací sadou LÁSKA 81 pro zjištění nejvhodnější podpory „zevnitř“. 

V případě psů v pokročilejším věku doporučujeme 4x v roce podpořit činnost mozku a jeho funkcí skvělou směsí Cognitive+.

Terapeutickou podporu přírodními přípravky je nutné spojit se správným výchovným působením na psa.

Zobrazen jediný výsledek