Pokastrační inkontinence

Na inkontinenci po kastraci trpí poměrně velké procento fen. Problém je hlavně v povoleném svěrači močového měchýře a změně hladiny hormonů. Jen málokterý majitel se ale rozhodne to zodpovědně řešit.

Paní Štěpánka nám poslala svůj příběh s jorkšírskou fenečkou Audrey.

Kastrace má svá rizika

Inkontinence, spojená s kastrací, se objevuje někdy až v řádu let po provedeném zákroku. I když se nejčastěji projevuje u fen nad 30 kg a zejména boxerů, někdy si holt nevybírá a může postihnout kteroukoliv fenku (výjimečně na ni trpí i psí samci). Dnes sice existují léky, které posilují funkci svěračů močového měchýře a vyrovnávají hladinu hormonů, není to ale nic přírodního a mají různé vedlejší účinky. Fenka jokršírka Audrey začala rok po kastraci trpět inkontinencí. Přišlo to nenápadně a zprvu moc nebylo nic poznat. V jejích 4 letech už ale šlo o skutečný problém (kastrovaná byla ještě před 1. rokem života), který ji viditelně trápil a ubíral jí na radosti ze života.

„Byla vždy nešťastná z mokrého pelíšku ráno a očividně se trápila. Možná jsme to měli řešit už dřív, ale nepovažovali jsme to za problém, dokud nepřerostl do vážných rozměrů,“ říká její majitelka Štěpánka.

Láska 62 účinně vyrovnává hormony a zklidňuje psychiku

Protože fenečka byla na první pohled nesvá a skleslá z toho, že se probouzí do mokrého pelíšku, rozhodla se Štěpánka požádat o radu, který přírodní přípravek Dokonalé lásky by uměl pomoci. Doporučili jsme jí Lásku 61 Při hormonální nerovnováze a falešné březosti a Lásku 62 Podpůrný plej při hormonální nerovnováze. Napomáhá k regulaci hormonů v organismu a optimalizaci jejich tvorby. Stačí vtírat jemně do srsti a kůže.

Audrey si teď sama řekne

Audrey byla po lahvičce Lásky 62 zpočátku naprosto lačná. Přípravek olizovala a nemohla se ho nabažit. Časem její zájem trochu opadl a dnes už někdy dokonce aplikaci odmítne. Přesto si 3-4x týdně řekne o “masáž olejem”. Co se však změnilo je to, že si i sama říká, že chce ven. I když je to někdy každou hodinu, inkontinence se tím u ní dostala naprosto pod kontrolu a je to mnohem zvládnutelnější. Nepočůrává se a je viditelně spokojenější. Ruku, kterou jí Štěpánka přípravek vtírá vždy nakonec ještě olízne.

“Lásku 62 používáme pravidelně od září a já lituju, že jsem to neudělala už mnohem dřív.”

Kastrace znamená pro tělo enormí pokles hormonu estrogenu. Ten, kromě reprodukčních procesů, urychluje taky metabolismus tuků, udržuje cévy a kůži v kondici, napomáhá obnově kostí a podporuje zadržování vody. Všechno to může mít vliv na projev úniku moči, o kterém zvíře ani neví.

Přírodní sázka na jistotu

Lásku 61 jí Štěpánka kape na ručník, který nechává ležet u pelíšku. Audrey se místu nevyhýbá a spokojeně a ráda tam odchází odpočívat.

„Dnes je viditelně šťastnější a klidnější. Dokonce když několik dní aplikaci vynecháme, Audrey se opět počůrá, takže to má jasnou souvislost a opravdu přípravky pomáhají. Jsme šťastnější i my, protože víme, že jsme pro ni udělali maximum. Dokonalou lásku jsme používali i u naší předešlé fenečky, takže jsme tušili, že je tohle sázka na jistotu“.

Pomáhá při projevech nerovnováhy hormonů, změnách nálad, falešné březosti, ale právě i inkontinenci po kastraci. Je vhodnou podporou před kastrací a optimalizuje hormonální systém po zákroku. Přípravek stačí jemně vtírat do kůže a srsti, nejčastěji na boku krku. V lahvičce najdete pouze přírodní dary přírody, jako heřmánek, geranium, fenykl nebo růžové dřevo.

Pomoci může i kompletní set s bylinami láska B37, kterou při urinární inkontinenci stačí přidávat do krmení.

Přípravek pomáhá fenám s hormonální nerovnováhou, při změnách nálad, podrážděnosti, ale i při nechtěném úniku moči. Je účinný zejména při dlouhodobém užívání. Působí přímo a rychle na mozek a psychiku – stačí si nakapat do dlaní nebo třeba na ručník a nabídnout k očichání (zvíře si tak samo zvolí, jestli se chce o látku otřít, přitulit nebo raději odejít…).

Dokonalá láska pro spokojený život

Dnes bude mít jorkšírka Audrey už 7 let a majitelka je šťastná, že je zase živá a hravá, jako předtím, než se problémy objevily. Je to ten stejný raubíř a mazel, jako před kastrací. Zároveň Štěpánka začala používat i přírodní sprej do přírody, mandlový olej, přípravky na zoubky, boswelii… Zkrátka je jejich život s Audrey jedna velká “dokonalá láska”.

 

Tento zvýhodněný set může přinést úlevu a pomoc i fenám, které prodělaly zákrok již před delší dobou, přestože se na první pohled žádné následky na nich neprojevují. Snižuje riziko inkontinence, vyrovnává chuť k jídlu, pomáhá stabilizovat změny v kvalitě kůže a srsti a blahodárně působí i na psychiku. Můžete podávat i před zákrokem, abyste změny po zákroku maximálně minimalizovali.

Jaký je váš příběh? Napište nám!