LÁSKA 40

Při epileptickém záchvatu

podpůrný přípravek

Hodnoceno 4.89 z 5 na základě 63 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 86)

od 329

 • 5 ml
 • 10 ml
Vyčistit

Popis produktu

Podpůrný přípravek při záchvatu

Směs k inhalaci z lahvičky nebo z dlaní. Napomáhá stabilizaci a regeneraci při a po epileptickém záchvatu.


Způsob použití

4 kapky na každých 7 kg živé hmotnosti  psa. U psů s tělesnou hmotností pod 4 kg podávejte jednotnou minimální dávku 3 kapky. Příslušný počet kapek nakapejte do dlaní a z nich vytvoříte improvizovanou masku, kterou přiložíte pejskovi těsně k čenichu a tlamičce. Pouze pro vnější použití.

Upozornění

Před použitím vždy protřepejte. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek není určen pro březí feny. Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Veterinární přípravek. Pouze pro zvířata. Přípravek je určen pro psy.

Doba použitelnosti: 18 měsíců od data výroby.

Číslo schválení: 015-17/C


Hodnocení zákazníků

 1. R

  Epilepsie u našeho pejska propukla ve dvou letech, ze začátku byly záchvaty opravdu dlouhé a ošklivé, nevěděla jsem si s tím rady a cpát do něj chemii se mi vůbec nechtělo. Po tomto přípravku se záchvaty o dost zmírnily a nepřicházejí tak často, léčím pejska vlastně jen tímto a nedám na to dopustit:)Za mě TOP!!!

  Renča (manažer obchodu)

 2. J

  U nás záchvat nezastaví, ale velmi velmi zjemní. Je to velká pomoc, tak dávám plné hodnocení. Děkuji. Jiří Svatošek

  Jiří (manažer obchodu)

 3. S

  Dobrý den, rozhodla jsem se napsat, protože kapky jsou naprosto úžasné. Máme čivaváčka, ten trpí už 3 roky epilepsií a nic nezabíralo. Jen jsme ho při záchvatech hladili a čekali co bude. Teď vždycky frčím pro kapky, nakapu do dlaní a přiložím k čumáčku. Do pár vteřin přestane sípat a chroptět, ihned se mu zpomalí a zklidní dýchání, položí hlavičku, celkově se zklidní z tenze a ustávají křeče. Má něco kolem 3 kg, takže to celé trvá max. do 5 minut. Dříve měl křeče třeba i půl hodiny. Moc děkuji za tenhle výrobek, jsem z něj nadšená a vřele všem doporučuji. Kábová Soňa, Liberec

  Soňa (manažer obchodu)

 4. V

  Tak jsem opět vyzkoušela kapky na epilepsii. Jednomu z mých psů byla diagnostikována epilepsie. První záchvat trval cca hodinu, kapky jsem ještě neměla. Druhý záchvat byl nedávno,použila jsem kapky a trval cca 10 minut. Průběh byl o hodně mírnější. Za nás SUPER! Předchozí zkušenosti mám s maminky pejskem, záchvaty jsou také mírnější a kratší.
  Mám objednáno další balení. Vřele doporučuji!

  Vlaďka (manažer obchodu)

 5. M

  náhodou,když jsem hledala nějakou pomoc a úlevu od epileptických záchvatů naší labradorky.A tyto kapičky můžu jenom doporučit.Záchvat je po nich jenom kratičký a čubinka se skoro hned vzpamatuje,než jsme je začali podávat,tak třeba čvrt hodiny po záchvatu nemohla chodit a byla hrozně vyčerpaná.Takže doporučuji a šířím dál,protože to funguje.Velké poděkování firmě Dokonalá láska a jejich zaměstnancům.

  Magdalena Váchová (manažer obchodu)

 6. M

  Na tuto firmu a jejich báječné výrobky jsem narazila náhodou,když jsem hledala nějakou pomoc a úlevu od epileptických záchvatů naší labradorky.A tyto kapičky můžu jenom doporučit.Záchvat je po nich jenom kratičký a čubinka se skoro hned vzpamatuje,než jsme je začali podávat,tak třeba čvrt hodiny po záchvatu nemohla chodit a byla hrozně vyčerpaná.Takže doporučuji a šířím dál,protože to funguje.Velké poděkování firmě Dokonalá láska a jejich zaměstnancům.

  Magdalena Váchová (manažer obchodu)

 7. P

  Před časem jsem čistě náhodou narazila na tento přípravek. Moc jsem tomu nevěřila, ale řekla jsem si, že je to přírodní a tudíž, kdyby to nefungovalo určitě to fence neublíži… Bohužel tento víkend jsem měla možnost přípravek vyzkoušet (čubina měla záchvat), dala jsem jí inhalovat dle návodu a světe div se – po asi 3. nádechu se posadila, trochu se klepala, ale ne tak dlouho jako normálně a vůbec to nemusela rozdýchávat (normálně po záchvatu vždy dlouho funí z vyčerpání). Nebyla u záchvatu od začátku, věřím, že podat jí to hned na začátku nepřidou ani křeče.

  Petra N. (manažer obchodu)

 8. K

  Chci také moc poděkovat za kapičky. Beníček má 6 roků, je to JRT. Vždy jsem to těžce nesla, když přišel záchvat. Teď, když máme kapičky, záchvat je mnohem kratší, za což jsem hrozně vděčna. Já už poznám kdy to příjde, takže hned nasadím kapičky a po chvilce máme pokoj. Opravdu všem mohu vřele doporučit. Ještě jednou moc děkuji, je to pro nás skoro jako zázrak…Díky, díky…..

  Klementina Krištofová (manažer obchodu)

 9. P

  My patříme k těm, u kterých se nedaří záchvat zastavit úplně, ale i tak jsem za tyto kapičky moc vděčná, protože při jejich použití je záchvat o moc mírnější a Kiliánek s námi zůstává přítomný. Já si myslím, že je to i pro něj moc důležité a velká opora a rozhodně tedy pro mě.

  Panáčová Lenka (manažer obchodu)

 10. J

  Vážení v Dokonalé lásce, mnohokrát děkuji za tyhle zázračné kapičky,našemu dvouletému Lexíkovi /anglický kokršpaněl/ jsem při jeho dalším záchvatu podala prvně tyhle kapky a byl ten záchvat kratší. Od veterináře máme Diazepam v pastě do konečníku. Od té doby jsem zpozorovala pravděpodobný začátek záchvatu a tak jsem hned podala kapičky a záchvat nepřišel. Kupuji tedy větší balení a tu malou lahvičku nyní beru všude s sebou i na procházky, kdyby náhodou..Ještě jednou velký dík!!!

  Jiřina Laštovková (manažer obchodu)

 11. Z

  Podle toho, co jsem se dočetla o těchto kapkách, tak jsem asi čekala trochu víc. U nás se nedaří záchvat zastavit. Je ale zase fakt, že po použití kapek je mnohem klidnější a ten záchvat ho tolik nepoznamená a také to trvá trochu kratší doba. Ale je moc škoda, že se nám nedaří záchvat zastavit, jak jsem to četla u jiných.

  Zuzka Hajcmanová (manažer obchodu)

 12. M

  DNES JSEM POPRVÉ POUŽILA KAPIČKY PRO ZASTAVENÍ EPILEPTICKÉHO ZÁCHVATU…MÁM PEJSKA DANÝSKA A JE TO JAPAN CHIN A PROTOŽE MÁ KRÁTKÝ ČUMÁČEK BYL PROBLÉM DÁT MU INALOVAT Z DLANĚ..ALE POVEDLO SE A ZÁCHVAT TRVAL O POLOVINU MÉNĚ..JE TO VELKÝ ÚSPĚCH A JÁ VĚŘÍM, ŽE SE TO JEŠTĚ ZLEPŠÍ.DOBRÁ ZPRÁVA JE, ŽE DO NĚJ NEMUSÍM LÁDOVAT CHEMII A JDE TO PŘÍRODNÍ CESTOU…JINAK JSEM SI POŘÍDILA I DIFUZÉR A DENNĚ INHALUJE SMĚS PRO HARMONIZACI A PSYCHIKU…PROTOŽE ŠPATNĚ SPAL…TED SPÍ CELOU NOC..JE V KLIDKU…MÁM VELKOU RADOST…VLASTNĚ SPÍME VŠICHNI ..JAKO UŽ DLOUHO NÉÉ..DOKONALÁ LÁSKO…DĚKUJI ,JSEM ŠTASTNÁ, ŽE JSEM SE O VÁS DOVĚDĚLA A PŘEJI HODNĚ ÚSPĚCHŮ A DOBRÝCH ZPRÁVIČEK OD UŽIVATELŮ. NETUŠILOVÁ

  Magdalena Netušilová (manažer obchodu)

 13. H

  Dobrý den. Náš Vendoušek včera zemřel. Bylo mu 17 let a poslední dva roky prožil klidně a šťastně a je to vaše zásluha. Jsem vám moc vděčná a doufám, že se o vás dozví všichni, kdo potřebují pomoc.

  Helena Kaderová (manažer obchodu)

 14. J

  Dobrý den. Tady se hodně píše o zázracích a o kouzelných kapkách. Ale mě by opravdu zajímalo, jak ten jev funguje. Je to někde popsáno, co se při použití směsi děje? Neumím to dost dobře pochopit, jak to může být možné, že se ten proces tak rychle zvrátí nebo zastaví. Já to používám tak asi jednou týdně, protože náš jezevec má záchvaty a pokaždé si říkám, jak je to možné.

  Janáček Martin (manažer obchodu)

 15. M

  Kouzelné kapičky! Kouzelné kapičky! A ještě jednou Kouzelné kapičky! Děkuji. Děkuji. Děkuji. Ano je to tak vypotřebovala jsem tři lahvičky za měsíc:) Já jsem nevěřila, že to bude fungovat pořád, tak jsem kupovala tyhle malé prďoly:) Jenomže můj milovaný Bruno míval hrozné záchvaty a to i tři denně a s tímhle to jsou mikrozáchvaty a Bruno to zvládá skvěle. Takže u mě v ledničce je trvale připravená zásoba těch větších lahviček kouzelných kapiček. Moc vám děkuji. Všude o tom mluvím a vy musíte mít škytavku jako brno. Hodně štěstí! Martina.

  Martina Stašová (manažer obchodu)

 16. J

  Konečně něco zabírá a to je výborné. První záchvat byl odehnán za asi půl minuty a další dva obvyklé se pak vůbec nedostavily a to bylo veliké překvapení. A také k pokálení nedošlo a došel si až venku. Ale šli jsme hned po záchvatu a byl moc rád.

  Jana Malíková (manažer obchodu)

 17. M

  Bylo to jako zázrak – kdo neuvidí na vlastní oči, prostě ani nemůže uvěřit. Můj pes mívá záchvaty v průměru 2x do roka. Vím, řeknete si, to je “pohoda”, ale vidět 76kg psa svíjet se 5minut v záchvatu “grand-mall” je opravdu hrůzný pohled. Jen ze zvědavosti – co kdyby to náhodou opravdu fungovalo, jsem koupila 5ml kapek “pro zastavení epileptického záchvatu”, abych je měla doma, kdyby záchvat zase přišel. A přišel – pravda, na nějaké dávkování nebyl čas, tak jsem si lahvičku prostě vylila do dlaní a jak sebou ten můj chudáček mlátil na zemi, doslova jsme mu to opatlala na čumák….a zázrak – jedno velké nadechnutí, okamžité zklidnění, konec záchvatu a pes začal vstávat a koukat okolo sebe – nebyla to ani minuta. Jak říkám – kdo neuvidí, neuvěří…ani já sama si nejsme úplně jistá, jestli je to až takhle vůbec možné, ale bylo to tak.
  Takže já za sebe…děkuju a moc.

  Martina Odehnalová (manažer obchodu)

 18. D

  Skvělé a úžasné! Moc díky a ještě jednou díky!

  Denisa Brabcová (manažer obchodu)

 19. R

  Jsme moc a moc spokojení. O kapičkách nám řekl veterinář, ale tvářil se u toho tak tajuplně, že jsme fakt nevěděli co máme čekat. Měli jsme je uložené dva měsíce než se po delší době u Rondyho zase objevil záchvat když jsme zrovna přišli domů a byl pořádný. Hned sebou praštil o zem a klepal se hrozně a byl úplně mimo. Vzpoměli jsme si na kapky. Sice se nám nepodařilo odkapat těch 30 kapek, protože to trvá dost dlouho, tak jsem nastříkal na dlaně co šlo a přiložil podle návodu. Než jsem napočítal do dvaceti tak Rondy vyskočil a trochu se oklepal a vypadal úplně normálně. Tak to jsme koukali.

  Radek a Lenka Fialkovi (manažer obchodu)

 20. M

  Musím napsat ještě jednou , po třetím použití jsem záchvat zastavila během tří minut a za celé dva měsíce jsme měli jenom jeden slabší záchvat který jsem inhalací zastavila asi během 2-3 min. Jsem opravdu moc ráda že jsem to vyzkoušela všem doporučuji. I když to záchvaty nevyléči tak to oddálí a rychle zastaví a pejsek není v křeči tak dlouho. Moc děkujeme!!!!!!!!!!!

  Marcela Kudláčková (manažer obchodu)

 21. J

  Dokonalá lásko díky! Kdo neviděl svého psa při epileptickém záchvatu tak nepochopí tu bezmoc a strašný smutek. Takže my jsme hrozně vděčný za Andulku. Je jí sedm let, je to labradorka a moc hodná. Naší Klárku nám vlastně vychovala ona:) A Klárka teď vylepuje vaše samolepky a všude už týden říká, že Andulku vyléčila Dokonalá láska. Já vím že to nejde vyléčit, ale tohle je prostě hrozná úleva. Už třikrát jsme zastavili záchvat a teď už jsou to tři týdny, kdy záchvat vůbec nepřišel! Já vím a jsem smířená, že to zase může přijít kdykoliv ale jak říká Klárka my máme Dokonalou lásku v kapičkách:) Moc děkujeme.

  Jarka Šterflová (manažer obchodu)

 22. M

  Kapičky jsem vyzkoušela zatím 2krát , záchvat nepropukl asi po 5 minutách to přešlo úplně. Dříve jsme měli záchvat každých 10 dní po první inhalaci až za 3 týdny. Jsem ráda že jsem to zkusila ani Pejskovi nevadí inhalovat stojí a drží. Díky za tento výrobek třeba pomuůže více pejskům s touto nemocí!!!!

  Marcela Kudláčková (manažer obchodu)

 23. J

  Použitím 12 kapek na našeho 16ti kilového Čertíka jsme už čtyřikrát zastavili záchvat epilepsie. Od druhého použití se také hodně prodloužila doba bez záchvatu a to nejméně o týden. Děkujeme.

  Jarmila Tomanová (manažer obchodu)

 24. S

  Když našemu Maxovi zjistili epilepsii, tak nám bylo od veterináře řečeno, že s námi dlouho nebude. Zjistili jsme to, když Maxovi byly 2 roky. Hodně dlouho jsem jsem si předčítala na internetu cokoli o epilepsii u psů a narazila na Dokonalou lásku. Hned jsme koupili první kapky a při záchvatu mu podali pomocnou ruku. Pomohlo mu to a záchvat byl do pár sekund pryč. Zjistili jsme, že nesmí lidské jídlo, které obsahuje sůl. Že solí byly ty záchvaty častější. Letos bude Maxovi 10 let a jsem Dokonalé lásce vděčná, že díky kapkám je tady pořád s námi. Děkuji za příležitost, že Max tu může být stále s námi.

  Hodnocení 5 z 5

  Silvie T. (ověřený vlastník)

 25. P

  Dokonalá lásko, děkujeme za tento zázrak. Kouzelné kapičky. Inhalace pomáhá s okamžitou odezvou zastavit záchvat a zmírnit odezvu. Doporučujeme z vlastní zkušenosti a děkujeme i za našeho jorkšírka ❤️

  Hodnocení 5 z 5

  Petra K. (ověřený vlastník)

 26. J

  Nakoupila jsem na základě recenzí ostatních zákazníků kapky Láska 40. Zatím jsem je nemusela použít (hurá), ale dala jsem je naší “čubince ” očichat. Uvidíme, jak dál, rozhodně jsem jistější, když mám kapky doma.

  Hodnocení 5 z 5

  Jana Elisabeth (ověřený vlastník)

 27. L

  jsem spokojená a zase se na vás obrátim děkuji

  Hodnocení 5 z 5

  Ludmila Vacardová (ověřený vlastník)

 28. L

  Pomohlo nám to opravdu zmírnit záchvat.

  Hodnocení 5 z 5

  Lenk K. (ověřený vlastník)

 29. M

  ještě sme ho nepoužili

  Hodnocení 4 z 5

  Miroslava J. (ověřený vlastník)

 30. D

  Zatim uplne nevime, davame i preventivne, zachvaty stejne

  Hodnocení 4 z 5

  Dana (ověřený vlastník)

 31. O

  záchvat nezastaví, ale zkrátí

  Hodnocení 4 z 5

  Olga (ověřený vlastník)

 32. K

  Záchvaty s pomalejším nástupem dokáží kapičky zastavit úplně. Při silnějším a rychlejším nástupu zmírní průběh. Při nákupu jsem byla skeptická, ale standardní veterinární léčba rok nikam nevedla, zkusila jsem proto i tuto cestu. A na základě zkušeností mohu kapičku doporučit!

  Hodnocení 5 z 5

  Kateřina J. (ověřený vlastník)

 33. K

  Kapičky mohu DOPORUČIT! Záchvaty s pomalým nástupem zastaví okamžitě po prvním nadechnutí. Ty silnější u nás nezastaví, ale zmírní, za což jsem také ráda. Při koupi jsem byla trošku skeptická, ale vzhledem k tomu, že veterinární léčba nikam nevedla, řekla jsme si, že to zkusím a vyplatilo se.. Nyní se bez nich nehneme z domu.. 🙂

  Hodnocení 5 z 5

  Katka (ověřený vlastník)

 34. K

  Tyto kapky jsem měla ,,bohužel” možnost vyzkoušet u dvou pejsků a díky za ně. První případ je u mého prvního pejska jezevčíka s epilepsií bez těchto kapek si nedovedu představit jak by jsme to zvládali. Sice pří záchvatu není čas odměřovat dávky ale stačí nakapat trochu do ruky a přiložit k čumáku je vidět, že se pejsek zklidní a záchvat do pár vteřin ustoupí. Nyní máme přítelem 11ti letou amstaff fenku která začíná trpět na záchvaty křečí. Nevím zda jde o epilepsii ale z mých předchozích zkušeností s jezevčíkem usuzuji, že nejspíš ano. Záchvat měla zatím jen párkrát a mírný ale kapky jsem pořídila a když je použiji tak je také vidět lepší průběh. Začala jsem jí mazat i preventivně podpůrný olej při epilepsii a zatím se žádný záchvat neobjevil tak uvidíme, snad to bude fungovat dál. Děkuji dokonalé lásce za jejich výrobky je to opravdu velká pomoc

  Hodnocení 5 z 5

  Kateřina

 35. M

  Pomáhá.spokojenost.

  Hodnocení 5 z 5

  Miroslava Kolarova (ověřený vlastník)

 36. V

  Hodně Nám to pomáhá při záchvatu. Náš pejsek je po inhalaci bez křečí a záchvat ustupuje. Po záchvatu je celkem dobrá. Dříve jsem dávala diazepam rectal tube kdy křeče ustoupí, ale pejsek je omamen léky. Mohu jen doporučit

  Hodnocení 5 z 5

  Vladimír (ověřený vlastník)

 37. V

  pro mého psa super, rychlý účinek při záchvatu

  Hodnocení 5 z 5

  Vladimír Petráš (ověřený vlastník)

 38. A

  ok

  Hodnocení 5 z 5

  Anonymní (ověřený vlastník)

 39. I

  Mám od vás vyzkoušeno několik přípravků a jsem velice spokojená .Nas pejsek má epilepsii a těmi to kapičkami se vše zlepšilo výsledek je vidět hned.Všem výrobky doporučuji

  Hodnocení 5 z 5

  Iveta (ověřený vlastník)

 40. T

  Kapičky na záchvat jsem koupila našemu labradorovi v létě, kdy měl 3 záchvaty během 2 měsíců. Ty nastaly po vysazení vitamínu B a zinku, které jsme dávali na padání chlupů. V tomto problému moc nepomohli, ale co se týká záchvatů, tak ano. Dasty mívá záchvaty jinak tak 2x za rok. Dnes tedy záchvat, jindy trvající i 7 minut,prostě věčnost, po namazání čenichu kapičkami a to jsem dala asi 10 kapek? přestal do 2 minut. Nádhera. Pak že se zázraky nedějí. 🙂 Děkuji 🙂

  Hodnocení 5 z 5

  Táňa

 41. A

  Moc jsem nevěřila, ale opravdu to pomáhá. Pejsek je dříve v klidu.

  Hodnocení 5 z 5

  Alžběta Michalcová (ověřený vlastník)

 42. R

  výborné kapky, záchvat se zkrátí o nějaký čas

  Hodnocení 5 z 5

  Romana Heřmánková (ověřený vlastník)

 43. J

  Kapky Láska 40 jsem použila zatím jednou. Pes měl epileptický záchvat a hned po dvou nadechnutich se zklidnil a během chvilky byl O. K. Díky!

  Hodnocení 5 z 5

  Jitka Hrnčířová (ověřený vlastník)

 44. R

  Ke kapičkám dáváme naší Katynce (16 let) přičichnout tak aby si k nim sama přišla. Po té se zklidní a zatím (po 4 týdnech) záchvat neměla – velká spokojenost!

  Hodnocení 5 z 5

  Radovan Jiskra (ověřený vlastník)

 45. J

  Používáme a velmi oceňujeme účinnost.

  Hodnocení 5 z 5

  Jana (ověřený vlastník)

 46. O

  Moc děkujeme za tyto úžasné kapičky, které nám velice pomáhají, záchvaty jsou mnohem kratší a mnohem lépe zvladnatulne. Můžeme jenom doporučit

  Hodnocení 5 z 5

  Olga S. (ověřený vlastník)

 47. M

  Kapky velmi pomáhají a rychle zabírají. Záchvat se zkrátil o několik minut. Našemu labradorovi moc pomáhají.

  Hodnocení 5 z 5

  Michaela

 48. L

  Dobry den.Měla bych dotaz.Máme 2rocniho Bullteriera záchvat se objevil dvakrát.Berem lék phenaemal dvakrát denně, který nám předepsal veterinář.Ale naše torpédo je od te doby co bere léky jak vyměněný.Bez energie a to doslova.Tyhle kapičky se inhaluji aniž by jste měli nějaké léky?Nebo to jen zmírní záchvat.Ale nějaké léky berete? Děkuji za odpověď a Všem Vasim čtyrnohym milačkum přeji hodně zdravíčka🐾🐾❤

  Hodnocení 5 z 5

  Lenka (ověřený vlastník)

 49. M

  Ještě nemohu hodnotit viz výše

  Hodnocení 5 z 5

  Miluše Lavičková (ověřený vlastník)

 50. H

  Velká spokojenost

  Hodnocení 5 z 5

  Hana Lukášová (ověřený vlastník)

 51. M

  Kapeme preventivně za ouška a dáváme při záchvatu, přijde okamžitý konec záchvatu. Akát pes poté několik hodin lítá tam a zpátky. Ale záchvat kapičky ukončí okamžitě, což dřív byly záchvaty nekonečně dlouhé.

  Hodnocení 5 z 5

  Monika Š. (ověřený vlastník)

 52. T

  Nej, nej, nej přípravek. Součást našeho psího života❤️❤️❤️❤️

  Hodnocení 5 z 5

  Táňa Pospíšilová (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Kompletní péče při epilepsii psa

Složení

Mandlový olej, esenciální oleje - kadidlovník pravý (Boswellia carterii), kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata), bazalka pravá (Ocimum basilicum), bazalka posvátná (Ocimum sanctum), vitamin E (tokoferol)

Kadidlo

Boswelia carterii a Boswellia serrata – tyto dřeviny budete pravděpodobně znát jako kadidlovník. Kadidlo, získávané naříznutím kůry těchto stromů používá lidstvo tisíce let, ať už k náboženským nebo léčebným účelům. Obsahuje desítky monoterpenů a tzv. boswelové kyseliny, které působí jako skvělý prostředek pro uvolnění těla i psychiky.

Bazalka pravá

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je aromatická rostlina z čeledi hluchavkovitých. Kvete od června do září. Je původem z Indie a z dalších vlhkých tropických regionů Asie, kde byla pěstována více než 5000 let. Do Evropy se dostala v 16. století a v současnosti se pěstuje většinou na zahradách a v domácnostech. Hindské kultury považují bazalku za posvátnou bylinku. V některých kulturách je tato rostlina zase znamením lásky a oddanosti mezi mladými páry.

Bazalka posvátná

Bazalka indická (Ocimum tenuiflorum), též bazalka posvátná (Ocimum sanctum), bazalka Tulsi či Tulasi, je aromatická vytrvalá rostlina z čeledi hluchavkovitých. Pochází z Indického subkontinentu, je ale široce pěstována v celé jihovýchodní Asii, a to především z medicínských, kulinářských a náboženských důvodů. Obsahuje aromatické silice a je využívána na bylinný čaj, v ajurvédské léčbě a významné místo má ve višnuistických tradicích hinduismu, v nichž je uctívána jako posvátná rostlina.

Patří mezi výrazné adaptogenní rostliny, kdy souborem svých účinků celkově posiluje organismus, pomáhá vyrovnat se s negativními vlivy stresu, nekvalitní stravy a znečištěného prostředí. Snižuje hladinu krevního cukru glukózy a stimuluje tvorbu inzulinu, je tedy vhodným doplňkem stravy při cukrovce. Má výrazný antioxidační efekt i ochranný vliv proti radioaktivnímu záření a účinkům radonu, stimuluje imunitní systém a vykazuje silný antimikrobiální i protirakovinný účinek. Dokáže povzbudit zejména při duševní činnosti, ale na rozdíl od kofeinu nenarušuje spánek.

Poradna

Epilepsie u psa

Více z Dokonalé Lásky