Podzim a příprava na zimu

Podzim (a následná zima) je náročné období pro nejednoho psa. I houževnatí siláci, zvyklí trávit téměř všechen čas venku, snadno podlehnou nejrůznějším virózám a příchod zimy snáší jen s obtížemi.

Seniorům nebo psům se zdravotními problémy se zhoršují symptomy, chladné počasí přináší větší bolestivost kloubů. Neustálá vlhkost zhoršuje kožní neduhy, snadněji propukají střevní obtíže. Pozor také na prochladnutí důležitých orgánů a dostatečné zateplení při pobytu venku.

Jak pomoci parťákovi posílit imunitu a uchránit ho před nástrahami podzimu a chladných dní?


Jak posílit imunitu?

Podobně jako u lidí, i u psů se až 70 % imunity skrývá ve střevech. Fungující trávení a dostatek živin je tedy základem pevného zdraví. Podpořit obranyschopnost můžete přidáním přírodních doplňků stravy, ale i každodenními drobnostmi, které celkově posílí organismus.

Patří sem pravidelné procházky za každého počasí, kdy se pes přirozeně setkává se všemi patogeny (pokud je ale hodně nevlídno, nezapomeňte ho přiobléct, aby procházka nebyla kontraproduktivní). Odolnost proti nemocem razantně snižuje stres, jeho odbouráním tedy chlupáčovi také výrazně pomůžete se chránit. A v neposlední řadě nezapomeňte na přípravky na podporu trávení, které posilují imunitu zevnitř.

Věděli jste, že pokud v místnosti, kde je pes, topíte na podzim a v zimě na více jak 20 °C, výrazně tím snižujete jeho obranyschopnost?

Říkáme to pořád a trváme na tom – příroda nám nabízí vše, co naše tělo potřebuje.

Bylinná směs na podporu imunity je sestavena přesně pro potřeby oslabeného organismu, ať už na podzim a v zimě, pro chlupáče v rekonvalescenci nebo psí seniory.

Stačí přimíchat do krmení, ale můžete vyrobit i výluh k pití.

Bylinnou směs pro podporu imunity ocení nejen psi, ale i další domácí mazlíčci, když jim ji nasypete na dno klece (hlodavci, papoušci i koně).

Program pro posílení obranyschopnosti, dekontaminaci a detoxikaci, zažívání i přirozené doplnění minerálů a vitamínů.

  • Bylinná směs Láska B31 přirozeně posílí imunitu vašeho psa. Stačí jednoduše přimíchat určenou dávku do krmení.
  • Chlorella je skvělá na detoxikaci a očistu organismu, obsahuje vysoké množství chlorofylu, minerálů, vitamínů a funguje jako přírodní antibiotikum. Je bohatá na vlákninu, čímž dokonale očistí střeva a nastartuje jejich funkci.
  • A nakonec šípek, král vitamínu C. Věděli jste, že určité množství vitamínu C si tělo dovede vyrobit samo? Ale většinou ne moc. A šípek má mnohem víc vitamínu C než celý citron.

Kombinace těchto účinných doplňků dopomůže k prevenci a posílení zdraví vašeho psa.

Oblíbená boswelie posiluje respirační, centrální nervový a kardiovaskulární systém, čímž přispívá psím seniorům, sportovcům a všem oslabeným jedincům k pevnému zdraví. Vtíráním do srsti zároveň ulevuje od bolesti kloubů, které jsou zejména pro stárnoucí psy v sychravém počasí tolik typické.

Navíc díky monoterpenům a kyseline bosweliové úspěšně snižuje zánět v těle.

Zvolit můžete buď formu olejíčku ke vtírání do kůže a srsti, nebo inhalační Lásku 15, či nejnovější jemný hydrosol boswelie, vhodný i pro velmi citlivé jedince.

psí tlapky a čenich


Ať jsou tlapky v pohodě

Zima je každoročním strašákem pro majitele psů, bydlící hned u hlavních cest, nebo v oblastech s tvrdými mrazy a závějemi sněhu. Psí tlapky trpí. Začíná to ale už na podzim, kdy přicházejí první přízemní mrazíky, zmrzlé listí křupe pod nohama, sem tam se objeví zledovatělá kaluž a voda, která nezamrzne, je pekelně studená.

Starejte se o psí tlapky s předstihem a důsledně, ať vás zima nezaskočí. Posolené chodníky, malé tvrdé kamínky a ledové koule v srsti tlapek oslabené pacičky už jen dorazí. Dřív, než poběžíte shánět psí botičky na zimu, mrkněte na článek, jak se správně o psí tlapky postarat.

Každý správný pejskař by tenhle balzám měl mít doma. Hodí se nejen na rozpraskanou kůži tlapek, ale i na ošetření suché nosní houby nebo promazání zrohovatělé kůže kdekoliv na těle.

Je 100% přírodní, hojí a mírně desinfikuje. Zjistili jsme, že dovede zázraky i na namáhané cecíky nebo zastřižené drápky.



Až se viróza zeptá

I při nejlepší péči se může stát, že prostě nějakého bacila donesete domů. Nejen vy, ale i váš pes. Všem patogenům se zkrátka nedá ubránit. Není ale důvod propadat zoufalství, i na toto má příroda účinné prostředky a pomocníky.

Ať už je to kašel nebo jiná viróza, přírodní přípravky pomůžou vašemu chlupáčovi se z toho vylízat.

Cítíte a vidíte, že na vašeho psa něco leze a že není úplně ve své kůži?

On sám nejlépe ví, jak si pomoci, co mu chybí a co jeho organismus potřebuje. Důvěřujte mu. Nechte ho promluvit k vám pomocí této sady farmakognozie. Nabídněte mu vzorky do mističek k dobrovolnému příjmu a sami uvidíte, o co má největší zájem a co momentálně nejvíc potřebuje.

Tak je to jednoduché.

Voda je základem živých organismů. Potřebují ji k životu všichni živočichové a díky ní dokážou buněčné systémy fungovat tak, jak mají.

Kvalita vody z kohoutku je ovšem diskutabilní.

Inaktivovaná voda Dokonalé lásky na principu elektrolýzy napomáhá normální funkci organismu a udržuje přirozenou bakteriální rovnováhu. Zlepšuje chuť k jídlu a celkově revitalizuje.

Nám se neskutečně osvědčila jako podpůrný prostředek při léčbě infekčního kašle, který se mezi psy šíří stejně snadno jako kašel mezi dětmi ve školce.

Olej poctivě vylisovaný z tmavého semene z českého zemědělství posiluje centrální nervový systém, kognitivní funkce, mozek, srdce, kůži a srst. Snižuje zánět a chrání buňky před oxidativním stresem.

Nejlepšího efektu docílíte při podávání podle protokolu Budwigové, spolu s mléčnou bílkovinou.


Pes je vždy odrazem svého pána – myslete také na sebe

Ať už jste slyšeli o síle psychosomatiky nebo ne, jisté je, že pes je vždy odrazem svého pána. Pokud chřadne a něco mu chybí, možná byste se nejprve měli zaměřit na to, co trápí vás. Pes totiž mnohdy na sebe přebírá různé neduhy proto, aby upozornil a reflektoval, že máte něco změnit v prvé řadě u sebe (a aby vás uchránil od toho nejhoršího, protože psi jsou dobráci a klidně by pro nás umřeli).

Pečujte o své fyzické i psychické zdraví po celý rok. Ale zejména na podzim a v zimě. Jedině tak tu budete moct být na 100 % pro svého milovaného parťáka, užívat si společné procházky a radovat se z jeho zdraví.

Sychravé dny přímo vybízejí k tomu uvařit si šípkový čaj, pustit si něco oddychového v televizi, otevřít si dobrou knihu, dlouze se procházet spadaným listím nebo si na závěr dne dát horkou koupel.

Udělejte denně alespoň něčím malým radost sobě a uvidíte, jak se svět kolem vás rázem rozzáří. 

Tady je něco pro vás

Tahle vůně lahodí psům i jejích páníčkům. Doporučujeme k inhalaci přes difuzér. Nakapat pár kapek můžete ale i večer do koupele.

Navodí harmonii, zklidní emoce a pohladí po duši.

Tato směs éterických olejů tangerinky, skořice nebo ho-sho navodí příjemnou atmosféru pohody.

Stačí pár kapek a vaším domovem zavládne harmonie.

Nejen, že nádherně voní, ale pomáhá i lidem. Navodí pocit pohody, snižuje zánět, bolestivost kloubů a zlepšuje dýchání při nachlazení.