LÁSKA 25 Alergie, svědění, podpora hojení

Jemný přírodní zásyp pro psy a větší savce

Hodnoceno 4.65 z 5 na základě 141 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 141)

od 373

 • 90 g
 • 180 g
Vyčistit

Popis produktu

Jemný čistě přírodní zásyp je určený k zapracování do srsti a kůže.

Zmírňuje projevy alergií různého původu. Ulevuje při kožním diskomfortu a zmírňuje svědění.

Podporuje hojivé procesy a napomáhá při léčbě a hojení ran a zranění různého původu. Přípravek je vhodný pro všechny typy srsti i pro bezsrstá zvířata.

Říkáme tomu „mazlivá terapie“.
Je to ta nejpřirozenější aplikace zvířecímu organismu. Jemné vtírání suché lipofilní substance, která je pro psy i jiná zvířata velmi příjemná. A navíc je to jen čistá příroda, nic syntetického, takže psi mají možnost poznat prospěšnost a využití pro organismus. Zásyp je lehce alkalický, čímž odpovídá potřebám zvířecí kůže.

Zásyp disponuje nádhernou bylinnou vůní a po aplikaci je ještě několik dní jemně cítit ze srsti a kůže, což je příjemné pro zvíře i pro vás. 

Pohodová aplikace umožňuje použití i v terénu. Zásyp je možné použít také jako suchý šampon. Nahrazuje tak koupání a sprchování, které pro zvíře nemusí být zrovna komfortní a přirozené.


 • PŘÍPRAVEK PRVNÍ VOLBY
 • VHODNÝ PŘI SVĚDĚNÍ A KOŽNÍM DISKOMFORTU
 • ZMÍRŇUJE PROJEVY ALERGIE A SUCHÝCH EKZÉMŮ
 • PODPORUJE HOJIVÉ PROCESY
 • PRO KOMFORTIZACI KŮŽE I PSYCHIKY
 • LZE POUŽÍT I JAKO SUCHÝ ŠAMPON
 • APLIKACE ZÁSYPU JE PRO ZVÍŘATA NAPROSTO PŘIROZENÁ A POHODOVÁ „MAZLIVÁ TERAPIE“

Aplikace vhodná při: alergie u psa, alergie u koně, svědění kůže, podpora hojení, atopická dermatitida, projevy alergií různého typu


Způsob použití

Zásyp používáme pravidelně 1x až 2x denně nebo podle aktuální potřeby.
Dávku volíme podle intenzity problému a stavu a s přihlédnutím k velikosti zvířete.
Na aplikaci pro středně velkého psa (15 kg) počítejte přibližně s objemem 1/2 čajové lžičky.

Zásyp si odsypte do dlaně a jemně vetřete či zapracujte do srsti a kůže. Většina zásypu se vstřebá do kůže a srsti. Pes vám optimálně nabídne sám místa na těle vhodná k aplikaci, nejčastěji to bývá vnitřní strana stehen, bříško, boční strany krku, mezi lopatkami a na bedrech až ke kořeni ocasu.

Když psi zásyp olizují z dlaně, nijak to nevadí, můžete jim to s klidem dovolit.
Zásyp lze využít i pro usnadnění vytrhávání chloupků z ucha. Můžete používat dlouhodobě. Lze kombinovat s veterinárním léčivem.


Upozornění

Veterinární přípravek určený pro psy a větší savce. Může dočasně obarvit srst zvířete. Při aplikaci může dojít k mírnému znečištění okolí. Pouze pro zvířata. Nepoužívejte u samic v průběhu březosti či kojení. Pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby


OSVĚDČENÁ KOMBINACE - PRVNÍ VOLBA PRO PÉČI O PSA S ALERGIÍ

Zvýhodněný set nejčastěji používaných čistě přírodních přípravků pro pravidelnou péči o psa a alergií nebo atopickou dermatitidou.


Hodnocení zákazníků

 1. R

  Zasyp vyhovuje

  Hodnocení 5 z 5

  Renata (ověřený vlastník)

 2. M

  Zásyp opravdu pomáhá při alergii.Zkouším poprvé a vypadá to,že letošní jaro nebudeme muset na veterinu pro léky..moc děkuji

  Hodnocení 5 z 5

  Martina (ověřený vlastník)

 3. K

  Jemný zásyp, použit při dorůstání chloupků na bříšku a při zvýšeném výskytu lupů. Zklidnění po první aplikaci. Fence nevadí. Doporučuji.

  Hodnocení 5 z 5

  Kateřina Konečná (ověřený vlastník)

 4. M

  krásně voní, po několika dnech se drbání zmírnilo

  Hodnocení 5 z 5

  Monika P. (ověřený vlastník)

 5. M

  Nádherné chvíle s pudrováním. Pes se sám otočí na záda a nechá si na třísla, bříško ale i podpaží aplikovat pudr, následně hladím a tím zapracovávám. Náš pejsek je alergik tedy příčinu to neřeší, ale vyrážku určitě klidní. Škoda, že se pořád líže. Koupím příště větší balení.

  Hodnocení 5 z 5

  Marcela V. (ověřený vlastník)

 6. K

  Nic

  Hodnocení 1 z 5

  Karel

 7. B

  Pejsek ma alergii na roztoce, zasyp pomaha zmirnit svedeni a zlepsit stav.

  Hodnocení 5 z 5

  Barbora S. (ověřený vlastník)

 8. A

  Zásyp zafungoval okamžitě a packy se zahájily.

  Hodnocení 5 z 5

  Adriana Havlová (ověřený vlastník)

 9. A

  Pomaličku pomáhá, nevím, jak moc zásyp a jak moc léčba předepsaná veterinářem, ale stav se zlepšuje.

  Hodnocení 5 z 5

  Alena Dobrovolná (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


alergie, ekzémy, svědění, hojení - Další přírodní přípravky

Složení

Zelený jíl, kukuřičný škrob, emblika lékařská (amla), konopný olej, esenciální oleje: růžové dřevo, levandule úzkolistá, mrkev obecná (semena), geranium (pelargonie vonná), heřmánek římský.

Unikátní složení zásypu přináší prospěch pro srst a kůži. Základem zásypu je totiž směs zeleného jílu a suchého extraktu embliky lékařské (na východní polokouli nazývané amla). Tyto přírodní dary vyživují a chrání kůži a jsou pravým požehnáním proti svědění a pro podporu dohojování.

Mrkev (Daucus carota)

Mrkev obecná (Daucus carota) je rostlina z čeledi miříkovitých, pěstovaná v kultivované varietě jako kořenová zelenina. Pro získávání esenciálního oleje s významným prospěchem pro zdraví zvířat je však používána černá divoká mrkev, respektive její semena.

Olej ze semen černé mrkve pomáhá zpomalovat procesy stárnutí kůže a chrání kožní buňky proti nežádoucím procesům. Je to agentní adaptogen, který svoji činnost zaměřuje na poškozenou nebo anomální buňku. 

Růžové dřevo

Aniba rosaeodora, také známá jako pau-rosa, je strom z čeledi Lauraceae. Ačkoli se někdy nesprávně označuje jako palisandr, je toto jméno zcela zavádějící. Roste v částech tropického deštného pralesa Jižní Ameriky. 

Olej z růžového dřeva normalizuje a stabilizuje nervový systém, napomáhá hojení ran. Olej je vhodný pro péči o suchou a ochablou kůži. Výtažek z růžového dřeva vyhlazuje jizvy a zvrásnění u stárnoucí kůže.

Zelený jíl

Jíl je nezpevněná usazená hornina složená z více než 50 % jílovité složky. Tvoří ji jílové minerály, pelitové frakce s velikostí jednotlivých zrn pod 2 μm (resp. 4 μm). Hornina může mít různou barvu závisející na obsahu příměsí. Jíly s 25 – 75 % vápenaté příměsi jsou označovány jako slíny. Jíly s významnou příměsí kalcitu a písku se označují jako šlíry. Zpevněním jílu vzniká jílovec a jílovitá břidlice.

Zatímco červená a fialová barva je způsobena přítomností trojmocného železa, zelenou barvu způsobuje dvojmocné železo.

Určité druhy jílu se používají v medicíně jako léčivé prostředky pro pleť (například zelený jíl, který má údajně absorpční, antioxidační a čisticí vlastnosti). Může se také použít proti rezistentním bakteriím.

Heřmánek římský – rmenec

Hvězdnicovitá rostlina s léčivými účinky. Hlavní obsahovou látkou květních úborů je světle modrá silice, svým složením podobná silici pravého heřmánku. Ta spolu s hořčinami dodává bylině charakteristické chuťové vlastnosti.

Rmenec sličný (Chamaemelum nobile, syn. Anthemis nobilis), známý též jako rmen sličný, rmen římský, nebo pod nesprávným názvem heřmánek římský, je hvězdnicovitá rostlina s léčivými účinky. Hlavní obsahovou látkou květních úborů je světle modrá silice, svým složením podobná silici pravého heřmánku. Ta spolu s hořčinami dodává bylině charakteristické chuťové vlastnosti.

Původně byly užívány květy rmence sličného k léčení různých nemocí včetně žloutenky a nemocí jater, ale také proti migréně, jak se dočítáme ve středověkém herbáři R. Banckese. Ve stejné době doporučuje francouzský spis o vedení domácnosti, známý pod názvem “Le menagier de Paris” (Hospodář z Paříže), připravovat z květů rmenu sličného vařených spolu s pomerančovou kůrou vodu k omývání rukou při hostinách. Čaj z něj je starobylým tonikem příjemně chutnajícím a podporujícím trávení. Dále se přidává do likérů. Celé natě se v Anglii používá k přípravě bylinného piva. V kosmetice se používá při výrobě šamponů.

Má všestranné použití na všechny druhy zánětů (oční, ušní, krční, zažívací), je analgetický a hojivý, používá se na ekzémy a dermatitidy, vhodný při nespavosti, migréně, závratích, uvolňuje nervozitu a podráždění.

Levandule úzkolistá

Levandule patří k aromatickým léčivkám, které jsou v západním světe v léčitelství i farmacii využívány již historicky a tradičně. Je to takový jemný pomocník využitelný pro mnoho a mnoho účelů – příjemný relaxant, protizánětlivé účinky, pomoc při bolesti, regenerace buněk, podpora odolnosti organismu.

Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Drogou je květ, který obsahuje třísloviny a silice s několika terpeny, působící fytoncidně. V České republice lze tento druh volně pěstovat, droga má však slabší účinky. Za relativně silný anxiolytický efekt, indukovatený inhalací aromatických sloučenin uvolňovaných hlavně z čisté silice je zodpovědný terpenový alkohol linalool, jehož mechanizmus účinku není zatím dobře zmapován, ale hovoří se o efektu na GABA receptory. Potence této substance po inhalaci je porovnatelná s konvenčními benzodiazepiny.

Amla (emblika lékařská)

Ovoce Amla, nazývané také indický angrešt, je vysoce výživné, zelenožluté ovoce se zajímavou sladkou, ale i kyselou chutí původem z Indie. Bylo uctíváno jako matka příroda, protože má mnoho vnitřních i vnějších aplikací v rámci tradičních ajurvédských praktik. V Indii lze Amlu snadno najít ve formě oleje nebo jako hlavní složku vlasových produktů v obchodech se zdravou výživou a kosmetikou. Stoupenci ájurvédské medicíny nebo ajurvédy věří, že všechny části stromu mají léčivé vlastnosti a říkají, že ovoce a jeho extrakty mají pozoruhodnou schopnost vyživovat a podporovat zdravost kůže i porostu (srsti, vlasů, chlupů).

Geranium

Esenciální olej se získává parovodní destilací celé až 1 metr vysoké byliny Pelargonium graveolens, nejkvalitnější pochází z ostrova Bourbon.

Geraniový eseniální olej má antidepresivní, uvolňující, osvěžující vlastnosti a uklidňuje při nervovém napětí. Odpuzuje obtížný hmyz. Pomáhá hojit rány, popáleniny nebo vředy, zabraňuje tvorbě jizev. Geranium je vhodné pro všechny typy kůže jako tonikum, čistí, osvěžuje a reguluje produkci kožního mazu, čímž příznivě působí jak na mastnou, tak na vysušenou kůži a srst.

Má jemně stahující vlastnosti, díky kterým pomáhá zpevňovat svaly, tkáně, kůži, cévy a dásně. Podporuje krevní oběh těsně pod povrchem kůže a ozdravuje a regeneruje buňky.

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA

Poradna

Alergie u psa

Zajímavé a užitečné

Když psa trápí svědění a neustále se drbe

Na chronické svědění pes reaguje drbáním a posléze i vylizováním a vykusováním. Svědění trápí mnoho psů, ale skoro vždy je na vině stejný problém. NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINOU SVĚDĚNÍ A DRBÁNÍ U...
Přečtěte si více

Proč jsou probiotika a prebiotika pro psy tak důležitá?

Zdravá strava je základem pevného zdraví nejen u lidí, ale i u psů a koček. Zdraví začíná ve střevech. A ta je potřeba správně nakrmit.  Prebiotika neboli krmení pro probiotika...
Přečtěte si více

Více z Dokonalé Lásky