KOMPLETNÍ BALÍČEK - KASTRACE PSA

Péče před zákrokem a po zákroku

Hodnocení 0 z 5
(Hodnocení: 0)

od 1,152

  • S
  • M
Vyčistit

Popis produktu

Kastrace je významný zásah do organismu zvířete a přináší celou řadu možných důsledků tělesných i psychických.

Problémy, které mohou nastat v důsledku kastrace
– zvýšené riziko urinární inkontinence, odkapávání moči i v bdělém stavu
– změna chuti k jídlu, ale především zpomalení metabolizmu mohou vést k přibývání na váze
– zhoršení kvality kůže, zhoršení kvality srsti a línání, u dlouhosrstých plemen velmi často změna na štěněcí vlnitou srst.
– změny v chování a destabilizace psychiky

Kastrace je společensky zodpovědná volba a osvojitelé jsou k ní často zavázáni smluvně. Ale pro psa to může být velmi náročná a zatěžující událost. Proto je nutné věnovat přípravě na tento úkon dostatečnou pozornost a pokusit se předejít různým potenciálním problémům. K tomu pomohou přípravky z tohoto balíčku.

Před zákrokem

Deset dní až týden před plánovaným zákrokem začněte provádět aplikaci přípravku LÁSKA J02 (přírodní terapeutický parfém Jasmín) pro regulaci samčích pohlavních hormonů, pro stabilizaci emocí a pro podporu tvorby endorfinů. S aplikací přestaňte dva dny před zákrokem.

• Těsně před zákrokem

Pokud u pejska sledujete vzrůstající nervozitu, stres nebo strach, tak provádějte podání krizové lahvičky LÁSKA 52 Viola odorata pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění.

• Těsně po zákroku

První tři až čtyři dny přípravky používejte v případě potřeby jen inhalačně. Nevtírejte směsi do kůže až do zacelení rány.

• Po zákroku

Od čtvrtého dne po zákroku nabízejte k dobrovolnému příjmu přípravek LÁSKA 52 pro konejšivou úlevu a psychické rozvolnění. A dále podávejte přípravek LÁSKA A02 (Třezalkový olej) pro lepší odpočinek a tím i regeneraci a také proti bolestem. Podle zájmu psa používejte na doladění emocí a nálady příprav LÁSKA J02 (terapeutický parfém Jasmín). Pracujte s přípravkem LÁSKA 14 pro úlevu a podporu regenerace a také pro harmonizaci psychiky.

Nespotřebované přípravky můžete používat i posléze. Jednou za čas (1x až 3x týdně) nabídněte přípravky psovi k analýze. V případě potřeby nabízených látek o ně bude mít zájem a zvolí si způsob aplikace – vetřením, vnitřně (olizováním) nebo inhalačně.

Pokud byla kastrace provedena dříve, než se k Vám pes dostal, a nebyla této problematice věnována popdpůrná péče, je vhodné tuto podporu provést i dlouho po zákroku. Zvířata po kastraci vybírají přírodní látky, které jsou ve složení balíčku, i několik let po kastraci, pokud přičiněním tohoto úkony došlo k negativním změnám tělesným či psychickým a doposud tomuto nebyla věnována péče.

Zhruba 3 až 4 týdny po zákroku doporučujeme provést test se Základní poznávací sadou LÁSKA 81.


Způsob použití

Jak aplikovat přípravek LÁSKA A02 Třezalkový olej:
Pes vám optimálně nabídne partie těla, kam chce přípravek vtírat. Lze říci, že nejlepší je velmi jemné vtírání do oblastí kolem pohlavního ústrojí, především v oblasti bříška a vnitřní strany stehen a také na bedra a ke kořeni ocasu. Po kastraci je velmi běžné, že pes chce třezalkový olej i olizovat z prstů.

Jak pracovat s krizovou lahvičkou LÁSKA 52 Viola odorata:
Lahvičku nabídněte psovi k analýze. Ne přímo k nozdrám, ale přibližně 20 cm od čumáčku. Po analýze vám sám ukáže, co chce s touto konejšivou látkou dělat. Buď se bude chtít dostat k obsahu a různě olizovat lahvičku, v takovém případě si „odmázněte“ trošku na prst a nechte, ať si olizuje.
Nebo po analýze dá hlavu na stranu – to znamená, že chce obsah z lahvičky vtírat do žlázy vedoucí po straně krku. Nebo vám případně nabídne jiné místo na těle ke vtírání. Třetí možností je, že pes chce LÁSKU 52 inhalovat. V takovém případě se usadí nebo lehne poblíž lahvičky. Aplikaci provádějte libovolně dlouho a tak často, jak vyžaduje stav psa. Pokud zvíře látku nepotřebuje, tak od ní odejde.

Jak používat přípravek LÁSKA 14 Intenzivní boswelie:
Pro úlevu od bolesti a péči o svalstvo aplikujte jemným vtíráním do kůže ve zvolených partiích. Dejte si trošku směsi do dlaně a nechte psa, ať ji očicháním zanalyzuje. Optimálně vám pak nabídne místa na těle k vetření směsi. Nejčastěji se jedná o kyčle, bedra a oblast krční páteře. Směs můžete vtírat také do kůže na vnitřní straně stehen, na bříšku, u kořene ocasu, v zátylku nebo mezi lopatkami.

Jak používat přírodní terapeutický parfém LÁSKA J02 Jasmín:
Několikrát přejeďte rollonem po dlani tak, aby na ni ulpělo znatelné množství účinné látky. Dlaní pak jemně vtírejte účinnou látku do srsti a kůže na bočních stranách krku. Další dávku aplikujte vetřením do kůže mezi lopatkami a u kořene ocasu. Toto provádějte 1x až 2x denně podle intenzity problému. Aplikaci můžete provést i v případě potřeby pro změnu nálady a stabilizaci emocí.

Upozornění

Veterinární přípravky určené pro psy a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravky nenahrazují veterinární péči. Přípravky nejsou náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: Doba použitelnosti 1 rok od data výroby. Datum výroby na etiketě.


Recenze

Zatím nejsou žádné recenze

Buďte první, kdo ohodnotí „KOMPLETNÍ BALÍČEK – KASTRACE PSA“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dary přírody

SLOŽENÍ:
LÁSKA 52: Viola odorata absolue / česky: violka vonná / anglicky: violet leaf. Zpracovaná část rostliny: list. Způsob extrakce: absolue

LÁSKA A02: Hypericum perforatum, olivový olej

LÁSKA 14: Slunečnicový olej (Helianthus annuus), Boswellia serrata - esenciální olej, Boswellia serrata - resin, Boswellia carterii - esenciální olej, Commiphora myrrha - resin, vitamín E.

LÁSKA J02: Santalum album, Jasminum grandiflorum L.

Violka vonná (list)

Zklidňuje dýchací cesty a pomáhá při kašli. Dobře čistí krev. Urychluje hojení ran, zastavuje padání vlasů. V aromaterapii se využívá pro konejšivou úlevu při traumatech a velkém strachu.

Zjistit více

Třezalka tečkovaná

Pomáhá bojovat s úzkostmi, strachem, smutkem. Účinně zvyšuje koncentraci, má blahodárný vliv na pleť, snižuje zánět. Využívá se i při nespavosti, harmonizuje trávení.

Zjistit více

Jasmín

Jasmín se právem řadí mezi krále keřů. Už po tisíciletí jej pěstují v královských zahradách – nejen pro jeho nádhernou vůni, ale především kvůli jeho blahodárným účinkům. Využívá se hojně v kosmetice, bylinkářství i při psychických problémech.

Zjistit více

Kadidlovník

Ulevuje od zánětu a bolesti, zmírňuje problémy pohybového aparátu. Harmonizuje psychiku, zlepšuje dýchání. Napomáhá dobré náladě, působí antidepresivně, posiluje paměť.

Zjistit více

Myrha

myrha

Zlepšuje funkci dýchacího systému, harmonizuje nervovou soustavu. Pomáhá při depresích, nespavosti. Posiluje dásně a celkový stav ústní dutiny.

Zjistit více

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA