KOMPLETNÍ BALÍČEK - KASTRACE FENY

Péče před zákrokem a po zákroku

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 2 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 2)

od 1,276

  • S
  • M
Zrušit výběr

Popis produktu

Kastrace je významný zásah do organismu zvířete a přináší celou řadu možných důsledků tělesných i psychických.

Problémy, které mohou nastat v důsledku kastrace
– zvýšené riziko urinární inkontinence, může vzniknout až 3 roky po kastraci
– změna chuti k jídlu, ale především zpomalení metabolizmu mohou vést k přibývání na váze
– zhoršení kvality kůže, zhoršení kvality srsti a línání, u dlouhosrstých plemen velmi často změna na štěněcí vlnitou srst.
– změny v chování a destabilizace psychiky

Kastrace je společensky zodpovědná volba a osvojitelé jsou k ní často zavázáni smluvně. Ale pro fenečku to může být velmi náročná a zatěžující událost. Proto je nutné věnovat přípravě na tento úkon dostatečnou pozornost a pokusit se předejít různým potenciálním problémům. K tomu pomohou přípravky z tohoto balíčku.

• Před zákrokem

Deset dní až týden před plánovaným zákrokem začněte provádět aplikaci přípravku LÁSKA D02 (hydrosol Růže) pro pro stabilizaci emocí a nálady a také jako progesteronní zdroj. S aplikací přestaňte den před zákrokem.

• Těsně před zákrokem

Pokud u feny sledujete vzrůstající nervozitu, stres nebo strach, tak provádějte podání krizové lahvičky LÁSKA 52 Viola odorata pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění.

• Těsně po zákroku

První tři až čtyři dny přípravky používejte v případě potřeby či zájmu feny jen inhalačně. Nevtírejte směsi do kůže až do zacelení rány. Výjimkou je přípravek LÁSKA D02 (hydrosol Růže), ten můžete v případě zájmu feny jemně vtírat do srsti a kůže na krku.

• Po zákroku

Od čtvrtého dne po zákroku nabízejte k dobrovolnému příjmu přípravek LÁSKA 52 pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění. A dále podávejte přípravek LÁSKA A02 (Třezalkový olej) pro lepší odpočinek a tím i regeneraci a také proti bolestem. Podle zájmu feny používejte přípravek LÁSKA D02 (hydrosol Růže) pro doladění emocí a nálady a také jako progesteronní zdroj. 2x denně aplikujte podle návodu přípravek LÁSKA 62 pro optimalizaci hladiny pohlavních hormonů. Aplikaci tohoto přípravku provádějte po dobu dvou až tří týdnů.

Nespotřebované přípravky můžete používat i posléze. Jednou za čas (1x až 3x týdně) nabídněte přípravky fenečce k analýze. V případě potřeby nabízených látek o ně bude mít zájem a zvolí si způsob aplikace – vetřením, vnitřně (olizováním) nebo inhalačně.

Pokud byla kastrace provedena dříve, než se k vám fenečka dostala, a nebyla této problematice věnována podpůrná péče, je vhodné tuto podporu provést i dlouho po zákroku. Zvířata po kastraci vybírají přírodní látky, které jsou ve složení balíčku, i několik let po kastraci, pokud přičiněním tohoto úkonu došlo k negativním změnám tělesným či psychickým a doposud tomuto nebyla věnována péče.

Zhruba 3 až 4 týdny po zákroku doporučujeme provést test se Základní poznávací sadou LÁSKA 81.

Podívejte se na video z webináře:


Způsob použití

Jak používat přípravek LÁSKA D02 hydrosol Růže:
1x až 3x denně nabízejte účinnou látku z dlaní k inhalaci a olizování. Pokud fena bude chtít, můžete látku také jemně vtírat do kůže a srsti. Při používání hydrosolu (květové vody) nehrozí předávkování a to ani v případě dobrovolného vnitřního užívání.

Jak aplikovat přípravek LÁSKA A02 Třezalkový olej:
Fenečka Vám optimálně nabídne partie těla, kam chce přípravek vtírat. Ale lze říci, že nejlepší je velmi jemné vtírání do oblastí kolem pohlavního ústrojí, především v oblasti bříška a vnitřní strany stehen. Po kastraci je velmi běžné, že fenečka chce třezalkový olej i olizovat z prstů.

