LÉČBA AKUSTIKOFOBIE A STRACHU ZE ZVUKŮ
ZVÝHODNĚNÝ SET: Láska 56 + Láska B51 + CD 1 a 2
petardy / bouřky / doprava / lidé a další
od 1,109Kč
Popis produktu
Váš pes reaguje stresově, strachově nebo panicky na různé zvuky a frekvence? Trpí tzv. akustikofobií? Děsí se i zvuků, které vy jen stěží slyšíte? Nezvládá i běžné zvuky, jako jsou auta, křik dětí, stavby nebo třeba provoz domácích spotřebičů? Letní bouřka nebo konec roku jsou pravidelným neúnosným utrpením?
Přehrávejte zvuky pomocí reproduktoru s membránou (repro bedýnka, bluetooth přehrávač, reproduktory v autě nebo na stolním PC). Bez membrány nepřehráváte zvuk s frekvencemi a nemusí mít na zvíře uklidňující účinek. Mobil nebo notebook jsou pro přehrání audioterapie zásadně nedostačující.
Desenzitizace je osvědčený terapeutický postup a šance na významné zlepšení stavu.
Desenzitizace vjemů je velice účinnou cestou. Zvláště, je-li podpořena i vhodnými přírodními látkami, které podpoří správnou tvorbu uklidňující GABA (kyseliny gama-aminomáselné) a také schopnost adaptace v kritických situacích. Cílem terapie je stav, kdy pes přijímá vnější zvukové vlivy za normální, nebo alespoň přijatelné.
Tato terapie je pozvolná, uspěchat moc nejde. Počítejte se zhruba dvěma měsíci, v komplikovanějších případech, především se souběžnými diagnózami, se léčba může protáhnout i o měsíc.
Pro léčbu akustikofobie a podporu adaptačních procesů i celkového psychického stavu budete potřebovat kombinaci přípravků a pomůcek. Proto jsou společně v tomto zvýhodněném setu.
1) Klíčovým nástrojem pro desenzitizaci je Album 2 Audioterapie pro psy. Ale k provozování terapie potřebujete také Album 1 pro základní nácvik, obecné uklidnění a harmonizaci. Zároveň to je taková bezpečnostní pojistka pro zklidnění situace, když to při desenzitizaci zrovna trochu přeženete.
2) Láska 56 Při strachu a úzkosti podpoří správnou tvorbu uklidňující GABA (kyseliny gama-aminomáselné) a také schopnost adaptace v kritických situacích.
S používáním přípravku začněte hned na počátku terapie. Používejte jej po dobu 2 až 5 týdnů podle vysledovaného vývoje a prospěchu pro psa.
Podpůrné přírodní látky přináší krátkodobější úlevný efekt vždy po aplikaci, ale nás zajímá i pozvolné, dlouhodobější působení na mozek zvířete. Ten se učí, že vypjaté situace lze zvládat klidněji a přehnané reakce nejsou nutné.
A je docela velká šance, že se mu to bude dařit i poté, co přípravek Láska 56 postupně přestaneme používat.
3) Bylinná směs Láska B51 Pro podporu psychiky a adaptace je velmi vhodnou podporou s jemným dlouhodobým působením. Poskytuje podporu přirozených procesů a adaptačních schopností. Napomáhá rozvolnění nervových procesů, uklidnění a harmonizaci. Pomáhá psychiku spravovat i „zevnitř“ a to šetrnou podporou činnosti jater a trávicího systému.
S podáváním směsi začněte hned na počátku terapie. Používání je jednoduché – bylinnou směs přimíchejte ve stanovené dávce přímo do potravy.
+ V KRITICKÝCH CHVÍLÍCH POUŽÍVEJTE PODLE POTŘEBY PŘÍPRAVKY PRO AKUTNÍ POMOC A ÚLEVU
Způsob použití
Jak pracovat s CD 1 Audioterapie
Proveďte se svým psem společný nácvik, který zabere maximálně týden. A pak můžete audioterapii používat pro uklidnění při psychické nepohodě i při akustikofobii. Audioterapie působí na psa i když spí.
Hlasitost by měla být nastavena tak, aby pes skladbu slyšel i přes štěkání či vytí (výchozí stav). Psovi nevadí vyšší hladina zvuku, vadí mu nepříjemné zvuky. Proto jsou terapeutické prvky, jako je především zvuk lidského srdce v potřebné frekvenci, nastaveny na vyšší hladinu zvuku oproti melodii či zpěvu.
Po nácviku lze hlasitost reprodukované audioterapie postupně snížit na optimálně slyšitelnou mez.
Jak pracovat s CD 2 Audioterapie
Každý problém má svou terapeutickou skladbu ve třech odlišných provedeních A, B a C. Skladbu poslouchejte ve třech fázích:
FÁZE A (Skladba A) – poslouchejte společně s pejskem 1 až 3 týdny alespoň 1,5 hodiny denně.
FÁZE B (Skladba B) – poslouchejte společně s pejskem 2 až 4 týdny alespoň 1,5 hodiny denně. Druhý týden již můžete pejska nechat poslouchat i samotného, pokud reaguje dobře.
