Popis produktu
Představujeme balíček základní péče s bylinnou podporou.
Balíček obsahuje: LÁSKA 40 Při epileptickém záchvatu , LÁSKA 42 Při epilepsii a LÁSKA B40 Při epilepsii a záchvatech podpůrná bylinná směs
LÁSKA 40 Při epileptickém záchvatu je unikátní inhalační směs, která napomáhá zmírnění průběhu epileptického záchvatu, podporuje regeneraci a návrat do “normálního” stavu z poslední fáze záchvatu. Přípravek se aplikuje inhalační cestou. To je pro mozek velice výhodné, jelikož dochází k rychlé odezvě.
LÁSKA 42 Podpůrný olej, je přípravek, který napomáhá harmonizaci psychiky a zároveň eliminuje riziko vzniku záchvatu. Je vhodný pro každodenní pravidelnou péči o pejsky se zvýšeným rizikem výskytu epilepsie nebo epileptiformních záchvatů.
LÁSKA B40 Bylinná směs k vnitřnímu užívání. Je vhodnou podporou pro psy s epilepsií a záchvatovými stavy. Napomáhá snížení četnosti výskytu záchvatů a prodloužení klidové periody. Poskytuje jemné dlouhodobé působení.
Způsob použití
LÁSKA 40 při epileptickém záchvatu podpůrný přípravek: 4 kapky na každých 7 kg živé hmotnosti psa. U psů s tělesnou hmotností pod 4 kg podávejte jednotnou minimální dávku 3 kapky. Příslušný počet kapek nakapejte do dlaní a z nich vytvoříte improvizovanou masku, kterou přiložíte pejskovi těsně k čenichu a tlamičce. Pouze pro vnější použití.
LÁSKA 42 při epilepsii podpůrný olej: Velmi jemně vtírejte do oblasti boční strany krku a krční páteře. Pro podporu celkového efektu vtírejte také do třísel. Místo aplikace zvíře optimálně nabídne samo po seznámení se s přípravkem. Maximální denní dávka 1 ml na 5 kg hmotnosti zvířete. Dávku lze rozdělit na dvě aplikace během dne. Používejte do vymizení nebo zmírnění obtíží. Lze používat dlouhodobě, maximální dávka při trvalém používání je 0,5 ml na 5 kg hmotnosti zvířete. 1 ml je 40 kapek.
LÁSKA B40 při epilepsii a záchvatech podpůrná bylinná směs: Základní způsob použití: přimíchejte bylinnou směs přímo do potravy.
Denní dávka: 1 zarovnaná čajová lžička směsi na 10 kg hmotnosti zvířete.
Při dlouhodobém nebo trvalém užívání podávejte s přestávkami – vždy po čtyřech týdnech užívání proveďte přestávku po dobu pěti dnů. Další způsoby použití: Výluh – směs nechte macerovat ve studené vodě po dobu 2 hodin, poté ohřejte k bodu varu. Po vychladnutí a scezení nařeďte do misky s vodou k pití. Dávkování: 2 čajové lžičky na 10 kg hmotnosti zvířete. Podestýlka – přiměřené množství směsi nasypte na dno voliéry, klece, terária či kotce. Po týdnu obměňte za novou dávku.
Upozornění
LÁSKA 40: 4 kapky na každých 7 kg živé hmotnosti psa. U psů s tělesnou hmotností pod 4 kg podávejte jednotnou minimální dávku 3 kapky. Aplikujte INHALAČNÍ MASKOU vytvořenou z dlaní, do kterých nakapete potřebné množství přípravku a masku pejskovi přiložíte k čumáku. Není potřeba se přímo dotýkat čumáku, inhalace stačí ze vzdálenosti asi 5 cm. Tento způsob je vhodný u psů, kteří nejsou při záchvatu agresivní a nekoušou. INHALACE Z LAHVIČKY je vhodná u psů, kteří v době záchvatu nebo v některé jeho fázi koušou a jsou agresivní.
LÁSKA 42: Veterinární přípravek určený pro psy a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék. Přípravek není určen pro březí a kojící feny.
LÁSKA B40: Uchovávejte v suchu, nevystavujte slunečnímu svitu.
Určeno pro zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Není určeno pro kočkovité šelmy a fretkovité. Nenahrazuje veterinární péči, není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék. Lze kombinovat s veterinárním léčivem. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením, teplem a mrazem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno pro březí a kojící samice.
Složení

LÁSKA 40: Mandlový olej, esenciální oleje - kadidlovník pravý (Boswellia carterii), kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata), bazalka pravá (Ocimum basilicum), bazalka posvátná (Ocimum sanctum), vitamin E (tokoferol)
LÁSKA 42: Slunečnicový olej, esenciální oleje: Boswellia serrata, Boswellia carterii, Citrus paradisi – grep, Citrus aurantinum – neroli, vitamín E.
LÁSKA B40: Šišák bajkalský - kořen, kozlík lékařský - kořen, heřmánek lékařský - květ, bazalka posvátná - list, oves setý - list, mučenka pletní - list a nať
Mandlový olej (Prunus amygdalus dulcis)

Mandloň obecná (Prunus dulcis) je strom z rozsáhlého rodu Prunus, kam patří také broskvoň, třešeň nebo švestka. Plodem mandloně je peckovice se zeleným chlupatým povrchem. Uvnitř se skrývá zploštělé semeno s dírkovaným povrchem. Z mandlí je lisován mandlový olej.
Velmi jemný olej pro péči o kůži. Vyživuje, regeneruje, zvláčňuje, vyhlazuje a chrání kůži. Zklidňuje podráždění, je vhodný pro citlivou kůži, velmi dobře snášen k použití kolem očí.
Hodí se pro lokální použití na vysušená či podrážděná místa nebo podle individuálních potřeb pokaždé, když zjišťujeme, že je kůže zvířete příliš suchá či napjatá.
Je vhodný při rekonvalescenci a po zákroku či nemoci. Na kůži a srst má zvláčňující a regenerační účinky. Je vhodný pro olejové zábaly poškozené srsti. Působí lehce uklidňujícím účinkem a podporuje relaxaci. Má schopnost velmi dobře pronikat kůží do organismu. Je vhodný na kůži štěňat. Vhodný i pro péči a ošetření kůže bezsrstých plemen.
Kadidlo (Boswellia carterii a Boswellia serrata)

Boswelia carterii a Boswellia serrata – tyto dřeviny budete pravděpodobně znát jako kadidlovník.
Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníků (Boswellia), kterých je několik druhů; Boswelia sacra, Boswelia carterii, Boswelia serrata a další. Lidstvo používá kadidlo tisíce let, ať už k náboženským nebo léčebným účelům. Obsahuje desítky monoterpenů a tzv. boswelové kyseliny, které působí jako skvělý prostředek pro uvolnění těla i psychiky a úlevu od zánětu a bolesti.
Kadidlo má na zvířecí i lidský organismus harmonizační účinky, včetně pozdvihování nálady a zvyšovaní pozornosti. Podle studie z roku 2008 mají aktivní látky v kadidlové pryskyřici prokazatelnou schopnost snižovat úzkost a působit antidepresivně. Kadidlo navozuje duchovní propojení, funguje v synergii s myrhou patří mezi nejúčinnější oleje na očistu na duchovní i fyzické úrovni.
Prospívá při bolestech kloubů, zmírňuje projevy chronických onemocnění a potíží pohybového aparátu, pomáhá při nervových potížích.
Hlavní pojmy:
- Ulevuje od zánětu a bolesti
- Zmírňuje projevy chronického problému pohybového aparátu
- harmonizuje psychiku i nervstvo
- komfortizuje dýchání
Bazalka posvátná

Bazalka indická (Ocimum tenuiflorum), též bazalka posvátná (Ocimum sanctum), bazalka Tulsi či Tulasi, je aromatická vytrvalá rostlina z čeledi hluchavkovitých. Pochází z Indického subkontinentu, je ale široce pěstována v celé jihovýchodní Asii, a to především z medicínských, kulinářských a náboženských důvodů. Obsahuje aromatické silice a je využívána na bylinný čaj, v ajurvédské léčbě a významné místo má ve višnuistických tradicích hinduismu, v nichž je uctívána jako posvátná rostlina.
Patří mezi výrazné adaptogenní rostliny, kdy souborem svých účinků celkově posiluje organismus, pomáhá vyrovnat se s negativními vlivy stresu, nekvalitní stravy a znečištěného prostředí. Snižuje hladinu krevního cukru glukózy a stimuluje tvorbu inzulinu, je tedy vhodným doplňkem stravy při cukrovce. Má výrazný antioxidační efekt i ochranný vliv proti radioaktivnímu záření a účinkům radonu, stimuluje imunitní systém a vykazuje silný antimikrobiální i protirakovinný účinek. Dokáže povzbudit zejména při duševní činnosti, ale na rozdíl od kofeinu nenarušuje spánek.
Bazalka pravá

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je aromatická rostlina z čeledi hluchavkovitých. Kvete od června do září. Je původem z Indie a z dalších vlhkých tropických regionů Asie, kde byla pěstována více než 5000 let. Do Evropy se dostala v 16. století a v současnosti se pěstuje většinou na zahradách a v domácnostech. Hindské kultury považují bazalku za posvátnou bylinku. V některých kulturách je tato rostlina zase znamením lásky a oddanosti mezi mladými páry.
Kozlík lékařský

Kozlík lékařský a kozlík nepálský (Valeriana officinalis, Valeriana jatamansi) jsou léčivé rostliny z čeledi zimolezovitých. Jsou to vysoké vytrvalé byliny se zpeřenými listy a hustými květenstvími drobných bílých nebo narůžovělých květů. Celá rostlina charakteristicky páchne. Kozlík lékařský se vyskytuje v nižších polohách po celé České republice. Kozlík lékařský je využíván jako léčivá rostlina a je i pěstován. Na psychiku a nervovou soustavu působí relaxačně, uklidňuje a pomáhá při poruše vyhodnocování vnějších podnětů i při strachu.
Heřmánek lékařský

Heřmánek lékařský (Matricaria chamomilla, synonymum Matricaria recutita), také heřmánek pravý, je jednoletá nebo ozimá léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Hojně se využívá v kosmetice a léčitelství, v aromaterapii i homeopatii. Je to jedna z nejoblíbenějších a velmi dlouho známých léčivých bylin s prakticky univerzálním účinkem.
Především působí protizánětlivě a podporuje hojení. Jedná se také o výkonné antihistaminikum, takže ulevuje při alergiích a kožních potížích. Dále však poskytuje mnoho dalších prospěšných účinků. Jedná se také o výkonný relaxant.
Z magazínu
Epilepsie u psa

Jak pečovat o psa s epilepsií, a jak psovi ulevit při epileptickém záchvatu.
Hodnocení zákazníků
Zatím zde nejsou žádné recenze.