Sančí a falešná březost

„Faleška“ je poměrně častý problém u nekastrovaných fen. Objevuje se krátce po hárání a trvá zhruba měsíc. Obvykle. Jde o hormonální houpačku, která může mít mnoho projevů. Od shromažďování hraček a péči o ně, přes náladovost a nechutenství, až po teplotu a nalité mléčné žlázy. Falešná březost extrémně vyčerpává fenu i její blízké okolí. Může ji stát v krajním případě dokonce život.

Svůj příběh nám poslala Sančí a její majitelka Soňa.

Jak problémy se srstí nakonec vyřešily falešnou březost

Sančí je nádherná, 5 letá statná fena charizmatického plemene rhodéský ridgeback. Kdo tuhle rasu už někdy potkal, jistě ví, že ridgebaci bývají občas trochu náladoví, občas trochu plaší a komplikovaní, ale mají obrovské srdce a pro svého pána by se rozdali.

Sančí je miliónová a citlivá fenečka, která ovšem těžce snášela první i každé další hárání. Výkyvy hormonů a nálad Sanči zcela ovládly a neustále se potýkala s falešnou březostí. Ta poslední dokonce trvala 3 měsíce v kuse. Organismus už byl naprosto vyčerpaný, a tak zoufalá majitelka Soňa přistoupila k hormonální injekci.

Zůstal po ní obrovský bílý flek v srsti na stehně, který nehodlal zmizet. Ale pro tu chvíli byl od falešné březosti pokoj a Sančí si mohla zase užívat života se všemi krásami.

“Injekce ale zabrala jen na 3 týdny a po ní se opět vrátila.”

Protože Sančí miluje dovádění ve vodě a koupání v jezeře, které jí ale vždy zhoršovalo kvalitu srsti, rozhodla se Soňa letos sáhnout pro přípravcích na posílení imunity od Dokonalé lásky. Sančí s bylinkami neměla problém a po dobrání balení se dokonce zdálo, že flek po injekci na noze začal mizet!

“Věřím, že kdybych přípravek na imunitu podávala dál, flek by zcela zmizel.”

Proto se Soňa s příchodem další falešné březosti rozhodla pro radikální krok. I tenhle zdravotní problém svěřila do péče přírodních produktů Dokonalé lásky. Doporučili jsme jí lněný olej a olejíček při hormonální nerovnováze Láska 62, na který Sančí okamžitě pozitivně zareagovala. Sama nastavovala místa, kam by ho chtěla vetřít. Během 4 dnů se mléčné žlázy zmenšily, psychicky se uklidnila a začala znovu hezky baštit. Do tří týdnů byla faleška pryč. “Musím říct, že úžasný!”

Při hormonální nerovnováze feny samy ukazují, kam chtějí voňavý olejíček vetřít a když už se cítí v pohodě, dají najevo, že přípravek nepotřebují. Příroda je geniální. Hormonální injekce netřeba.

“Každý majitel fenečky, která trpí na falešnou březost, ví, jaké to je trápení, vidět svého mazlíčka si tímhle procházet.”

Během falešné březosti se mění hladiny hormonů prolaktinu a progesteronu. Tělo si myslí, že je zkrátka březí. Zpravidla jsou hormony rozhozené vlivem poškozené psychiky.

Láska 62 pomáhá při hormonální nerovnováze i falešné březosti

Při chronické nebo sezónní nerovnováze je tady voňavý olejíček Láska 62. Účinně pomáhá při pokastrační inkontinenci, změnách nálad, agresivní dominanci, naskakování na nohu, před i po kastraci, při nadměrném stresu a dalších projevech hormonální nerovnováhy. Jeho hlavní přísadou je geranium, což je harmonizant ženské esence.

 

Podrážděnost, změny nálad, problémové hárání, falešná březost, inkontinence, ale taky strach z mužů. To vše umí vrátit do rovnováhy voňavý esenciální olej Láska 62. Jemně se vtírá do kůže, podle preferencí feny, kam chce olej nanést. Přináší úlevu i fenám po kastraci, pomáhá vyrovnat psychiku a nervovou soustavu.

“Nechápu, jak to funguje, ale v okamžiku, kdy je problém vyřešený, dá vám pejsek vědět. Jsem neuvěřitelně vděčná, že jsem mohla poznat přípravky Dokonalé lásky a ulevit té mojí lásce. Je to pro nás zázrak, který navíc nádherně voní.”

Lásku 62 najdete taky jako součást balíčku pro feny po kastraci. Přináší zásadní úlevu i dlouho po zákroku.

Falešná březost (a hormonální poruchy) se mohou vyskytovat i u fen po kastraci. Hlavně když na kastraci došlo v nevhodnou dobu, v nevhodném stavu feny nebo při špatných vnějších podmínkách. Pohlavní hormony se totiž hojně tvoří i jinde než v pohlavním ústrojí, a to v nadledvinkách. 

Jaký je váš příběh? Napište nám!