Sodalit

broušený polodrahokam

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 1 hodnocení zákazníka
(Hodnocení: 1)

od 80

  • min 25 g
  • min 45 g
Vyčistit

Popis produktu

Sodalit, broušený polodrahokam

Znamení zvěrokruhu:
Panna, Střelec

Čakra: 1. čakra, 6. čakra, 7. čakra

Zdraví:
Imunitní systém, Krevní oběh a prokrvení, Obnova buněk, Štítná žláza

Psychika:
Duševní rovnováha, Důslednost, Intelekt, Kreativita, Sebedůvěra, Soustředění, Stabilita

Energie:
Intuice, Jasné vědomí, Meditace, Vnitřní klid

Krása v duši i interiéru:
V minulosti jej u sebe nosili malíři, sochaři, zpěváci a jiní umělci, protože věřili, že rozvíjí kreativitu a pomáhá jim tvořit. jako dekorační kámen na obklady budov, soch, schodišť a podobně. Jeho odrůda hackmanit je mezi klenotníky vysoce ceněný minerál. se skvěle hodí jako doplněk v různých interiérech a prostředích.

Vlastnosti a působení:
Někdy se označuje také jako „lapis lazuli chudých“. Ve skutečnosti jde o jednu ze složek Lapis.
Sodalit je považován za kámen, který dokáže změnit názor člověka na sebe sama. Pomáhá nahlédnout do nitra a hlubin vlastní duše. Navrací vnitřní klid.
Odkrývá v člověku zdravou intuici a zlepšuje logické myšlení. Podporuje schopnost učit se. Je vynikajícím kamenem pro rozvoj mysli. Spojuje logiku a intuici. Velmi dobrým pomocníkem je i při záchvatech paniky, kdy zklidňuje a pomáhá takové emocionální vypětí překonat. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání, zvyšuje sebevědomí.
Má schopnost přinést klid duši, která ho momentálně potřebuje. Sodalit podporuje důvěru nejen v sebe, ale i v lidi kolem člověka. Proto se jedná o mimořádně užitečný kámen pro týmovou práci, přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Zdokonaluje písemný a slovní projev, předchází tak konfliktům.
Posiluje nervový a imunitní systém, čistí lymfatický systém. Snižuje vysoký krevní tlak a horečku.

Pohledem mineralogie:
Pojmenován byl podle obsahu sodíku ve svém vzorci. Jedná se o křemičitan sodno-hlinitý s podílem chloru a obvykle příměsemi hořčíku, vápníku a těžkých prvků. Jeho vznik je převážně magmatický. Obvykle tvoří masivní agregáty nebo roztroušená zrna, vzácněji krystaly.

Údržba:
Čistí se jen krátce pod vlažnou tekoucí vodou. Nebo přes noc v misce s vodou s krystalickou solí. Nabíjíme stykem s ametystem nebo s měsíčními paprsky.


Způsob použití

Čistí se jen krátce pod vlažnou tekoucí vodou. Nebo přes noc v misce s vodou s krystalickou solí. Nabíjíme stykem s ametystem nebo s měsíčními paprsky.

Upozornění

Berte prosím na vědomí, že každý minerál je naprosto jedinečný, a proto se jednotlivé kameny od sebe mohou lišit velikostí, tvarem, zabarvením i kresbou, což jsou přirozené znaky, které představují jejich originalitu. Léčivé kameny nejsou náhradou lékařské ani jiné odborné péče.

Popis údajných vlastností kamene, které se netýkají jeho fyzikálních a chemických vlastností, je podle obecně šířených a dostupných informací o tradičním lidovém využití kamene, jež nejsou vědecky prokázány, a proto také není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle zákona 89/2012 Sb. Pamatujte, že použití kamenů a minerálů nenahrazuje klasickou lékařskou péči a lékařské ošetření.


1 recenze Sodalit

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Může vás také zajímat:

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV ZO SLOVENSKA


Více z Dokonalé Lásky