FÁZE C (Skladba C) – tréningová fáze. Tato skladba je bez pomocných audiálních vstupů. Pouštějte pejskovi cca jednou týdně. Pokud by na Skladbu C reagoval nervózně, vraťte se ke Skladbě B.
Pokud je něco v nepořádku, pusťte psovi základní album CD 1. Mějte na paměti, že každý pes má jiné možnosti a propozice, v některých případech je třeba terapii provozovat i několik měsíců.
Stejným postupem, avšak velmi opatrně můžeme ovlivňovat i březí fenku a budoucí postoje narozených pejsků. Skladby ve fázi C je možno pouštět velmi potichu i štěňatům v čerstvém vrhu. V dospělosti pak tyto zvuky budou považovat za normální (přijatelné).
Jak pracovat s přípravkem Láska 56 Při strachu a úzkosti
1 ml na 5 kg hmotnosti zvířete. 1x až 2x denně nebo v kritické situaci odlijte uvedené množství směsi do dlaně a jemně, avšak důkladně vetřete do kůže v oblasti krevního řečiště. Vhodná místa jsou v podpaždí, na vnitřních stranách stehen, na kořeni ocasu, mezi ušima.
Užívejte do vymizení obtíží nebo trvale pro zmírňování symptomů. V případě potřeby můžete jednou týdně dávkování jednorázově zvýšit a to až trojnásobně.
Pokud to zvíře upřednostňuje, může účinné látky inhalovat přímo z lahvičky nebo z vašich dlaní. Než budete lahvičku používat poprvé, prozkoumejte ji a očichejte směs z dlaně společně se zvířetem, nechte jej seznámit se s jeho novým pomocníkem pro dosažení psychické pohody. Nezapomeňte, že i při používání tohoto přípravku zůstává nejdůležitější váš správný přístup ke zvířecímu parťákovi.
Jak podávat bylinnou směs Láska B51
Základní způsob použití: přimíchejte bylinnou směs přímo do potravy.
Před podáním můžete dávku provlhčit mírně teplou vodou.
Denní dávka: 1 zarovnaná čajová lžička směsi na 10 kg hmotnosti zvířete.
Při dlouhodobém nebo trvalém užívání podávejte s přestávkami – vždy po čtyřech týdnech užívání proveďte přestávku po dobu pěti dnů.
Další způsoby použití:
Výluh – směs nechte macerovat ve studené vodě po dobu 2 hodin, poté ohřejte k bodu varu. Po vychladnutí a scezení nařeďte do misky s vodou k pití. Dávkování: 2 čajové lžičky na 10 kg hmotnosti zvířete.
Podestýlka – přiměřené množství směsi nasypte na dno voliéry, klece, terária či kotce. Po týdnu obměňte za novou dávku.
Upozornění
Audioterapie CD1 + CD2: Hlasitost by měla být nastavena tak, aby pes skladbu slyšel i přes štěkání či vytí (výchozí stav). Psovi nevadí vyšší hladina zvuku, vadí mu nepříjemné zvuky. Právě proto je zvuk lidského srdce v terapeutické frekvenci a další pomocné prvky nastaven na vyšší hladinu zvuku oproti melodii či zpěvu. Po nácviku lze hlasitost reprodukované audioterapie postupně snížit na optimálně slyšitelnou mez.
Láska 56: Veterinární přípravek. Pouze pro zvířata. Přípravek nenahrazuje veterinární péči. Přípravek není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék. Před použitím vždy protřepejte! Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením, teplem. Přípravek není určen pro březí a kojící samice. Přípravek není vhodný při epilepsii. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Láska B51: Uchovávejte v suchu, nevystavujte slunečnímu svitu.Pouze pro zvířata. Nenahrazuje veterinární péči, není náhradou za veterinární léčiva, nejedná se o lék. Lze kombinovat s veterinárním léčivem. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením, teplem a mrazem. Není určeno pro březí a kojící samice.
Doba použitelnosti: viz etiketa
1 recenze LÉČBA AKUSTIKOFOBIE A STRACHU ZE ZVUKŮ
Přírodní přípravky pro akutní pomoc a úlevu
Často se nás ptáte
Jak správně používat audioterapii?
Určitě je třeba vždy začít nejdříve s Audioterapií CD1, zhruba týdenním nácvikem, a to při vyšší hlasitosti, která zajistí plné vnímání tlukotu srdce na pozadí skladeb. Pro úspěch je vhodnější skladby pouštět z reproduktorů s kvalitním zvukem. Více ZDE.
Zajímavé a užitečné
Bouřky a pes
Naše srdce pomáhá psům při strachu či stresu
Strach u psa je silná emoce, se kterou se někteří naši mazlíčci potýkají úplně stejně jako my, lidé. Jde o normální fyziologickou reakci na hrozící nebezpečí. Motivuje nás k vyhnutí...
Přečtěte si více
spokojenost
Petra Zápotocká (ověřený vlastník) –