Když pes nesnáší jízdu autem

Nejčastěji se jedná o psychosomatický problém. I u zdravého psa se mohou objevit nezvládnuté emoce a stres, které se pak často stanou ve spojení s autem zvyklostí a chronickým projevem. Ještě hlubší stresové či úzkostné stavy ve spojení s cestou autem sledujeme u psů, kteří za sebou mají špatné zkušenosti nebo trpí chronickou psychickou poruchou, například po traumatu v minulosti. Stres či strach v autě se u většiny psů projevuje i tělesně - sliněním, žaludeční nevolností, zvracením.

Běžné stresové situace zvládne zdravé zvíře bez újmy a stačí k tomu opora majitele. Jsou ale situace, kdy i zdravé zvíře potřebuje pomoc, zejména tehdy, kdy by pro něj situace mohla být nadmíru zatěžující. Takovou pomocí je právě přípravek Láska 50 Pro rychlé zklidnění.

V kritické situaci zmáčkněte dávkovač do dlaní, rozetřete a vytvořte z dlaní masku, z níž dáte psovi inhalovat po dobu 5 až 20 vteřin.

U zdravého psa ve stresu přípravek Láska 50 Pro rychlé zklidnění funguje skvěle.

Láska 52 – to je krizová lahvička, kterou využíváme i v klinické praxi a přináší nebývalý efekt u zvířat v psychickém diskomfortu. Je to velmi vhodná konejšivá úleva a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou a obecně při psychickém diskomfortu.

Pro konejšivou úlevu nabídneme lahvičku k dobrovolnému příjmu. Pes si zvolí, jakým způsobem bude s lahvičkou pracovat – jestli k ní usedne a bude s přivřenýma očima inhalovat nebo ji začne olizovat a bude chtít poskytnout kapku k očichávání a slíznutí. Nebo otočí hlavu na stranu a ukáže boční stranu krku k vetření účinné látky.


V JAKÉ CHVÍLI PŘÍPRAVEK POUŽÍT?

Sáhněte po něm právě ve chvíli, kdy VY poprvé začnete myslet na to, že vás a PSA čeká cesta a „co se všechno zase bude dít“. Protože v tu chvíli se začínají i u psa spouštět biochemické procesy vedoucí brzy k neklidu, stresu, strachu nebo i panice. 


DALŠÍ OSVĚDČENÉ TIPY PRO POSÍLENÍ ÚČINKU A KOMFORTIZACI PSA PŘI JÍZDĚ AUTEM

Hydrosol (říkáme mu také lidověji – květová voda) je nejjemnější extrakce rostliny. Nezpůsobuje zabarvení, ani zamaštění. Při jízdě jej můžete rozprašovačem aplikovat do prostoru k psovi. Heřmánek je skvělým prostředkem a první pomocí pro uklidnění psychiky i žaludku. 

Frekvenční audioterapie je založena na úzké závislosti psa na člověku, která se vyvíjela po desetitisíce let. Zvuk srdce spokojeného a zdravého člověka je hlavním terapeutickým prvkem. Funguje úžasně. Audioterapii můžete používat pro uklidnění při psychické nepohodě nebo pro preventivní harmonizaci.

Čistě přírodní zásyp s uklidňujícím účinkem. Látky ve složení působí jako relaxanty a stabilizátory emocí. Přípravek je vhodný pro všeobecné použití při psychickém diskomfortu zvířete, při nadměrném rozrušení, neklidu a strachu. Je vhodný také jako podpora při dlouhodobé terapii.


PŘIROZENÉ POUŽÍVÁNÍ A ŠETRNÝ ÚČINEK

Tyto čistě přírodní přípravky používáte způsobem, který je pro psa nejvíce přirozený – inhalací a vetřením do srsti a kůže. Oproti polykání prášků a tablet nesrovnatelně šetříte organismus psa.


ANO! ČISTĚ PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ

Bez jakýchkoliv syntetických doplňků a zlepšovadel. Prostě dary čisté přírody. Jako například tyto…

NEROLI

Nádherně vonící molekuly květu hořkého pomeranče (Citrus aurantium amara) přináší uklidnění a uvolnění nervového napětí. Neroli je jedním z nejvýkonnějších stabilizátorů emocí.

MAJORÁNKA

Majoránka (Majorana hortensis) je účinný relaxant. Uklidňuje nervovou soustavu i svalstvo. Přináší také úlevu při křečích. Podporuje správnou funkci trávicího systému.

LEVANDULE

Levandule (Lavandula angustifolia) přináší zvířatům i lidem prospěch v širokém záběru. Je to šetrný dezinficient, podporuje hojení a především je to výkonný relaxant. V západní kultuře je pro léčebné účinky využívána od středověku, v jiných civilizacích ještě déle.

HEŘMÁNEK

Každý zná alespoň některé z blahodárných účinků heřmánku lékařského (Matricaria recutita). Tato naše bylinka poskytuje účinky analgetické, protizánětlivé, hojivé, antihistaminické a další. Pro nervovou soustavu a psychiku přináší uklidnění a relaxaci.