Jak pracovat s krizovou lahvičkou LÁSKA 52 Viola odorata:
Lahvičku nabídněte fenečce k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. Po analýze vám sama ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat. Buď se bude chtít dostat k obsahu a různě olizovat lahvičku, v takovém případě si „odmázněte“ trošku na prst a nechte, ať si olizuje.
Nebo po analýze dá hlavu na stranu – to znamená, že chce obsah z lahvičky vtírat do žlázy vedoucí po straně krku. Nebo vám případně nabídne jiné místo na těle ke vtírání. Třetí možností je, že fena chce LÁSKU 52 inhalovat. V takovém případě se usadí nebo lehne poblíž lahvičky. Aplikaci provádějte libovolně dlouho a tak často, jak vyžaduje stav feny. Pokud zvíře látku nepotřebuje, tak od ní odejde.

Jak používat přípravek LÁSKA 62 Hormonální nerovnováha a falešná březost:
Aplikační dávka 1 ml (cca 40kapek) na 5kg hmotnosti zvířete. Potřebnou dávku 1 x denně nakapejte do dlaní a vetřete na boční stranu krku, nebo do oblasti zátylku, nebo mezi lopatku či do oblasti beder a kořene ocasu. Přípravek lze také aplikovat do podpaží a nebo do oblasti třísel. Vhodná je i aplikace do oblasti mléčné lišty. V případě zájmu může zvíře olíznout mastné ruce, pokud má v pořádku trávení a není citlivé na oleje.
Pro dosažení terapeutického efektu může být dostačující i menší než uvedená dávka, toto je však dost individuální.

Upozornění

Veterinární přípravky určené pro psy a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravky nenahrazují veterinární péči. Přípravky nejsou náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: Doba použitelnosti 1 rok od data výroby. Datum výroby na etiketě.


Hodnocení zákazníků

  1. L

    Dobrý den do Lásky! My ty produkty známe samostatně a potvrzuji jako hodně přínosné, takže se mi líbí, že jsou takhle pohromadě. Růžovou vodu a lahvičku na hormonální nerovnováhu jsme používali hlavně při faleškách před kastrací a občas používáme do dnes. Třezalku a violku jsme používali jenom před kastrací a chvilku potom. Dáváme nejlepší známku, protože pomoc to fakt byla a to období jsme ustáli díky voňavým lahvičkám docela dobře. Zdravím, Lenka.

    Hodnocení 5 z 5

    Lenka Šiklová

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Složení

LÁSKA 52: Viola odorata absolue / česky: violka vonná / anglicky: violet leaf. Zpracovaná část rostliny: list. Způsob extrakce: absolue

LÁSKA A02: Hypericum perforatum, olivový olej

LÁSKA 62: Slunečnicový olej, vitamín E, esenciální oleje: Matricaria recutita - heřmánek, Pelargonium graveolens - geranium, Foeniculum vulgare - fenykl, Aniba rosaeodora - růžové dřevo, Rosa damascena - růže, Santalum album - santal.

LÁSKA D02: Rosa damascena hydrosol.

Violka vonná

Oddenek a v menší koncentraci i celá nať obsahují mnoho saponinů usnadňujících odkašlávání, dále hojivý sliz, flavonové glykosidy, voskové látky, alkaloid violin, vonnou silici a dokonce i sloučeninu kyseliny salicylové, což je účinná látka acylpyrinu – právě díky ní má tato bylinka protirevmatický účinek.

Extrakt z listu violky přináší nebývalý efekt u psů v psychickém diskomfortu. Poskytuje konejšivou úlevu a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou nebo při velkém strachu.

Třezalka tečkovaná

Třezalkový olej (Oleum Hyperici) je tradiční medicínská podoba třezalky. Je používán k domácímu léčení spálenin, drobných zranění a různých kožních neduhů, vnitřně pak při potížích s trávením (dyspepsie). Olej obsahující hypericin a hyperforin je také výkonným sedativem. Při přípravě v domácích podmínkách se čerstvé třezalkové květy napěchují do zavařovací sklenice a zalijí olejem. Většinou se doporučuje olej olivový, občas je používán i lněný nebo kvalitní slunečnicový. Sklenice se uzavře a postaví na několik týdnů na slunce. Po vylouhování se olej zcedí. Uchovává se v uzavřené tmavé nádobě. Trvanlivost je minimálně jeden rok. Ve veterinární péči se používá buď tekuté podobě nebo ve formě masti.