Popis produktu
Balíček obsahuje: LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu a LÁSKA B04 Zelený jíl
Přípravek LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu Pro péči o uši s výskytem zašpinění nebo ušního mazu. Účinné látky podporují odvod ušního mazu a pomáhají udržet normální stav v ušní dutině. Zdravé ucho je hladké, růžové, bez zápachu a výtoku, nebolestivé.
Nadměrně osrstěný zvukovod vyžaduje občasné vytrhání chlupů. LÁSKA B04 Zelený jíl je výbornou pomůckou. Mastné chlupy v uších zdrsní a ty se poté lépe uchopí a po malých chomáčcích vytrhnou. LÁSKA B04 Zelený jíl ucho nevysušuje a zároveň napomáhá dohojení kůže po vytržení. Zelený jíl působí hojivě a detoxikačně. V případech povrchového krvácení napomůže rychlejšímu a zastavení krvácení.
Způsob použití
LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu: Do ušního kanálku kápněte 1 až 4 kapky dle velikosti ucha. Případně vytřete ucho zevnitř tamponem s nakapanou směsí (až 10 kapek). Jemně promasírujte zevně kořen ucha a okolí. Doporučená frekvence použití: 1x týdně. V některých případech je k dosažení výsledku nutná častější frekvence. Užívejte maximálně 2x denně.
LÁSKA B04 Zelený jíl: Jemně nanášejte LÁSKA B04 Zelený jíl kosmetickým štětcem do oblasti celého ucha (z venku do chlupů a na zvukovod). Mastné chlupy v uších zdrsní a ty se poté lépe uchopí a po malých chomáčcích vytrhnou. Můžete jej použít i v případě poranění kůže. Čerstvou tržnou nebo řeznou ránu vydezinfikujte například některým z hydrosolů. Po oschnutí do ranky nasypte přiměřené (větší) množství zeleného jílu. Jíl velmi jemně zapracujte do poranění. Ulpělý jíl v okolí poranění nechte působit na kůži.
Upozornění
Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením, teplem.
Doba použitelnosti: viz etiketa
Často se nás ptáte
Sháním přírodní, preventivní péči o uši pro své psy.
Vhodnou volbou pro udržení zdravého a vyváženého mikroklimatu psího ucha je přípravek LÁSKA 03 Péče o uši v běžném režimu. Olejová báze je pro psí ucho přirozená a při jejím používání nedochází k nadměrnému vysušení zvukovodu.
Pes si škrábe uši, často klepe hlavou a olizuje i okusuje často packy.
Tento projev může vypovídat o více obtížích. Nejčastěji se jedná o projev nadměrné přítomnosti kvasinek, nebo alergie. Pro redukci kvasinek a návrat do normálu lze aplikovat přípravek LÁSKA 04 Péče o uši v intenzivním režimu. Při projevu alergie je vhodná kombinace LÁSKA B04 Zelený jíl a LÁSKA D03 Hydrosol heřmánek. Důležité je ovšem nezapomenout na péči veterinárního lékaře. Včasné vyšetření, diagnostika a vhodná medikace mohou odhalit přesnější příčinu problému.
Složení

LÁSKA B04 Zelený jíl: Zelený jíl je jemnozrnná hornina (zrnitost do 2 μm) vzniklá sedimentací, převážně mořského původu. Geologické stáří jsou desítky až stovky miliónů let. Název má podle své nazelenalé barvy, jejíž odstín je dán složením jílu.
LÁSKA 03 Péče o uši: Slunečnicový olej, olivový olej, vitamin E, extrakt z grapefruitových semen (grapefruitový extrakt, olivový olej), esenciální oleje - bergamot (citroník bergamot), levandule úzkolistá, niaouli (kajeput zelenokvětý), tymián obecný, heřmánek římský.
Zelený jíl

Jíl je nezpevněná usazená hornina složená z více než 50 % jílovité složky. Tvoří ji jílové minerály, pelitové frakce s velikostí jednotlivých zrn pod 2 μm (resp. 4 μm). Hornina může mít různou barvu závisející na obsahu příměsí. Jíly s 25 – 75 % vápenaté příměsi jsou označovány jako slíny. Jíly s významnou příměsí kalcitu a písku se označují jako šlíry. Zpevněním jílu vzniká jílovec a jílovitá břidlice.
Zatímco červená a fialová barva je způsobena přítomností trojmocného železa, zelenou barvu způsobuje dvojmocné železo.
Určité druhy jílu se používají v medicíně jako léčivé prostředky pro pleť (například zelený jíl, který má údajně absorpční, antioxidační a čisticí vlastnosti). Může se také použít proti rezistentním bakteriím.
Levandule úzkolistá

Levandule patří k aromatickým léčivkám, které jsou v západním světe v léčitelství i farmacii využívány již historicky a tradičně. Je to takový jemný pomocník využitelný pro mnoho a mnoho účelů – příjemný relaxant, protizánětlivé účinky, pomoc při bolesti, regenerace buněk, podpora odolnosti organismu.
Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Drogou je květ, který obsahuje třísloviny a silice s několika terpeny, působící fytoncidně. V České republice lze tento druh volně pěstovat, droga má však slabší účinky. Za relativně silný anxiolytický efekt, indukovatený inhalací aromatických sloučenin uvolňovaných hlavně z čisté silice je zodpovědný terpenový alkohol linalool, jehož mechanizmus účinku není zatím dobře zmapován, ale hovoří se o efektu na GABA receptory. Potence této substance po inhalaci je porovnatelná s konvenčními benzodiazepiny.
Mandlový olej (Prunus amygdalus dulcis)

Mandloň obecná (Prunus dulcis) je strom z rozsáhlého rodu Prunus, kam patří také broskvoň, třešeň nebo švestka. Plodem mandloně je peckovice se zeleným chlupatým povrchem. Uvnitř se skrývá zploštělé semeno s dírkovaným povrchem. Z mandlí je lisován mandlový olej.
Velmi jemný olej pro péči o kůži. Vyživuje, regeneruje, zvláčňuje, vyhlazuje a chrání kůži. Zklidňuje podráždění, je vhodný pro citlivou kůži, velmi dobře snášen k použití kolem očí.
Hodí se pro lokální použití na vysušená či podrážděná místa nebo podle individuálních potřeb pokaždé, když zjišťujeme, že je kůže zvířete příliš suchá či napjatá.
Je vhodný při rekonvalescenci a po zákroku či nemoci. Na kůži a srst má zvláčňující a regenerační účinky. Je vhodný pro olejové zábaly poškozené srsti. Působí lehce uklidňujícím účinkem a podporuje relaxaci. Má schopnost velmi dobře pronikat kůží do organismu. Je vhodný na kůži štěňat. Vhodný i pro péči a ošetření kůže bezsrstých plemen.
Bergamot

Bergamot je voňavé ovoce velikosti pomeranče, barvou podobné citronu. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je nejspíše kříženec Citrus limetta (limetka) a Citrus aurantium (hořký pomeranč). Ve farmaceutickém průmyslu je bergamot využíván pro své antiseptické vlastnosti a pro skvělé účinky v oblasti ORL zánětů.
Niaouli (kajeput zelenokvětý)

Niaouli (Melaleuca quinquenervia) je skvělou náhradou za tea-tree. Tyto stromy jsou si docela blízce příbuzné, ale složení získávané silice je rozdílné. Pro použití u zvířat není vhodný olej tea-tree, protože je příliš agresivní a nelze jej označit za zcela bezpečný. Niaouli je mnohem jemnější a přitom se jedná o stejně výkonný dezinficient.
Je stejně výkonný jako tea-tree a přitom o tolik šetrnější a voňavější! Niaouli je tak šetrný dezinficient, že jej využíváme i tam, kde jsou jiné látky nevhodné kvůli agresivnímu účinku a rizika podráždění. Proto jej využíváme i při naší práci se zvířátky (to jsou ještě citlivější organismy než dětské). Tradičně je tento esenciální olej využíván při nachlazení či chřipce, kdy napomáhá vykašlávání, napomáhá uvolnění svalů, pomáhá při bolestech kloubů a v neposlední řadě je důležitým přírodním antibiotikem.
Tymián obecný

Tymián je skutečným darem přírody pro zdraví lidí i zvířat. Obsahuje důležité účinné látky a to v poměrně velkém množství. Mezi ně určitě patří silice, třísloviny, hořčiny, flavony, aromatické a triterpenické kyseliny. Právě proto je tymián velmi využíván ve farmaceutickém průmyslu. Ale nejlepší účinky a prospěch přináší tymián v podobě, jakou určila příroda.
Hodnocení zákazníků