Jak můžu preventivně předcházet ucpání análních žlázek?

Čistě přírodní přípravek pomáhá rozvolnění nervové činnosti a díky protizánětlivým vlastnostem účinně předchází ucpání análních žlázek.

Paraanální pachové žlázky, uložené mezi vnitřním a vnějším svěračem, se u některých psů ucpávají více, než bychom chtěli.

Vnitřní a vnější svěrač udržují stolici ve střevě a díky odcházení stolice se anální žlázky samy vyprazdňují. Napomáhá tomu především stolice pevné konzistence, dostatek pohybu psa a pravidelné zažívání. Když se pes vyprázdní a jeho stolice je potažená hlenem, uvolnil si právě anální žlázky. Dejte jen pozor na to, jestli ve výměšku není i krev, to raději navštivte veterináře.

Jako prevenci ucpávání žlázek můžete tedy dbát na dobrou stravu vašeho chlupáče, zejména na dostatek vlákniny ve stravě. Pokud si nejste jistí, jestli vaše krmivo obsahuje dostatek vlákniny, můžete ji doplnit do krmné dávky psa, zejména u psích seniorů.

Před procházkou doporučujeme (pokud váš pes trpí na problémy se žlázkami) zkusit nahřát řitní otvor teplým (ne horkým ručníkem), někdy to pomůže rozpustit tukový špunt na žlázce a při vyprazdňování se pak sama uvolní.

Skvělou prevencí je také náš přírodní veterinární přípravek, který napomáhá nervovému uvolnění a působí zároveň protizánětlivě. Stačí vtírat jemně kolem řitního otvoru, na vnitřní straně stehen a pod ocasem.

Byla pro vás tato odpověď přínosná?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
6

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments