Jak zvládnout návštěvu veterinární kliniky?

U pejsků s panickým strachem by bylo dobré uskutečnit komplex behaviorálních opatření ve formě nácviků a “planých” návštěv budovy veterináře. Pejska můžeme výrazně podpořit například přípravkem LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. Přípravek snižuje aktuální hladinu prožívaného stresu, ale nesnižuje kognitivní funkce zvířete.

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně přípravku LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. Lze využít například u veterináře? Naše fenka doslova hystericky vyvádí už jen před samotnou budovou veterinární kliniky. Znamená to, že při “podání” přípravku by měla do budovy suverénně nakráčet bez problémů? Minule se nám dokonce vyvlíkla z obojku a bohužel byly zrovna otevřeny dveře, tak utekla z budovy a bylo velmi těžké ji odchytit. Chtěla bych ji trochu ulevit, opravdu ji popadne panika, veterinář nám dál nějaké tablety pro zklidnění, ale účinek byl nulový. Je tedy šance, že bude tento přípravek fungovat?

Naše odpověď:

U pejsků s panickým strachem by bylo dobré uskutečnit komplex behaviorálních opatření ve formě nácviků a “planých” návštěv budovy veterináře. Vždy je nutné při nácviku nepřekračovat hranici stresu a vytvářet u psa spojení, že konkrétní budova/místo/předmět/osoby jsou spíše přínosem něčeho dobrého (odměny) a nemusí být pouze formou pamlsků, ale například i odchodu z toho prostoru. Je dobré spojit se s některým z trenérů pracujících metodou pozitivního posilování. Pejska můžeme výrazně podpořit například přípravkem LÁSKA 50 Pro rychlé zklidnění. Přípravek snižuje aktuální hladinu prožívaného stresu, ale nesnižuje kognitivní funkce zvířete. Rozhodně ale nefunguje jako „vypínač“ strachu. Přípravek je vhodné podávat již v době, kdy je hladina stresu ještě nízká, čím dříve začne působit, tím lepší bude výsledek.

Byla pro vás tato odpověď přínosná?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
6

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments