Změna chování psa po přestěhování

Stěhování je i pro pejsky složitý proces. Každý jedinec to vnímá jinak a nežádoucí chování se bohužel občas vyskytuje jako důsledek. Může to být odezva na ztrátu jistot a nechápání souvislostí. Bez další anamnézy bych doporučila vtírání směs LÁSKA 56 podpůrný olej Při strachu a úzkosti a aplikaci hydrosolu růže.

Před dvěma týdny jsme se přestěhovali z rodinného domu do bytu. Pes zcela změnil své chování. Projevuje agresivitu, když například potkáme některého ze sousedů. Nikdy se podobně nechoval. Nechceme mu dávat léky od veterináře, které budou mít řadu vedlejších účinků. Máme zkušenosti s olejíčkem na zuby od Vaší společnosti a jsme spokojeni. Děkujeme za pomoc i doporučení.

Naše odpověď:

Dobrý den, stěhování je i pro pejsky složitý proces. Každý jedinec to vnímá jinak a nežádoucí chování se bohužel občas vyskytuje jako důsledek. Může to být odezva na ztrátu jistot a nechápání souvislostí. Bez další anamnézy bych doporučila vtírání směs LÁSKA 56 podpůrný olej Při strachu a úzkosti a aplikaci hydrosolu růže.

Z našich produktů mohu nabídnout také olej Proti separační úzkosti. Dále lze použít inhalační směs, která se musí aplikovat pomocí studeno proudého, neultrazvukového difuzéru. Difuzér můžete nahradit miskou s vodou na radiátoru, případně nakapat na tkaninu, odličovací tampón atd. Aromalampa je vhodná pouze, pokud je vzdálenost od plamene svíčky minimálně 20 cm. Řada produktů při separační úzkosti je vhodná spíše u dlouhotrvajícího stavu, nejde o rychlou pomoc jedné konkrétní situace.

Pokud by nedošlo k dostačující adaptaci psychiky, nabízíme osobní individuální terapii pomocí metody zoofarmakognozie.

Nezapomínejme i na behaviorání opatření doporučuji vytvoření bezpečného místa (více v silvestrovském článku) a návrat nějaké “věci” kterou pejsek znal z minulosti.

Byla pro vás tato odpověď přínosná?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
6

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments