KOMPLETNÍ BALÍČEK - KASTRACE PSA

Péče před zákrokem a po zákroku

Hodnocení 0 z 5
(Hodnocení: 0)

od 1,152

  • S
  • M
Vyčistit

Popis produktu

Kastrace je významný zásah do organismu zvířete a přináší celou řadu možných důsledků tělesných i psychických.

Problémy, které mohou nastat v důsledku kastrace
– zvýšené riziko urinární inkontinence, odkapávání moči i v bdělém stavu
– změna chuti k jídlu, ale především zpomalení metabolizmu mohou vést k přibývání na váze
– zhoršení kvality kůže, zhoršení kvality srsti a línání, u dlouhosrstých plemen velmi často změna na štěněcí vlnitou srst.
– změny v chování a destabilizace psychiky

Kastrace je společensky zodpovědná volba a osvojitelé jsou k ní často zavázáni smluvně. Ale pro psa to může být velmi náročná a zatěžující událost. Proto je nutné věnovat přípravě na tento úkon dostatečnou pozornost a pokusit se předejít různým potenciálním problémům. K tomu pomohou přípravky z tohoto balíčku.

Před zákrokem

Deset dní až týden před plánovaným zákrokem začněte provádět aplikaci přípravku LÁSKA J02 (přírodní terapeutický parfém Jasmín) pro regulaci samčích pohlavních hormonů, pro stabilizaci emocí a pro podporu tvorby endorfinů. S aplikací přestaňte dva dny před zákrokem.

• Těsně před zákrokem

Pokud u pejska sledujete vzrůstající nervozitu, stres nebo strach, tak provádějte podání krizové lahvičky LÁSKA 52 Viola odorata pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění.

• Těsně po zákroku

První tři až čtyři dny přípravky používejte v případě potřeby jen inhalačně. Nevtírejte směsi do kůže až do zacelení rány.

• Po zákroku

Od čtvrtého dne po zákroku nabízejte k dobrovolnému příjmu přípravek LÁSKA 52 pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění. A dále podávejte přípravek LÁSKA A02 (Třezalkový olej) pro lepší odpočinek a tím i regeneraci a také proti bolestem. Podle zájmu psa používejte na doladění emocí a nálady příprav LÁSKA J02 (terapeutický parfém Jasmín). Pracujte s přípravkem LÁSKA 14 pro úlevu a podporu regenerace a také pro harmonizaci psychiky.

Nespotřebované přípravky můžete používat i posléze. Jednou za čas (1x až 3x týdně) nabídněte přípravky psovi k analýze. V případě potřeby nabízených látek o ně bude mít zájem a zvolí si způsob aplikace – vetřením, vnitřně (olizováním) nebo inhalačně.

Pokud byla kastrace provedena dříve, než se k Vám pes dostal, a nebyla této problematice věnována popdpůrná péče, je vhodné tuto podporu provést i dlouho po zákroku. Zvířata po kastraci vybírají přírodní látky, které jsou ve složení balíčku, i několik let po kastraci, pokud přičiněním tohoto úkony došlo k negativním změnám tělesným či psychickým a doposud tomuto nebyla věnována péče.

Zhruba 3 až 4 týdny po zákroku doporučujeme provést test se Základní poznávací sadou LÁSKA 81.


Způsob použití

Jak aplikovat přípravek LÁSKA A02 Třezalkový olej:
Pes vám optimálně nabídne partie těla, kam chce přípravek vtírat. Lze říci, že nejlepší je velmi jemné vtírání do oblastí kolem pohlavního ústrojí, především v oblasti bříška a vnitřní strany stehen a také na bedra a ke kořeni ocasu. Po kastraci je velmi běžné, že pes chce třezalkový olej i olizovat z prstů.

Jak pracovat s krizovou lahvičkou LÁSKA 52 Viola odorata:
Lahvičku nabídněte psovi k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. Po analýze vám sám ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat. Buď se bude chtít dostat k obsahu a různě olizovat lahvičku, v takovém případě si „odmázněte“ trošku na prst a nechte, ať si olizuje.
Nebo po analýze dá hlavu na stranu – to znamená, že chce obsah z lahvičky vtírat do žlázy vedoucí po straně krku. Nebo vám případně nabídne jiné místo na těle ke vtírání. Třetí možností je, že pes chce LÁSKU 52 inhalovat. V takovém případě se usadí nebo lehne poblíž lahvičky. Aplikaci provádějte libovolně dlouho a tak často, jak vyžaduje stav psa. Pokud zvíře látku nepotřebuje, tak od ní odejde.

Jak používat přípravek LÁSKA 14 Intenzivní boswelie:
Pro úlevu od bolesti a péči o svalstvo aplikujte jemným vtíráním do kůže ve zvolených partiích. Dejte si trošku směsi do dlaně a nechte psa, ať ji očicháním zanalyzuje. Optimálně vám pak nabídne místa na těle k vetření směsi. Nejčastěji se jedná o kyčle, bedra a oblast krční páteře. Směs můžete vtírat také do kůže na vnitřní straně stehen, na bříšku, u kořene ocasu, v zátylku nebo mezi lopatkami.

Jak používat přírodní terapeutický parfém LÁSKA J02 Jasmín:
Několikrát přejeďte rollonem po dlani tak, aby na ni ulpělo znatelné množství účinné látky. Dlaní pak jemně vtírejte účinnou látku do srsti a kůže na bočních stranách krku. Další dávku aplikujte vetřením do kůže mezi lopatkami a u kořene ocasu. Toto provádějte 1x až 2x denně podle intenzity problému. Aplikaci můžete provést i v případě potřeby pro změnu nálady a stabilizaci emocí.

Upozornění

Veterinární přípravky určené pro psy a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravky nenahrazují veterinární péči. Přípravky nejsou náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: Doba použitelnosti 1 rok od data výroby. Datum výroby na etiketě.


Hodnocení zákazníků

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „KOMPLETNÍ BALÍČEK – KASTRACE PSA“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dary přírody

SLOŽENÍ:
LÁSKA 52: Viola odorata absolue / česky: violka vonná / anglicky: violet leaf. Zpracovaná část rostliny: list. Způsob extrakce: absolue

LÁSKA A02: Hypericum perforatum, olivový olej

LÁSKA 14: Slunečnicový olej (Helianthus annuus), Boswellia serrata - esenciální olej, Boswellia serrata - resin, Boswellia carterii - esenciální olej, Commiphora myrrha - resin, vitamín E.

LÁSKA J02: Santalum album, Jasminum grandiflorum L.

Violka vonná (list)

Zklidňuje dýchací cesty a pomáhá při kašli. Dobře čistí krev. Urychluje hojení ran, zastavuje padání vlasů. V aromaterapii se využívá pro konejšivou úlevu při traumatech a velkém strachu.

Zjistit více

Třezalka tečkovaná

Pomáhá bojovat s úzkostmi, strachem, smutkem. Účinně zvyšuje koncentraci, má blahodárný vliv na pleť, snižuje zánět. Využívá se i při nespavosti, harmonizuje trávení.

Zjistit více

Jasmín

Jasmín se právem řadí mezi krále keřů. Už po tisíciletí jej pěstují v královských zahradách – nejen pro jeho nádhernou vůni, ale především kvůli jeho blahodárným účinkům. Využívá se hojně v kosmetice, bylinkářství i při psychických problémech.

Zjistit více

Kadidlovník

Ulevuje od zánětu a bolesti, zmírňuje problémy pohybového aparátu. Harmonizuje psychiku, zlepšuje dýchání. Napomáhá dobré náladě, působí antidepresivně.

Zjistit více

Myrha

myrha

Zlepšuje funkci dýchacího systému, harmonizuje nervovou soustavu. Pomáhá při depresích, nespavosti. Posiluje dásně a celkový stav ústní dutiny.

Zjistit více

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA