Růženín

broušený polodrahokam

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 1 hodnocení zákazníka
(Hodnocení: 1)

od 35

  • min 100 g
  • min 180 g
  • min 10 g
Vyčistit

Popis produktu

Růženín, broušený polodrahokam

Znamení zvěrokruhu:
Býk, Váhy

Čakra: 4. čakra

Zdraví:
Jedy a nečistoty, Klidný spánek, Krevní oběh a prokrvení, Péče o pleť, Reprodukční orgány, Srdce a oběhový systém

Psychika:
Citlivost, Empatie, Kreativita, Mezilidské vztahy, Přátelství, Rozhodování, Trpělivost

Energie:
Citové blokády, Meditace, Nesobecká láska, Ochrana, Vnímavost

Krása v duši i interiéru:
S oblibou se z něj tvoří dekorační předměty. Je nejsilnějším kamenem, co se týká působení lásky, krásy a uzdravování. Je považován za ochránce srdce. Růženín se skvěle hodí jako doplněk v různých interiérech a prostředích. Skvěle vyniká na tmavém dřevě či jiném tmavém podkladu.

Vlastnosti a působení:
Růženínu se říká také „kámen univerzální lásky“. Obecně zvyšuje pocity lásky, ale co je důležité i sebelásky. Podporuje něžnost, vnímavost, přátelství a navrací důvěru a harmonii vztahům ze kterých se vytratily.

Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity. Učí nás trpělivosti při řešení problémů.
Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Pomáhá v obdobích emocionálních vypětí a v dobách smutku. Lidé, kteří ho nosí dokáží snadněji odpustit sami sobě i někomu jinému.

I v případě tělesných starostí je růženín v první řadě kamenem srdce a s ním spojeného oběhového systému. Pomáhá chránit před infarktem myokardu a trombózy cév. Stejně posiluje sílu srdečního svalu a snižuje vysoký krevní tlak. Ulevuje i při onemocněních ledvin, nadledvin a plic. Pomáhá chránit dítě během těhotenství před předčasným narozením. Bojuje s depresí a nespavostí a tím zlepšuje psychickou pohodou člověka, který ho nosí.

Pohledem mineralogie:
Růženín je průsvitná až průhledná odrůda křemene s růžovou barvou. Toto zbarvení dotváří stopy manganu a rutilu (titanu). Obvykle netvoří krystaly (pokud ano, tak jejich délka nepřesahuje 1 cm), vyskytuje se v podobě masivních agregátů.
Jeho výskyt a víra v jeho schopnosti se datuje už do Egypta za dob faraónů. Egypťané věřili, že růženín zpomaluje stárnutí člověka. Stejně se v Egyptě věšel na krk novorozencům, aby se usnadnil přechod mezi myšlenkovým světem, ze kterého přišli a fyzickým světem, jehož součástí od teď budou.

Údržba:
Růženín třeba čistit a dobíjet každých 15 dní. Jeho očistu je vhodné provést pod proudem vlažné vody, přičemž se krystal pod vodou podrží několik minut. Růženín se v žádném případě nenabíjí na slunci, protože by mohl velmi snadno vyblednout. Dobíjí na měsíčním světle nebo se položí na nabitý ametyst respektive krystal.


Způsob použití

Růženín třeba čistit a dobíjet každých 15 dní. Jeho očistu je vhodné provést pod proudem vlažné vody, přičemž se krystal pod vodou podrží několik minut. Růženín se v žádném případě nenabíjí na slunci, protože by mohl velmi snadno vyblednout. Dobíjí na měsíčním světle nebo se položí na nabitý ametyst respektive krystal.

Upozornění

Berte prosím na vědomí, že každý minerál je naprosto jedinečný, a proto se jednotlivé kameny od sebe mohou lišit velikostí, tvarem, zabarvením i kresbou, což jsou přirozené znaky, které představují jejich originalitu. Léčivé kameny nejsou náhradou lékařské ani jiné odborné péče.

Popis údajných vlastností kamene, které se netýkají jeho fyzikálních a chemických vlastností, je podle obecně šířených a dostupných informací o tradičním lidovém využití kamene, jež nejsou vědecky prokázány, a proto také není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle zákona 89/2012 Sb. Pamatujte, že použití kamenů a minerálů nenahrazuje klasickou lékařskou péči a lékařské ošetření.


Hodnocení zákazníků

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Může vás také zajímat:

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA


Více z Dokonalé Lásky