ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK DIGEST+ A SALVE+

Podpora trávení a podpora organismu

Hodnoceno 4.00 z 5 na základě 2 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 2)

832

Popis produktu

Tento zvýhodněný balíček DIGEST+ a SALVE+ je určen pro podporu trávení a celkovou podporu organismu.

DIGEST+  je synergická směs bylinných silic pro podporu správné činnosti trávicího systému a zažívání. Napomáhá úlevě a zklidnění při nevolnosti a podráždění žaludku. Podporuje tvorbu a činnost enzymů zabezpečujících trávicí procesy a další funkce systému. Při nechutenství může podpořit chuť k jídlu.

SALVE+ je základní směs pro posílení obranyschopnosti, podporu organismu a tělesných funkcí a pomoc při regeneraci. Podporuje správnou funkci imunitního systému a obranyschopnost organismu. Pro psy a větší savce.


Způsob použití

Jak aplikovat přípravek DIGEST+:  Přibližná dávka: 1 kapka na 2 kg hmotnosti zvířete. Odpovídající počet kapek přípravku aplikujte zvířeti na hřbet mezi lopatky a jemně vetřete ke kůži. Pro prevenci používejte 1× až 2× týdně. Jako podporu při řešení problému používejte 1× až 2× denně do zlepšení stavu.

Jak aplikovat přípravek SALVE+: Přibližná dávka: Přibližná dávka: 1 kapka na 2 kg hmotnosti zvířete. Odpovídající počet kapek přípravku aplikujte zvířeti na hřbet mezi lopatky a jemně vetřete ke kůži. Pro prevenci používejte 1× až 2× týdně. Jako podporu při nemoci či rekonvalescenci používejte 1× až 2× denně.

Upozornění

Veterinární přípravky určené pro psy a další zvířata v zájmovém chovu. Pouze pro zvířata. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Neobsahuje alkohol. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravky nenahrazují veterinární péči. Přípravky nejsou náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék.

Doba použitelnosti: Doba použitelnosti 1 rok od data výroby. Datum výroby na etiketě.


Hodnocení zákazníků

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Složení

DIGEST+: Kokosový olej; esenciální oleje: majoránka zahradní, máta kadeřavá, fenykl obecný, heřmánek lékařský, kopaiva lékařská, jalovec obecný, levandule úzkolistá, kadidlovník pravý, zázvor lékařský, pomeranč, estragon.

SALVE+: Kokosový olej; esenciální oleje: dobromysl obecná, tymián obecný, bazalka pravá, cypřiš stálezelený, majoránka zahradní, levandule úzkolistá, kopaiva lékařská, smil italský, máta peprná, kadidlovník pravý.

Heřmánek lékařský

Heřmánek lékařský (Matricaria chamomilla, synonymum Matricaria recutita), také heřmánek pravý, je jednoletá nebo ozimá léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Hojně se využívá v kosmetice a léčitelství, v aromaterapii i homeopatii. Je to jedna z nejoblíbenějších a velmi dlouho známých léčivých bylin s prakticky univerzálním účinkem.

Především působí protizánětlivě a podporuje hojení. Jedná se také o výkonné antihistaminikum, takže ulevuje při alergiích a kožních potížích. Dále však poskytuje mnoho dalších prospěšných účinků. Jedná se také o výkonný relaxant.

Majoránka zahradní

Původně rostla ve Středomoří jako součást řídké stálezelené keřovité vegetace (garrigue) na mělkých, suchých půdách. Pěstovali ji už i staří Egypťané, Řekové a Římané a v době křižáckých výprav do Svaté země v raném středověku se rozšířila do zbytku Evropy.

Povzbuzuje chuť do jídla a podporuje tvorbu žaludečních šťáv. Působí také protinadýmavě. Uvolňuje křeče a posiluje nervový systém. Pomáhá při ženských onemocněních, protože posiluje dělohu. Může pomoci při bolestech hlavy nebo nachlazení.

Zvířata majoránku vybírají pro posílení odolnosti a obranyschopnosti. Také jako výkonný relaxant, pro uklidnění a rozvolnění.

Máta kadeřavá (Mentha spicata)

Tento druh máty je jemnější než její příbuzná máta peprná.

Poskytuje dezinfekční a stahující účinek, posiluje trávení a zažívání. Posiluje imunitu, působí protizánětlivě, usnadňuje odkašlávání, pomáhá při dýchacích a trávicích potížích, uvolňuje svalové napětí, pomáhá zajizvení, mírní bolesti hlavy, tonizuje psychický stav a zároveň jemně uklidňuje. Je to výkonné antiseptikum a disponuje antivirotickými účinky.

Máta kadeřavá je pro své účinky tradičně využívána ve farmacii, ale my ji máme nejraději takovou, jak ji poskytla příroda.

Fenykl

Má protikřečové účinky na střeva, proti nadýmání (plody jsou důležitou složkou větropudného čaje pro malé děti). Podporuje tvorbu mléka u matek. Má i močopudný vliv a ulehčuje odkašlávání. Byl doporučován i proti červům v uších.

Kokosový olej

Kokosový olej je rostlinný olej získávaný z kopry, jader zralých kokosových ořechů sklízených z kokosové palmy (Cocos nucifera). V tropech je po celé generace hlavním zdrojem tuku ve výživě milionů lidí. Má různé uplatnění v potravinářství, medicíně a průmyslu. Kokosový olej je velmi termostabilní, proto je vhodný na vaření a smažení.

Jalovec (Juniperus communis)

Jalovec (Juniperus) je rod stálezelených jehličnatých keřů či stromů z čeledi cypřišovitých (Cupressaceae), zahrnující asi 55-60 druhů, což z něho činí nejpočetnější rod čeledi. Esenciální olej se získává z jalovčinek stromu Juniperus communis, které se před destilací musí nadrtit.

Jalovcový esenciální olej silně podporuje vylučování a tím detoxikaci. Je vhodný při ledvinových kamenech a infekcích močových cest. Stimuluje krevní oběh, podporuje pocení, povzbuzuje činnost pohlavních orgánů. Silice z jalovcových plodů má analgetické, antiseptické, protikřečové, stahující a relaxační účinky. Jalovec je velmi vhodný při opakovaných zánětech kůže.

Levandule úzkolistá

Levandule patří k aromatickým léčivkám, které jsou v západním světe v léčitelství i farmacii využívány již historicky a tradičně. Je to takový jemný pomocník využitelný pro mnoho a mnoho účelů – příjemný relaxant, protizánětlivé účinky, pomoc při bolesti, regenerace buněk, podpora odolnosti organismu.

Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Drogou je květ, který obsahuje třísloviny a silice s několika terpeny, působící fytoncidně. V České republice lze tento druh volně pěstovat, droga má však slabší účinky. Za relativně silný anxiolytický efekt, indukovatený inhalací aromatických sloučenin uvolňovaných hlavně z čisté silice je zodpovědný terpenový alkohol linalool, jehož mechanizmus účinku není zatím dobře zmapován, ale hovoří se o efektu na GABA receptory. Potence této substance po inhalaci je porovnatelná s konvenčními benzodiazepiny.

Pomeranč

Pomeranč (z lat. pomorancium, z pomum, jablko, a arancia, oranžová) je plod pomerančovníku čínského (Citrus sinensis) z čeledi routovité (Rutaceae). Pomerančovníky jsou stromy, zřídka i keře. Pochází pravděpodobně ze subtropických hraničních oblastí Číny a Vietnamu, nikde neroste jako planá rostlina. V 15. století byl do Evropy dovezen portugalskými obchodníky a záhy po objevení Ameriky i tam. Nyní je rozšířen do všech subtropických oblastí, v tropech se mu pro přílišnou vlhkost nedaří. Jde o nejvíce pěstované citrusové plody na světě.

Plody jsou kvalitním zdrojem vitamínu C a konzumují se čerstvé, kompotují se nebo lisují na osvěžující šťávu. Téměř 90% produkce pomerančů je průmyslově zpracováno. Ze slupek se získává pektin a hlavně esenciální oleje, které slouží k aromatizaci potravin a v kosmetice, v menší míře se používají v lékařství k výrobě tinktur.

Květu se pro jeho vůní a chuť používá jako upravující složka řady čajových směsí. V lidovém lékařství se užívají okvětní plátky svařené se solí k uklidnění nervů, proti astmatu, vysokému tlaku, horečce a zvracení, svařené s cukrem proti nechutenství.

Více z Dokonalé Lásky