Zvýhodněný balíček

LÁSKA 50 + LÁSKA A02

Pro rychlé zklidnění a třezalkový olej

Hodnoceno 4.82 z 5 na základě 11 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 11)

669

LÁSKA 50 10 ml + LÁSKA A02 50 ml

Popis produktu

LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění: Směs účinných látek, která napomáhá rychlému emočnímu uvolnění a tím zklidnění psychiky zdravého zvířete ve stresové situaci. Jeho účinky lze využít u všech savců a je vhodným doplňkem při nácviku nových situací. Jako je například cestování, návštěva veterinární ordinace, psí akce a výstava. Při nedostatečném účinku je nejspíše přítomen závažnější psychický problém zvířete.

LÁSKA A02 Třezalkový olej: Olejový macerát určený ke vtírání do srsti a kůže je určen pro psy s projevy posttraumatického stavu nebo při akutním traumatu. Je preferován zvířaty s depresí a při akutním úzkostném stavu. Je vhodný pro epileptiky jako sedativní látka. Ulevuje od bolesti neurologického původu.

Olej je fotosenzitivní, proto není vhodné ho aplikovat vetřením před přítomností zvířete na sluníčku nebo v době přímého slunečního záření.


Způsob použití

LÁSKA 50: V emočně vypjaté chvíli jednou zmáčkněte dávkovač do dlaní, rozetřete a vytvořte z dlaní masku, z níž dáte psovi inhalovat po dobu 5 až 20 vteřin. Dávku můžete také vetřít do kůže a srsti na krku. Můžete použít opakovaně až 8x denně.

LÁSKA A02: 1× denně nabízejte přípravek ke vtírání do kůže a srsti, případně z dlaní nebo misky k inhalaci a možnému dobrovolnému olizování. Maximální denní podaná dávka: 40 kapek na 5 kg hmotnosti zvířete. Nepodávejte déle jak 30 dní.

Upozornění

LÁSKA 50: Veterinární přípravek určený pro psy, koně a hlodavce. Skladujte v suchu a chladu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

LÁSKA A02: Veterinární přípravek určený pro psy. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu a chladu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék. Přípravek není vhodné užívat v době gravidity a laktace. Přípravek nepodávejte při onemocnění srdce, jater a ledvin. Nenechávejte olizovat v případě snížené funkce slinivky a při akutním nebo chronickém zánětu slinivky. Pokud pes užívá léky, obraťte se na poradnu Dokonalé Lásky. Nevystavujte slunečnímu svitu a zdrojům tepla.

Doba použitelnosti: 1 rok od data výroby

Číslo schválení: 083-19/C


Hodnocení zákazníků

  1. L

    Bohužel jsem potřebovala něco na uklidnění pejska,ale bohužel to nesplnilo svůj účel,Silvestra jsme prožili opět ve stresu.

    Hodnocení 5 z 5

    Ladislava (ověřený vlastník)

  2. A

    Dobré

    Hodnocení 4 z 5

    Anonymní (ověřený vlastník)

  3. A

    opravdu to mym psum na silvestra pomohlo

    Hodnocení 5 z 5

    Anonymní (ověřený vlastník)

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Často se nás ptáte

Chystáme se na dlouhou cestu se psem. Jaký z přípravků je vhodný na uklidnění během cesty?

Se snížením hladiny prožívaného stresu pomůže přípravek LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. S inhalací začněte dostatečně včas již před vycestováním. Nabízejte i v průběhu cesty.

Jak se v traumatickém stavu chová a projevuje zvíře?

Můžeme pozorovat dva extrémní protipóly možného chování.

V rámci jednoho roztěkanost, nesoustředěnost, excitaci, hyperaktivitu, poruchu učení, poruchu vyhodnocování podnětů a zbrklost.

Druhou skupinou projevů jsou například uzavřenost, sklíčenost, deprese, neschopnost jakéhokoli přirozeného projevu, neschopnost se cokoli naučit, apatie.

Jak zvládnout návštěvu veterinární kliniky?

U pejsků s panickým strachem by bylo dobré uskutečnit komplex behaviorálních opatření ve formě nácviků a “planých” návštěv budovy veterináře. Pejska můžeme výrazně podpořit například přípravkem LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. Přípravek snižuje aktuální hladinu prožívaného stresu, ale nesnižuje kognitivní funkce zvířete.

Složení

LÁSKA 50: Slunečnicový olej, esenciální oleje Matricaria recutita - heřmánek modrý , Majorana hortensis - majoránka zahradní, Citrus aurantinum – neroli, Levandulia angustifolia - levandule úzkolistá, vitamin E

LÁSKA A02: Hypericum perforatum, olivový olej

Heřmánek římský – rmenec

Hvězdnicovitá rostlina s léčivými účinky. Hlavní obsahovou látkou květních úborů je světle modrá silice, svým složením podobná silici pravého heřmánku. Ta spolu s hořčinami dodává bylině charakteristické chuťové vlastnosti.

Rmenec sličný (Chamaemelum nobile, syn. Anthemis nobilis), známý též jako rmen sličný, rmen římský, nebo pod nesprávným názvem heřmánek římský, je hvězdnicovitá rostlina s léčivými účinky. Hlavní obsahovou látkou květních úborů je světle modrá silice, svým složením podobná silici pravého heřmánku. Ta spolu s hořčinami dodává bylině charakteristické chuťové vlastnosti.

Původně byly užívány květy rmence sličného k léčení různých nemocí včetně žloutenky a nemocí jater, ale také proti migréně, jak se dočítáme ve středověkém herbáři R. Banckese. Ve stejné době doporučuje francouzský spis o vedení domácnosti, známý pod názvem “Le menagier de Paris” (Hospodář z Paříže), připravovat z květů rmenu sličného vařených spolu s pomerančovou kůrou vodu k omývání rukou při hostinách. Čaj z něj je starobylým tonikem příjemně chutnajícím a podporujícím trávení. Dále se přidává do likérů. Celé natě se v Anglii používá k přípravě bylinného piva. V kosmetice se používá při výrobě šamponů.

Má všestranné použití na všechny druhy zánětů (oční, ušní, krční, zažívací), je analgetický a hojivý, používá se na ekzémy a dermatitidy, vhodný při nespavosti, migréně, závratích, uvolňuje nervozitu a podráždění.

Majoránka zahradní

Původně rostla ve Středomoří jako součást řídké stálezelené keřovité vegetace (garrigue) na mělkých, suchých půdách. Pěstovali ji už i staří Egypťané, Řekové a Římané a v době křižáckých výprav do Svaté země v raném středověku se rozšířila do zbytku Evropy.

Povzbuzuje chuť do jídla a podporuje tvorbu žaludečních šťáv. Působí také protinadýmavě. Uvolňuje křeče a posiluje nervový systém. Pomáhá při ženských onemocněních, protože posiluje dělohu. Může pomoci při bolestech hlavy nebo nachlazení.

Zvířata majoránku vybírají pro posílení odolnosti a obranyschopnosti. Také jako výkonný relaxant, pro uklidnění a rozvolnění.

Neroli – květ hořkého pomeranče

Olej neroli je získáván z květů hořkého pomeranče (Citrus aurantium amara). Tento citrus je původem z Indie, v dnešní době jsou největší pěstitelé Italové, Španělé, Francouzi a Egypťané.

Má antidepresivní a afrodiziakální vlastnosti, zlepšuje koncentraci. Povzbuzuje trávení a zlepšuje chronické nechutenství v důsledku stresové poruchy. Také má antibakteriální, protizánětlivé a tonizující účinky. Neroli významně podporuje obnovu buněk, je proto často používán pro obnovu a revitalizaci vysychající kůže.

Neroli je psychoaktivní látka s vyrovnaným účinkem relaxačním i stimulačním. Takové účinné látky se označují jako stabilizátory emocí. Neroli pozitivně působí na emoce a náladu a přináší tak rozvolnění napětí psychiky i nervstva. Umožňuje tak lepší adaptaci zvířete v aktuální situaci a stavu.

Třezalka tečkovaná

Třezalkový olej (Oleum Hyperici) je tradiční medicínská podoba třezalky. Je používán k domácímu léčení spálenin, drobných zranění a různých kožních neduhů, vnitřně pak při potížích s trávením (dyspepsie). Olej obsahující hypericin a hyperforin je také výkonným sedativem. Při přípravě v domácích podmínkách se čerstvé třezalkové květy napěchují do zavařovací sklenice a zalijí olejem. Většinou se doporučuje olej olivový, občas je používán i lněný nebo kvalitní slunečnicový. Sklenice se uzavře a postaví na několik týdnů na slunce. Po vylouhování se olej zcedí. Uchovává se v uzavřené tmavé nádobě. Trvanlivost je minimálně jeden rok. Ve veterinární péči se používá buď tekuté podobě nebo ve formě masti.

Poradna

Cestování a dovolená se psem

Z magazínu

Pes a bouřka

Každý pes se může cítit nesvůj při pořádné bouřce. A pak jsou psi, kteří mají chronický problém. Při každé bouřce nebo i jen vzdáleném zahřmění či náhlém dešti vykazují nepatřičné projevy stresu, paniky, strachu nebo úzkosti. Tyto stavy zatěžují nervovou soustavu i tělesný organismus psa. U psů, kteří trpí stresem a strachem z bouřek, se...
Přečtěte si více

Naše srdce pomáhá psům při strachu či stresu

Strach je silná emoce, se kterou se někteří naši mazlíčci potýkají úplně stejně jako my, lidé. Jde o normální fyziologickou reakci na hrozící nebezpečí. Motivuje nás k vyhnutí se nebezpečí, připravuje na únik – či obranu. Problém ale nastává ve chvíli, kdy žádné bezprostřední ohrožení neexistuje, a přesto naši mysl (a tím i tělo) zaplaví...
Přečtěte si více

Jak zklidnit psa na Silvestra a v kritických situacích

Více z Dokonalé Lásky