Jak se psem zvládnout konec roku

Konec roku a Silvestr může být pro psy stejně kritický jako válka pro děti. Způsobuje stres až 70 % psů a může dokonce ohrozit jejich život. Jak Silvestra se psem zvládnout? Vždycky máte čas se připravit.

Ať už je pes ve stresu nebo má strach, či dokonce prožívá paniku a úzkost – Dokonalá Láska je zde proto, abyste nemuseli sahat po zatěžujících farmaceutikách. Abyste vašemu psovi dopřáli co nejvíce komfortu – i na konci roku.

Vše záleží na tom, jestli řešíte Silvestra už v listopadu nebo až s příchodem adventního času v prosinci. Pak je důležité, zda je váš pes zdravý nebo má špatnou minulost či zdravotní problémy. A podle toho volit přírodní veterinární přípravky.

Když Silvestra řešíte v předstihu

Spousta majitelů konec roku neřeší, dokud se nepřiblíží. Zkuste začít s předstihem a uvidíte tu změnu! Ideální je začít nejpozději v listopadu.

Posílená terapie pro uklidnění, úlevu a komfortizaci psychiky a nervové soustavy je optimální kombinací čistě přírodních přípravků pro terapii a lepší zvládání náročných situací, jako je období konce roku a Silvestr.

Zvýhodněný set obsahuje uklidňující zásyp, bylinnou směs s dlouhodobým účinkem (kterou můžete podávat třeba do potravy) a krizovou lahvičku violky. Budete překvapení jak velkou moc violka skutečně má! Ulevuje v případě traumatu i posttraumatické stresové poruchy, a to díky úžasnému působení na endokanabinoidní systém.

Posílená terapie konec roku

Když pořídíte tento zvýhodněný set nejpozději do 30.listopadu, abyste tak zvládli provést se psem terapii v předstihu, dostanete k nákupu DÁREK ZDARMA – videoseminář Pes a konec roku. Přístup k videosemináři obdržíte automaticky emailem po vytvoření a uhrazení objednávky.

 

Řešíte Silvestra na poslední chvíli?

Existují přírodní přípravky, které pomůžou stres výrazně snížit i za 5 minut 12. Doslova. Záleží hodně na tom, jestli je váš pes jinak zdravý nebo má za sebou špatnou minulost.

Stres a obavy u jinak zdravého psa

Zdravý pes si udržuje zdravou hladinu eustresu, jen při zvuku rány trochu více znejistí. A pak se zvládne docela rychle zklidnit. Uklidnění můžete podpořit přírodními přípravky, aby se nervová soustava snadno zrelaxovala a nedošlo k nečekanému traumatu.

Nedocenitelným pomocníkem je v tomto případě Set pro práci s emocemi, kde najdete uklidňující zásyp v kombinaci s olejem pro inhalaci nebo vmasírovaní. Používejte opakovaně během dne, podle potřeby pejska. Kdykoliv, kdy je ve stresu, nezvládá emoce, při bouřkách a na konci roku.

Set pro práci s emocemi

Pes v horším stavu, s chronickou poruchou nebo se špatnou minulostí

Takový pes je citlivější, snadno ho něco traumatizuje. S příchodem dělobuchů je ve vysokém stresu. Sliní, zrychleně dýchá, nesoustředí se, stále hlídá, kde co bouchne, nechce jíst ani si hrát. V kritickém případě může reagovat i podrážděně. Potřebuje zkrátka intenzivnější terapii.

Proto je tu set Uklidnění psychiky a konejšivá úleva. Zásyp jako mazlivá terapie se aplikuje jemným vtíráním, což pejskovi přináší pocit relaxace a zklidnění už samo o sobě. Lahvička violky je zázračný olej, který používají i terapeuti v klinické praxi, protože má zklidňující vliv už pouhou inhalací přímo na důležitá centra v mozku.

Set uklidnění psychiky

Desenzitizace zvuků výrazně zlepšuje stav psa v den Silvestra. Proti strachu z města, z dětí, ze psů, z bouřky, petard nebo dokonce hmyzu je tady album plné skladeb spojených s uklidňujícím tlukotem lidského srdce. Sedněte si se svým miláčkem a zaposlouchejte se spolu do zvuků všedního života. Snadno si tak postupně zvykne, že jsou tyto zvuky normální.

Pozor, toto album je vhodné k nácviku, pokud už pejsek absolvoval terapii s albem 1. 

Rady, které fungují

Podpořte silvestrovskou pohodu na maximum. Máte pocit, že už jste vyzkoušeli, co se dá? Útěk na Silvestra do hor už není řešením, petardy dnes bouchají hojně i tam. Nejvíce tipů jsme pro vás shromáždili ve videosemináři, který vás připraví na nejrůznější situace. Pro další osvědčené tipy čtěte dál.

Zde je pár doporučení a nápadů

Poskytněte psovi bezpečný úkryt

Pravidlo číslo jedna – udělejte vše pro jeho pocit bezpečí. Že nemáte doma místo a nic vás nenapadá? Buďte kreativní. Co takhle kartonová krabice? Po Vánocích ještě možná nějakou máte. Stačí výřez pro vstup a máte boudu. Nebo stan do pokoje pro děti. Nebo přehoďte deku přes stůl (nebo klec, pokud v ní pes spí), aby vznikla bouda pod stolem. Pohodlně vystelte pelíškem nebo polštáři a nechte psovi svobodnou volbu, když se bude chtít ukrýt.

Vyzkoušejte uklidňující úvaz

Nebojte, metoda Tellington TTouch není sprosté slovo. Je to propracovaná metoda tréninku, využívající jemné a soustředěné doteky. Pomáhá zklidnit emoce, poznat lépe vašeho psa a porozumět. Odtud vzešla metoda uklidňujícího úvazu, který pomáhá zvládnout stresové situace, uvědomit si sám sebe a dodává pocit bezpečí.

Pro psa do 5 kg zvolte bandáž o šířce asi 3cm, pro plemena do 20 Kg bandáž 5 cm a pro velká plemena ideálně 7 cm. Vše si nacvičte alespoň 2 týdny před Silvestrem. S bandáží ho nejprve seznamte, odměňujte jeho klid a pak přiložte bandáž zepředu na krk psa. Veďte dozadu na krk, nechte si jeden konec delší. Překřižte mezi lopatkami a pokračujte pod hruď. Spojte a lehce zavažte. Celý úvaz by měl být volný, nepřekážet v chůzi. Uzel nesmí být na páteři. Nechte zprvu krátkou chvíli, pak klidně 20 minut. Efekt zklidnění trvá ještě i dlouho po sundání. (Pokud se nechce pes hýbat, začněte odznovu a postupně ho přivykejte).

infografika uklidňující úvaz

Užitečná doporučení

Pes na zahradě a Silvestr

Máte „venkovního“ psa? Nenechte ho venku zbláznit se strachem. Zahradu dobře zabezpečte, aby neutekl a nestal se dalším číslem v útulku (v tom lepším případě. V tom horším už ho nikdy nenajdete). Je rozhodně na místě poslední den roku vzít pejska do garáže, sklepa nebo na verandu, kde se bude cítit opravdu bezpečněji. „Ukryjte“ ho se setměním 31. 12. a pusťte až s rozedněním na Nový rok. Můžete se vyhnout zoufalé snaze se podhrabat, vážným úrazům a traumatickým stavům.

Jestli nemáte možnost vzít pejska domů, zabezpečte jeho zázemí tak, aby se co nejméně bál a nemohl si ublížit (zakryjte kotec, aby nebylo vidět blýskání). Rozhodně psa neuvazujte! Může ho to stát i život.

Pes v domě

Když se parťák bojí, hledá si úkryt. Dovolte mu vybrat si, kde se cítí bezpečně. Pod postelí, v koupelně, pod stolem…Pokud si žádné klidné místo neumí najít, poskytněte mu třeba krabici. Skvělou pomocí je zatáhnout závěsy (žaluzie) a pustit televizi nebo rádio dost nahlas, aby nebylo slyšet „hřmění“. Doporučujeme audioterapii, která rytmem tlukotu srdce zároveň i uklidňuje.

Co venčení na Silvestra?

Buďte rozumní a venčete svého parťáka nejpozději kolem 18. hodiny, dřív, než blázni spustí střelbu naplno. Spousta psů se s příchodem tmy bojí venčit, ostražitě se rozhlíží a s každou vzdálenou petardou (nebo i bouřkou) se staženým ocasem utíkají domů nebo prostě pryč. Jedna takto nepodařená procházka může způsobit těžko odbouratelné trauma na mnoho dalších měsíců.

Venčete rozhodně na pevném vodítku se spolehlivou karabinou a nejlépe na postroji. Z obojků je v případě paniky až příliš snadné se vyvléknout. A nikdo rozhodně nechce, aby mu na konec roku vběhl pes pod auto. Pro opravdu traumatizované pejsky doporučujeme vodítko i obojek v kombinaci s přepínacím vodítkem. To je jistota před únikem.

Plná miska na Nový rok

I na Silvestra potřebuje pes jíst. Doporučujeme ale krmení rozložit do menších dávek během dne nebo je podávat formou interaktivních hraček nebo čmuchacích koberečků. Tyto činnosti samy o sobě přinášejí klid a soustředění a odbourávají stres.

silvestr

Pomoc pro psa na konci roku i ve specifických stavech

Trpí váš parťák konkrétními problémy, které bouřky a konec roku výrazně zhoršují? Už nevíte, jak mu ještě pomoci, aby zase nespadl do svých temných zákoutí ustrašené a traumatizované duše, ale musíte se přesto dívat, jak trpí? I pro specifické problémy máme přírodní řešení, které vám pomůže vše lépe zvládnout.

Pes s chronickým strachem

Vsaďte na Posílenou terapii, s níž dokážete v podstatě zázraky. Doporučujeme zapojit taky podpůrný olej Láska 56, který může pejsek opět inhalovat nebo si ho nechat vtírat do kůže. Podporuje správnou tvorbu kyseliny gama-aminomáselné, s níž se naučí lépe vyhodnocovat vnější podněty a nepanikařit z nich. Pomáhá se adaptovat v krizových situacích. Často se stane, že pejsek zůstává výrazně klidnější i dlouho po skončení užívání.

posílená terapie+láska 56

Pes se stresovou poruchou

Nedáme dopustit na Posílenou terapii, která dokáže divy v předstihu i na poslední chvíli. Pro pejsky se stresovou poruchou doporučujeme navíc i Lásku 54, při traumatu a stresové zátěži. Reguluje totiž funkce paměťových center a připravuje mozek na vytváření nových spojení. Ideální je podávání dlouhodobě, ale největší účinek je vidět hned po aplikaci.

posílená terapie+láska 54

Pes s epilepsií

Majitelé epileptiků na konci roku tuhnou stresem. Čekají, která petarda nakonec vyvolá nepříjemný záchvat a jak to s pejskem zvládnou.

Chybět by vám doma neměl podpůrný olej při epilepsii s uklidňující boswelií. Vhodná podpora při terapii vážnějších psychických stavů je Sedativně uklidňující bylinná směs, která zároveň i zkvalitňuje spánek a napomáhá odpočívat. Pro krizové silvestrovské okamžiky neváhejte použít lahvičku violky. Každý majitel by měl zažít ten moment překvapení, kdy zvíře pochopí, že mu opravdu rozumíte a chcete mu pomoci.

Štěňata, junioři a konec roku

Mláďata jsou jako nepopsaný list. Ale i přesto už mohou mít negativní zážitky a stres ze Silvestra. Zvýhodněný set přírodních přípravků pro štěňata pomůže toto nelehké období překonat i těm nejmladším psím duším. Relaxační přírodní zásyp si užijí jako extra dávku mazlení navíc a heřmánkový hydrosol působí zklidňujícím dojmem. Aby i křehká duše štěněte mohla v klidu oslavit příchod nového roku.

 

A ještě jedna skvělá pomůcka:

Jedinečná kompozice skladeb, inspirovaných tlukotem lidského srdce v klidovém stavu. Proto si psi tak rádi lehají co nejblíže k nám, protože je ten tlukot uklidňuje. Přinášíme toto album, v MP3 i CD verzi. Po krátkém nácviku hudba psa neobyčejně uklidní. Pusťte písničky před půlnocí a uvidíte, že v klidu a beze stresu vstoupíte do nového roku.

Jedna fena německého ovčáka se při podvečerním letním venčení zadívala nad sebe na světlo pouliřní lampy, když v tu chvíli někde poblíž hlasitě třískl popelářský vůz. Majitelka si od té doby s fenou nevěděla rady, protože ustrašeně obcházela všechny pouliční lampy a nebyla po tmě schopná se venčit – než trenéři přišli na to, že to má spojené s popelářským vozem. Terapie traumatu a desenzitizace spouštěčů trvala skoro rok.

Rada na závěr:

Váš přístup k psovi je klíčový!

Jaký pán, takový pes. Takže zachovejte klid. Psa rozhodně nelitujte, jenom jeho stres ještě zhoršujete. Nenechávejte ho na Silvestra samotného doma, nezraďte jeho důvěru (nemáte-li na výběr, sežeňte mu alespoň hlídání nebo psí hotel někde stranou všech oslav). Mohla by tak snadno vzniknout separační úzkost a další psychické problémy. Zkuste si s ním při zvuku petard hrát, prokrmovat pamlsky, drbat ho a vlídně na něj mluvit. Nezvyšujte jeho stres, ale buďte pro něj klidnou oporou v neklidném období.

pes a silvestr

 

Shrnutí:

Řešení Silvestra na poslední chvíli?

.