LÁSKA 100

Pro zdravé zuby a dásně

pro kočky a fretky

Hodnoceno 4.77 z 5 na základě 91 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 91)

od 378

Čistě přírodní přípravek pro kočky a fretky. Působí protizánětlivě, hojivě a dezinfekčně. Pravidelná hygiena dutiny ústní vede k odstranění zápachu a regulaci tvorby plaku a zubního kamene.

 • 10 ml
 • 20 ml
Vyčistit

Popis produktu

Přípravek je určen k ošetření dásní a zubů koček a fretek. Působí příznivě na dásně a podporuje jejich hojení. Složení a způsob aplikace napomáhají správnému prokrvování dásní a tím i odstranění bolesti a celkovému uvolnění zvířete. Přípravek působí protizánětlivě, hojivě a dezinfekčně. Pravidelná hygiena dutiny ústní vede k odstranění zápachu a regulaci tvorby plaku a zubního kamene.

Čistě přírodní veterinární přípravek pro kočky a fretky


Způsob použití

Před použitím protřepejte. Dávkování: do 5 kg hmotnosti zvířete jedno zmáčknutí aplikátoru. Nad 5 kg aplikujte dvě dávky. Naneste na plošku očištěného prstu nebo na gázu, popřípadě na jemný kartáček. Krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček jemně vtírejte směs do dásní v oblasti zubního krčku po snesitelnou dobu (do 30 vteřin). Do zlepšení stavu dásní provádějte aplikaci přípravku jedenkrát denně, nejdříve půl hodiny po krmení. Po zlepšení stavu aplikujte přípravek 1× až 3× týdně.

Upozornění

Veterinární přípravek určený pro kočky a fretky. Pouze pro zvířata. Pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: 1 rok od data výroby

Číslo schválení: 050-20/C


Hodnocení zákazníků

 1. G

  Lásku 100 jsem koupila pro 2letou kočičku, které jsme se před nedávnem ujali a zjistili, že má červené dásně a zubní kámen. Na veterině nám sice doporučili Stomodine gel, ale výsledek byl nulový, navíc kočičce neskutečně smrdí i přes to, že má dle popisu “příchuť masa.” Láska 100 kočičce, dá se říct, voní. Není nadšená z toho, že ji někdo sahá do tlamičky, ale snáší to celkem pěkně a po 3 aplikacích se naučila u toho v klidu sedět a zvládáme masírovat dásně třeba 10 sekund (což oproti počátečním 2 sekundám vidím jako veliký pokrok). Zubního kamene jsme se nezbavili, ale kočička je objednaná na jeho odstranění u vet. Potom budeme olejíček používat jako prevenci a doufám, věřím, že se postupně naučíme vydržet i těch 30 sekund a díky tomu se již kočičce kámen tvořit nebude nebo se alespoň jeho tvorba zpomalí.
  Celkově proto hodnotím produkt na 3/5, ale v budoucnu třeba své hodnocení změním. 🙂

  Hodnocení 3 z 5

  Gabriela (ověřený vlastník)

 2. M

  Mému 8 měsíčnímu kocourkovi velmi pomáhá na mírný zánět dásní, dásně mu už pomalu světlají a přijde mi že má bělejší zuby, aplikace byla nejdřív náročná, ale našli jsme si cestu😁

  Hodnocení 5 z 5

  Markéta K. (ověřený vlastník)

 3. K

  Výborné, mám již zkušenost z dřívější doby

  Hodnocení 5 z 5

  Kristýna V. (ověřený vlastník)

 4. S

  Maximální spokojenost,
  kocourek trpěl na silné usazeniny zubního kamene. Po 2 týdnech aplikace ráno a večer se mi podařilo opatrně kámen sundat. Takže doléčujeme. Kapky snáší dobře bez jakýchkoli náznaků, že mu olejíček vadí,
  nebo případné alergie.
  Díky moc 🙂

  Hodnocení 5 z 5

  Stanislav (ověřený vlastník)

 5. O

  Perfektny vyrobek. Funguje a pomaha 🙂

  Hodnocení 5 z 5

  Olga C. (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Čistá příroda pro péči o kočku

Čistě přírodní řešení pro péči o oči zvířat

Ulevuje při projevech posttraumatického stavu nebo při akutním traumatu

Čistě přírodní řešení pro starostlivost o psí a kočičí tlapky

Přírodní pomoc při epileptickém záchvatu

Pomoc ve vypjatých a stresových situacích

Složení

Slunečnicový olej, kokosový olej, konopný olej, vitamin E
Esenciální oleje:
Matricaria recutita (heřmánek lékařský)
Lavandula angustifolia (levandule úzkolistá)
Commiphora myrha (myrha)
Canarium luzonicum (elemi)

ČISTĚ PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ
+ česká značka 🇨🇿 český výrobek
(Protože je to ta naše - Dokonalá Láska!)

Myrha (Commiphora myrrha)

myrha

Myrha je modrozelená pryskyřice, sušená míza stromu myrhovníku (Commiphora). Pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Jako myrha bývá označována i směs míz různých druhů stromů rodu Commiphora a Balsamodendron, zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Výraz myrha je odvozen z hebrejského „murr“ nebo „maror“, tzn. „hořký“.

Je zmíněna v Bibli v Evangeliu podle Matouše jako jeden ze tří darů, které přinesli mudrci (tři králové) narozenému Ježíšovi, což vypovídá o tom, jak cenná myrha v té době byla.

Kvalita pryskyřice se posuzuje podle jasnosti, tmavosti a lepivosti na čerstvém zlomu. Vůně surové pryskyřice je ostrá, příjemná, poněkud hořká a může být zhruba popsána jako „typicky pryskyřičná”. Kouř vznikající pálením je těžký, hořký, mírně fenolické vůně a může být zabarven nepatrnou vanilkovou sladkostí. Na rozdíl od většiny pryskyřic myrha při hoření expanduje a „kvete“, namísto aby tála.

Působí protizánětlivě, protiinfekčně. Zlepšuje funkce dýchacího systému.

Harmonizuje nervovou soustavu, pomáhá při depresích, úzkostných stavech i nespavosti.

Významně pomáhá při zánětech ústní dutiny a napomáhá dobrému stavu dásní.

Mezi další využití esenciálního oleje myrhy patří například léčba bolesti kloubů, podvrknutí, výronu a také mírnění projevů chronických potíží. Je používán pro léčbu nebo zmírnění příznaků neuropatie.

Elemi

Esenciální olej elemi se získává parní destilací z pryskyřice stromu s názvem Kanárník luzonský (Canarium luzonicum). Poskytuje harmonizační účinky, pomáhá při hojení hnisavých zánětů a ran, je antiseptický, při onemocnění horních cest dýchacích pomáhá rozpouštět hleny, vhodný k rekonvalescenci.

Kanárník luzonský je původem ve své domovině v oblasti Filipín, resp. na ostrově Luzon. Sbírají se jeho plody pro konzumaci jako potravina a pryskyřice pro různá využití v potravinářství, parfemářství i chemickém průmyslu. Pryskyřice se také využívá při výrobě olejových laků, parfémů, mastí a při konečné úpravě plstěných tkanin. Již ve starověkém Egyptě se jeho pryskyřice využívala k balzamování. 

Kokosový olej

Kokosový olej je rostlinný olej získávaný z kopry, jader zralých kokosových ořechů sklízených z kokosové palmy (Cocos nucifera). V tropech je po celé generace hlavním zdrojem tuku ve výživě milionů lidí. Má různé uplatnění v potravinářství, medicíně a průmyslu. Kokosový olej je velmi termostabilní, proto je vhodný na vaření a smažení.

Heřmánek římský – rmenec

Hvězdnicovitá rostlina s léčivými účinky. Hlavní obsahovou látkou květních úborů je světle modrá silice, svým složením podobná silici pravého heřmánku. Ta spolu s hořčinami dodává bylině charakteristické chuťové vlastnosti.

Rmenec sličný (Chamaemelum nobile, syn. Anthemis nobilis), známý též jako rmen sličný, rmen římský, nebo pod nesprávným názvem heřmánek římský, je hvězdnicovitá rostlina s léčivými účinky. Hlavní obsahovou látkou květních úborů je světle modrá silice, svým složením podobná silici pravého heřmánku. Ta spolu s hořčinami dodává bylině charakteristické chuťové vlastnosti.

Původně byly užívány květy rmence sličného k léčení různých nemocí včetně žloutenky a nemocí jater, ale také proti migréně, jak se dočítáme ve středověkém herbáři R. Banckese. Ve stejné době doporučuje francouzský spis o vedení domácnosti, známý pod názvem “Le menagier de Paris” (Hospodář z Paříže), připravovat z květů rmenu sličného vařených spolu s pomerančovou kůrou vodu k omývání rukou při hostinách. Čaj z něj je starobylým tonikem příjemně chutnajícím a podporujícím trávení. Dále se přidává do likérů. Celé natě se v Anglii používá k přípravě bylinného piva. V kosmetice se používá při výrobě šamponů.

Má všestranné použití na všechny druhy zánětů (oční, ušní, krční, zažívací), je analgetický a hojivý, používá se na ekzémy a dermatitidy, vhodný při nespavosti, migréně, závratích, uvolňuje nervozitu a podráždění.

Levandule úzkolistá

Levandule patří k aromatickým léčivkám, které jsou v západním světe v léčitelství i farmacii využívány již historicky a tradičně. Je to takový jemný pomocník využitelný pro mnoho a mnoho účelů – příjemný relaxant, protizánětlivé účinky, pomoc při bolesti, regenerace buněk, podpora odolnosti organismu.

Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Drogou je květ, který obsahuje třísloviny a silice s několika terpeny, působící fytoncidně. V České republice lze tento druh volně pěstovat, droga má však slabší účinky. Za relativně silný anxiolytický efekt, indukovatený inhalací aromatických sloučenin uvolňovaných hlavně z čisté silice je zodpovědný terpenový alkohol linalool, jehož mechanizmus účinku není zatím dobře zmapován, ale hovoří se o efektu na GABA receptory. Potence této substance po inhalaci je porovnatelná s konvenčními benzodiazepiny.

Poradna

Přírodní péče o kočky

Z magazínu

Umí se kočky samy léčit?

Je možné, že se zvířata mohou sama léčit? Ano, lze to takto říci. Zvířata, která jsou v čichovém zařízení vybavena takzvaným vomeronasálním orgánem, mají schopnost rozlišovat chemické látky přírodního původu a poznat, jestli jsou v jejich aktuálním zdravotním stavu pro ně užitečné. Této skupině zvířat říkáme „makrosmáti“. Patří k nim psi, vlci, koně, krávy a...
Přečtěte si více

Čistá příroda pro kočičí národ

I pro kočky existují čistě přírodní veterinární přípravky. Není jich tolik jako pro psy a má to svůj důvod. Kočky jsou mimořádně citlivá stvoření a ne všechny látky dokáží bezpečně metabolizovat. Do koček (až na některé plemenné výjimky) nic nevtíráme, nemažeme je, nekoupeme – pokud si o to samy kočky neřeknou. Veterinární výrobce, který je poctivý a je u něj bezpečí na prvním místě,...
Přečtěte si více

Více z Dokonalé Lásky