Prehistorický léčitel
Už za dob dinosaurů tahle kráska kvetla do krásy. Magnolie se pro léčebné účinky používá odedávna, i když se to o ní dnes moc neví. Jde o nízký strom, který dorůstá asi 6 metrů a kvete zhruba kolem dubna.
Kůra na všechny neduhy
Nejzázračnější na ní je kůra, která obsahuje magnolol a honokiol, nejléčivější látky. Využít se ale dají i květy a listy. Kůra zmírňuje projevy astma, pomáhá při žaludečních obtížích, má antimikrobiální a antioxidační účinky. Dokonce se ukazuje, že zamezuje rakovinnému bujení, snižuje zánět mozku i míchy a výrazně ulevuje při léčbě Alzheimerovy choroby. Používá se i při vysokém krevním tlaku a virových onemocněních.
Relaxace s květy
Zároveň magnolie reguluje hladinu cukru v krvi, zmírňuje stres a úzkost, deprese, snižuje hladinu kortizolu v krvi. Má blahodárný vliv na spánek, ulevuje při menopauze. Využívá se také v aromaterapii, má zklidňující účinky, nastoluje rovnováhu a napomáhá relaxaci.
Věděli jste, že…?: Vše z magnolie je jedlé! Z květů si můžete udělat čaj (1 květ do hrnečku a přidat med), plody magnolie se odjakživa jedí na způsob zázvoru, pomáhají i jako lék při revmatismu.