Příběh Kiry – když ani veterináři nevědí, co s kožními problémy

Kožní problémy trápí stále více psů. A zejména náchylná jsou na to bull plemena. Ať už je to vlivem alergie na stravu nebo okolí, či nakažením kvasinkami a parazity, kteří se obzvláště šíří při oslabené imunitě. O svůj příběh se s námi podělila paní Andrea se sedmiletou fenkou amerického pitbullteriéra Kirou, která se mohla udrbat k smrti a úleva nepřicházela.

Bez parťačky to šlo od desíti k pěti

Začalo to v létě, kdy Kiře umřela parťačka Zara. Kira to nesla špatně, nechtěla několik měsíců jíst, hrát si, chodit ven. Upadla do deprese a apatie, přes všechnu snahu majitelů se nedařilo vrátit jí chuť k životu. I přesto, že se jí celá rodina věnovala a dělala pro ni maximum, spíše se to zhoršovalo. V zimě se pak její rozesmutnělé tělo osypalo pupínky a boláky. Trochu se podobaly komářím štípancům a rychle se rozšířily všude na kůži. Začalo finančně nákladné martyrium běhání po testech a ordinacích.

objevily se pupínky

Na kůži se začala Kiře objevovat holá místa

Alergiemi trpí v současnosti asi 20 % psů z populace. Nejčastěji je to alergie na kuřecí maso, na druhém místě je alergie na pyl nebo prach. Existuje nově pomoc v podobě injekcí, sestavených přímo na míru konkrétnímu alergenu, musejí se ale opakovat zhruba každý měsíc a nestojí zrovna málo.

Veterináři na nic nepřišli

Kira se drbala až do krve, hrozila sekundární infekce vzniklých ranek a oděrek. Takže Andrea s fenkou vyrazily na veterinu. To, že má alergii na kuřecí maso, už věděli z dřívějška a poctivě se mu vyhýbali. Na veterině tedy zkusili otestovat přítomnost parazitů v srsti, stěrem testovali plísně, či rakovinu kůže.

Jenže všechny výsledky vyšly negativní, nic se neprokázalo! Kira navíc samozřejmě dostala antibiotika a speciální šampony, které nesnášela moc dobře a zabíraly jen na chvilku.

Možná to většina majitelů psů zná. Úpěnlivé drbání, které nenechá chlupáče ani v klidu se vyspat, funí, drbe se, vykusuje, jako v nějaké agonii. A většina šamponů a mastiček je nedostačujících, problém stále trvá. Kiře taky nic nezabíralo. Kůži měla suchou, rozpálenou, zanícenou a neustále se drbala. Začala jí ve velkých kruzích vypadávat srst.

drbala se do krve

Drbala se až do krve a hrozilo rozšíření vážné infekce

Místo vakcíny zvolila Andrea přírodní přípravky

Když už veterináři prováděli testy potřetí a stále nevěděli příčinu, ani nenacházeli účinnou léčbu (ale chtěli zkoušet nové, nákladné vakcíny), začala hledat Andrea jiné metody. Jediné, na co doktoři přišli, byla další alergie na pyl a prach, všechny pokusy už ale stály Andreu spoustu peněz. Proto zkusila šampon Lásku 24, zásyp Lásku 25 při alergii a bylinky Lásku B36. A zůstala šokovaně zírat.

Pokud je tělo na něco alergické, velmi často se k tomu nabaluje sezónní alergie a další přecitlivělost na alergeny. Je těžké, přesvědčit organismus, aby nebojoval proti vnějším alergenům. Velmi důležité v tomto případě je posilnit imunitu.

A přišlo zázračné uzdravení

Stal se doslova zázrak. Po pravidelném užívání bylinek do krmení, několika koupelích s hojivým šamponem a sypáním zásypu do kožíšku začala fenka zarůstat novou srstí. Ta má sice jiný odstín, takže Kira teď vypadá jako flekatá, ale konečně ustalo zuřivé drbání. Celá se zklidnila a rozzářila, už zase se jí vrátila původní chuť do života.

Je z ní teď úplně jiný pes. Zdravý.

“Kira nemá moc ráda vodu, takže ji koupeme jen jednou za měsíc. Zásyp sypeme ale každý třetí den (zezačátku jsme aplikovali i 2x denně). Už to tak budeme dělat napořád. Když jsme zásyp několik dní vynechali, začínala být pokožka znovu podrážděná. Po vmasírování ale přichází úleva do hodiny. Je to úžasné! A neuvěřitelné.”

Dnes je Kira sice flekatá, jak zarůstá novou srstí, ale je šťastná a plná elánu. Zdravá.

Jaký je váš příběh? Napište nám!