Život je potřeba prožít, ne přežít – příběh ovčáka Nera

Neroušek se narodil v roce 2012 jako energické štěně, které zkoumalo svět a chtělo si hrát. Dostal se do rodiny paní Terezy, kde se stal velmi brzy ochráncem své smečky. Miloval procházky, běhání, pohyb. Ale jak šel čas, přihlásilo se o slovo stáří…

Rodina paní Terezy se jen tak náhodou se čtyřletým synem Davidem jela podívat do vedlejší vesnice na vrh štěňátek. Nero byl chlupatá kulička, která se od nich od první chvíle nehnula na krok a protože byl o něj velký zájem, zničehonic se rozhodli, že si ho vezmou domů. A tím se jim změnil život.

Když měl 1 rok, narodila se do rodiny dcerka Dáda, druhá v jeho 6 letech. Byl všem dětem věrným hlídačem a přítelem při jejich prvních krůčcích a objevných výpravách do světa. Svým velkým srdcem všem poskytoval vřelou oporu a pocit bezpečí.

Malý Nero

Už odmala měl moudrý pohled plný elánu

Život je pohyb

S paničkou denně běhával 7 km. Duši měl po vlčích předcích a pohyb mu dodával pocit naplno prožitého života. Miloval život. A uměl si ho pořádně vychutnat. Nicméně nikdo nemládne a čas psích parťáků je až nemilosrdně krátký, oproti tomu lidskému. Nero začal stárnout. Kromě odvěkých problémů se srstí (pravděpodobně kvůli alergie), zeslábly i zadní nožky, elán do skotačení se kamsi vytratil. Je už vidět, že se mu hůře vstává. Špatně slyší i vidí, když usne, vůbec netuší, kdo kolem něj projde.

Věděli jste, že…? Nejčastějším problémem u stárnoucích psů je displazie kyčelního kloubu. Hlavně u větších a obřích plemen, nejvíce u německých ovčáků. Jde o vrozenou vadu, kdy je kloubní jamka menší než hlavice stehenní kosti. Displazii lze zmírnit kontrolou a udržováním váhy a vhodnou stravou. Prvními příznaky jsou obtíže se vstáváním, nechuť k pohybu nebo zvláštní způsob chůze podobný skákání králíka.

Přírodní pomoc proti proudu času

Tereza se ale rozhodla vsadit na instinkt a objednala Nerouškovi Dokonalou lásku 14 i 15 a Cognitive+. Mocnou boswelii, která zmírňuje problémy s klouby, snižuje zánět a zmenšuje otoky. Začala ji jemně vtírat na nohy, nabízela ji Nerouškovi taky k inhalaci. Nakapala boswelii i na jeho pelíšek a ten večer se zdálo, že ho Nero samým nadšením sežere, celý ho dočista olízal. Od toho dne se změnil pohled v jeho očích a zase se objevila nezměrná chuť si hrát a užívat si každý den.

Příběh Nera

Zase se mu vrátila chuť do života a radost ke skotačení

Přírodní přípravek Cognitive+ je kouzelnou směsí 11 bylin, které podporují mozkové funkce, zpomalují nástup demence, zlepšují bystrost a přinášejí dobrou náladu. Najdete tu třeba cedr, vetiver, kadidlovník, kozlík lékařský nebo kopaivu.

Nerouškova proměna je dnes hmatatelná a viditelná. Trochu se snaží běhat, nosí hračky a chce si hrát. Je pozornější, aktivnější. I přes jeho vysoký věk na ovčáka dokáže vychutnávat radosti života a naplno si užívat přítomnost své milované rodiny. Každý další den je pro něj radostí. A tím přináší radost a světlo i do svojí rodiny…

Příběh Nera

Jaký je váš příběh? Napište nám!