PATCHOULI

Vůně patchouli (Pogostemon cablin) něžně zdůrazňuje zemité tóny a tím příjemně dolaďuje sladkost i hořkost ostatních složek. Přináší do směsi spirituální nádech a osobitou hloubku. Je to uklidňující a konejšivá látka.

LIST VIOLKY

Extrakt z listu violky vonné (Viola odorata) přináší nebývalý efekt u zvířat v psychickém diskomfortu. Poskytuje konejšivou úlevu a pomoc pro zvířata s posttraumatickou poruchou nebo při velkém strachu.


ZKUŠENOSTI Z PRAXE VYPOVÍDAJÍ!

Náš Gillet (flatík) je docela dost temperamentní a přitom hodně citlivý na emoce. Je to takový hrdina romantik. Statečný je, ale jsou věci nebo spíš situace a prostředí, co ho snadno rozhodí a je pak hodně nesvůj a reaguje nepřirozeně. Mám skvělou zkušenost s vaším přípravkem Pro rychlé zklidnění. S velkým úspěchem ho používáme už druhou sezónu, hlavně na akcích a při cestování autem, což byl dřív docela horor. Díky za skvělou věcičku. Pomáhá i mě, abych nebyla zbytečně hysterická blondýna 😉

Vendula

Převozy našich důchodců na hospicu i převozy psů před adopcí, ať už na veterinu, na fyzio nebo potom do osvojení, si neumím představit bez výbavy z Dok. lásky. U štěňat a u staroušů používám heřmánkovou vodu. U mladých rozjančených psů používáme Lásku 50, ale nejvíc používáme krizovou lahvičku violku. To je prostě naše hitovka a chtějí to všichni psi, co mají hodně nakřáplou psychiku nebo za sebou mají nějaké velké utrpení. Violka je top! 

Petra

PŘI PŘEVOZECH DO DOČASEK NEDÁM DOPUSTIT NA LAHVIČKU LÁSKA 52 A TAKÉ JE SKVĚLÝ ZÁSYP NA UKLIDNĚNÍ. 

Janka Zákolčaníková

Měli jsme trochu potíže s ježděním autem a to vlastně už odmalička, když jsme poprvé jeli autem, takže si nemyslím, že by to nějak přebíral z nás. Pokaždé se klepe, zrychleně dýchá a neuklidnil se za celou dobu jízdy. Hodně moc nám pomáhá používání heřmánkového spreje a láska 50 rychlé zklidnění. Je to fakt velká změna.

Jitka Yita Hovorková

ČISTĚ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY PRO UKLIDNĚNÍ A KOMFORTIZACI PSA PŘI CESTOVÁNÍ

1

VÝBĚR HLAVNÍHO PŘÍPRAVKU - - - - - - STRES A ROZRUŠENÍ U JINAK ZDRAVÉHO PSA

LÁSKA 50 PRO RYCHLÉ ZKLIDNĚNÍ / Pro uklidnění psychiky a emocí při rozrušení a stresu u jinak zdravých psů bez vážnějších problémů funguje skvěle!

2

VÝBĚR HLAVNÍHO PŘÍPRAVKU - - - - - - - PES S VÁŽNĚJŠÍM PROBLÉMEM NEBO ŠPATNOU MINULOSTÍ

KRIZOVÁ LAHVIČKA LÁSKA 52 / Klíčový přípravek pro konejšivou úlevu psychiky a nervové soustavy u psa se špatnou minulostí nebo chronickou poruchou.

3

LÁSKA DO3 HEŘMÁNEK HYDROSOL - - - - PODPORA I BĚHEM JÍZDY

Můžete aplikovat do prostoru k psovi i během jízdy. Heřmánkový hydrosol je skvělým prostředkem pro uklidnění psychiky i žaludku, a to i pro štěňata a oslabená zvířata.

4

UKLIDŇUJÍCÍ ZÁSYP LÁSKA 51 - - - - - PRO POSÍLENÍ ÚČINKU A KOMFORTIZACI

Tento uklidňující zásyp je vhodný pro všeobecné použití při psychickém diskomfortu zvířete, při nadměrném rozrušení, neklidu a strachu. Je vhodný také jako podpora při dlouhodobé terapii.

5

ALBUM 1 AUDIOTERAPIE PRO PSY - - - - klasické CD

Skvělá pomůcka, která může být v autě vždy při ruce. U psů, kteří na tuto terapii zareagují pozitivně, je účinek opakovatelný vždy se stejným úspěchem a se stejně rychlým nástupem účinku. Album 1 na klasickém CD nosiči.

6

Album 1 Audioterapie pro psy - - - - MP3 verze

Terapeutická pomůcka pro uklidnění a harmonizaci v autě i doma – Album 1 ve verzi MP3 (elektronické soubory).


VHODNÉ I PRO ČLOVĚKA?

A ještě odpověď na častý dotaz 😉

Ano, i když to jsou přípravky pro psy, účinky mají stejné i na lidi…