Popis produktu
Veterinární přípravek pro kočky a fretky.
Pro podporu psychiky, adaptace a pro regulaci stresu.
Směs esenciálních olejů působí účinně, ale s maximální šetrností.
Inhalační směs určená pro kočky a fretky s projevy posttraumatického stavu nebo při akutním traumatu. Tedy stavu, který se projevuje poruchou adaptace a socializace, bázlivostí, uzavřením, úzkostí, agresivitou, a to i z důvodu strachu o sebe sama, poruchou učení, roztěkaností, nadměrnou excitací a emoční nestabilitou. Inhalační cesta je pro kočky zcela bezpečná a vhodná i pro kolektiv zvířat. Směs lze využít i pro přímou inhalaci z lahvičky při práci se zvířetem.
Doporučujeme zpočátku používat „hadříkovou“ metodu. Účinnou látku kápnete na kousek látky nebo hadříku nebo o ně otřete víčko z ulpělou účinnou látku. Pak hadřík poskytněte kočičce, položte jej zhruba půl metru až metr od ní. Sama si pak určí, jak daleko od účinné látky pobývat nebo jestli si ji chce případně otírat o srst. Až skončí saturace účinnou látkou, kočka se sama od hadříku vzdálí.
Způsob použití
Přípravek nepoužívejte na kůži ani srst. Pro prostorovou inhalaci je vhodný studenoproudý difuzér s filtrem: 1-2× denně nakapejte na filtr 2-5 kapek (dle velikosti prostoru) a difuzér zapněte na dobu 1 hodiny. V nepřítomnosti lze využít časovacích hodin. / Inhalace z lahvičky: otevřete lahvičku a položte před zvíře, které si samovolně nabere nozdrami potřebné množství přípravku. Maximální doba inhalace by neměla přesáhnout 10 minut denně. / Inhalace z látky: na šátek nebo látku naneste 2 kapky a umístěte v blízkosti zvířete tak, aby mělo možnost odchodu.
Optimální je vyřešit u zvířete příčinu jeho problémů (v součinnosti s behaviorálními postupy) a posléze přestat s používáním přípravku. V případě dlouhodobého (aplikujete-li přípravek déle než 1 měsíc) nebo trvalého používání provádějte jednou měsíčně týdenní přestávku. Tedy aplikaci přípravku neprovádějte po dobu 1 týdne v každém měsíci. Dlouhodobé používání je vhodné pouze v případech, kdy nelze vyřešit příčinu problémů a přípravek pomáhá „pouze” zmírňovat symptomy a optimalizuje projevy a stav zvířete.
Upozornění
Veterinární přípravek určený pro kočky a fretky k inhalaci. Pouze pro zvířata. Pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék. Používání přípravku v případě onemocnění srdce, jater a ledvin konzultujte s poradnou Dokonalé Lásky na +420 731 381 380 nebo poradna@dokonalalaska.cz.
Doba použitelnosti: 2 rok od data výroby.
Hodnocení zákazníků
Kompletní péče o kočky
Složení

100% esenciální oleje Lavandula angustifolia (levandule úzkolistá), Valeriana jatamansi (kozlík nepálský), Salvia sclarea (šalvěj muškátová), Viola odorata (violka vonná), Vetiveria zizainoides (vetiver), Canarium luzonicum (elemi).
Levandule úzkolistá

Levandule patří k aromatickým léčivkám, které jsou v západním světe v léčitelství i farmacii využívány již historicky a tradičně. Je to takový jemný pomocník využitelný pro mnoho a mnoho účelů – příjemný relaxant, protizánětlivé účinky, pomoc při bolesti, regenerace buněk, podpora odolnosti organismu.
Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Drogou je květ, který obsahuje třísloviny a silice s několika terpeny, působící fytoncidně. V České republice lze tento druh volně pěstovat, droga má však slabší účinky. Za relativně silný anxiolytický efekt, indukovatený inhalací aromatických sloučenin uvolňovaných hlavně z čisté silice je zodpovědný terpenový alkohol linalool, jehož mechanizmus účinku není zatím dobře zmapován, ale hovoří se o efektu na GABA receptory. Potence této substance po inhalaci je porovnatelná s konvenčními benzodiazepiny.
Šalvěj muškátová

Šalvěj muškátová (Salvia sclarea) je dvouletá nebo krátce vytrvalá, silně aromatická bylina. Je jedním z asi třinácti druhů rodu šalvěj vyskytující se v české přírodě a je považována za neofyt, jenž zřídka zplaňuje do volné přírody. Je teplomilnou rostlinou a bývá občas v okrasných zahradách vysazována pro své květy, charakteristickou vůni i nenáročnost na pěstování. V minulých stoletích byla na území Česka hojně pěstována, uniklá do volné přírodě byla zjištěná již v roce 1809.
Pomáhá při deregulaci pohlavních hormonů, užívá se rovněž i při nechutenství a pokaženém žaludku.
Vynikající jsou její účinky zklidňující a protistresové. Harmonizuje při falešné březosti, působí proti infekcím močových cest, zažívacího a dýchacího ústrojí, potlačuje úzkost a posiluje při nervovém vyčerpání.
Violka vonná

Oddenek a v menší koncentraci i celá nať obsahují mnoho saponinů usnadňujících odkašlávání, dále hojivý sliz, flavonové glykosidy, voskové látky, alkaloid violin, vonnou silici a dokonce i sloučeninu kyseliny salicylové, což je účinná látka acylpyrinu – právě díky ní má tato bylinka protirevmatický účinek.
Extrakt z listu violky přináší nebývalý efekt u zvířat v psychickém diskomfortu. Poskytuje konejšivou úlevu a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou nebo při velkém strachu.
Kozlík lékařský

Kozlík lékařský a kozlík nepálský (Valeriana officinalis, Valeriana jatamansi) jsou léčivé rostliny z čeledi zimolezovitých. Jsou to vysoké vytrvalé byliny se zpeřenými listy a hustými květenstvími drobných bílých nebo narůžovělých květů. Celá rostlina charakteristicky páchne. Kozlík lékařský se vyskytuje v nižších polohách po celé České republice. Kozlík lékařský je využíván jako léčivá rostlina a je i pěstován. Na psychiku a nervovou soustavu působí relaxačně, uklidňuje a pomáhá při poruše vyhodnocování vnějších podnětů i při strachu.
Poradna
Přírodní péče o kočkyZ magazínu
Péče o psí a kočičí tlapky

Psí nebo kočičí tlapka je jednou z nejnamáhanějších částí těla. Aby mohli váš pejsek nebo kočička vesele pobíhat a radovat se ze života, je potřeba, aby měli tlapky zdravé a v pořádku. To ale není samozřejmostí. Stejně jako lidské tělo, i zvířecí tlapka totiž vyžaduje pravidelnou péči. Snížená chuť k pohybu, nebo dokonce bolestivé došlápnutí…...
Přečtěte si více
Čistá příroda pro kočičí národ

I pro kočky existují čistě přírodní veterinární přípravky. Není jich tolik jako pro psy a má to svůj důvod. Kočky jsou mimořádně citlivá stvoření a ne všechny látky dokáží bezpečně metabolizovat. Do koček (až na některé plemenné výjimky) nic nevtíráme, nemažeme je, nekoupeme – pokud si o to samy kočky neřeknou. Veterinární výrobce, který je poctivý a je u něj bezpečí na prvním místě,...
Přečtěte si více
Do Silvestrovské půlnoci super. Pak nepomohla ani rozsvícená světla a televize. U nás je to vždycky jako na frontě.
Kamila Ž. (ověřený vlastník) –
Nejsem schopna posoudit, zda účinkuje nebo ne … nepoznám, zda na našeho kocoura působí.
Zuzana (ověřený vlastník) –
Kapičky jdou super. Kocicaci se nám po nich zklidnili
Veronika P. (ověřený vlastník) –
Kočičce olejicek sedí .
Romana Dvořáková (ověřený vlastník) –
Bohužel, nemá žádnou pozitivní odezvu
Jana Stefkova (ověřený vlastník) –
Zatim to vypada, ze kapky funguji. Mame adoptovanou kocku, ktera neni nijak socializovana. Boji se rychlych pohybu a lidi obecne. Kdyz jsme zacali kapky pouzivat, zacina byt zvedava, prozkoumava dum a sama se k nam priblizuje a pozoruje nas. Uvidime, co bude dal..
Nahrané obrázky:
Tereza Kratochvilova (ověřený vlastník) –
Krásně voní- jedna z kočiček vysloveně vyhledává
Jana B. (ověřený vlastník) –
Kočičky jsou mnohem klidnější a lépe se navzájem tolerují.
Gabriela (ověřený vlastník) –
vubec nic to nedela s nasi kockou, a celkem bych rekla ze se ji nelibi vune, protoze jakmile to otevreme a pouzijeme treba na hadrik jak se doporucuje na obalu, tak po nekolika vterinach jde pryc do jine mistnosti
Anonymní (ověřený vlastník) –
Dobrý den, zvířata mají tendence si vytvářet averze vůči věcem. Třeba u čištění zoubku nedoporučujeme používat kartáček, ale prst. V tomto případě bych doporučila nakapat třeba na místo, kde spí a at to inhaluje a neukazovat vůbec lahvičku. Pokud to nevyjde prosím neváhejte se obrátit na me kristyna@dokonalalaska.cz. Pokusím se Vám pomoct, jak to bude možné jen.
Krásný den přeji
Kristýna Příplatová (manažer obchodu) –
Zatím “bojujeme”, malé kočičce kapičky voní, starší kočička před nimi utíká
Pavla Bujoková (ověřený vlastník) –
Přípravek příjemně voní, ale hlavně nám lidem. Jednomu z kocourů asi vadí, když si napřímo čichne, hned odchází. Nechávám pár kapek na látce poblíž nich, když spí. Praktikujeme takto asi tři týdny a musím říct, že rvačky se utlumily. Dříve byly na denním pořádku, teď se proženou třeba dvakrát do týdne a nezbyde po nich hrst vytrhaných chlupů.
Anna R. (ověřený vlastník) –
Kočka to nechce čichat, ale její chování se zlepšilo. Nevím, zda to je díky přípravku nebo ne – to nedovedu objektivně posoudit.
Karolína Absolonová (ověřený vlastník) –