Pohybový aparát psa

Asi každého z nás někdy bolelo tělo. Záda, klouby, krční páteř, prsty. Psí tělo je v tomto stejné, jako to lidské. Každý pes projevuje bolest trochu jinak, někteří více maskují, jiní více naříkají.

JAKÉ PSY BOLÍ KLOUBY A ZÁDA NEJČASTĚJI?

Psy staré, sportovce, po operaci, s genetickým onemocněním, psy velkých plemen, psy se záněty růstových štěrbin, psy z množíren, psy zachráněné z nevhodných podmínek a jiné.

KDYŽ PSA BOLÍ TĚLO

Vašeho mazlíčka určitě velmi dobře znáte, takže jakékoliv projevy nepohody na něm hned vidíte. Co ale dělat, když psa bolí tělo a vy

 • NEVÍTE PROČ?
  Neváhejte a vyražte k veterináři. Odborná pomoc je určitě žádoucí.
 • VÍTE PROČ A VÍTE KDE?
  Na bolavé místo vetřete LÁSKA 14 Intenzivní boswelie.

Co můžete udělat dál?

PSYCHIKA NEBO BOLEST?

Bolest je častým neodhaleným důvodem, proč na sebe pes nenechá sáhnout, vrčí, vyhrožuje a případně se i ožene. A to hlavně v případě dětí či cizích osob. Pes, který má bolest, a to především pohybového aparátu, se bojí o své tělo. Přitom psi bolest nedávají znát. Majitelé často řeší údajnou psychickou příčinu a přitom důvodem nežádoucího chování psa může být bolest.

.

Při bolestech a problémech pohybového aparátu
existuje účinná a šetrná pomoc

Psí organismus je složitý stroj a psi nejsou jeden jako druhý. Zde se dovíte, v jakých situacích a při jakých problémech psa je vhodný ten či onen přípravek nebo přírodní látka.

LÁSKA 14 Intenzivní boswelie přináší jemnou úlevu, kterou lze dávkovat podle potřeby zvířete. U psího seniora můžeme mazat častěji, sportovci dopřejeme pořádnou dávku pro rychlou úlevu.

Komplex bosweliových kyselin a monoterpenů působí protizánětlivě a analgeticky u zánětlivých a degenerativních kloubních onemocnění. Toto ocení například pejskové s dysplázií kyčlí či loktů, nebo štěňata s panostitidou (zánětem na dlouhých kostech v období růstu).

Proč mazání? Protože je to nejšetrnější způsob, jak ulevit od bolesti pohybového aparátu bez zbytečného zatěžování organizmu. U lidí zcela běžná praxe, ovšem u psů doposud tato možnost nebyla.

Tento inhalační přípravek je vhodný podpůrný prvek při používání přípravku ke vtírání do kůže a srsti Láska 14 anebo jeho alternativou.

KDY JE VHODNÉ ZVOLIT INHALAČNÍ PŘÍPRAVEK?
 • Když na psa není možné sahat
 • Při používání pro více psů
 • Pro přímé a rychlé působení na mozek a psychiku
 • Jako další podpůrný prvek při používání přípravku ke vtírání
 • Pro společné sdílení s člověkem

Co můžete udělat navíc?

Správné fungování pohybového aparátu psa nepřímo podpoří i další přípravky. Ať už se jedná o bohaté zdroje vitaminů nebo látky s protizánětlivými účinky, prospějí psímu tělu jako celku.

Nechte svého psa, aby vám ukázal, jakou vnitřní podporu aktuálně opravdu potřebuje. Proč byste dávali nějakou podpůrnou látku každodenně, a ještě k tomu do potravy, když ji vaše zvíře třeba nepotřebuje?

Nechte si poradit. Psi mají funkční vomeronasální orgán, který my lidé máme zakrnělý a neumíme využívat. Ale psi ano – a skvěle. Díky tomuto orgánu a pudové výbavě lehce zanalyzují každou přírodní látku a její aktuální prospěšnost pro organismus.

Proveďte test se Základní poznávací sadou a zjistíte, jaká podpora bude nejvhodnější. Navíc se svým psem zažijete něco zvláštního a přitom tak přirozeného…

Vysoký obsah vitamínu a to i ze skupiny vitaminu B je vhodným doplňkem pro péči o zvíře s pohybovými obtížemi. Vitamíny skupiny B jsou výborné pro regeneraci nervů a pohybového aparátu. Zánět je velice často spojen s pohybovým aparátem a Spirulina napomáhá tlumení chronických zánětlivých onemocnění. Spirulína je výživově velmi hodnotná, na to je potřeba myslet u pejsků se sklony k tloustnutí.

Maximalizovaný přírodní zdroj vitaminu C, A, B, E a dalších tělu potřebných složek. Je vhodný u zvířat v rekonvalescenci, pro podporu a regeneraci kloubů a pohybového aparátu. Šípek je jeden z mála přírodních antioxidantů. Skvělý pomocník pro podporu imunitního systém.

Jemný hydrosol chrpy je základní pomocná látka, která ale vykoná velký díl práce. Zlepšuje příjem ostatních přírodních látek. Psi preferují její olizování, nebo jemné vtírání na postižená místa. Výhodou je možný neomezený příjem vodného hydrosolu chrpy, dle potřeby zvířete.

Láska 52 Viola odorata absolue je výkonná první pomoc pro zvíře v psychické nouzi a to i z důvodu bolesti. Konejší, ulevuje a napomáhá v prvním kontaktu se zvířetem, které je agresivní z důvodu bolesti. Inhalační cesta prostupu účinných látek rychle ovlivňuje chování zvířete. Zároveň mírně působí i proti bolesti obzvláště v případech kdy bolest způsobuje psychické trauma.

Docela zásadní pomocí může být podávání lněného oleje a semene podle takzvaného Protokolu BudwigovéLÁSKA A01 Lněný olej je v prvotřídní kvalitě a lisován ze semen tmavého lnu. Podívejte se, jak vám a vašemu psovi může lněný olej pomoci, jak jej správně připravit a jaké je dávkování.

.

TLUMENÍ BOLESTI ZA KAŽDOU CENU?

Tlumení bolesti pohybového aparátu u psů je ve veterinární oblasti široce diskutované téma. Především z etického hlediska je vhodné bolest tlumit zcela. Ovšem v některých případech je lepší, aby zvíře nízkou míru bolesti pociťovalo. Pes totiž nemá schopnost vědomě šetřit své tělo s ohledem na stávající diagnózu a stav.

Když pes senior skáče jako mladý jura a večer není schopen pohybu, jelikož ho bolí klouby a svaly, je výhodnější, aby nízkou míru bolesti pociťoval a tak své tělo šetřil. Bolest je jedinou „brzdou“ pro psychiku zvířete. Vzhledem k velkému rozsahu možných obtíží a rozdílu v osobnostech zvířat je vždy lepší s lékařem prodiskutovat vhodnou míru tlumení bolesti.

GENETICKÉ PREDISPOZICE BOLESTI POHYBOVÉHO APARÁTU

Panostitida, nekrózy hlavice, luxace patel, srůsty na páteři, geneticky a plemenně přenosné onemocnění jako např. dysplazie kyčelních a loketních kloubů, woblerův syndrom a jiné.

EPILEPSIE NEBO BLOKÁDA PÁTEŘE?

Velice často psi bolest kryjí a maskují. V naší praxi se ukazuje, že řada psů se záchvaty, má blokádu krční páteře, nebo jiné části pohybového apatáru. Toto poté způsobuje záchvaty podobné epileptickým.

JAKÉ JE DOPORUČENÍ?

.

PSÍ REHABILITACE

Bolavé tělo si zaslouží nejen úlevu, ale také nápravu a správnou péči. Toto poskytne fyzioterapeut, tedy člověk, který ovládá více technik. Například dornovu metodu, akupunkturu, magnetoterapii, aquaterapii, střečink, elektroterapie, uvolňování podkoží a mnoho dalších metod, které do péče o psí tělo patří.

Jen odborník, který ovládá více technik, dokáže vybrat pro psa to vhodné. Bohužel i v tomto oboru můžete potkat lidi nekompetentní, kteří dokáží zvířeti ještě více ublížit. Vždy vybraného odborníka prověřte, nebo se spojte s jeho dozorujícím veterinárním lékařem.

BĚHÁNÍ SE PSEM - CANICROSS

Je v dnešní době velice oblíbený sport mnoha mladých lidí a jejích psů. Při pohybu je ale dobré navštěvovat trenéra, který naučí vás i psa jak správně na to. Špatný postroj, nevhodné vodítko, špatná technika běhu člověka. Toto všechno ovlivňuje pohybový aparát zvířete. Nezapomínejte také na péči jak péči před během (protažení a zahřátí) a po běhu masáž LÁSKA 14 Intenzivní boswelie.

A JAKÉ JSOU S LÁSKOU 14 ZKUŠENOSTI CHOVATELŮ?

Budeme moc rádi i za Váš příběh a zkušenost!

Já jsem úplně překvapená a Zuzi dnes spala jak dřevo... asi se jí ulevuje... a budu určitě objednávat i na zubní kámen něco :)

Petra Šeráková

U nás velká spokojenost u dvou seniorů.

Marie Kozáková Čiháková

Boswelii pouzivam po zatezi, mazu pejskovi trisla a pod lopatkami a krk. nemuzu si j vynachvalit.

Bohdana Nováková

Moja Lussyna si uziva kazde masirovanie, dakujem velmi pekne za vasu dokonalu lasku

Petra Danes

Taky se prikladam k pozitivni zkusenosti. Musim rict, ze kapicky mame doma tyden a aplikujeme poctive. Nas York ma problemy s kaslem a klouby. Chodil chudacek jako "pavouk" po tydnu nechapu, ale cura zase hrde se zvedlou nozkou, zacal litat po byte a to "chrochtani" je taky o dost lepsi. Navic si na svoji vecerni zdravotni chvilku zvykl a uziva si ji. Byla jsem smirena s tim, ze se muze stat, ze nic nezabere, ze uz je chudak starsi pan, ale malej je super a zlepseni je neuveritelne. Moc dekuji @dokonalalaska i za rady a hlavne, ze je Cedrikovi lip ❤

MarTina Mračková

Sice nepíšu o záchvatech ale také chci pochválit. Mému pejskovi bude za pár dní 15 let. Je to křížený Německý ovčák a začal padat na jednu zadní nohu. Bála jsem se že už jo stáří dohnalo, ale vyzkoušela jsem Vaše kapky Intenzivní boswelie a pomohly i když na stáří lék není. Sice je ta noha stále slabší, ale je to mnohem lepší :)

Pavla Křivková

Moje 11.roků borderka, se v lednu na ledu smekla a něco si udělala s vazy na zadní nožce a hodně kulhala,skoro se na tu nožku nepostavila,spíš ji stále odlehčovala.Vyzkoušela jsem první lahvičku Dokonalá laská 30ml,a kulhání se po dobrání první lahvičky zmírnilo.Objednala jsem další 50ml a kulhání zcela zmizelo.Chce to opravdu vydržet a dodržet a dvakrát denně potírat určité předepsané množství.Později už není nutné předepsané množství dodržovat,stačí trochu a spíš udržovat. Výsledek se nedostaví hned,je to na déle, ale stojí to za to vydržet a jsem šťastná,že moje fenečka nemusí s vazy na operaci,kterou ji veterináři hrozili.

Jana Pucherová
Chci si vybrat přípravek pro péči o psí pohybový aparát >